Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Korea Południowa
Kod MKOl KOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Chorąży Gu Min-jeong
Liczba zawodników 264 w 25 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 9.
Złoto
9
Srebro
12
Brąz
9
Razem
30

Koreę Południową na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 reprezentowało 264 zawodników (145 mężczyzn, 119 kobiet). Był to 14 start reorezentacji Korei Południowej na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja zdobyła 30 medali.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Im Dong-hyun
Jang Yong-ho
Park Kyung-mo
Łucznictwo
mężczyźni drużynowo w finale poknali drużynę Tajpej 251:245 pkt
Złoto
Park Sung-hyun
Łucznictwo
kobiety indywidualnie w finale pokonała Lee Sung-Jin 110:108 pkt
Złoto
Lee Sung-jim
Park Sung-hyun
Yun Mi-jim
Łucznictwo
kobiety drużynowo w finale pokonały zespół Chin 241:240
Złoto
Ha Tae-kwon
Kim Dong-moon
Badminton
gra podwójna mężczyzn w finale pokonali Koreańską parę Lee-Yoo 2:0
Złoto
Won Hee-lee
Judo
kategoria do 73 kg mężczyzn w finale pokonał Rosjanina Witalija Makarowa
Złoto
Ryu Seung-min
Tenis stołowy
gra pojedyncza mężczyzn w finale pokonał Chińczyka Wang Hao 4:2
Złoto
Moon Dae-sung
Taekwondo
waga powyżej 80 kg mężczyzn w finale pokonał Greka Alexandrosa Nikolaidisa
Złoto
Jang Ji-won
Taekwondo
waga do 57 kg kobiet w finale pokonała Amerykankę Nia Abdallah
Złoto
Jung Ji-hyun
Zapasy
styl klasyczny waga do 60 kg mężczyzn w finale pokonał Kubańczyka Roberto Monzona
Srebro
Lee Sung-jin
Łucznictwo
kobiety indywidualnie w finale przegrała z Park Sung-Hyun 108:110
Srebro
Shon Seung-mo
Badminton
gra pojedyncza mężczyzn w finale przegrał z Indonezyjczykiem Taufik Hidayat 1:2
Srebro
Lee Dong-soo
Yoo Yong-sung
Badminton
gra podwójna mężczyzn w finale ulegli Koreańskiej parze Ha Tae-kwon-Kim Dong-moon 0:2
Srebro
Kim Dae-eun
Gimnastyka
wielobój indywidualnie mężczyzn 57,811 pkt
Srebro
Oh Yong-ran
Moon Kyeong-ha
Woo Sun-hee
Huh Soon-young
Lee Gong-joo
Jang So-hee
Kim Hyun-ok
Kim Cha-youn
Oh Seong-ok
Huh Young-sook
Lim O-kyeong
Lee Sang-eun
Myoung Bok-hee
Choi Im-jeong
Moon Pil-hee
Piłka ręczna
kobiety w finale przegrały z drużyną Danii 36:38
Srebro
Kim Dae-eun
Judo
kategoria do 100 kg mężczyzn w finale przegrał z Japończykiem Keji Suzuki
Srebro
Jin Jong-oh
Strzelectwo
pistolet dowolny 50 m mężczyzn 661,5 pkt
Srebro
Lee Bo-na
Strzelectwo
trap podwójny kobiet 145 pkt
Srebro
Lee Eun-sil
Seok Eun-mi
Tenis stołowy
gra podwójna kobiet w finale uległy Chińskiej parze Wang / Zhang 1:4
Srebro
Lee Bae-young
Podnoszenie ciężarów
waga do 69 kg mężczyzn 342,5 kg
Srebro
Jang Mi-ran
Podnoszenie ciężarów
waga powyżej 75 kg kobiet 302,5 kg
Srebro
Mun Ui-je
Zapasy
styl wolny kategoria do 84 kg w finale uległ Amerykaninowi Caelowi Sandersonowi
Brąz
Lee Kyung-won
Ra Kyung-min
Badminton
gra podwójna kobiet w meczu o 3 miejsce pokonały parę Chińską Zhao / Wei 2:1
Brąz
Jo Seok-hwan
Boks
waga piórkowa mężczyzn w półfinale przegrał z Rosjaninem Aleksiejem Tiszczenko
Brąz
Kim Jung-joo
Boks
waga półśrednia mężczyzn w półfinale przegrał z Kubańczykiem Lorenzo Aragonem
Brąz
Yang Tae-young
Gimnastyka
wielobój indywidualnie mężczyzn 57,774 pkt
Brąz
Choi Min-ho
Judo
waga do 60 kg mężczyzn
Brąz
Lee Bo-na
Strzelectwo
trap kobiet 83 pkt
Brąz
Kim Kyung-ah
Tenis stołowy
gra pojedyncza kobiet w meczu o 3. miejsce pokonała Singapurkę Li Jiawei 4:1
Brąz
Song Myeong-seob
Taekwondo
waga do 68 kg mężczyzn w walce o 3. miejsce pokonał Brazylijczyka Diogo da Silva
Brąz
Hwang Kyung-seon
Taekwondo
waga do 67 kg kobiet w walce o 3. miejsce pokonała Gwatemalkę Heidy Juárez

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article