Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Korea Południowa
Kod MKOl KOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Choi Cheon-sik
Liczba zawodników 300 w 25 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
7
Srebro
15
Brąz
5
Razem
27

Koreę Południową na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 300 zawodników (189 mężczyzn, 111 kobiet). Był to 12 start reprezentacji Korei Południowej na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja zdobyła 27 medali.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Bang Su-hyeon
Badminton
gra pojedyncza kobiet w finale pokonała Indonezyjkę Mia Audinę 2:0 (11:6, 11:7)[1]
Złoto
Gir Yeong-a, Kim Dong-mun
Badminton
gra mieszana w finale pokonali rodaków Na Gyeong-min - Park Ju-bong 2:1 (13:15, 15:4, 15:12)[2]
Złoto
Cho Min-seon
Judo
waga do 66 kg kobiet w finale pokonała Anetę Szczepańską
Złoto
Jeon Ki-young
Judo
waga do 86 kg mężczyzn w finale pokonał Uzbeka Armena Bogdasarowa
Złoto
Kim Kyung-wook
Łucznictwo
indywidualnie kobiety w finale pokonała Chinkę He Ying 113:107[3]
Złoto
Kim Kyung-wook, Kim Jo-sun, Yun Hye-young
Łucznictwo
drużynowo kobiety w finale pokonały drużynę Niemiec 245:235[3][4]
Złoto
Sim Gwon-ho
Zapasy
styl klasyczny waga do 48 kg mężczyzn w finale pokonał Białorusina Aleksandra Pawłowa
Srebro
Gir Yeong-a, Jang Hye-ok
Badminton
gra podwójna kobiet w finale uległy parze z Chin Gu Jun - Ge Fei 0:2 (5:15, 5:15)[5]
Srebro
Na Gyeong-min, Park Ju-bong
Badminton
gra mieszana w finale ulegli rodakom Gir Yeong-a - Kim Dong-mun 1:2 (15:13, 4:15, 12:15)[2]
Srebro
Lee Seung-bae
Boks
waga półciężka (do 81 kg) mężczyźni w finale przegrał z Kazachem Wasilijem Żyrowem 4:17[3]
Srebro
Yeo Hong-cheol
Gimnastyka
skok przez konia mężczyzn 9,756 pkt[6]
Srebro
Yu Je-suk, Choi Eun-gyeong, Jo Eun-jeong, O Seung-sin, Im Jeong-suk, Kim Myeong-ok, Jang Eun-jeong, Lee Ji-yeong, Lee Eun-gyeong, Gwon Su-hyeon, U Hyeon-jeong, Choi Mi-sun, Lee Eun-yeong, Jeon Yeong-seon, Gwon Chang-suk, Jin Deok-san
Hokej na trawie
turniej kobiet w meczu finałowym przegrały z drużyną Australii 1:3[7]
Srebro
Hyun Sook-hee
Judo
waga do 48 kg kobiet w finale uległa zawodniczce z Francji Marie-Claire Restoux
Srebro
Jung Sun-yong
Judo
waga do 56 kg kobiet w finale przegrała z Kubanką Driulis González
Srebro
Kwak Dae-sung
Judo
waga do 71 kg mężczyzn w finale uległ Japończykowi Kenzo Nakamura
Srebro
Kim Min-soo
Judo
waga do 95 kg mężczyzn w finale przegrał z Pawłem Nastulą
Srebro
Lee Bong-ju
Lekkoatletyka
maraton mężczyzn 2:13,20 h[8]
Srebro
Oh Kyo-moon, Kim Bo-ram, Jang Yong-ho
Łucznictwo
turniej drużynowy mężczyzn w finale ulegli drużynie Stanów Zjednoczonych 249:251[3]
Srebro
Moon Hyang-ja, Huh Soon-young, Kim Mi-sam, Han Sun-hee, Kwag Hye-jeong, Lim O-kyung, Kim Rang, Kim Jeong-mi, Oh Sung-ok, Hong Jeong-ho, Park Jeong-lim, Oh Yong-ran, Park Jeong-lim, Kim Eun-mi, Lee Sang-eun, Cho Eun-hee, Kim Cheong-ship
Piłka ręczna
turniej kobiet w finale przegrały z reprezentacją Danii 33:37[3]
Srebro
Jang Jae-sung
Zapasy
styl wolny waga do 62 kg w finale przegrał z Amerykaninem Tomem Brandsem
Srebro
Park Jang-soon
Zapasy
styl wolny waga do 74 kg w finale przegrał z Rosjaninem Buwajsem Sajtijewem
Srebro
Yang Hyun-mo
Zapasy
styl wolny waga do 82 kg mężczyzn w finale przegrał z Rosjaninem Chadżimuradem Magomiedowem
Brąz
Jung Sung-sook
Judo
waga do 61 kg kobiet
Brąz
Cho In-chul
Judo
waga do 78 kg mężczyzn
Brąz
Oh Kyo-moon
Łucznictwo
indywidualnie mężczyźni w meczu o brązowy medal pokonał Belga Paula Vermeirena 115:110[3]
Brąz
Park Hae-jeong, Yu Ji-hye
Tenis stołowy
gra podwójna kobiet w meczu o brązowy medal pokonały rodaczki Kim Mu-gyo - Park Gyeong-ae 3:1 (21-16, 21-6, 14-21, 21-12)[9]
Brąz
Lee Cheol-seung, Yu Nam-gyu
Tenis stołowy
gra podwójna mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali Niemców Steffena Fetznera - Jörga Roßkopfa 3:0 (21:18, 21:13, 22:20)[10]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Bang Su-hyeon - gra pojedyncza - 1. miejsce,
  • Kim Ji-hyeon - gra pojedyncza - 4. miejsce,
  • Na Gyeong-min - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Gir Yeong-a, Jang Hye-ok - gra podwójna - 2. miejsce,
  • Kim Mi-hyang, Kim Sin-yeong - gra podwójna - 9. miejsce,
  • Jeong Jae-hui, Park Su-yeon - gra podwójna - 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Lee Gwang-jin - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Park Seong-u - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Kim Hak-gyun - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Ha Tae-gwon, Gang Gyeong-jin - gra podwójna - 5. miejsce,
  • Kim Dong-mun, Yu Yong-seong - gra podwójna - 17. miejsce,

Mikst

  • Gir Yeong-a, Kim Dong-mun - 1. miejsce,
  • Na Gyeong-min, Park Ju-bong - 2. miejsce,

Baseball

Mężczyźni

  • Son Min-han, Kim Su-gwan, Bae Jae-hyo, Jo In-seong, Gang Hyeok, Jo Jin-ho, Jin Gab-yong, Jo Gyeong-hwan, Lee Dong-uk, Gang Pil-seon, Im Seon-dong, Lee Byeong-gyu, O Cheol-min, Jeon Seung-nam, Kim Yeong-su, Mun Dong-hwan, Na Man-ho, An Hui-bong, Kim Seon-u, Chea Jong-guk - 8. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • Bae Gi-ung waga kogucia do 54 kg - 9. miejsce,
  • Sin Su-yeong waga piórkowa do 57 kg - 17. miejsce,
  • Sin Eun-cheol waga lekka do 60 kg - 7. miejsce,
  • Han Hyeong-min waga lekkopółśrednia do 63,5 kg - 17. miejsce,
  • Bae Ho-jo waga półśrednia do 67 kg - 9. miejsce,
  • Lee Wan-gyun waga lekkośrednia do 71 kg - 17. miejsce,
  • Mun Im-cheol waga średnia do 75 kg - 17. miejsce,
  • Lee Seung-bae waga półciężka do 81 kg - 2. miejsce,
  • Go Yeong-sam waga ciężka do 91 kg - 17. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Kong Yun-jin
wielobój indywidualnie - 63. miejsce,
ćwiczenia wolne - 72. miejsce,
skok przez konia - 62.miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 86. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 64. miejsce,

Mężczyźni

  • Lee Ju-hyeong
wielobój indywidualnie - 20. miejsce,
ćwiczenia wolne - 22. miejsce,
skok przez konia - 36. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - . miejsce,
ćwiczenia na drążku - . miejsce,
ćwiczenia na kółkach - . miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - . miejsce,
  • Han Yun-su
wielobój indywidualnie - 34. miejsce,
ćwiczenia wolne - 42. miejsce,
skok przez konia - 63. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 24. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 12. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 71. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 10. miejsce,
  • Kim Dong-hwa
wielobój indywidualnie - 76. miejsce,
ćwiczenia wolne - 71. miejsce,
skok przez konia - 86. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 98. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 62. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 32. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 85. miejsce,
  • Jeong Jin-su
wielobój indywidualnie - 79. miejsce,
ćwiczenia wolne - 19. miejsce,
skok przez konia - 101. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 11. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 29. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 38. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 100. miejsce,
  • Yeo Hong-cheol
wielobój indywidualnie - 82. miejsce,
ćwiczenia wolne - 11. miejsce,
skok przez konia - 2. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 61. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 102. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 54. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 102. miejsce,
  • Jo Seong-min
wielobój indywidualnie - 86. miejsce,
ćwiczenia wolne - 31. miejsce,
skok przez konia - 42. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 76. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 97. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 100. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 90. miejsce,
  • Kim Bong-hyeon
wielobój indywidualnie - 105. miejsce,
skok przez konia - 99. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 100. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 90. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 101. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 42. miejsce,
  • Lee Ju-hyeong, Han Yun-su, Kim Dong-hwa, Jeong Jin-su, Yeo Hong-cheol, Jo Seong-min, Kim Bong-hyeon - wielobój drużynowo - 8. miejsce,

Hokej na trawie

Kobiety

  • Yu Je-suk, Choi Eun-gyeong, Jo Eun-jeong, O Seung-sin, Im Jeong-suk, Kim Myeong-ok, Jang Eun-jeong, Lee Ji-yeong, Lee Eun-gyeong, Gwon Su-hyeon, U Hyeon-jeong, Choi Mi-sun, Lee Eun-yeong, Jeon Yeong-seon, Gwon Chang-suk, Jin Deok-san - 2. miejsce,

Mężczyźni

  • Gu Jin-su, Sin Seok-gyo, Han Byeong-guk, Yu Myeong-gun, Jo Myeong-jun, Jeon Jong-ha, Yu Seung-jin, Park Sin-heung, Gang Geon-uk, Kim Jong-i, Jeong Yong-gyun, Song Seong-tae, Kim Yong-bae, Hong Gyeong-seop, Kim Yeong-gwi, Kim Yun - 5. miejsce,

Judo

Kobiety

Mężczyźni

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

  • Park Chang-gyu, Jeon Gwang-rak
C-2 500 m - odpadli w półfinale,
C-2 1000 m - odpadli w półfinale,

Kolarstwo

Kobiety

  • Kim Yong-mi
kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - nie ukończyła wyścigu,
kolarstwo torowe wyścig punktowy - nie ukończyła wyścigu,

Mężczyźni

  • Park Min-su - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył wyścigu,
  • Hyeon Byeong-cheol - kolarstwo torowe - sprint - odpadł w eliminacjach,
  • Hong Seok-han - kolarstwo torowe wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego - 19. miejsce,
  • Jeon Dae-heung, Jeong Yeong-hun, Kim Jung-mo, No Yeong-sik - kolarstwo torowe wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo - 15. miejsce,
  • Jo Ho-Seong - kolarstwo torowe - wyścig punktowy - 8. miejsce,

Koszykówka

Kobiety

  • Kim Ji-yun, Jeon Ju-won, Gwon Eun-jeong, Han Hyeon-seon, Yu Yeong-ju, Park Jeong-eun, Kim Jeong-min, An Seon-mi, Cheon Eun-suk, Lee Jong-ae, Jeong Seon-min, Jeong Eun-sun - 10. miejsce,

Mężczyźni

  • Lee Sang-min, Gang Dong-hui, Yang Hui-seung, Hyeon Ju-yeop, Heo Jae, Mun Gyeong-eun, O Seong-sik, Jo Dong-gi, Jeon Hui-cheol, Jeong Jae-geun, Jeong Gyeong-ho - 12. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Lee Yeong-suk - bieg na 100 m - odpadła w eliminacjach,
  • O Mi-ja - maraton - 30. miejsce,
  • Gang Sun-deok - maraton - nie ukończyła biegu,
  • Lee Mi-gyeong - maraton - nie ukończyła biegu,
  • Lee Myeong-seon - pchnięcie kulą - 20. miejsce,
  • Lee Yeong-seon - rzut oszczepem - 15. miejsce,

Mężczyźni

  • Jin Seon-guk - bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
  • Son Ju-il - bieg na 400 m - odpadł w eliminacjach,
  • Lee Bong-ju - maraton - 2. miejsce,
  • Kim I-yong - maraton - 12. miejsce,
  • Kim Wan-gi - maraton - nie ukończył biegu,
  • Lee Jin-taek - skok wzwyż - 8. miejsce,
  • Kim Tae-hui - skok wzwyż - 32. miejsce,
  • Jo Hyeon-uk - skok wzwyż - 33. miejsce,
  • Kim Cheol-gyun - skok o tyczce - 24. miejsce,
  • Seong Hui-jun - skok w dal - nie został sklasyfikowany - nie oddał żadnej udanej próby,
  • Chu Gi-yeong - rzut oszczepem - 31. miejsce,

Łucznictwo

Kobiety

  • Kim Kyung-wook - indywidualnie - 1. miejsce,
  • Kim Jo-sun - indywidualnie - 6. miejsce,
  • Yun Hye-young - indywidualnie - 9. miejsce,
  • Kim Kyung-wook, Kim Jo-sun, Yun Hye-young - drużynowo - 1. miejsce,

Mężczyźni

  • Oh Kyo-moon - indywidualnie - 3. miejsce,
  • Kim Bo-ram - indywidualnie - 5. miejsce,
  • Jang Yong-ho - indywidualnie - 7. miejsce,
  • Oh Kyo-moon, Kim Bo-ram, Jang Yong-ho - drużynowo - 2. miejsce

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Kim Mi-seop - indywidualnie - 11. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

  • Seo Dong-myeong, Choi Seong-yong, Lee Sang-hyeon, Lee Gyeong-su, Lee Gi-hyeong, Yun Jeong-hwan, Jang Chang-nam, Choi Yong-su, Lee Won-sik, Kim Hyeon-su, Kim Sang-hun, Lee Im-saeng, Choi Yun-yeol, Ha Seok-ju, Hwang Seon-hong - 11. miejsce,

Piłka ręczna

Kobiety

Pływanie

Kobiety

200 m stylem dowolnym - 32. miejsce,
200 m stylem zmiennym - 35. miejsce,
400 m stylem zmiennym - 28. miejsce,
sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym - 19. miejsce,
sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym - 18. miejsce,
100 m stylem motylkowym - 41. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 32. miejsce,

Mężczyźni

  • Go Un-Ho
100 m stylem dowolnym - 49. miejsce,
200 m stylem dowolnym - 26. miejsce,
  • U Cheol - 400 m stylem dowolnym - 30. miejsce,
  • Lee Gyu-chang - 1500 m stylem dowolnym - 25. miejsce,
  • Kim Min-seok, Go Un-ho, Lee Gyu-chang, U Cheol - sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym - 15. miejsce,
  • Kim Min-seok - 100 m stylem grzbietowym - 39. miejsce,
  • Ji Sang-jun - 200 m stylem grzbietowym - 14. miejsce,
  • Jo Gwang-je - 100 m stylem klasycznym - 24. miejsce,
  • Yang Dae-cheol - 100 m stylem motylkowym - 52. miejsce,
  • Lee Jeong-hyeong - 200 m stylem motylkowym - 35. miejsce,
  • Kim Bang-hyeon
200 m stylem zmiennym - 26. miejsce,
400 m stylem zmiennym - 21. miejsce,
  • Jo Gwang-je, Kim Min-seok, Go Un-ho, Yang Dae-cheol - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym - 17. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Go Gwang-gu - waga do 56 kg - 7. miejsce,
  • Jeon Byeong-gwan - waga do 59 kg - nie został sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej próby w podrzucie),
  • Hwang Hui-yeol - waga do 64 kg - 13. miejsce,
  • Im Dong-gi - waga do 91 kg - 20. miejsce,
  • Choi Dong-gil - waga do 99 kg - 10. miejsce,
  • Jeon Sang-seok - waga do 108 kg - 13. miejsce,
  • Kim Tae-hyeon - waga powyżej 108 kg - 4. miejsce,

Siatkówka

Kobiety

  • Jang Yun-hui, Lee Su-jeong, Gang Hye-mi, Jeong Seon-hye, Kim Nam-sun, Park Su-jeong, Hong Ji-yeon, Jang So-yeon, Choi Gwang-hui - 6. miejsce,

Mężczyźni

  • Im Do-heon, Kim Se-jin, Sin Yeong-cheol, Bang Sin-bong, Kim Sang-u, Ha Jong-hwa, Choi Cheon-sik, Park Hui-sang, Lee Seong-hui, Sin Jeong-seop, Sin Jin-sik, Park Seon-chul - 9. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Im Yun-ji - wieża 10 m - 31. miejsce,
  • Kim Yeo-yeong - wieża 10 m - 32. miejsce,

Mężczyźni

  • Lee Jong-hwa - trampolina 3 m - 32. miejsce,
  • Gwon Gyeong-min - wieża 10 m - 31. miejsce,

Strzelectwo

KObiety

  • Lee Hyo-suk - pistolet pneumatyczny 10 m - 9. miejsce,
  • Bu Sun-hui
pistolet pneumatyczny 10 m - 15. miejsce,
pistolet sportowy 25 m - 4. miejsce,
  • Park Jeong-hui - pistolet sportowy 25 m - 21. miejsce,
  • Jin Sun-ryeong - karabin pneumatyczny 10 m - 9. miejsce,
  • Kim Jeong-mi - karabin pneumatyczny - 19. miejsce,
  • Gong Hyeon-a - karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m - 6. miejsce,
  • Won Gyeong-suk - karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m - 32. miejsce,
  • Lee Sang-hui - podwójny trap - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Kim Seong-jun
pistolet pneumatyczny 10 m - 12. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 37. miejsce,
  • Kim Seong-joon
pistolet pneumatyczny 10 m - 36. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 11. miejsce,
  • Lee Eun-cheol
karabin pneumatyczny 10 m - 11. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje leżąc 50 m - 18. miejsce,
karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 7. miejsce,
  • Im Yeong-seop - karabin pneumatyczny 10 m - 11. miejsce,
  • Cha Yeong-cheol
karabin małokalibrowy trzy pozycje leżąc 50 m - 40. miejsce,
karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 36. miejsce,
  • Park Cheol-seung
trap - 13. miejsce,
podwójny trap - 4. miejsce,

Szermierka

Kobiety

  • Jeon Mi-gyeong - floret indywidualnie - 32. miejsce,
  • Go Jeong-jeon - szpada indywidualnie - 8. miejsce,
  • Kim Hui-jeong - szpada indywidualnie - 28. miejsce,
  • Lee Geum-nam - szpada indywidualnie - 30. miejsce,
  • Kim Hui-jeong, Go Jeong-jeon, Lee Geum-nam - szpada drużynowo - 10. miejsce,

Mężczyźni

  • Kim Yeong-ho - floret indywidualnie - 8. miejsce,
  • Kim Yong-guk - floret indywidualnie - 29. miejsce,
  • Jeong Su-gi - floret indywidualnie - 30. miejsce,
  • Jeong Su-gi, Kim Yong-guk, Kim Yeong-ho - floret drużynowo - 7. miejsce,
  • Yang Noe-seong - szpada indywidualnie - 23. miejsce,
  • Jang Tae-seok - szpada indywidualnie - 27. miejsce,
  • Lee Sang-ki - szpada indywidualnie - 42. miejsce,
  • Jang Tae-seok, Lee Sang-gi, Yang Noe-seong - szpada drużynowo - 10. miejsce,
  • Yu Sang-ju - szabla indywidualnie - 32. miejsce,
  • Seo Seong-jun - szabla indywidualnie - 33. miejsce,
  • Lee Hyo-geun - szabla indywidualnie - 38. miejsce,
  • Lee Hyo-geun, Seo Seong-jun, Yu Sang-ju - szabla drużynowo - 11. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Park Hae-jeong - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Park Gyeong-ae - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Yu Ji-hye - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Park Hae-jeong, Yu Ji-hye - gra podwójna - 3. miejsce
  • Kim Mu-gyo, Park Gyeong-ae - gra podwójna - 4. miejsce

Mężczyźni

  • Kim Taek-su - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Yu Nam-gyu - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Lee Cheol-seung - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Lee Cheol-seung, Yu Nam-gyu - gra podwójna - 3. miejsce
  • Gang Hui-chan, Kim Taek-su - gra podwójna - 5. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Choi Yeong-ja - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Park Seong-hui - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Kim Eun-ha, Park Seong-hui - gra podwójna - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Lee Hyeong-taek, Yun Yong-il - gra podwójna - 17. miejsce,

Wioślarstwo

Kobiety

  • Min Byeong-sun, Park Yeong-ja - dwójki podwójne - odpadły w repesażach,

Mężczyźni

  • Lee In-su, Lee Ho - dwójki podwójne - odpadli w repesażach,

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

  • Ju Sun-an - windsurfing kobiety - 16. miejsce,
  • Kim Ho-gon - Klasa Laser - 23. miejsce,
  • Ok Deok-pil - windsurfing mężczyźni - 33. miejsce,
  • Kim Dae-yeong, Jeong Seong-an - klasa 470 mężczyźni - 28. miejsce,

Przypisy

  1. Badminton - Women's Olympic Games 1996, the-sports.org [dostęp 2012-05-14] (ang.).
  2. a b Olympic Games - Olympic Games Mixed Doubles 1996, the-sports.org [dostęp 2012-05-14] (ang.).
  3. a b c d e f LA84 Foundation - official olympic reports, la84fundation.org [dostęp 2012-05-14] (ang.).
  4. Koreanki ustanowiły rekord świata
  5. Olympic Games Women's Olympic Games Doubles 1996, the-sports.org [dostęp 2012-05-14] (ang.).
  6. Gymnastics - Olympic Games - Artistic Gymnastics 1996, the-sports.org [dostęp 2012-05-14] (ang.).
  7. Field hockey - Women's Olympic Games, the-sports.org [dostęp 2012-05-14] (ang.).
  8. Athletics - Olympic Games 1996 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-14] (ang.).
  9. Olympic Games - Women's Olympic Games - Doubles 1996, the-sports.org [dostęp 2012-05-14] (ang.).
  10. Olympic Games - Men's Olympic Games - Doubles 1996, the-sports.org [dostęp 2012-05-14] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article