Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 – Gundersen - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 – Gundersen.

Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 – Gundersen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Gundersen na ZIO 2002
Złoty medal
Finlandia Samppa Lajunen
Srebrny medal
Finlandia Jaakko Tallus
Brązowy medal
Austria Felix Gottwald

Gundersen w kombinacji norweskiej na Zimowych Igrzyskach olimpijskich 2002 odbył się 10 lutego 2002 roku. Najpierw zawodnicy oddali po dwa skoki na normalnej skoczni Utah Olympic Park HS100, a następnie wystartowali w biegu na 15 kilometrów metodą Gundersena na trasie biegowej w Soldier Hollow. Tytułu mistrzowskiego bronił Bjarte Engen Vik z Norwegii, który tym razem nie startował (w 2001 roku zakończył karierę). Nowym mistrzem olimpijskim został Samppa Lajunen z Finlandii, srebrny medal wywalczył jego rodak - Jaakko Tallus, a trzecie miejsce zajął Austriak Felix Gottwald.

Skoki narciarskie

Pozycja Zawodnik Państwo Skok 1 (m) Skok 2 (m) Punkty Strata
1 Jaakko Tallus  Finlandia 100,5 99,5 267,5 +0:00
2 Mario Stecher  Austria 97,0 96,5 258,0 +0:48
3 Samppa Lajunen  Finlandia 97,0 95,0 257,0 +0:53
4 Christoph Bieler  Austria 97,0 95,0 255,0 +1:03
5 Ronny Ackermann  Niemcy 96,0 96,0 254,0 +1:08
6 Daito Takahashi  Japonia 91,5 94,5 243,5 +2:00
7 Todd Lodwick  Stany Zjednoczone 91,5 92,5 240,5 +2:15
8 Bill Demong  Stany Zjednoczone 91,0 92,5 239,5 +2:20
9 Andreas Hartmann  Szwajcaria 91,5 92,0 236,5 +2:35
10 Kevin Arnould  Francja 93,5 91,0 236,5 +2:35
11 Felix Gottwald  Austria 90,5 92,0 235,0 +2:43
12 Gen Tomii  Japonia 88,0 94,5 234,5 +2:45
13 Kenji Ogiwara  Japonia 90,0 90,0 233,0 +2:53
14 Michal Pšenko  Słowacja 91,5 91,5 232,0 +2:58
15 Björn Kircheisen  Niemcy 91,5 89,5 232,0 +2:58
16 Pavel Churavý  Czechy 90,5 91,0 228,5 +3:15
17 Aleksiej Barannikow  Rosja 91,0 89,0 227,0 +3:23
18 Christoph Eugen  Austria 89,0 89,0 224,5 +3:35
19 Andrej Jezeršek  Słowenia 89,0 89,0 223,5 +3:40
20 Petr Šmejc  Czechy 90,0 88,0 223,5 +3:40
21 Ronny Heer  Szwajcaria 86,0 91,5 222,0 +3:48
22 Satoshi Mori  Japonia 87,0 89,0 221,5 +3:50
23 Kristian Hammer  Norwegia 92,0 86,0 221,5 +3:50
24 Hannu Manninen  Finlandia 89,5 89,5 221,5 +3:50
25 Jens Salumäe  Estonia 91,0 88,5 220,5 +3:55
26 Johnny Spillane  Stany Zjednoczone 85,5 90,5 218,0 +4:08
27 Nicolas Bal  Francja 85,0 89,5 216,5 +4:15
28 Aleksiej Fadiejew  Rosja 90,0 89,5 214,5 +4:25
29 Tambet Pikkor  Estonia 88,0 85,0 213,0 +4:33
30 Preben Fjære Brynemo  Norwegia 85,5 88,0 212,0 +4:38
31 Aleksiej Cwietkow  Rosja 85,0 87,0 210,0 +4:48
32 Matt Dayton  Stany Zjednoczone 85,5 87,0 209,5 +4:50
33 Georg Hettich  Niemcy 86,5 85,5 209,5 +4:50
34 Mikko Keskinarkaus  Finlandia 87,0 84,5 209,0 +4:53
35 Jan Rune Grave  Norwegia 87,5 84,0 207,0 +5:03
36 Frédéric Baud  Francja 87,5 83,0 206,0 +5:08
37 Ludovic Roux  Francja 82,0 87,5 202,0 +5:28
38 Sebastian Haseney  Niemcy 84,5 84,5 199,0 +5:43
39 Andreas Hurschler  Szwajcaria 78,5 90,0 198,0 +5:48
40 Władimir Łysenin  Rosja 83,5 82,0 195,0 +6:03
41 Sverre Rotevatn  Norwegia 81,0 83,5 189,5 +6:30
42 Ladislav Rygl  Czechy 82,0 82,0 189,5 +6:30
43 Ivan Rieder  Szwajcaria 78,0 84,5 186,5 +6:45
44 Milan Kučera  Czechy 88,5 83,0 182,0 +7:08
45 Siarhiej Zaharanka  Białoruś 81,0 76,5 171,5 +8:00

Biegi

Pozycja Zawodnik Państwo Strata
po skokach
Czas
biegu
Miejsce
w biegu
Czas Strata
Samppa Lajunen  Finlandia +0:53 38:18,7 6. 39:11,7 -
Jaakko Tallus  Finlandia 39:36,4 20. 39:36,4 +0:24,7
Felix Gottwald  Austria +2:43 37:23,5 1. 40:06,5 +0:54,8
4. Ronny Ackermann  Niemcy +1:08 39:19,8 18. 40:27,8 +1:16,1
5. Björn Kircheisen  Niemcy +2:58 37:57,9 5. 40:55,9 +1:44,2
6. Mario Stecher  Austria +0:48 40:42,8 31. 41:30,8 +2:19,1
7. Todd Lodwick  Stany Zjednoczone +2:15 39:24,4 19. 41:39,4 +2:27,7
8. Kristian Hammer  Norwegia +3:50 37:50,8 3. 41:40,8 +2:29,1
9. Andreas Hartmann  Szwajcaria +2:35 39:07,3 14. 41:42,3 +2:30,6
10. Nicolas Bal  Francja +4:15 37:28,3 2. 41:43,3 +2:31,6
11. Kenji Ogiwara  Japonia +2:53 38:52,6 11. 41:45,6 +2:33,9
12. Daito Takahashi  Japonia +2:00 40:01,2 26. 42:01,2 +2:49,5
13. Andrej Jezeršek  Słowenia +3:40 38:22,9 8. 42:02,9 +2:51,2
14. Hannu Manninen  Finlandia +3:50 38:31,1 9. 42:21,1 +3:09,4
15. Christoph Bieler  Austria +1:03 41:18,1 37. 42:21,1 +3:09,4
16. Pavel Churavý  Czechy +3:15 39:56,3 25. 43:11,3 +3:59,6
17. Kevin Arnould  Francja +2:35 40:37,1 30. 43:12,1 +4:00,4
18. Matt Dayton  Stany Zjednoczone +4:50 38:22,3 7. 43:12,3 +4:00,6
19. Bill Demong  Stany Zjednoczone +2:20 40:58,1 36. 43:18,1 +4:06,4
20. Christoph Eugen  Austria +3:35 39:51,1 24. 43:26,1 +4:14,4
21. Sebastian Haseney  Niemcy +5:43 37:54,0 4. 43:37,0 +4:25,3
22. Preben Fjære Brynemo  Norwegia +4:38 39:12,3 15. 43:50,3 +4:38,6
23. Aleksiej Barannikow  Rosja +3:23 40:44,3 32. 44:07,3 +4:55,6
24. Jan Rune Grave  Norwegia +5:03 39:15,5 16. 44:18,5 +5:06,8
25. Andreas Hurschler  Szwajcaria +5:48 38:31,4 10. 44:19,4 +5:07,7
26. Ludovic Roux  Francja +5:28 38:54,3 12. 44:22,3 +5:10,6
27. Aleksiej Cwietkow  Rosja +4:38 39:50,2 23. 44:28,2 +5:16,5
28. Mikko Keskinarkaus  Finlandia +4:53 39:45,9 22. 44:38,9 +5:27,2
29. Ronny Heer  Szwajcaria +3:48 40:52,0 34. 44:40,0 +5:28,3
30. Satoshi Mori  Japonia +3:50 40:50,6 33. 44:40,6 +5:28,9
31. Aleksiej Fadiejew  Rosja +4:25 40:24,0 27. 44:49,0 +5:37,3
32. Johnny Spillane  Stany Zjednoczone +4:08 40:57,5 35. 45:05,5 +5:53,8
33. Gen Tomii  Japonia +2:45 42:30,4 41. 45:15,4 +6:03,7
34. Georg Hettich  Niemcy +4:50 40:27,8 28. 45:17,8 +6:06,1
35. Władimir Łysenin  Rosja +6:03 39:18,5 17. 45:21,5 +6:09,8
36. Sverre Rotevatn  Norwegia +6:30 38:54,6 13. 45:24,6 +6:12,9
37. Frédéric Baud  Francja +5:08 40:27,9 29. 45:35,9 +6:24,2
38. Michal Pšenko  Słowacja +2:58 43:08,2 42. 46:06,2 +6:54,5
39. Ladislav Rygl  Czechy +6:30 39:36,5 21. 46:06,5 +6:54,8
40. Jens Salumäe  Estonia +3:55 44:32,4 43. 48:27,4 +9:15,7
41. Milan Kučera  Czechy +7:08 41:24,4 39. 48:32,4 +9:20,7
42. Ivan Rieder  Szwajcaria +6:45 42:27,0 40. 49:12,0 +10:00,3
43. Petr Šmejc  Czechy +3:40 45:33,7 44. 49:13,7 +10:02,0
44. Siarhiej Zaharanka  Białoruś +8:00 41:18,9 38. 49:18,9 +10:07,2
Tambet Pikkor  Estonia +4:33 DNS - DNS DNS
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 – Gundersen
Listen to this article