Korea Północna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Korea Północna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Korea Północna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Korea Północna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Korea Północna
Kod MKOl PRK
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Liczba zawodników 64 w 53 konkurencjach w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 16.
Złoto
4
Srebro
0
Brąz
5
Razem
9

Korę Północną na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 64 zawodników: 36 mężczyzn i 28 kobiet. Był to 4 start reprezentacji Korei Północnej na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja Korei Północnej zdobyła 9 medali, co jest najlepszym dotychczasowym osiągnięciem[1].

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Choi Chol-su
Boks
waga musza (do 51 kg) w finale pokonał Kubańczyka Raúla Gonzáleza[2]
Złoto
Pae Gil-su
Gimnastyka
ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn 9,925 pkt[3]
Złoto
Kim Il
Zapasy
styl wolny waga do 48 kg w finale pokonał reprezentanta Korei Południowej Kim Jong-Shin[2]
Złoto
Li Hak-son
Zapasy
styl wolny waga do 52 kg w finale pokonał Amerykanina Zeke Jones[2]
Brąz
Ri Gwang-sik
Boks
waga kogucia (do 54 kg) w półfinale przegrał z Irlandczykiem Wayne'em McCulloughem[2]
Brąz
Kim Myong-nam
Podnoszenie ciężarów
waga do 75 kg mężczyzn 352,5 kg[4]
Brąz
Li Bun-hui
Tenis stołowy
gra pojedyncza kobiet w półfinale przegrała z Chinką Qiao Hong 0:3 (13:21, 20:22, 14:21)[5]
Brąz
Li Bun-hui, Yu Sun-bok
Tenis stołowy
gra podwójna kobiet w półfinale przegrały z deblem chińskim Chen ZiheGao Jun 1:3 (12:21, 21:17, 13:21, 19:21)[6]
Brąz
Kim Yong-sik
Zapasy
styl wolny waga do 57 kg w walce o brązowy medal pokonał Turka Remzi Musaoglu[2]

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • O Chong-chol waga papierowa do 48 kg – 9. miejsce,
  • Choi Chol-su waga musza do 52 kg – 1. miejsce,
  • Li Gwang-sik waga kogucia do 54 kg – 3. miejsce,
  • Li Chil-gun waga piórkowa do 57 kg – 17. miejsce,
  • Yun Yong-chol waga lekka do 60 kg – 17. miejsce,
  • Kim Gil-nam waga półciężka do 81 kg – 17. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Li Chun-mi
wielobój indywidualnie – 20. miejsce,
ćwiczenia wolne – 76. miejsce,
skok przez konia – 64. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 30. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 53. miejsce,
  • Choi Gyong-hui
wielobój indywidualnie – 27. miejsce,
ćwiczenia wolne – 79. miejsce,
skok przez konia – 43. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 17. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 29. miejsce,
  • Kim Gwang-suk
wielobój indywidualnie – 28. miejsce,
ćwiczenia wolne – 62. miejsce,
skok przez konia – 47. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 4. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 71. miejsce,
  • Hwang Bo-sil
wielobój indywidualnie – 64. miejsce,
ćwiczenia wolne – 84. miejsce,
skok przez konia – 81. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 36. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 63. miejsce,
  • An Myong-hwa
wielobój indywidualnie – 75. miejsce,
ćwiczenia wolne – 56. miejsce,
skok przez konia – 87. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 71. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 74. miejsce,
  • Pak Gyong-sil
wielobój indywidualnie – 91. miejsce,
ćwiczenia wolne – 92. miejsce,
skok przez konia – 89. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 76. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 92. miejsce,
  • Li Chun-mi, Choi Gyong-hui, Li Chun-mi, Hwang Bo-sil, An Myong-hwa, Pak Gyong-sil – wielobój drużynowo – 11. miejsce,
  • Li Gyong-hui – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 17. miejsce,
  • Chong Gum – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 27. miejsce,

Mężczyźni

wielobój indywidualnie – 29. miejsce,
ćwiczenia wolne – 53. miejsce,
skok przez konia – 61. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 61. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 8. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 32. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 1. miejsce,
  • Sin Myong-su
wielobój indywidualnie – 69. miejsce,
ćwiczenia wolne – 40. miejsce,
skok przez konia – 55. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 75. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 89. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 21. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 79. miejsce,
  • Cho Hun
wielobój indywidualnie – 74. miejsce,
ćwiczenia wolne – 56. miejsce,
skok przez konia – 37. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 64. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 82. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 72. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 82. miejsce,

Judo

Kobiety

  • Kang Yong-ok waga do 48 kg – 16. miejsce,

Mężczyźni

  • Li Gwang waga do 65 kg – 36. miejsce,
  • Park Yong-i waga do 71 kg – 18. miejsce,

Kolarstwo szosowe

Kobiety

  • Pak Chun-hwa – wyścig indywidualny ze startu wspólnego – 53. miejsce,
  • Kim Gyong-hui – wyścig indywidualny ze startu wspólnego – 54. miejsce,
  • Choi In-ae – wyścig indywidualny ze startu wspólnego – nie ukończyła wyścigu,

Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

  • Ryu Ok-hyon – maraton – 80. miejsce,

Łucznictwo

Kobiety

  • Kim Jong-hwa – indywidualnie – 19. miejsce,
  • Li Myong-gum – indywidualnie – 29. miejsce,
  • Sin Song-hui – indywidualnie – 52. miejsce,
  • Kim Jong-hwa, Li Myong-gum, Sin Song-hui – drużynowo – 7. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Gil Nam-su – waga do 52 kg – 6. miejsce,
  • Kim Myong-sik – waga do 52 kg – nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej udanej próby w podrzucie),
  • Kim Yong-chol – waga do 56 kg – 7. miejsce,
  • Ro Hyon-il – waga do 60 kg – 6. miejsce,
  • Li Jae-son – waga do 60 kg – 8. miejsce,
  • Im Sang-ho – waga do 67,5 kg – 7. miejsce,
  • Kim Myong-nam – waga do 75 kg – 3. miejsce,
  • Pak Ui-myong – waga do 75 kg – 15. miejsce,
  • Chon Chol-ho – waga do 82,5 kg – 4. miejsce,
  • Yun Chol – waga do 90 kg – 12. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Kim Myong-son – trampolina 3 m – 28. miejsce,
  • Kim Hye-ok – trampolina 3 m – 29. miejsce,
  • Kim Chun-ok – wieża 10 m – 18. miejsce,
  • Ryu Un-sil – wieża 10 m – 23. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Paek Jong-suk – pistolet sportowy – 26. miejsce,
  • Chow Un-ju – karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 36. miejsce,

Mężczyźni

  • Ryu Myong-hong
pistolet pneumatyczny 10 m – 26. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 28. miejsce,
  • So Gil-san
pistolet pneumatyczny 10 m – 31. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 16. miejsce,
  • Kim Bong-chol – pistolet szybkostrzelny 25 m – 20.miejsce,
  • Kim Man-chol – ruchoma tarcza 10 m – 7. miejsce,
  • Li Yong-chol – ruchoma tarcza 10 m – 22. miejsce,

Open

  • Pak Jong-ran – skeet – 33. miejsce,
  • Sin Nam-ho – skeet – 51. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Li Bun-hui – gra pojedyncza – 3. miejsce,
  • Yu Sun-bok – gra pojedyncza – 5. miejsce,
  • Kim Hye-yong – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Li Bun-hui, Yu Sun-bok – gra podwójna – 3. miejsce
  • Kim Hye-yong, [[]] – gra podwójna – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Li Gun-sang – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Choi Kyong-sob – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Kim Song-hui – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Kim Jin-myong, Kim Song-hui – gra podwójna – 9. miejsce,
  • Choi Kyong-sob, Li Gun-sang – gra podwójna – 17. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

  • Kim Il – styl wolny waga do 48 kg – 1. miejsce,
  • Li Hak-son – styl wolny waga do 52 kg – 1. miejsce,
  • Kim Yong-sik – styl wolny waga do 57 kg – 3. miejsce,
  • Kim Gwang-chol – styl wolny waga do 62 kg – odpadł w eliminacjach,

Przypisy

  1. Stan na 30.06.2012 roku
  2. a b c d e LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  3. Gymnastics – Olympic Games – Artistic Gymnastics 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  4. Weightlifting – Olympic Games 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  5. Table tennis – Wommen's Olympic Games 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).
  6. Olympic Games – Women’s Olympic Games Doubles 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Korea Północna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article