Kolonia Przylądkowa Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kolonia Przylądkowa Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Kolonia Przylądkowa Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kolonia Przylądkowa na letnich igrzyskach olimpijskich
Kolonia Przylądkowa
Kod MKOl RSA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Doug Stupart
Liczba zawodników 14 w 4 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 14.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
0
Razem
2

Kolonię Przylądkową na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 14 zawodników (sami mężczyźni), startujących w czterech dyscyplinach. Był to drugi występ reprezentacji Kolonii Przylądkowej na igrzyskach olimpijskich. Reprezentanci tego kraju zdobyli pierwsze dwa medale: złoty i srebrny.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Reggie Walker
Lekkoatletyka
bieg na 100 m mężczyzn 10,8[1]
Srebro
Charles Hefferon
Lekkoatletyka
maraton mężczyzn 2:56:06

Skład kadry

Kolarstwo

  • Philip Freylinck - sprint - odpadł w eliminacjach; wyścig na 5000 m - odpadł w eliminacjach
  • Philip Freylinck, Floris Venter - tandemy - odpadli w eliminacjach,
  • Harry Passmore - sprint - odpadł w eliminacjach, wyścig na 5000 m - odpadł w eliminacjach, wyścig na 20 km - odpadł w eliminacjach, wyścig na 100 km - nie ukończył wyścigu,
  • Floris Venter - sprint - 4. miejsce, wyścig na 5000 m - odpadł w eliminacjach, wyścig na 20 km - odpadł w eliminacjach
  • Frank Shore - sprint - nie ukończył konkurencji, wyścig na 5000 m - nie ukończył; wyścig na 20 km - odpadł w eliminacjach

Lekkoatletyka

  • Reggie Walker - bieg na 100 m - 1. miejsce,
  • Eddie Duffy - bieg na 100m - odpadł w eliminacjach; bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Bertie Phillips - bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
  • Charles Hefferon - bieg na 5 mil - 4. miejsce; maraton - 2. miejsce,
  • James Mitchell Baker - maraton - nie ukończył biegu,
  • Doug Stupart - bieg na 110 m przez płotki - odpadł w eliminacjach, trójskok - 10. miejsce

Szermierka

  • Walter Gates - szpada indywidualnie - 6. miejsce,
  • Walter Gates - szabla indywidualnie - 6. miejsce

Tenis ziemny

  • John P. Richardson - gra pojedyncza - 4. miejsce,
  • Victor Gauntlett - gra pojedyncza - 16. miejsce,
  • Harry Kitson - gra pojedyncza - 16. miejsce
  • Victor Gauntlett, Harry Kitson - gra podwójna - 4. miejsce

Przypisy

  1. Rekord Olimpijski

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kolonia Przylądkowa Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Listen to this article