Kazachstan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kazachstan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Kazachstan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Ten artykuł należy dopracować:transkrypcja imion i nazwisk.Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tego artykułu. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon ((Dopracować)) z tego artykułu.
Kazachstan na letnich igrzyskach olimpijskich
Flaga Kazachstanu
Kod MKOl KAZ
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996 w Atlancie
Chorąży Jermachan Ybrajymow
Zawodnicy 96 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja:24
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
4
Razem
11

Kazachstan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 96 zawodników (72 mężczyzn i 24 kobiety). Był to debiut reprezentacji Kazachstanu na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja zdobyła 11 medali.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Wasilij Żyrow
Boks
waga półciężka (do 81 kg) mężczyzn w finale pokonał Koreańczyka Lee Seung-Bae 17:4[1]
Złoto
Aleksandr Parygin
Pięciobój nowoczesny
mężczyźni indywidualnie 5551 pkt
Złoto
Jurij Mielniczenko
Zapasy
styl klasyczny waga do 57 kg mężczyzn w finałowej walce pokonał Amerykanina Dennisa Halla
Srebro
Bołat Żumadyłow
Boks
waga musza (do 51 kg) mężczyźni w finale przegrał z Kubańczyiem Maikro Romero 11:12[1]
Srebro
Anatolij Chrapaty
Podnoszenie ciężarów
waga do 99 kg mężczyźni 410 kg
Srebro
Siergiej Bielajew
Strzelectwo
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m mężczyzn 1272,3 pkt[2]
Srebro
Siergiej Bielajew
Strzelectwo
karabin małokalibrowy leżąc 50 m 703,3 pkt[2]
Brąz
Bołat Nijazymbetow
Boks
waga lekkopółśrednia (do 63,5 kg) mężczyźni w półfinale uległ Kubańczykowi Héctorowi Vinentowi 6:23[1]
Brąz
Jermachan Ybrajymow
Boks
waga lekkośrednia (do 71 kg) mężczyzn w półfinale uległ Kubańczykowi Alfredo Duvergelowi 19:28[1]
Brąz
Władimir Wochmianin
Strzelectwo
pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn 691,5 pkt[2]
Brąz
Mäulen Mamyrow
Zapasy
styl wolny waga do 52 kg mężczyzn w walce o 3. miejsce pokonał Rosjanina Czeczenola Mongusza 3:2[1]

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Bołat Żumadyłow waga musza do 52 kg – 2. miejsce,
  • Bektas Äbubäkyrow waga kogucia do 54 kg – 17. miejsce,
  • Baktijar Tylegenow waga piórkowa do 57 kg – 17. miejsce,
  • Bołat Nijazymbetow waga lekkopółśrednia do 63,5 kg – 3. miejsce,
  • Nurżan Smanow waga półśrednia do 67 kg – 6. miejsce,
  • Jermachan Ybrajymow waga lekkośrednia do 71 kg – 3. miejsce,
  • Wasilij Żyrow waga półciężka do 81 kg – 1. miejsce,
  • Michaił Jurczenko waga superciężka powyżej 91 kg – 9. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Olga Kożewnikowa
wielobój indywidualnie – 56. miejsce,
ćwiczenia wolne – 61. miejsce,
skok przez konia – 62. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 70. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 74. miejsce,

Mężczyźni

  • Aleksiej Dmitrijenko
wielobój indywidualnie – 43. miejsce,
ćwiczenia wolne – 68. miejsce,
skok przez konia – 87. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 50. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 45. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 76. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 71. miejsce,
  • Siergiej Fiedorczenko
wielobój indywidualnie – 46. miejsce,
ćwiczenia wolne – 29. miejsce,
skok przez konia – 12. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 68. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 92. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 73. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 64. miejsce,

Judo

Kobiety

  • Walentina Kamsulowa – waga do 61 kg – 16. miejsce,
  • Jewgienija Bogunowa – waga do 72 kg – 19. miejsce,

Mężczyźni

  • Siergiej Äszyrow – waga do 65 kg – 21. miejsce,
  • Achat Äszyrow – waga do 71 kg – 21. miejsce,
  • Rusłan Sejylchanow – waga do 78 kg – 21. miejsce,
  • Siergiej Älymżanow – waga do 86 kg – 13. miejsce,
  • Siergiej Szäkymow – waga do 95 kg – 13. miejsce,
  • Igor Pieszkow – waga powyżej 95 kg – 17. miejsce,

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Jewgienij Jegorow – K-1 500 m – odpadł w repasażach,
  • Andriej Safarian – K-1 1000 m – odpadł w repasażach,
  • Ilfat Gatijatullin, Dmitrij Torłopow – K-2 500 m – odpadli w repasażach,
  • Jewgienij Jegorow, Siergiej Skrypnik – K-2 1000 m – odpadli w repasażach,
  • Ilfat Gatijatullin, Dmitrij Torłopow, Andriej Safarian, Siergiej Skrypnik – K-4 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Konstantin Negodjajew
C-1 500 m – 7. miejsce,
C-1 1000 m – odpadł w półfinale,
  • Siergiej Siergiejew, Kajsar Nurmagambetow
C-2 500 m – odpadli w półfinale,
C-2 1000 m – odpadli w półfinale,

Kolarstwo

Kobiety

  • Ałła Wasilenko
kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – nie ukończyła wyścigu,
kolarstwo torowe wyścig punktowy – 12. miejsce,

Mężczyźni

  • Andriej Kiwilew – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 29. miejsce,
  • Aleksandr Winokurow – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 53. miejsce,
  • Aleksandr Schäfer – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 85. miejsce,
  • Andriej Tietieriuk – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 89. miejsce,
  • Wadim Krawczenko – kolarstwo torowe wyścig na 4000 m na dochodzenie – 14. miejsce,
  • Siergiej Ławrinienko – kolarstwo torowe wyścig punktowy – 11. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

Łucznictwo

Kobiety

  • Anna Możar – indywidualnie – 37. miejsce
  • Irina Leonowa – indywidualnie – 52. miejsce,
  • Jana Tunijanc – indywidualnie – 58. miejsce,
  • Irina Leonowa, Anna Możar, Jana Tunijanc – drużynowo – 8. miejsce,

Mężczyźni

  • Wadim Szykariew – indywidualnie – 30. miejsce
  • Witalij Szyn – indywidualnie – 33. miejsce,
  • Siergiej Martynow – indywidualnie – 43. miejsce,
  • Wadim Szykariew, Witalij Szyn, Siergiej Martynow – drużynowo – 13. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Aleksandr Parygin – indywidualnie – 1. miejsce,
  • Dmitrij Tiurin – indywidualnie – 31. miejsce,

Pływanie

Kobiety

  • Jewgienija Jermakowa
50 m stylem dowolnym – 13. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 42. miejsce,

Mężczyźni

  • Siergiej Borisienko – 50 m stylem dowolnym – 26. miejsce,
  • Aleksiej Jegorow
100 m stylem dowolnym – 21. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 22. miejsce,
100 m stylem klasycznym – 38. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 31. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Aleksandr Ochrimienko – waga do 64 kg – 16. miejsce,
  • Oleg Em – waga do 64 kg – 23. miejsce,
  • Riszat Mansurow – waga do 83 kg – 10. miejsce,
  • Kuanysz Rymkułow – waga do 83 kg – nie został sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej próby w rwaniu),
  • Andriej Makarow – waga do 91 kg – 18. miejsce,
  • Anatolij Chrapaty – waga do 99 kg – 2. miejsce,
  • Siergiej Kopytow – waga do 99 kg – nie został sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej próby w podrzucie)

Skoki do wody

Kobiety

trampolina 3 m – 10. miejsce
wieża 10 m – 7. miejsce

Mężczyźni

Strzelectwo

Kobiety

pistolet pneumatyczny 10 m – 6. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 30. miejsce,
  • Julija Bondariewa
pistolet pneumatyczny 10 m – 7. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 9. miejsce,

Mężczyźni

karabin pneumatyczny – 38. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 2. miejsce,
karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 2. miejsce,
  • Jurij Rodnow – ruchoma tarcza 10 m – 12. miejsce,

Szermierka

Mężczyźni

  • Wiaczesław Grigorjew – floret indywidualnie – 25. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

Przypisy

  1. a b c d e LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-05-10] (ang.).
  2. a b c Shooting sports – Olympic Games 1996 – results Men's, the-sports.org [dostęp 2012-05-10] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kazachstan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article