Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Korea Południowa
Kod MKOl KOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Liczba zawodników 226 w 134 konkurencjach w 24 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
12
Srebro
5
Brąz
12
Razem
29

Koreę Południową na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 226 zawodników: 154 mężczyzn i 72 kobiety. Był to 11 start reprezentacji Korei Południowej na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Chung So-young, Hwang Hye-young
Badminton
gra podwójna kobiet w finale pokonały Chiński debel Guan Weizhen, Nong Qunhua 2:1 (18:16, 12:15, 15:13)[1]
Złoto
Kim Moon-soo, Park Joo-bong
Badminton
gra podwójna mężczyzn w finale pokonali duet z Indonezji Rudy Gunawan, Eddy Hartono 2:0 (15:11, 15:7)[2]
Złoto
Kim Mi-jung
Judo
waga do 72 kg kobiet w finale pokonała Japonkę Yōko Tanabe[3]
Złoto
Hwang Young-cho
Lekkoatletyka
maraton mężczyzn 2:13:23 h[4]
Złoto
Cho Youn-jeong
Łucznictwo
kobiety indywidualnie w finale pokonała rodaczkę Kim Soo-nyung 112:106[3]
Złoto
Cho Youn-jeong, Kim Soo-nyung, Lee Eun-gyeong
Łucznictwo
kobiety drużynowo w finale pokonały zespół Chin 236:224[5]
Złoto
Moon Hyang-ja, Nam Eun-young, Lee Ho-youn, Lee Mi-young, Hong Jeong-ho, Lim O-kyeong, Min Hye-sook, Park Jeong-lim, Oh Sung-ok, Jang Ri-ra, Kim Hwa-sook, Park Kap-sook, Cha Jae-kyung
Piłka ręczna
turniej kobiet w finale pokonały zespół Norwegii 28:21[6]
Złoto
Chun Byung-kwan
Podnoszenie ciężarów
waga do 56 kg 287,5 kg[7]
Złoto
Yeo Kab-soon
Strzelectwo
karabin pneumatyczny 10 m kobiet 498,2 pkt[8]
Złoto
Lee Eun-chul
Strzelectwo
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m mężczyzn 702,5 pkt[9]
Złoto
An Han-bong
Zapasy
waga do 57 kg styl klasyczny w finale pokonał Niemca Rifata Yildiza
Złoto
Park Jang-sun
Zapasy
waga do 74 kg styl wolny w finale pokonał Amerykanina Kenny Monday'a
Srebro
Bang Soo-hyun
Badminton
gra pojedyncza kobiet w finale przegrała z Indonezyjką Susi Susanti 1:2 (11:5, 5:11, 3:11)[10]
Srebro
Yoon Hyun
Judo
waga do 60 kg mężczyzn w finale przegrał z zawodnikiem z WNP Nazima Gusejnowa[3]
Srebro
Kim Soo-nyung
Łucznictwo
kobiey indywidualnie w finale uległa rodacze Cho Youn-jeong 106:112
Srebro
Chung Jae-hun
Łucznictwo
mężczyźni indywidualnie w finale przegrał z Francuzem Sébastianem Flute 107:110[3]
Srebro
Kim Jong-sin
Zapasy
waga do 48 kg styl wolny w finale uległ Kim Ilowi z Korei Północnej
Brąz
Gil Young-ah, Shim Eun-jung
Badminton
gra podwójna kobiet w półfinale przegrały w deblem chińskim Guan Weizhen, Nong Qunhua 1:2 (12:15, 15:2, 8:15)[1]
Brąz
Hong Sung-sik
Boks
waga lekka (do 60 kg)
Brąz
Lee Seung-bae
Boks
waga średnia (do 75 kg) w półfinale przegrał z Kubańczykiem Arielem Hernándezem[11]
Brąz
Yu Og-yeol
Gimnastyka
skok przez konia mężczyzn 9,762 pkt[3]
Brąz
Chung Hoon
Judo
waga do 71 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Francuza Bruno Carabetta[3]
Brąz
Kim Byung-joo
Judo
waga do 78 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Belga Johana Laatsa[3]
Brąz
Hyun Jung-hwa
Tenis stołowy
gra pojedyncza kobiet w półfinale przegrała z Chinką Deng Yaping 0:3 (6:21, 19:21, 17:21)[12]
Brąz
Hong Cha-ok, Hyun Jung-hwa
Tenis stołowy
gra podwójna kobiet w półfinale przegrały z Chińską parą Deng Yaping, Qiao Hong 1:3 (21:17, 17:21, 17:21, 12:21)[13]
Brąz
Kim Taek-soo
Tenis stołowy
gra pojedyncza mężczyzn w półfinale uległ Francuzowi Jean-Philippe Gatien 0:3 (9:21, 18:21, 19:21)[14]
Brąz
Kang Hee-chan, Lee Chul-seung
Tenis stołowy
gra podwójna mężczyzn w półfinale ulegli Niemcom Steffen Fetzner,Joerg Rosskopf 0:3 (15:21, 22:24, 20:22)[15]
Brąz
Kim Taek-soo, Yoo Nam-kyu
Tenis stołowy
gra podwójna mężczyzn w półfinale ulegli Chińczykom Lin Lu, Wang Tao 1:3 (21:13, 17:21, 13:21, 15:21)[15]
Brąz
Min Gyeong-gap
Zapasy
waga do 52 kg styl klasyczny w walce o brązowy medal pokonał Amerykanina Shwana Sheldona[11]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Bang Soo-hyun - gra pojedyncza - 2. miejsce,
  • Lee Heung-sun - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Chung So-young, Hwang Hye-young - gra podwójna - 1. miejsce,
  • Gil Young-ah, Shim Eun-jung - gra podwójna - 3. miejsce,

Mężczyźni

  • Kim Hak-gyun - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Lee Gwang-jin - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Kim Moon-soo, Park Joo-bong - gra podwójna - 1. miejsce,
  • Lee Sang-bok, Son Jin-hwan - gra podwójna - 5. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • Jo Dong-beom waga papierowa do 48 kg - 9. miejsce,
  • Han Gwang-hyeong waga musza do 52 kg - 17. miejsce,
  • Park Deok-gyu waga piórkowa do 57 kg - 5. miejsce,
  • Hong Sung-sik waga lekka do 60 kg - 3. miejsce,
  • Kim Jae-gyeong waga lekkopółśrednia do 63,5 kg - 17. miejsce,
  • Jeon Jin-cheol waga półśrednia do 67 kg - 9. miejsce,
  • Choi Gi-su waga lekkośrednia do 71 kg - 17. miejsce,
  • Lee Seung-bae waga średnia do 75 kg - 3. miejsce,
  • Go Yo-da waga półciężka do 81 kg - 9. miejsce,
  • Chae Seong-bae waga ciężka do 91 kg - 9. miejsce,
  • Jeong Seung-won waga superciężka powyżej 91 kg - 9. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Lee Hui-gyeong
wielobój indywidualnie - 86. miejsce,
ćwiczenia wolne - 90. miejsce,
skok przez konia - 37. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 74. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 76. miejsce,
  • Min A-yeong
wielobój indywidualnie - 88. miejsce,
ćwiczenia wolne - 89. miejsce,
skok przez konia - 83. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 91. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 85. miejsce,
  • Yun Byeong-hui - gimnastyka artystyczna - indywidualnie - 34. miejsce,
  • Kim Yu-gyeong - gimnastyka artystyczna - indywidualnie - 35. miejsce,

Mężczyźni

  • Lee Ju-hyeong
wielobój indywidualnie - 8. miejsce,
ćwiczenia wolne - 20. miejsce,
skok przez konia - 19. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 17. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 61. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 39. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 45. miejsce,
  • Han Yun-su
wielobój indywidualnie - 9. miejsce,
ćwiczenia wolne - 36. miejsce,
skok przez konia - 47. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 24. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 28. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 55. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 69. miejsce,
  • Yu Og-yeol
wielobój indywidualnie - 23. miejsce,
ćwiczenia wolne - 4. miejsce,
skok przez konia - 3. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 52. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 35. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 13. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 63. miejsce,
  • Jeong Jin-su
wielobój indywidualnie - 45. miejsce,
ćwiczenia wolne - 13. miejsce,
skok przez konia - 47. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 29. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 56. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 25. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 84. miejsce,
  • Han Gwang-ho
wielobój indywidualnie - 64. miejsce,
ćwiczenia wolne - 65. miejsce,
skok przez konia - 73. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 54. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 67. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 66. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 57. miejsce,
  • Yeo Hong-cheol
wielobój indywidualnie - 81. miejsce,
ćwiczenia wolne - 72. miejsce,
skok przez konia - 11. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 67. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 67. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 90. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 78. miejsce,
  • Lee Ju-hyeong, Han Yun-su, Yu Og-yeol, Jeong Jin-su, Han Gwang-ho, Yeo Hong-cheol - wielobój drużynowo - 8. miejsce,

Hokej na trawie

Kobiety

  • Yu Je-suk, Han Geum-sil, Jang Eun-jeong, Lee Seon-yeong, Lee Gwi-ju, Son Jeong-im, No Yeong-mi, Kim Gyeong-ae, Lee Eun-gyeong, Jang Dong-suk, Gwon Chang-suk, Yang Hye-suk, Lee Gyeong-hui, Gu Mun-yeong, Im Gye-suk, Jin Deok-san - 4. miejsce,

Jeździectwo

  • Mun Eun-jin - skoki przez przeszkody indywidualnie - 57. miejsce,
  • Mun Hyeon-jin - skoki przez przeszkody indywidualnie - 67. miejsce,
  • Kim Seung-hwan - skoki przez przeszkody indywidualnie - 82. miejsce,
  • Yu Jeong-jae - skoki przez przeszkody indywidualnie - 83. miejsce,
  • Mun Eun-jin, Mun Hyeon-jin, Yu Jeong-jae, Kim Seung-hwan - skoki przez przeszkody drużynowo - nie ukończyli konkurencji,
  • Choi Myeong-jin - Wszechstronny konkurs Konia Wierzchowego indywidualnie - 20. miejsce,

Judo

Kobiety

Mężczyźni

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Gang Gi-jin - K-1 500 m - odpadł w repesażach,
  • Park Gi-jeong - K-1 1000 m - odpadł w repesażach,
  • Ju Jong-gwan, Park Gi-jeong
K-2 500 m - odpadł w repesażach,
K-2 1000 m - nie ukończyli wyścigu,
  • Ju Jong-gwan, Gang Gi-jin, Lee Yong-cheol, Park Byeong-hun - K-4 1000 m - odpadli w eliminacjach,
  • Park Chang-gyu
C-1 500 m - odpadł w półfinale,
C-2 1000 m - odpadł w półfinale

Kolarstwo torowe

Mężczyźni

  • Ji Seung-hwan, Kim Yong-gyu, Park Min-su, Won Chang-yong - wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo - 14. miejsce,
  • Park Min-Su - wyścig punktowy - odpadł w eliminacjach,

Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

  • Lee Jin-il - bieg na 800 m - odpadł w eliminacjach,
  • Kim Bong-yu - bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach,
  • Hwang Young-cho - maraton - 1. miejsce,
  • Kim Jae-ryong - maraton - 10. miejsce,
  • Kim Wan-gi - maraton - 28. miejsce,
  • Lee Jin-taek - skok wzwyż - 19. miejsce,
  • Jo Hyeon-uk - skok wzwyż - 39. miejsce,
  • Kim Cheol-gyun - skok o tyczce - nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej wysokości w eliminacjach),
  • Kim Gi-hun - rzut oszczepem - 28. miejsce,

Łucznictwo

Kobiety

  • Cho Youn-jeong - indywidualnie - 1. miejsce,
  • Kim Soo-nyung - indywidualnie - 2. miejsce,
  • Lee Eun-gyeong - indywidualnie - 14. miejsce,
  • Cho Youn-jeong, Kim Soo-nyung, Lee Eun-gyeong - drużynowo - 1. miejsce,

Mężczyźni

  • Chung Jae-hun - indywidualnie - 2. miejsce,
  • Han Seung-Hun - indywidualnie - 15. miejsce,
  • Im Hui-sik - indywidualnie - 20. miejsce,
  • Chung Jae-hun, Han Seung-hun, Im Hui-sik - drużynowo - 5. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Lee Yeong-chan - indywidualnie - 21. miejsce,
  • Kim Myeong-geon - indywidualnie - 38. miejsce,
  • Kim In-ho - indywidualnie - 61. miejsce,
  • Lee Yeong-chan, Kim Myeong-geon, Kim In-Ho - drużynowo - 13. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

  • Jo U-hyeon, Jeong Jae-gwon, Gwak Gyeong-geun, Han Jeong-guk, Jeong Gwang-seok, Gang Cheol, Kim Gwi-hwa, Lee Im-saeng, Lee Seung-hyeop, Na Seung-hwa, No Jeong-yun, Seo Jeong-won, Sin Beom-cheol, Sin Tae-yong - 11. miejsce,

Piłka ręczna

Kobiety

Mężczyźni

  • Jo Beom-yeon, Jo Chi-hyo, Jo Yeong-sin, Choi Seok-jae, Jeong Gang-uk, Gang Jae-won, Lee Gi-ho, Lee Gyu-chang, Lee Seon-sun, Im Jin-seok, Mun Byeong-uk, Baek Sang-seo, Park Do-heon, Sim Jae-hong, Yun Gyeong-sin - 6. miejsce,

Pływanie

Kobiety

  • Lee Chang-ha
100 m stylem grzbietowym - 35. miejsce,
200 m stylem grzbietowym - 28. miejsce,
  • Park Mi-yeong
100 m stylem klasycznym - 26. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 23. miejsce,

Mężczyźni

  • Bang Seung-hun
400 m stylem dowolnym - 32. miejsce,
1500 m stylem dowolnym - 26. miejsce,
  • Ji Sang-jun
100 m stylem grzbietowym - 40. miejsce,
200 m stylem grzbietowym - 29. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Go Gwang-gu - waga do 52 kg - 4. miejsce,
  • Chun Byung-kwan - waga do 56 kg - 1. miejsce,
  • Kim Gwi-sik - waga do 60 kg - 12. miejsce,
  • Choi Byeong-chan - waga do 75 kg - 11. miejsce,
  • Yeom Dong-cheol - waga do 82,5 kg - nie sklasyfikowany - nie zaliczył żadnej udanej próby w rwaniu,
  • Kim Byeong-chan - waga do 90 kg - 4. miejsce,
  • Jeong Dae-jin - waga do 100 kg - 13. miejsce,
  • Choi Dong-gil - waga do 100 kg - 16. miejsce,
  • Jeon Sang-seok - waga do 110 kg - nie sklasyfikowany - nie zaliczył żadnej udanej próby w podrzucie,
  • Kim Tae-hyeon - waga powyżej 110 kg - nie sklasyfikowany - nie zaliczył żadnej udanej próby w rwaniu,

Siatkówka

Mężczyźni

  • Ha Jong-hwa, Jin Chang-uk, Gang Seong-hyeong, Kim Byeong-seon, Kim Se-jin, Kim Wan-sik, Im Do-heon, Ma Nak-gil, No Jin-su, O Uk-hwan, Park Jong-chan, Sin Yeong-cheol - 9. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Bang Hyeon-ju
pistolet pneumatyczny 10 m - 15. miejsce,
pistolet sportowy 25 m - 29. miejsce,
  • Lee Seon-bok - pistolet pneumatyczny 10 m - 15. miejsce,
  • Yeo Kab-soon - karabin pneumatyczny 10 m - 1. miejsce
  • Lee Eun-ju - karabin pneumatyczny 10 m - 6. miejsce,
  • Gang Myeong-a - karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m - 24. miejsce,

Mężczyźni

  • Kim Seon-il
pistolet pneumatyczny 10 m - 9. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 11. miejsce,
  • Park Jong-sin
pistolet pneumatyczny 10 m - 33. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 33. miejsce,
  • Chae Geun-bae - karabin pneumatyczny 10 m - 8. miejsce,
  • Ji Jong-gu - karabin pneumatyczny 10 m - 21. miejsce,
  • Lee Eun-chul
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m - 11. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m - 1. miejsce,
  • Cha Yeong-cheol
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m - 17. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m - 18. miejsce,

Open

  • Kim Geon-il - trap - 46. miejsce,

Szermierka

Kobiety

  • I Jeong-suk - floret indywidualnie - 16. miejsce,
  • Sin Seong-ja - floret indywidualnie - 18. miejsce,
  • Kim Jin-sun - floret indywidualnie - 37. miejsce,
  • I Jeong-suk, Sin Seong-ja, Kim Jin-sun, Jang Mi-gyeong, Jeon Mi-gyeong - floret drużynowo - 10. miejsce,

Mężczyźni

  • Yu Bong-hyeong - floret indywidualnie - 26. miejsce,
  • Kim Yeong-ho - floret indywidualnie - 37. miejsce,
  • Kim Seung-pyo - floret indywidualnie - 47. miejsce,
  • Kim Yeong-ho, Kim Seung-pyo, Lee Ho-seong, Lee Seung-yong, Yu Bong-hyeong - floret drużynowo - 8. miejsce,
  • Lee Sang-ki - szpada indywidualnie - 27. miejsce,
  • Jang Tae-seok - szpada indywidualnie - 30. miejsce,
  • Kim Jeong-gwan - szpada indywidualnie - 33. miejsce,
  • Lee Sang-gi, Jang Tae-seok, Kim Jeong-gwan, Gu Gyo-dong, Lee Sang-yeop - szpada drużynowo - 10. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Hyun Jung-hwa - gra pojedyncza - 3. miejsce,
  • Hong Sun-hwa - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Lee Jung-im - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Hong Cha-ok, Hyun Jung-hwa - gra podwójna - 3. miejsce,
  • Hong Sun-hwa, Lee Jung-im - gra podwójna - 5. miejsce,

Mężczyźni

Tenis ziemny

Kobiety

  • Kim Il-sun - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Kim Il-sun, Lee Jeong-myeong - gra podwójna - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Jang Ui-jong - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Jang Ui-jong, Kim Chi-wan - gra podwójna - 17. miejsce,

Wioślarstwo

Kobiety

  • Lee Jae-nam, Kim Seong-ok - dwójka bez sternika - 13. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

Mężczyźni

Przypisy

  1. a b Olympic Games - Women’s Olympic Games - Doubles 1992, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  2. Olympic Games - Men's Olympic Games - Doubles 1992, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  3. a b c d e f g Gymnastics - Olympic Games - Artistics Gymnastics 1992 - results Men, teh-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  4. Athletics - Olympic Games 1992 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  5. Archery - Olympic Games 1992 - results Women’s, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  6. Handball - Women’s Olympic Games Final 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  7. Weightlifting - Olympic Games 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  8. Shooting sports - Olympic Games 1992 results Women’s, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  9. Shooting sports - Olympic Games 1992 results Men's, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  10. Badminton - Women’s Olympics Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  11. a b LA84 Foundation - official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  12. Table tennis - Women’s Olympic Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  13. Olympic Games - Women’s Olympic Games - Doubles 1992, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  14. Table tennis - Men's Olympic Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).
  15. a b Olympic Games - Men's Olympic Games - Doubles 1992, the-sports.org [dostęp 2012-09-19] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article