Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Kenia
Kod MKOl KEN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Paul Tergat
Liczba zawodników 52 w 5 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 38.
Złoto
1
Srebro
4
Brąz
3
Razem
8

Kenię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 52 zawodników : 42 mężczyzn i 10 kobiet. Był to 9 start reprezentacji Kenii na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentanci Kenii zdobyli 8 medali wszystkie w lekkoatletyce.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Joseph Keter
Lekkoatletyka
bieg na 3000 m z przeszkodami mężczyzn 8:07,12
Srebro
Paul Tergat
Lekkoatletyka
bieg na 10 000 m mężczyzn 27:08,17
Srebro
Paul Bitok
Lekkoatletyka
bieg na 5000 m mężczyzn 13:08,16
Srebro
Moses Kiptanui
Lekkoatletyka
bieg na 3000 m z przeszkodami mężczyzn 8:08,33
Srebro
Pauline Konga
Lekkoatletyka
bieg na 5000 m kobiet 15:03,49
Brąz
Fred Onyancha
Lekkoatletyka
bieg na 800 m mężczyzn 1:42,79
Brąz
Stephen Kipkorir
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m mężczyzn 3:36,72
Brąz
Erick Wainaina
Lekkoatletyka
maraton mężczyzn 2:12:44 h

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • George Maina Kinianjui - waga lekka (do 60 kg) - 17. miejsce,
  • Peter Bulinga - waga lekkopółśrednia (do 63,5 kg) - 17. miejsce,
  • Evans Ashira - waga półśrednia (do 67 kg) - 17. miejsce,
  • Peter Odhiambo - waga półciężka (do 81 kg) - 17. miejsce,
  • Ahmed Rajab Omari - waga ciężka (do 91 kg) - 9. miejsce

Łucznictwo

Mężczyźni

  • Dominic Rebelo - turniej indywidualny - 61. miejsce

Kobiety

  • Jennifer Mbuta - turniej indywidualny - 62. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Donald Onchiri - bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
  • Joseph Gikonyo - bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Samson Kitur - bieg na 400 m - odpadł w półfinale,
  • Kennedy Ochieng - bieg na 400 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Charles Gitonga - bieg na 400 m - odpadł w eliminacjach,
  • Fred Onyancha - bieg na 800 m - 3. miejsce,
  • David Kiptoo - bieg na 800 m - 6. miejsce,
  • Philip Kibitok - bieg na 800 m - odpadł w półfinale,
  • Stephen Kipkorir - bieg na 1500 m - 3. miejsce,
  • Laban Rotich - bieg na 1500 m - 4. miejsce,
  • William Tanui - bieg na 1500 m - 5. miejsce,
  • Paul Bitok - bieg na 5000 m - 2. miejsce,
  • Thomas Nyariki - bieg na 5000 m - 5. miejsce,
  • Shem Kororia - bieg na 5000 m - 9. miejsce,
  • Paul Tergat - bieg na 10 000 m - 2. miejsce,
  • Josphat Machuka - bieg na 10 000 m - 5. miejsce,
  • Paul Koech - bieg na 10 000 m - 6. miejsce,
  • Erick Wainaina - maraton - 3. miejsce,
  • Lameck Aguta - maraton - 52. miejsce,
  • Ezequiel Bitok - maraton - 56. miejsce,
  • Erick Keter - bieg na 400 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Gideon Biwott - bieg na 400 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Barnabas Kinyor - bieg na 400 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Joseph Keter - bieg na 3000 m z przeszkodami - 1. miejsce,
  • Moses Kiptanui - bieg na 3000 m z przeszkodami - 2. miejsce,
  • Matthew Birir - bieg na 3000 m z przeszkodami - 4. miejsce,
  • Samson Kitur, Kennedy Ochieng[1], Julius Chepkwony, Simon Kemboi, Samson Yego - sztafeta 4 x 400 m - nie stanęli na starcie w biegu finałowym (kontuzje zdekompletowały sztafetę[2])
  • David Kimutai - chód na 20 km - 23. miejsce,
  • Justus Kavulanya - chód na 20 km - 40. miejsce,
  • Julius Sawe - chód na 20 km - nie ukończył chodu (dyskwalifikacja),
  • Remmy Limo - skok w dal - 37. miejsce,
  • Jacob Katonon - trójskok - 28. miejsce,

Kobiety

  • Naomi Mugo - bieg na 1500 m - odpadła w półfinale,
  • Pauline Konga - bieg na 5000 m - 2. miejsce,
  • Rose Cheruiyot - bieg na 5000 m - 8. miejsce,
  • Lydia Cheromei - bieg na 5000 m - odpadła w eliminacjach,
  • Tegla Loroupe - bieg na 10 000 m - 6. miejsce,
  • Sally Barsosio - bieg na 10 000 m - 10. miejsce,
  • Angeline Kanana - maraton - 15. miejsce,
  • Joyce Chepchumba - maraton - nie ukończyła biegu,
  • Selina Chirchir - maraton - nie ukończyła biegu

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Collins Okothnyawallo - kategoria do 99 kg - 25. miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Anuj Desai - karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 49. miejsce

Przypisy

  1. Brał udział w biegach eliminacyjnych
  2. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's 4 × 400 metres Relay, Sports-Reference.com [dostęp 2012-04-05] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article