Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Koreę Południową na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 reprezentowało 267 sportowców w 25 dyscyplinach.
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
KOR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008 Pekin | ||||||
Chorąży |
Jang Sung-ho (otwarcie) | |||||
Liczba zawodników |
267 w 25 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Był to 15. start reprezentacji Korei Południowej na letnich igrzyskach olimpijskich. 13 zdobytych złotych medali było najlepszym wynikiem Korei Południowej na letnich igrzyskach olimpijskich.
Więcej informacji Medal, Zawodnik ...
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Choi Min-ho | Judo | do 60 kg mężczyzn |
Złoto | Park Tae-hwan | Pływanie | 400 m stylem dowolnym mężczyzn |
Złoto | Joo Hyun-jung Park Sung-hyun Yun Ok-hee | Łucznictwo | drużynowo kobiet |
Złoto | Im Dong-hyun Lee Chang-hwan Park Kyung-mo | Łucznictwo | drużynowo mężczyzn |
Złoto | Jin Jong-oh | Strzelectwo | pistolet dowolny 50 m mężczyzn |
Złoto | Sa Jae-hyouk | Podnoszenie ciężarów | do 77 kg mężczyzn |
Złoto | Jang Mi-ran | Podnoszenie ciężarów | powyżej 75 kg kobiet |
Złoto | Lee Yong-dae Lee Hyo-jung | Badminton | gra mieszana |
Złoto | Lim Su-jeong | Taekwondo | do 57 kg kobiet |
Złoto | Son Tae-jin | Taekwondo | do 68 kg mężczyzn |
Złoto | Hwang Kyung-sun | Taekwondo | do 67 kg kobiet |
Złoto | Cha Dong-min | Taekwondo | powyżej 80 kg mężczyzn |
Złoto | Bong Jung-keun Chong Tae-hyon Han Ki-joo Hyuk Kwon Jang Won-sam Jeong Keun-woo Jin Kab-yong Kang Min-ho Kim Dong-joo Kim Hyung-soo Kim Kwang-hyun Kim Min-jae Ko Young-min Lee Dae-ho Lee Jin-young Lee Jong-wook Lee Seung-yeop Lee Taek-keun Lee Yong-kyu Oh Seung-hwan Park Jin-man Ryu Hyun-jin Song Seung-jun Yoon Suk-min | Baseball | turniej mężczyzn |
Srebro | Jin Jong-oh | Strzelectwo | pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn |
Srebro | Yoon Jin-hee | Podnoszenie ciężarów | do 53 kg kobiet |
Srebro | Wang Ki-chun | Judo | do 73 kg mężczyzn |
Srebro | Nam Hyun-hee | Szermierka | floret indywidualnie kobiet |
Srebro | Park Tae-hwan | Pływanie | 200 m stylem dowolnym mężczyzn |
Srebro | Kim Jae-bum | Judo | do 81 kg mężczyzn |
Srebro | Park Sung-hyun | Łucznictwo | indywidualnie kobiet |
Srebro | Park Kyung-mo | Łucznictwo | indywidualnie mężczyzn |
Srebro | Lee Hyo-jung Lee Kyung-won | Badminton | gra podwójna kobiet |
Srebro | Yoo Won-chul | Gimnastyka | ćwiczenia na poręczach mężczyzn |
Brąz | Park Eun-chul | Zapasy | styl klasyczny mężczyzn |
Brąz | Yun Ok-hee | Łucznictwo | indywidualnie kobiet |
Brąz | Jeong Gyeong-mi | Judo | do 78 kg kobiet |
Brąz | Hwang Ji-man Lee Jae-jin | Badminton | gra podwójna mężczyzn |
Brąz | Dang Ye-seo Kim Kyung-ah Park Mi-young | Tenis stołowy | drużynowo kobiet |
Brąz | Oh Sang-eun Ryu Seung-min Yoon Jae-young | Tenis stołowy | drużynowo mężczyzn |
Brąz | Kim Jung-joo | Boks | waga półśrednia (do 69 kg) mężczyzn |
Brąz | An Jung-hwa Bae Min-hee Choi Im-jeong Hong Jeong-ho Huh Soon-young Kim Cha-youn Kim Nam-sun Kim O-na Lee Min-hee Moon Pil-hee Oh Seong-ok Oh Yong-ran Park Chung-hee Song Hai-rim | Piłka ręczna | turniej kobiet |
Zamknij