Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020.

Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020
2016 2024
Data 18–22 stycznia 2020
Gospodarz Prémanon, Francja
Dyscyplina kombinacja norweska
Organizator MKOl
FIS
Mężczyźni
kon. indywidualny
Gundersen HS90/6 km
(18.01.2020)
Austria Stefan Rettenegger
Kobiety
kon. indywidualny
Gundersen HS90/4 km
(18.01.2020)
Austria Lisa Hirner
Drużynowo
kon. druż. miesz.
na skoczni HS 90
(20.01.2020)
 Austria
sztafeta mieszana
HS90 (4 x 3,3 km)
(22.01.2020)
 Norwegia
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca  Austria
Strona internetowa
W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020

Zawody w kombinacji norweskiej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 odbywały się w dniach 18-22 stycznia 2020 r. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: dwóch indywidualnych (mężczyźni w rywalizacji metodą Gundersena składającej się ze skoku na normalnej skoczni i biegu na 6 km, a kobiety w skoku na normalnej skoczni i biegu na 4 km) oraz dwóch konkursów drużyn mieszanych (konkurs skoków drużyn mieszanych wspólny ze skokami narciarskimi[a] oraz sztafeta mieszana wspólna ze skokami narciarskimi oraz biegami narciarskimi[b].

Zawody odbyły się w kompleksie Les Tuffes, ulokowanym we francuskiej miejscowości Prémanon.

Terminarz

Data Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
18 stycznia 2020 Konkurs indywidualny kobiet (Gundersen HS90/4 km) Austria Lisa Hirner Japonia Ayane Miyazaki Niemcy Jenny Nowak
18 stycznia 2020 Konkurs indywidualny mężczyzn (Gundersen HS90/4 km) Austria Stefan Rettenegger Finlandia Perttu Reponen Norwegia Sebastian Østvold
20 stycznia 2020 Mieszany konkurs drużynowy (HS90)  Austria
Lisa Hirner
Stefan Rettenegger
Julia Mühlbacher[c]
Marco Wörgötter[d]
 Japonia
Ayane Miyazaki
Yūto Nishikata
Machiko Kubota[c]
Sōta Kudō[d]
 Francja
Emma Tréand
Marco Heinis
Joséphine Pagnier[c]
Valentin Foubert[d]
22 stycznia 2020 Sztafeta mieszana
(biegi, skoki, kombinacja norweska)
(Gundersen HS90 / 4x3,3 km)
 Norwegia
Gyda Westvold Hansen
Sebastian Østvold
Nora Midtsundstad[c]
Iver Olaussen[d]
Maria Hartz Melling[e]
Nikolai Holmbø[f]
 Austria
Johanna Bassani
Severin Reiter
Vanessa Moharitsch[c]
David Haagen[d]
Witta-Luisa Walcher[e]
Erik Engel[f]
 Włochy
Annika Sieff
Stefano Radovan
Jessica Malsiner[c]
Mattia Galiani[d]
Silvia Campione[e]
Elia Barp[f]

Wyniki

Konkurs indywidualny kobiet – Gundersen HS90/4 km (18.01.2020)

Medalistki konkursu indywidualnego kobiet
Medalistki konkursu indywidualnego kobiet

Opracowano na podstawie:[1][2]

Msc. Zawodnik Kraj Skok Bieg Wynik/strata
Odl. Nota
1. Hirner, LisaLisa Hirner  Austria 86,0 118,9 11:22,6 11:45,6
2. Miyazaki, AyaneAyane Miyazaki  Japonia 84,0 120,0 11:28,8 +3,2
3. Nowak, JennyJenny Nowak  Niemcy 84,0 123,4 11:40,3 +4,7
4. Westvold Hansen, GydaGyda Westvold Hansen  Norwegia 84,0 117,2 11:35,3 +17,7
5. Görlich, EmiliaEmilia Görlich  Niemcy 77,5 107,6 11:16,1 +27,5
6. Sieff, AnnikaAnnika Sieff  Włochy 80,0 112,6 11:37,3 +33,7
7. Bjørseth, Thea MinyanThea Minyan Bjørseth  Norwegia 87,0 126,6 12:21,8 +36,2
8. Bassani, JohannaJohanna Bassani  Austria 79,5 110,3 11:33,6 +37,0
9. Kasai, HarukaHaruka Kasai  Japonia 76,0 104,7 12:02,2 +1:22,6
10. Dejori, DanielaDaniela Dejori  Włochy 74,0 101,6 11:56,6 +1:26,0
11. Volavšek, EmaEma Volavšek  Słowenia 73,0 93,9 12:00,0 +1:52,4
12. Verbič, SilvaSilva Verbič  Słowenia 79,0 110,1 12:50,2 +1:52,4
13. Tréand, EmmaEmma Tréand  Francja 72,0 94,1 12:35,1 +2:27,5
14. Arnone, TessTess Arnone  Stany Zjednoczone 71,0 86,7 12:18,0 +2:27,5
15. Brabec, AlexaAlexa Brabec  Stany Zjednoczone 69,5 88,8 12:25,4 +2:32,8
16. Tichonowicz, AleksandraAleksandra Tichonowicz  Rosja 70,0 83,5 12:31,8 +2:55,2
17. Fedorowa, DianaDiana Fedorowa  Rosja 63,5 73,4 12:07,2 +3:01,6
18. Oinas, AnnamaijaAnnamaija Oinas  Finlandia 65,5 76,9 12:20,9 +3:04,3
19. Cooper, ManiMani Cooper  Wielka Brytania 69,0 85,3 13:02,8 +3:21,2
20. Hausenberg, TriinuTriinu Hausenberg  Estonia 65,0 74,7 12:32,5 +3:22,9
21. Didier, MaëlaMaëla Didier  Francja 58,5 63,6 12:28,6 +3:52,0
22. Koldovská, TerezaTereza Koldovská  Czechy 68,0 81,7 13:33,5 +4:02.9
23. Hradilová, JolanaJolana Hradilová  Czechy 57,0 61,2 13:13,6 +4:44,0

Konkurs indywidualny mężczyzn – Gundersen HS90/6 km (18.01.2020)

Medaliści konkursu indywidualnego mężczyzn
Medaliści konkursu indywidualnego mężczyzn

Opracowano na podstawie:[3][4]

Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik Strata
Stefan Rettenegger  Austria 14:45,8 -
Perttu Reponen  Finlandia 14:59,6 +13,8
Sebastian Østvold  Norwegia 15:02,1 +16,3
4. Mattéo Baud  Francja 15:17,3 +31,5
5. Niklas Malacinski  Stany Zjednoczone 15:32,9 +47,1
6. Stefano Radovan  Włochy 15:33,4 +47,6
7. Jan Andersen  Niemcy 15:38,9 +53,1
8. Waltteri Karhumaa  Finlandia 15:59,5 +1:13,7
9. Severin Reiter  Austria 15:59,5 +1:13,7
10. Lenard Kersting  Niemcy 15:59,7 +1:13,9
...

Konkurs drużyn mieszanych (20.01.2020)

Medaliści konkursu drużyn mieszanych
Medaliści konkursu drużyn mieszanych

Opracowano na podstawie:[5]

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1.  Austria Hirner, LisaLisa Hirner 80,0 m 112,1 81,0 m 118,5 986,4
Rettenegger, StefanStefan Rettenegger 85,5 m 131,8 84,0 m 131,0
Mühlbacher, JuliaJulia Mühlbacher 82,0 m 124,7 82,0 m 114,0
Wörgötter, MarcoMarco Wörgötter 91,5 m 131,3 80,0 m 123,0
2.  Japonia Miyazaki, AyaneAyane Miyazaki 79,0 m 110,6 78,0 m 112,1 938,0
Nishikata, YūtoYūto Nishikata 85,5 m 122,5 80,0 m 121,8
Kubota, MachikoMachiko Kubota 83,0 m 114,8 77,0 m 107,3
Kudō, SōtaSōta Kudō 83,0 m 123,7 86,5 m 125,2
3.  Francja Tréand, EmmaEmma Tréand 71,0 m 96,0 70,0 m 96,3 886,7
Heinis, MarcoMarco Heinis 88,0 m 124,3 84,0 m 123,0
Pagnier, JoséphineJoséphine Pagnier 87,0 m 122,6 82,5 m 121,3
Foubert, ValentinValentin Foubert 73,0 m 96,8 76,0 m 106,4
4.  Rosja Tichonowicz, AleksandraAleksandra Tichonowicz 62,0 m 81,4 68,0 m 79,1 880,4
Małow, WładimirWładimir Małow 80,0 m 117,9 74,5 m 110,9
Szpyniowa, AnnaAnna Szpyniowa 84,0 m 127,0 79,0 m 114,8
Sadriejew, DaniłDanił Sadriejew 84,5 m 121,0 87,0 m 128,3
5.  Słowenia Verbič, SilvaSilva Verbič 74,5 m 97,7 69,0 m 94,6 866,0
Hladnik, MaticMatic Hladnik 77,0 m 105,3 76,5 m 108,3
Logar, LaraLara Logar 79,5 m 117,6 70,0 m 95,0
Hafnar, MarkMark Hafnar 87,5 m 124,0 82,5 m 123,5
6.  Niemcy Nowak, JennyJenny Nowak 89,0 m 114,6 82,0 m 108,6 823,8
Andersen, JanJan Andersen 89,5 m 132,3 85,5 m 128,5
Göbel, MichelleMichelle Göbel DSQ 80,5 m 112,3
Geyer, LucaLuca Geyer 80,0 m 116,2 80,0 m 111,3
7.  Norwegia Bjørseth, Thea MinyanThea Minyan Bjørseth 78,0 m 108,6 81,0 m 121,8 820,5
Orset, Johan FredriksenJohan Fredriksen Orset 77,0 m 111,4 79,5 m 113,8
Traaserud, Heidi DyhreHeidi Dyhre Traaserud 67,0 m 84,1 68,0 m 79,8
Markeng, Simen AasenSimen Aasen Markeng 77,0 m 99,4 74,0 m 101,6
8.  Czechy Koldovská, TerezaTereza Koldovská 67,0 m 75,4 62,5 m 77,8 817,6
Šimek, JánJán Šimek 80,5 m 117,5 80,0 m 116,1
Ptáčková, ŠtěpánkaŠtěpánka Ptáčková 83,0 m 111,6 79,0 m 105,9
Konvalinka, JiříJiří Konvalinka 78,0 m 109,2 73,0 m 104,1
9.  Włochy Sieff, AnnikaAnnika Sieff 74,0 m 106,3 72,0 m 104,0 751,8
Radovan, StefanoStefano Radovan 82,0 m 117,5 81,0 m 114,6
Malsiner, JessicaJessica Malsiner 82,0 m 109,7 73,5 m 90,9
Moroder, DanielDaniel Moroder DSQ 78,5 m 108,8
10.  Finlandia Oinas, AnnamaijaAnnamaija Oinas 62,5 m 71,5 60,5 m 62,2 725,7
Karhumaa, WaltteriWaltteri Karhumaa 84,0 m 127,4 77,0 m 115,3
Tervahartiala, JuliaJulia Tervahartiala 78,5 m 97,2 64,5 m 85,8
Kuisma, TomasTomas Kuisma 64,5 m 77,0 69,0 m 89,3
11.  Stany Zjednoczone Brabec, AlexaAlexa Brabec 65,5 m 72,0 58,5 m 60,5 677,1
Malacinski, NiklasNiklas Malacinski 79,5 m 126,6 78,0 m 110,0
Jones, PaigePaige Jones 70,5 m 86,0 63,0 m 70,8
Lee, LandonLandon Lee 64,5 m 69,3 66,0 m 81,9
12.  Szwajcaria Torazza, EmelyEmely Torazza DNS 561,1
Zarucchi, NicoNico Zarucchi 73,5 m 107,5 65,5 m 87,7
Kindlimann, ReaRea Kindlimann 68,0 m 79,2 66,5 m 77,2
Niederberger, LeanLean Niederberger 79,0 m 104,0 81,0 m 105,5

Sztafeta mieszana (22.01.2020)

Opracowano na podstawie:[6][7]

M Zespół Reprezentacja Skok Bieg Strata
Skok Nota Wynik Czas Wynik
1.  Norwegia Hansen, Gyda WestvoldGyda Westvold Hansen 80,0 m 117,0 485,2 8:22,1 29:20,5
Østvold, SebastianSebastian Østvold 81,5 m 121,2 6:52,8
Midtsundstad, NoraNora Midtsundstad 80,5 m 115,5
Olaussen, IverIver Olaussen 87,0 m 131,5
Melling, Maria HartzMaria Hartz Melling 7:25,7
Holmbø, NikolaiNikolai Holmbø 6:39,9
2.  Austria Bassani, JohannaJohanna Bassani 81,0 m 114,0 476,5 8:28,5 30:27,8 +1:19,3
Reiter, SeverinSeverin Reiter 79,0 m 115,9 7:04,5
Moharitsch, VanessaVanessa Moharitsch 77,0 m 110,8
Haagen, DavidDavid Haagen 86,0 m 135,8
Walcher, Witta-LuisaWitta-Luisa Walcher 7:53,5
Engel, ErikErik Engel 7:01,3
3.  Włochy Sieff, AnnikaAnnika Sieff 77,0 m 107,2 453,4 8:22,1 30:09,3 +1:30,8
Radovan, StefanoStefano Radovan 77,0 m 115,9 7:08,5
Malsiner, JessicaJessica Malsiner 75,0 m 107,3
Galiani, MattiaMattia Galiani 82,0 m 123,0
Campione, SilviaSilvia Campione 8:09,8
Barp, EliaElia Barp 6:28,9
4.  Francja Tréand, EmmaEmma Tréand 69,5 m 92,6 447,0 9:00,1 30:08,7 +1:39,2
Baud, MattéoMattéo Baud 83,0 m 126,6 6:52,4
Pagnier, JoséphineJoséphine Pagnier 75,0 m 116,3
Foubert, ValentinValentin Foubert 79,0 m 111,5
Pierrel, JulieJulie Pierrel 7:27,4
Primet, LucLuc Primet 6:48,8
5.  Słowenia Volavšek, EmaEma Volavšek 62,0 m 73,4 426,0 8:49,0 30:38,0 +2:36,5
Hladnik, MaticMatic Hladnik 77,0 m 112,2 7:13,8
Logar, LaraLara Logar 76,0 m 108,9
Presečnik, JernejJernej Presečnik 88,0 m 131,5
Mali, KlaraKlara Mali 7:50,7
Gros, AnžeAnže Gros 6:44,5
6.  Stany Zjednoczone Arnone, TessTess Arnone 60,0 m 69,3 385,5 8:59,9 30:32,4 +3:24,9
Malacinski, NiklasNiklas Malacinski 79,5 m 119,6 7:14,7
Belshaw, AnnikaAnnika Belshaw 72,0 m 98,0
Belshaw, ErikErik Belshaw 72,0 m 98,6
Palmer-Leger, SydneySydney Palmer-Leger 7:37,1
Koch, WillWill Koch 6:40,7
7.  Niemcy Görlich, EmiliaEmilia Görlich 74,0 m 101,8 313,7 8:15,1 29:09,8 +3:38,3
Kersting, LenardLenard Kersting 79,0 m 117,6 6:44,8
Jäkle, AnnaAnna Jäkle 69,5 m 94,3
Braun, FinnFinn Braun DSQ
Dellit, LaraLara Dellit 7:36,0
Keck, EliasElias Keck 6:33,9
8.  Finlandia Oinas, AnnamaijaAnnamaija Oinas 59,5 m 67,4 372,0 9:03,3 30:31,2 +3:41,7
Reponen, PerttuPerttu Reponen 81,0 m 115,3 7:17,2
Tervahartiala, JuliaJulia Tervahartiala 70,0 m 94,2
Valto, KasperiKasperi Valto 71,5 m 95,1
Tossavainen, Eevi-InkeriEevi-Inkeri Tossavainen 7:35,5
Stahlberg, AlexanderAlexander Stahlberg 6:35,2
9.  Rosja Tichonowicz, AleksandraAleksandra Tichonowicz DSQ 375,8 8:59,1 31:00,9 +4:06,4
Małow, WładimirWładimir Małow 80,0 m 120,7 7:33,7
Szpyniowa, AnnaAnna Szpyniowa 82,5 m 124,6
Sadriejew, DaniłDanił Sadriejew 87,5 m 130,5
Krupickaja, JewgienijaJewgienija Krupickaja 7:35,8
Tregubow, IlijaIlija Tregubow 6:52,3
10.  Czechy Koldovská, TerezaTereza Koldovská 63,0 m 77,1 398,3 10:02,4 32:11,9 +4:47,4
Šimek, JánJán Šimek 76,0 m 105,6 7:13,9
Ptáčková, ŠtěpánkaŠtěpánka Ptáčková 73,0 m 103,5
Konvalinka, JiříJiří Konvalinka 77,0 m 112,1
Šibravová, EliškaEliška Šibravová 8:10,3
Vacek, MathiasMathias Vacek 6:45,3

Uwagi

  1. Drużyna składała się z jednej kombinatorki norweskiej, kombinatora norweskiego, skoczkini narciarskiej oraz skoczka narciarskiego, którzy rywalizowali w formacie tradycyjnego konkursu drużynowego (dwie serie skoków, w każdej wszyscy członkowie drużyny oddawali po 1 skoku we wskazanej kolejności).
  2. Drużyna składała się z jednej biegaczki i biegacza narciarskiego, skoczkini i skoczka narciarskiego, a także kombinatorki i kombinatora norweskiego. Zawody składały się z czterech skoków (kombinatorka norweska, kombinator norweski, skoczkini narciarska i skoczek narciarski) na skoczni HS90, a następnie biegu sztafetowego 4×3,3 km stylem dowolnym (kombinatorka norweska, kombinator norweski, biegaczka narciarska i biegacz narciarski).
  3. a b c d e f Skoczkini narciarska
  4. a b c d e f Skoczek narciarski
  5. a b c Biegaczka narciarska
  6. a b c Biegacz narciarski

Przypisy

  1. Nordic Combined Combiné nordique / Nordische Kombination Women's Individual NH/4km Individuel femmes : tremplin normal / 4 km fond / der Frauen Normalschanze/4km Ski Jumping Competition Round Manche d'essai de compétition / Wettbewerbsrunde (ang.). fis-ski.com, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18].
  2. Nordic Combined Combiné nordique / Nordische Kombination Women's Individual NH/4km Individuel femmes : tremplin normal / 4 km fond / der Frauen Normalschanze/4km (ang.). fis-ski.com, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18].
  3. Nordic Combined Combiné nordique / Nordische Kombination Men's Individual NH/6km Individuel hommes : tremplin normal / 6 km fond / der Männer, Normalschanze/6km Ski Jumping Competition Round Manche d'essai de compétition / Wettbewerbsrunde (ang.). fis-ski.com, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18].
  4. Nordic Combined Combiné nordique / Nordische Kombination Men's Individual NH/6km Individuel hommes : tremplin normal / 6 km fond / der Männer, Normalschanze/6km (ang.). fis-ski.com, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18].
  5. Ski Jumping - Nordic Combined Saut à ski - Combiné nordique / Skispringen - Nordische Kombination Mixed Team Équipes mixtes / Mixed Team Results Résultats / Ergebnisse (ang.). fis-ski.com, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-25].
  6. Nordic Mixed Team NH/4x3.3km Équipes mixtes: tremplin normal / 4x3.3 km / Nordische Mixed-Staffel Normalschanze/4x3.3km Results Résultats / Ergebnisse (ang.). fis-ski.com, 2020-01-22. [dostęp 2020-01-26].
  7. Nordic Mixed Team NH/4x3.3km Équipes mixtes: tremplin normal / 4x3.3 km / Nordische Mixed-Staffel Normalschanze/4x3.3km Ski Jumping Competition Round Manche d'essai de compétition / Wettbewerbsrunde Intermediate Results Résultats intermédiaires / Zwischenergebnisse (ang.). fis-ski.com, 2020-01-22. [dostęp 2020-01-26].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020
Listen to this article