Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Korea Południowa
Kod MKOl KOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Yoon Kyung-shin
Liczba zawodników 248 w 22 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
13
Srebro
8
Brąz
7
Razem
28

Koreę Południową na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 248 zawodników. Zdobyli oni 28 medali: 13 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych, zajmując 5. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Był to szesnasty start reprezentacji Korei Południowej na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Jin Jong-oh Strzelectwo Pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn 688.2 pkt. 28 lipca
Złoto
Lee Sung-jin
Ki Bo-bae
Choi Hyun-joo
Łucznictwo Turniej drużynowy kobiet W finale pokonały reprezentację Chin 210-209. 29 lipca
Złoto
Kim Jae-bum Judo Kategoria do 81 kg mężczyzn W finale pokonał reprezentanta Niemiec Ole Bischofa. 31 lipca
Złoto
Kim Jang-mi Strzelectwo Pistolet sportowy 25 m kobiet 792.4 pkt. 1 sierpnia
Złoto
Song Dae-nam Judo Kategoria do 90 kg mężczyzn W finale pokonał reprezentanta Kuby Asley Gonzáleza. 1 sierpnia
Złoto
Kim Ji-yeon Szermierka Szabla indywidualnie kobiet W finale pokonała reprezentantkę Rosji Sofiję Wieliką 15-9. 1 sierpnia
Złoto
Ki Bo-bae Łucznictwo Kobiety indywidualnie W finale pokonała reprezentantkę Meksyku Aídę Román 6-5. 2 sierpnia
Złoto
Oh Jin-hyek Łucznictwo Mężczyźni indywidualnie W finale pokonała reprezentanta Japonii Takaharu Furukawę 7-1. 3 sierpnia
Złoto
Gu Bon-gil
Won Woo-young
Kim Jung-hwan
Oh Eun-seok
Szermierka Szabla drużynowo mężczyzn W finale pokonali reprezentację Rumunii 45-26. 3 sierpnia
Złoto
Jin Jong-oh Strzelectwo Pistolet dowolny 50 m mężczyzn 662.0 pkt. 5 sierpnia
Złoto
Yang Hak-seon Gimnastyka sportowa Skoki mężczyzn 16.533 pkt. 6 sierpnia
Złoto
Kim Hyeon-woo Zapasy Kategoria do 66 kg mężczyzn w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta Węgier Tamása Lőrincza 3-0. 7 sierpnia
Złoto
Hwang Kyung-seon Taekwondo Do 67 kg kobiet W finale pokonała reprezentantkę Turcji Nur Tatar 12-5. 10 sierpnia
Srebro
Park Tae-hwan Pływanie 400 m stylem dowolnym mężczyzn 3:42,06 min. 28 lipca
Srebro
Park Tae-hwan Pływanie 200 m stylem dowolnym mężczyzn 1:44,93 min. 30 lipca
Srebro
Choi In-jeong
Shin A-lam
Jung Hyo-jung
Choi Eun-sook
Szermierka Szpada drużynowo kobiet W finale przegrały z reprezentacją Chin 25-39. 4 sierpnia
Srebro
Choi Young-rae Strzelectwo Pistolet dowolny 50 m mężczyzn 661.5 pkt. 5 sierpnia
Srebro
Kim Jong-hyun Strzelectwo Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m mężczyzn 1272.5 pkt. 6 sierpnia
Srebro
Joo Se-hyuk
Oh Sang-eun
Ryu Seung-min
Tenis stołowy Turniej drużynowy mężczyzn W finale przegrali z reprezentacją Chin 0-3. 8 sierpnia
Srebro
Lee Dae-hoon Taekwondo Do 58 kg mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Hiszpanii Joelowi Gonzálezowi 8-17. 8 sierpnia
Srebro
Han Soon-chul Boks Waga lekka mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Ukrainy Wasylowi Łomaczenko 9-19. 12 sierpnia
Brąz
Im Dong-hyun
Kim Bub-min
Oh Jin-hyek
Łucznictwo Turniej drużynowy mężczyzn W meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Meksyku 224-219. 28 lipca
Brąz
Cho Jun-ho Judo Kategoria do 66 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Hiszpanii Sugoi Uriarte. 29 lipca
Brąz
Choi Byung-chul Szermierka Floret indywidualnie mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Włoch Andreę Baldiniego 15-14. 31 lipca
Brąz
Jung Jin-sun Szermierka Szpada indywidualnie mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Stanów Zjednoczonych Westona Kelseya 12-11. 1 sierpnia
Brąz
Nam Hyun-hee
Jung Gil-ok
Jeon Hee-sook
Oh Ha-na
Szermierka Floret drużynowo kobiet W meczu o brązowy medal pokonały reprezentację Francji 45-32. 2 sierpnia
Brąz
Jung Jae-sung
Lee Yong-dae
Badminton Gra podwójna mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonali debel z Malezji Koo Kien Keat/Tan Boon Heong 2:0 (23-21, 21-10). 5 sierpnia
Brąz
Reprezentacja Korei Południowej w piłce nożnej mężczyzn Piłka nożna Turniej mężczyzn W meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Japonii 2:0. 10 sierpnia

Reprezentanci

Badminton

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce
Lee Hyun-il gra pojedyncza Peru Pacheco
W (21-12, 21-7)
1. Q Dania Jørgensen
W (21-17, 21-13)
Chen J
W (21-15, 21-16)
Lin D
P (12-21, 10-21)
Chen L
P (12-21, 21-15, 15-21)
4.
Son Wan-ho Rosja Iwanow
W (21-15, 21-19)
Hsu JH
W (21-14, 21-10)
1. Q Dania Gade
P (9-21, 16-21)
NQ
Jung Jae-sung
Lee Yong-dae
gra podwójna Stany Zjednoczone Bach/
Gunawan
W (21-14, 21-19)
Japonia Kawamae/
Sato
W (21-16, 21–15)
Malezja Koo KK/
Tan BH
W (21–16, 21–11)
1. Q Indonezja Ahsan /
Septano
W (21-12, 21-16)
Dania Boe/
Mogensen
P (21-17, 18-21, 20-22)
Malezja Koo KK/
Tan BH
W (23–21, 21–10)
Ko Sung-hyun
Yoo Yeon-seong
Polska Cwalina/
Łogosz
W (17-21, 21-7, 21-13)
Tajlandia Isara/
Jongjit
P (15-21, 14-21)
Indonezja Ahsan /
Septano
P (22-24, 12-21)
3. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Bae Youn-joo gra pojedyncza Malezja Tae JY
W (16-21, 21–15, 21–12)
Włochy Allegrini
W (21–11, 21–15)
1 Q Wang Y
P (21-15, 14-21, 14-21)
NQ
Song Ji-hyun Norwegia Kværnø
W (21–8, 21–5)
Hongkong Yip PY
P (18-21, 21-23)
2. NQ
Ha Jung-eun
Kim Min-jung
gra podwójna Australia Choo /
Veeran
W (21–7, 21-19)
Południowa Afryka Edwards /
Viljoen
W (21-8, 21-7)
Indonezja Jauhari /
Polii
W (18-21, 21–14, 21-12)
1.[1] NQ
Jung Kyung-eun
Kim Ha-na
Kanada Bruce /
Li
W (21–5, 21-11)
Rosja Sorokina /
Wisłowa
W (23-21, 21-18)
Wang X /
Yu Y
W (21–14, 21-11)
1.[1] NQ

Mieszane

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce
Ha Jung-eun
Lee Yong-dae
gra mieszana Indonezja Ahmad /
Natsir
P (19-21, 12-21)
Dania Laybourn /
Juhl
P (15-21, 12-21)
Indie Diju /
Gutta
W (21–15, 21–15)
3. NQ

Boks

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Shin Jong-hun Waga papierowa (do 49 kg) BYE BułgariaAleksandrow
P 14-15
NQ
Han Soon-chul Waga lekka (do 60 kg) EgiptEliwa
W 11-6
BiałoruśSafaryants
W 13+-13
UzbekistanGaibnazarow
W 16-13
LitwaPetrauskas
W 18-13
UkrainaŁomaczenko
P 9-19

Gimnastyka

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Son Yeon-jae wielobój indywidualny 110.300 6. 111.475 5.

Gimnastyka sportowa

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
FX PH SR VT PB HB FX PH SR VT PB HB
Kim Hee-hoon Wielobój drużynowy 12.933 12.100 14.166 13.700 NQ
Kim Ji-hoon 12.900 13.100 15.500
Kim Seung-il 12.133 12.666 14.533 14.033 13.233
Kim Soo-myun 14.766 13.433 13.833 15.666 14.700 13.933 86.331 23.
Yang Hak-seon 14.066 13.933 16.233 11.966 11.233
Razem 41.765 38.666 41.932 47.865 42.433 42.666 265.327 12.
Kim Ji-hoon Drążek Jak wyżej 15.133 15.133 8.
Kim Soo-myun Wielobój indywidualny 12.266 13.700 14.200 16.000 14.641 14.966 85.773 20.
Yang Hak-seon Skoki 16.533 16.533

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
FX VT UB BB FX VT UB BB
Heo Seon-mi Wielobój indywidualny 13.233 13.800 12.166 11.400 50.599 48. NQ

Hokej na trawie

Mężczyźni

Reprezentacja Korei Południowej w hokeju na trawie mężczyzn zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając dwa mecze i doznając trzech porażek. W meczu o 7. miejsce uległa reprezentacji Pakistanu.

Faza grupowa

Grupa B
Poz. Państwo M Mecze Bramki Pkt.
+/- 
1  Holandia 5 5 0 0 18 7 +11 15
2  Niemcy 5 3 1 1 14 11 +3 10
3  Belgia 5 2 1 2 8 7 +1 7
4  Korea Południowa 5 2 0 3 9 8 +1 6
5  Nowa Zelandia 5 1 2 2 10 14 -4 5
6  Indie 5 0 0 5 6 18 -12 0
Wyniki
Data Godzina Drużyna Wynik Drużyna
30 lipca 8:30  Korea Południowa 2-0  Nowa Zelandia
1 sierpnia 21:15  Korea Południowa 0-1  Niemcy
3 sierpnia 21:15  Belgia 2-1  Korea Południowa
5 sierpnia 13:15  Indie 1-4  Korea Południowa
7 sierpnia 8:30  Korea Południowa 2-4  Holandia

Faza pucharowa

Mecz o 7 miejsce

9 sierpnia 2012
11.30 WET
 Pakistan 3:2  Korea Południowa
Muhammad Waqas
 30'
Abdul Haseem Khan
 43'
Muhammad Imran
 60' (kar.)
Raport
 29'32' Hyun Hye-sung

Skład

1. Lee Myung-ho
3. Jang Jong-hyun
5. Oh Dae-keun
6. Lee Nam-yong
7. Seo Jong-ho
8. Lee Seung-il
9. Yoon Sung-hoon
10. You Hyo-sik
11. Yeo Woon-kon
13. Kang Moon-kweon
14. Hyun Hye-sung
15. Cha Jong-bok
17. Hong Eun-seong
19. Kim Young-jin
23. Kang Moon-kyu
32. Nam Hyun-woo

Trener

Cho Myung-jun

Kobiety

Reprezentacja Korei Południowej w hokeju na trawie kobiet zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego, wygrywając dwa mecze i doznając trzech porażek. W spotkaniu o 7. miejsce przegrała z reprezentacją Niemiec.

Faza grupowa

Grupa A
Poz. Państwo M Mecze Bramki Pkt.
+/- 
1  Holandia 5 5 0 0 12 5 +7 15
2  Wielka Brytania 5 3 0 2 14 7 +7 9
3  Chiny 5 2 1 2 6 3 +3 7
4  Korea Południowa 5 2 0 3 9 13 -4 6
5  Japonia 5 1 1 3 4 9 -5 4
6  Belgia 5 0 2 3 2 10 -8 2
Wyniki
Data Godzina Drużyna Wynik Drużyna
29 lipca 13:45  Chiny 4-0  Korea Południowa
31 lipca 16:00  Wielka Brytania 5-3  Korea Południowa
2 sierpnia 8:30  Korea Południowa 1-0  Japonia
4 sierpnia 10:45  Holandia 3-2  Korea Południowa
6 sierpnia 16:00  Korea Południowa 3-1  Belgia
Mecz o 7 miejsce

8 sierpnia 2012
11.30 WET
 Korea Południowa 1:4  Niemcy
Cheon Seul-ki
 7' (kar.)
Raport
 5'15' Lisa Hahn
 54' (kar.) Fanny Rinne
 69' Marie Mavers
Cheon Seul-ki
47'
Kartki
55' Celine Wilde

Skład

1. Moon Young-hui
4. Kim Young-ran
5. Cha Se-na
6. Park Seon-mi
7. Lee Seon-ok
8. Park Mi-hyun
9. Han Hye-lyoung
10. Kim Jong-hee
11. Kim Jong-eun
12. Kim Da-rae
13. Cheun Seul-ki
14. Jeon Yu-mi
17. Kim Ok-ju
21. Park Ki-ju
22. Jang Soo-ji
23. Cheon Eun-bi

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaże O 3. miejsce Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Choi Gwang-hyeon - 60 kg BYE SzwajcariaChammartin
W 0001-0000
FinlandiaJokinen
W 0010-0000
RosjaGaltsyan
P 0001-0001 (DEC)
NQ BrazyliaKitadai
P 0001-0011
NQ 7.
Cho Jun-ho - 66 kg BYE UkrainaDrebot
W 0011-0002
UzbekistanFarmonow
W 0011-0001
JaponiaEbinuma
P 0001-0001 (DEC)
NQ Wielka BrytaniaOates
W 0021-0002
HiszpaniaUriarte
W 0001-0000
NQ
Wang Ki-chun - 73 kg GruzjaTatalaszwili
W 0001-0000
KazachstanIbragimow
W 1001-0000
CzechyJežek
W 0010-0001
Stany ZjednoczoneDelpopolo
W 0000-0000 (DEC)
RosjaIsajew
P 0002-0011
BYE FrancjaLegrand
P 0001-0101
NQ 5.
Kim Jae-bum - 81 kg BYE UzbekistanImamow
W 0010-0001
WęgryCsoknyai
W 0010-0002
ArgentynaLucenti
W 0100-0003
RosjaNifontow
W 0100-0001
BYE NiemcyBischof
W 0020-0001
Song Dae-nam - 90 kg UrugwajRomero
W 1001-0000
AzerbejdżanMəmmədov
W 0011-0000
JaponiaNishiyama
W 0111-0101
BrazyliaCamilo
W 0112-0012
BYE KubaGonzález
W 0101-0001
Hwang Hee-tae - 100 kg Bośnia i HercegowinaMekić
W 0021-0002
UkrainaBłoszenko
W 1001-0000
AzerbejdżanQasımov
W 0021-0002
MongoliaTüwszinbajar
P 0001-0010
BYE HolandiaGrol
P 0000-0100
NQ 5.
Kim Sung-min + 100 kg FilipinyHoshina
W 0100-0000
SłoweniaCeraj
W 0020-0001
BiałoruśMakarau
W 0011-0002
FrancjaRiner
P 0003-0100
BYE BrazyliaSilva
P 0000-0100
NQ 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże O 3. miejsce Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Chung Jung-yeon - 48 kg BYE BelgiaVan Snick
P 0000-1000
NQ
Kim Kyung-ok - 52 kg BYE BrazyliaMiranda
W 1012-0001
WłochyForciniti
P 0001-0001
NQ FrancjaGneto
P 0002-0021
NQ
Kim Jan-di - 57 kg MongoliaSumiya
W 0001-0001
WłochyQuintavalle
P 0002-1011
NQ
Joung Da-woon - 63 kg BYE AzerbejdżanYusubowa
W 1000-0000
JaponiaUeno
W 0020-0002
Xu L
P 0002-0011
BYE FrancjaÉmane
P 0000-0000 (DEC)
NQ 5.
Hwang Ye-sul - 70 kg WłochyBarbieri
W 0102-0001
SzwajcariaRobra
W 0011-0002
SłoweniaSraka
W 1000-0001
FrancjaDécosse
P 0000-0001
BYE HolandiaBosch
P 0011-0011 (DEC)
NQ 5.
Jeong Gyeong-mi - 78 kg JaponiaOgata
P 0002-0010
NQ
Kim Na-young + 78 kg BYE KazachstanIssanowa
P 0012-0012+
NQ

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Park Sung-baek Wyścig ze startu wspólnego DNF

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce
Na Ah-reum Wyścig ze startu wspólnego 3:35:56 13.

Kolarstwo torowe

Mężczyźni

Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Przeciwnicy
Wynik
Miejsce Przeciwnicy
Wynik
Miejsce
Choi Seung-woo
Jang Sun-jae
Park Keon-woo
Park Seon-ho
Wyścig drużynowy 4:07.210 10. NQ
Zawodnik Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 1000 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Czas Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Cho Ho-sung Omnium 13.614 12. 20 10. 9. 4:32.382 13. 8. 1:04.150 8. 60 11.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaż 1 Runda 2 Repasaż 2 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Czas
Szybkość
Miejsce Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Pozycja
Lee Hye-jin Sprint 11.405
63.130
14. Białoruś Panarina
P
Kanada Sullivan
Japonia Maeda
P
NQ
Zawodniczki Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas
Szybkość
Miejsce Przeciwniczki
Wynik
Miejsce Przeciwniczki
Wynik
Miejsce
Lee Eun-ji
Lee Hye-jin
Sprint drużynowy 34.636
51.969
9. NQ
Zawodniczka Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Lee Hye-jin Keirin 5. R 6. NQ 17.
Zawodniczka Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 500 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Czas Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Lee Min-hye Omnium 14.793 14. 3 14. 11. 3:46.871 15. 9. 36.547 11. 74 15.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Jang Sin-kweon maraton 2:28:20 73.
Jeong Jin-hyeok 2:38:45 82.
Lee Doo-hang 2:17:19 32.
Byun Young-jun chód na 20 km 1:23:26 31.
Kim Hyun-sub 1:21:36 17.
Park Chil-sung DNF
Kim Dong-young chód na 50 km 3:57:33 38.
Park Chil-sung 3:45:55 13.
Yim Jung-hyun 3:56:34 34.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Jung Sang-jin rzut oszczepem 76.39 31. NQ
Kim Yoo-suk skok o tyczce NM NQ
Kim Deok-hyeon trójskok 16.22 22. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Jung Hye-lim 100 m przez płotki 13.48 7. NQ
Chun Yun-hee maraton 2:31:58 41.
Kim Sung-eun 2:46:38 96.
Lim Kyung-hee 2:39:03 76.
Jeon Yong-eun chód na 20 km DSQ
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Choi Yun-hee skok o tyczce 4.10 31. NQ

Łucznictwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Im Dong-hyun indywidualnie 699 1. San Marino Guidi
W 6-0
Wang CP
W 6-4
Holandia Van der Ven
P 1-7
NQ
Kim Bub-min 698 2. Fidżi Elder
W 6-4
Indie Rai
W 6-2
Mołdawia Olaru
W 7-1
Dai X
P 5-6
NQ
Oh Jin-hyek 690 3. Szwajcaria Müller
W 7-1
Meksyk Álvarez
W 6-4
Polska Dobrowolski
W 6-0
Ukraina Ruban
W 7-1
Dai X
W 6-5
Japonia Furukawa
W 7-1
Im Dong-hyun
Kim Bub-min
Oh Jin-hyek
drużynowo 2087 1. BYE Ukraina Ukraina
W 227-220
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
P 219-224
Meksyk Meksyk
W 224-219

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Choi Hyun-joo indywidualnie 651 21. Włochy Tomasi
W 6-5
Hiszpania Grandal
W 6-5
Francja Schuh
P 5-6
NQ
Ki Bo-bae 671 1. Irak Al-Mashhadani
W 6-0
Białoruś Muliuk-Timofiejewa
W 6-2
Japonia Hayakawa
W 6-0
Rosja Pierowa
W 6-4
Stany Zjednoczone Lorig
W 6-2
Meksyk Román
W 6-5
Lee Sung-jin 671 2. Samoa Tuimalealiifano
W 6-0
Gruzja Esebua
W 6-2
Mongolia Bishindee
W 6-0
Meksyk Avitia
P 2-6
NQ
Choi Hyun-joo
Ki Bo-bae
Lee Sung-jin
drużynowo 1993 1. BYE Dania Dania
W 206-195
Japonia Japonia
W 221-206
Chiny
W 210-209

Pięciobój nowoczesny

Zawodniczka Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Hwang Woo-jin Mężczyźni 14-21 =29. 736 2:01.14 5. 1348 364 34. 736 12:08.88 35. 2088 4908 34.
Jung Jin-hwa 16-19 =20. 784 2:00.25 4. 1360 40 9. 1160 10:57.07 19. 2372 5676 11.
Yang Soo-jin Kobiety 14-21 =28. 736 2:17.93 15. 1148 80 21. 1120 12:40.71 24. 1960 4964 24.

Piłka nożna

Mężczyźni

Reprezentacja Korei Południowej w piłce nożnej mężczyzn brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając jeden mecz i dwa remisując. Awansowała do ćwierćfinału, w którym pokonała reprezentację Wielkiej Brytanii. W półfinale uległa reprezentacji Brazylii, by w meczu o trzecie miejsce pokonać Japonię, zdobywając brązowe medale olimpijskie.

Tabela grupy

Zespół Pld W D L GF GA GD Pts
 Meksyk 3 2 1 0 3 0 +3 7
 Korea Południowa 3 1 2 0 2 1 +1 5
 Gabon 3 0 2 1 1 3 -2 2
 Szwajcaria 3 0 1 2 2 4 -2 1

Wyniki spotkań

Faza grupowa
26 lipca 2012
14:30
Meksyk  0:0
(0:0)
 Korea Południowa St James’ Park, Newcastle
Widzów: 15,748
Sędzia: Tunezja Slim Jedidi

29 lipca 2012
17:15
Korea Południowa 
2:1
(0:0)
 Szwajcaria
Emeghara Gol 60'
Ricoh Arena, Coventry
Widzów: 30,114
Sędzia: Boliwia Raúl Orosco

1 sierpnia 2012
17:00
Korea Południowa  0:0
(0:0)
 Gabon Stadion Wembley, Londyn
Widzów: 76,927
Sędzia: Czechy Pavel Královec
Ćwierćfinał
4 sierpnia 2012
20.00
Wielka Brytania 
Aaron Ramsey Gol 36' (k)
1:1 dogr.
k. 4:5
(1:1, 1:1)
 Korea Południowa
Millennium Stadium, Cardiff

Sędzia: Kolumbia Wilmar Roldán
    Rzuty karne  
Aaron Ramsey Gol
Tom Cleverley Gol
Craig Dawson Gol
Ryan Giggs Gol
Daniel Sturridge Pudło
Gol Koo Ja-cheol
Gol Baek Sung-dong
Gol Hwang Seok-ho
Gol Park Joo-ho
Gol Ki Sung-yong
Półfinał
7 sierpnia 2012
19.45 CET
Korea Południowa  0:3
(0:1)
 Brazylia
Gol 31' Romulo
Gol 57'64' Leandro Damiao
Old Trafford, Manchester

Sędzia: Czechy Pavel Kralovec
Mecz o 3. miejsce
10 sierpnia 2012
19.45 CET
Korea Południowa 
2:0
(1:0)
 Japonia Millennium Stadium, Cardiff

Sędzia: Uzbekistan Ravshan Irmatov

Skład

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Klub Pozycja
1 Jung Sung-ryong 4.07.1985 (26) Korea Południowa Suwon Samsung Bluewings B
2 Oh Jae-suk 4.01.1990 (22) Korea Południowa Gangwon FC O
3 Yun Suk-young 13.02.1990 (22) Korea Południowa Jeonnam Dragons O
4 Kim Young-gwon 27.02.1990 (22) Guangzhou Evergrande O
5 Kim Kee-hee 13.07.1989 (23) Korea Południowa Daegu FC O
6 Ki Sung-yong 24.04.1989 (23) Szkocja Celtic Glasgow P
7 Kim Bo-kyung 6.10.1989 (22) Japonia Cerezo Osaka P
8 Baek Sung-dong 13.08.1991 (20) Japonia Júbilo Iwata P
9 Ji Dong-won 28.05.1991 (21) Anglia Sunderland A.F.C. P
10 Park Chu-young 10.07.1985 (27) Anglia Arsenal F.C. N
11 Nam Tae-hee 3.07.1991 (21) Katar Lekhwiya SC P
12 Hwang Seok-ho 27.06.1989 (23) Japonia Sanfrecce Hiroszima O
13 Koo Ja-cheol (c) 27.02.1989 (23) Niemcy FC Augsburg P
14 Kim Chang-soo 12.09.1985 (26) Korea Południowa Busan IPark O
15 Park Jong-woo 10.03.1989 (23) Korea Południowa Busan IPark P
16 Jung Woo-young 14.12.1989 (22) Japonia Kyoto Sanga F.C. P
17 Kim Hyun-sung 27.09.1989 (22) Korea Południowa FC Seoul N
18 Lee Beom-young 2.04.1989 (23) Korea Południowa Busan IPark B

Trener: Korea Południowa Hong Myung-bo

Piłka ręczna

Mężczyźni

Reprezentacja Korei Południowej w piłce ręcznej mężczyzn brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, przegrywając wszystkie pięć spotkań i nie awansując do dalszej fazy turnieju.

Tabela

Zespół M Z R P G + G - +/- Pkt
 Chorwacja 5 5 0 0 150 109 +41 10
 Dania 5 4 0 1 124 129 -5 8
 Hiszpania 5 3 0 2 140 126 +14 6
 Węgry 5 2 0 3 114 128 -14 4
 Serbia 5 1 0 4 120 131 -11 2
 Korea Południowa 5 0 0 5 115 140 -25 0

Wyniki


29 lipca 2012
12:15

 Chorwacja

31:21

Korea Południowa 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Argentyna MARINA Carlos Maria, MINORE Dario Leonel
Ivan Čupić 8 Gol
 1×
((14:8))
raport
Jeong Yik-yeong 5 Gol
 2×

31 lipca 2012
12:15

 Korea Południowa

19:22

Węgry 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Macedonia Północna Nachevski, Nikolov
Widzów: 4 262[2]
Jeong Yik-yeong, Jeong Han 4 Gol
 4×
((9:7))
raport
Máté Lékai 5 Gol
 4×

2 sierpnia 2012
10:30

 Hiszpania

33:29

Korea Południowa 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Francja LAZAAR Nordine,REVERET Laurent
Cristian Ugalde 6 Gol
 3×
((16:24))
raport
Lee Jae-woo 8 Gol
 3×

4 sierpnia 2012
12:15

 Korea Południowa

22:28

Serbia 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Francja BONAVENTURA Charlotte, BONAVENTURA Julie
Jeong Han 6 Gol
 3×
((10:12))
raport
Ivan Nikčević, Alem Toskić 5 Gol
 3×
 1×

6 sierpnia 2012
15:30

 Dania

26:24

Korea Południowa 

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Zjednoczone Emiraty Arabskie AL-NUAIMI Mohamed, OMAR Omar Almarzooqi
Anders Eggert, Michael V. Knudsen 6 Gol
 4×
((13:14))
raport
Lee Jae-woo, Eom Hyo-won 6 Gol
 2×


Skład

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Waga
(kg)
Klub Pozycja
1 Chang-woo, LeeLee Chang-woo 1983-05-1212 maja 1983 (29) 187 87 Korea Południowa Chungnam Sports Council Bramkarz
2 Yik-yeong, JeongJeong Yik-yeong 1985-02-2828 lutego 1985 (27) 188 80 Korea Południowa Doosan Seul Rozgrywający
5 Kyung-suk, ParkPark Kyung-suk 1981-04-2525 kwietnia 1981 (31) 185 105 Korea Południowa Chungnam Sports Council Obrotowy
7 Su-young, JungJung Su-young 1985-10-1717 października 1985 (26) 184 78 Korea Południowa HC Korosa Skrzydłowy
8 Jung-geu, ParkPark Jung-geu 1983-11-022 listopada 1983 (28) 190 105 Obrotowy
11 Duk-jun, LimLim Duk-jun 1990-08-3030 sierpnia 1990 (21) 186 78 Korea Południowa Chungnam Sports Council Skrzydłowy
12 Chan-young, ParkPark Chan-young 1983-01-2626 stycznia 1983 (29) 190 85 Korea Południowa Chungnam Sports Council Bramkarz
13 Jae-woon, LeeLee Jae-woon 1979-09-2828 września 1979 (32) 181 88 Korea Południowa Chungnam Sports Council Rozgrywający
17 Dong-geun, YuYu Dong-geun 1973-07-033 lipca 1973 (39) 185 71 Korea Południowa Inczon Sports Council Skrzydłowy
19 Han, JeongJeong Han 1988-05-1717 maja 1988 (24) 185 77 Korea Południowa Inczon Sports Council Skrzydłowy
20 Won-chul, PaekPaek Won-chul 1977-01-1010 stycznia 1977 (35) 180 83 Korea Południowa HC Korosa Rozgrywający
22 Kyung-soo, LoLo Kyung-soo 1985-02-055 lutego 1985 (27) 182 78 Korea Południowa Chungnam Sports Council Rozgrywający
33 Hyo-won, EomEom Hyo-won 1986-12-1212 grudnia 1986 (25) 191 95 Korea Południowa Korea Armed Forces Athletic Corps Rozgrywający
77 (K) Kyung-shin, YoonYoon Kyung-shin 1973-07-077 lipca 1973 (39) 203 110 Rozgrywający
88 Jin-ho, JungJung Jin-ho 1986-03-1010 marca 1986 (26) 193 100 Korea Południowa HC Korosa Obrotowy

Trener: Cho Young-shin

Kobiety

Reprezentacja Korei Południowej w piłce ręcznej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając trzy mecze, jeden remisując i ponosząc jedną porażkę. Awansowała z drugiego miejsca do ćwierćfinału, gdzie wygrała z reprezentacją Rosji. W półfinale uległa Norwegii a w meczu o brązowy medal Hiszpanii, zajmując ostatecznie 4. miejsce w turnieju.

Tabela

Zespół M Z R P G + G - +/- Pkt
 Francja 5 4 1 0 125 103 +22 9
 Korea Południowa 5 3 1 1 136 130 +6 7
 Hiszpania 5 3 1 1 119 114 +5 7
 Norwegia 5 2 1 2 118 120 -2 5
 Dania 5 1 0 4 113 121 -8 2
 Szwecja 5 0 0 5 108 131 -23 0

Wyniki

Faza grupowa

28 lipca 2012
12:15

 Hiszpania

27:31

 Korea Południowa

Copper Box, Londyn
Carmen Martín 7 Gol
 3×
((12:16))
raport
Ryu Eun-hee 9 Gol
 3×

30 lipca 2012
12:15

 Korea Południowa

25:24

 Dania

Copper Box, Londyn
Jo Hyo-bi 5 Gol
 3×
((11:10))
raport
Pernille Holst Larsen 7 Gol
 3×

1 sierpnia 2012
10:30

 Norwegia

27:27

 Korea Południowa

Copper Box, Londyn
Linn Jørum Sulland 11 Gol
 3×
((13:15))
raport
trzy zawodniczki 6 Gol
 2×

3 sierpnia 2012
12:15

 Korea Południowa

21:24

 Francja

Copper Box, Londyn
Sim Hae-in 6 Gol
 2×
((12:10))
raport
Alexandra Lacrabère 4 Gol
 4×

5 sierpnia 2012
10:30

 Szwecja

28:32

 Korea Południowa

Copper Box, Londyn
Kristina Flognman 8 Gol
 4×
((13:16))
raport
Ryu Eun-hee 10 Gol
 3×


Ćwierćfinał

7 sierpnia 2012
13:30

 Korea Południowa

24:23

 Rosja

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Hiszpania Oscar Raluy López, Ángel Sabroso
Gwon Han-na 6 Gol
 3×
((14:11))
raport
Ludmiła Postnowa, Olga Lewina 5 Gol
 4×


Półfinał

9 sierpnia 2012
17:00

 Norwegia

31:25

 Korea Południowa

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Chorwacja Matija Gubica, Boris Milošević
Heidi Løke Gol 8
 3×
((18:15))
raport
Gwon Han-na Gol 7
 3×


Mecz o 3. miejsce

11 sierpnia 2012
17:00

 Korea Południowa

29:31
(dogr.)

 Hiszpania

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Dania Per Olesen, Lars Ejby Pedersen
Gwon Han-na Gol 7
 1×
((13:13))
raport
Nely Carla Alberto, Begoña Fernández Gol 5
 2×


Skład

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Waga
(kg)
Klub Pozycja
1 Hui, JuJu Hui 1989-11-044 listopada 1989 (22) 179 73 Korea Południowa Daegu Handball Bramkarka
2 Sun-hee, WooWoo Sun-hee 1978-07-011 lipca 1978 (34) 170 57 Korea Południowa Samcheok Handball Skrzydłowa
3 On-a, KimKim On-a 1988-09-066 września 1988 (23) 169 62 Korea Południowa Inczon Handball Rozgrywająca
5 Yu-ra, JungJung Yu-ra 1992-02-066 lutego 1992 (20) 170 61 Korea Południowa Daegu Handball Skrzydłowa
7 Han-na, GwonGwon Han-na 1989-11-2222 listopada 1989 (22) 172 70 Korea Południowa Seul Handball Rozgrywająca
9 Cha-youn, KimKim Cha-youn 1981-02-1010 lutego 1981 (31) 174 70 Japonia Omron Handball Obrotowa
10 Mi-gyeong, LeeLee Mi-gyeong 1991-10-022 października 1991 (20) 165 66 Korea Południowa Seul Handball Rozgrywająca
11 Eun-hee, RyuRyu Eun-hee 1990-02-2424 lutego 1990 (22) 180 74 Korea Południowa Inczon Handball Rozgrywająca
12 Kyeong-ha, MoonMoon Kyeong-ha 1980-05-2929 maja 1980 (32) 174 64 Korea Południowa Gyeongnam Handball Bramkarka
13 (K) Cheong-shim, KimKim Cheong-shim 1976-02-088 lutego 1976 (36) 178 67 Korea Południowa SK Lubricant Obrotowa
17 Hae-in, SimSim Hae-in 1987-10-3131 października 1987 (24) 176 68 Korea Południowa Samcheok Handball Rozgrywająca
19 Im-jeong, ChoiChoi Im-jeong 1981-02-1414 lutego 1981 (31) 182 72 Korea Południowa Daegu Handball Rozgrywająca
20 Ji-hael, JungJung Ji-hael 1985-03-066 marca 1985 (27) 166 61 Korea Południowa Samcheok Handball Bramkarka
21 Hyo-bi, JoJo Hyo-bi 1991-07-1515 lipca 1991 (21) 165 60 Korea Południowa Inczon Handball Skrzydłowa
33 Eun-bi, LeeLee Eun-bi 1990-10-2323 października 1990 (21) 163 56 Korea Południowa Busan Handball Skrzydłowa

Trener: Kang Jae-won

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Chang Gyu-cheol 100 m motylkowym 52.69 25. NQ
Choi Kyu-woong 200 m klasycznym 2:13.57 25. NQ
Jung Won-yong 200 m zmiennym 2:03.33 32. NQ
400 m zmiennym 4:23.12 28. NQ
Park Hyung-joo 200 m grzbietowym 2:01.50 31. NQ
Park Seon-kwan 100 m grzbietowym 55.51 36. NQ
Park Tae-hwan 200 m dowolnym 1:46.79 5. 1:46.02 3. 1:44.93
400 m dowolnym 3:46.68 4. 3:42.06
1500 m dowolnym 14:56.89 6. 14:50.61 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Back Su-yeon 200 m klasycznym 2:25.76 7. 2:24.67 9. NQ
Baek Il-joo 200 m dowolnym 2:04.32 33. NQ
Choi Hye-ra 200 m motylkowym 2:08.45 10. 2:08.32 14. NQ
200 m zmiennym 2:14.91 23. NQ
Ham Chan-mi 200 m grzbietowym 2:15.30 31. NQ
Han Na-kyeong 800 m dowolnym 8:57.26 32. NQ
Jeong Da-rae 200 m klasycznym 2:26.83 14. 2:28.74 16. NQ
Kim Ga-eul 400 m dowolnym 4:43.46 34. NQ
Kim Hye-jin 100 m klasycznym 1:09.79 33. NQ
Kim Seo-yeong 400 m zmiennym 4:43.99 17. NQ

Pływanie synchroniczne

Zawodniczki Konkurencja Układ techniczny Układ dowolny (eliminacje) Układ dowolny (finał)
Punkty Miejsce Punkty Razem (techniczny + wolny) Miejsce Punkty Razem (techniczny + wolny) Miejsce
Park Hyun-ha
Park Hyun-sun
Duet 86.700 13. 87.460 174.160 12. 87.250 173.950 12.

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Ji Hun-min do 62 kg 130 7. DNF 130 NC
Won Jeong-sik do 69 kg 144 9. 178 6. 322 7.
Sa Jae-hyouk do 77 kg 158 3. DNF 158 NC
Kim Min-jae do 94 kg 185 1. 210 8. 395 8.
Kim Hwa-seung do 105 kg DNF NC
Jeon Sang-guen ponad 105 kg 190 10. 246 2. 436 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Yang Eun-hye do 58 kg 87 17. 113 14. 200 14.
Mun Yu-ra do 69 kg DNF NC
Lim Ji-hye do 75 kg 97 9. 126 10. 223 10.
Jang Mi-ran ponad 75 kg 125 5. 164 4. 289 4.

Siatkówka

Siatkówka halowa

Turniej kobiet

Reprezentacja Korei Południowej w siatkówce halowej kobiet brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, wygrywając dwa spotkania i przegrywając trzy. Awansowała do ćwierćfinału, w którym pokonała Włochy. W półfinale przegrała z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a w meczu o brązowy medal z Japonią, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w turnieju.

Tabela grupy
Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1.  Stany Zjednoczone 15 5 5 (0) 0 (0) 15 2 7,500 426 345 1,235
2.  Chiny 9 5 3 (1) 2 (1) 11 10 1,100 475 461 1,030
3.  Korea Południowa 8 5 2 (0) 3 (2) 11 10 1,100 449 451 0,996
4.  Brazylia 7 5 3 (2) 2 (0) 10 10 1,000 447 420 1,064
5.  Turcja 6 5 2 (1) 3 (1) 9 11 0,818 434 443 0,980
6.  Serbia 0 5 0 (0) 5 (0) 2 15 0,133 296 407 0,727

Źródło: fivb.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
Faza grupowa
28.07 21:00 Stany Zjednoczone  3:1  Korea Południowa 25:19 25:17 20:25 25:21 --:-- 14.000 [1]
30.07 12:30 Serbia  1:3  Korea Południowa 12:25 16:25 25:16 21:25 --:-- 7.500 [2]
01.08 23:00 Brazylia  0:3  Korea Południowa 23:25 21:25 21:25 --:-- --:-- 11.000 [3]
03.08 15:45 Turcja  3:2  Korea Południowa 25:16 21:25 25:18 19:25 15:12 13.500 [4]
05.08 12:30 Chiny  3:2  Korea Południowa 28:26 22:25 25:19 22:25 15:10 12.000 [5]
Ćwierćfinał
07.08 22:00 Włochy  1:3  Korea Południowa 25:18 21:25 20:25 18:25 --:-- 13.000 [6]
Półfinał
09.08 16:00 Korea Południowa  0:3  Stany Zjednoczone 20:25 22:25 22:25 --:-- --:-- 14.000 [7]
Mecz o 3. miejsce
11.08 12:30 Japonia  3:0  Korea Południowa 25:22 26:24 25:21 --:-- --:-- 13.500 [8]
Skład

Trener: Kim Hyung-sil

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub Pozycja
3 Ha Joon-eem 26.12.1989 (22) 189 Korea Południowa Korea Highway Corp. Ś
4 Kim Sa-nee 21.06.1981 (31) 180 Korea Południowa Heungkuk Life Insurance Co. R
5 Kim Hae-ran 16.03.1984 (28) 168 Korea Południowa Korea Highway Corp. L
7 Lim Hyo-sook 26.04.1982 (30) 177 Korea Południowa Korea Highway Corp. P
10 Kim Yeon-koung 26.02.1988 (24) 192 Turcja Fenerbahçe Stambuł P
11 Han Yoo-mi 05.02.1982 (30) 180 Korea Południowa Korea Ginseng Corp. P
12 Han Song-yi 05.09.1984 (30) 186 Korea Południowa GS Caltex Seoul KIXX A
13 Jung Dae-young 12.08.1981 (30) 183 Korea Południowa GS Caltex Seoul KIXX Ś
14 Hwang Youn-joo 13.08.1986 (25) 177 Korea Południowa Hyundai Suwon A
17 Yang Hyo-jin 14.12.1989 (22) 190 Korea Południowa Hyundai Suwon Ś
19 Kim Hee-jin 29.04.1991 (21) 185 Korea Południowa Hwaseong IBK Altos A
20 Lee Sook-ja (K) 17.06.1980 (32) 185 Korea Południowa GS Caltex Seoul KIXX R

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Park Ji-ho wieża 10 m indywidualnie 370.50 26. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Kim Su-ji wieża 10 m indywidualnie 215.75 26. NQ

Strzelectwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Cho Young-seong skeet 109 35. NQ
Choi Young-rae pistolet pneumatyczny 10 m 569 35. NQ
pistolet dowolny 50 m 569 1. 661.5
Han Jin-seop karabin pneumatyczny 10 m 590 32. NQ
karabin małokalibrowy leżąc 50 m 595 5. 698.2 6.
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 1168 9. NQ
Jin Jong-oh pistolet pneumatyczny 10 m 588 1. 688.2
pistolet dowolny 50 m 562 5. 662.0
Kim Dae-yoong pistolet szybkostrzelny 25 m 579 10. NQ
Kim Hak-man karabin małokalibrowy leżąc 50 m 594 15. NQ
Kim Jong-hyun karabin pneumatyczny 10 m 593 17. NQ
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 1171 5. 1272.5
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jung Mi-ra karabin pneumatyczny 10 m 387 51. NQ
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 581 17 NQ
Kang Gee-eun trap 62 19. NQ
Kim Byung-hee pistolet pneumatyczny 10 m 381 17. NQ
Kim Jang-mi pistolet pneumatyczny 10 m 382 13. NQ
pistolet sportowy 25 m 591 1. 792.4
Kim Kyeong-ae pistolet sportowy 25 m 582 11. NQ
Na Yoon-kyung karabin pneumatyczny 10 m 394 21. NQ
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 583 10. NQ

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jung Jin-sun szpada indywidualnie Rosja Suchow
W 15-11
Kazachstan Alimżanow
W 15-8
Niemcy Fiedler
W 15-11
Norwegia Piasecki
P 13-15
Stany Zjednoczone Kelsey
W 12-11
Park Kyoung-doo Uzbekistan Kudajew
P 9-15
NQ
Choi Byung-chul floret indywidualnie BYE Zhu J
W 15–13
Francja Le Pechoux
W 15–13
Ma J
W 15–13
Egipt Abu al-Kasim
P 12-15
Włochy Baldini
W 15–14
Gu Bon-gil szabla indywidualnie BYE Rumunia Zalomir
W 15-12
Niemcy Hartung
P 14-15
NQ
Kim Jung-hwan BYE Zhong M
P 14–15
NQ
Won Woo-young BYE Wang J
W 15–6
Rosja Kowalow
P 11–15
NQ
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Won Woo-young
Oh Eun-seok
szabla drużynowo Niemcy Niemcy
W 45-38
Włochy Włochy
W 45-37
Rumunia Rumunia
W 45-26
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Choi In-jeong szpada indywidualnie BYE WęgrySzász
W 15-12
TunezjaBesbes
P 11-12
NQ
Jung Hyo-jung BYE RosjaSiwkowa
P 12-15
NQ
Shin A-lam BYE KanadaSchalm
W 15-12
NiemcySozanska
W 14-9
RumuniaMăroiu
W 15-14
NiemcyHeidemann
P 5-6
Sun Y
P 11-15
4.
Choi In-jeong
Jung Hyo-jung
Shin A-lam
Choi Eun-sook
szpada drużynowo RumuniaRumunia
W 45-38
Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone
W 45-36
Chiny
W 25-39
Jeon Hee-sook floret indywidualnie BYE JaponiaSugawara
P 13-15
NQ
Jung Gil-ok BYE RosjaSzanajewa
W 15-14
Stany ZjednoczoneKiefer
P 13-15
Nam Hyun-hee BYE UkrainaLelejko
W 15-9
WęgryMohamed
W 8-7
JaponiaIkehata
W 15-6
WłochyDi Francisca
P 10-11
WłochyVezzali
P 12-13
4.
Jeon Hee-sook
Jung Gil-ok
Nam Hyun-hee
Oh Ha-na
floret drużynowo Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone
W 45-31
RosjaRosja
P 32-44
FrancjaFrancja
W 45-32
Kim Ji-yeon szabla indywidualnie MeksykGonzález
W 15-3
WłochyMarzocca
W 15-7
GrecjaVougiouka
W 15-12
Stany ZjednoczoneZagunis
W 15-13
RosjaWielika
W 15-9
Lee Ra-jin BYE WenezuelaBenítez
P 9-15
NQ

Taekwondo

Zawodnicy Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Lee Dae-hoon 58 kg (m) TajlandiaKaraket
W 8-7
EgiptBayoumi
W 11-10
RosjaDienisienko
W 7-6
BYE HiszpaniaGonzález
P 8-17
Cha Dong-min +80 kg (m) SłoweniaTrajkovic
W 9-4
TurcjaTanrıkulu
P 1-4
NQ
Hwang Kyung-seon 67 kg (k) Wybrzeże Kości SłoniowejGbagbi
W 4-1
NiemcyFromm
W 8-4
SłoweniaAnić
W 7-0
BYE TurcjaTatar
W 12-5
Lee In-jong +67 kg (k) BrazyliaFalavigna
W 13-9
FrancjaGraffe
P 4-7
NQ UzbekistanMamatowa
W 8-1
RosjaBarysznikowa
P 6-7
NQ 5.

Tenis stołowy

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Joo Se-hyuk singel BYE Korea Północna Kim HB
P (2-4)
NQ
Oh Sang-eun BYE Portugalia Freitas
W (4–0)
Japonia Kishikawa
P (1-4)
NQ
Joo Se-hyuk
Oh Sang-eun
Ryu Seung-min
turniej drużynowy Korea Północna Korea Północna
W (3–1)
Portugalia Portugalia
W (3–2)
Hongkong Hongkong
W (3–0)
Chiny
P (0-3)
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Kim Kyung-ah singel BYE Austria Liu J
W (4–1)
Hiszpania Shen Y
W (4–1)
Singapur Feng Tw
P (2-4)
NQ
Park Mi-young BYE Węgry Póta
W (4–1)
Li X
P (1-4)
NQ
Kim Kyung-ah
Park Mi-young
Dang Ye-seo
turniej drużynowy Brazylia Brazylia
W (3–0)
Hongkong Hongkong
W (3–0)
Chiny
P (0-3)
Singapur Singapur
P (0-3)
4.

Triathlon

Zawodnicy Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Heo Min-ho Mężczyźni 18:02 0:38 59:46 0:28 35:36 1:54:30 54.

Wioślarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Kim Dong-yong jedynka 7:05.24 4. (R) 7:03.91 2. (Q) 7:16.12 5. (P CD) 7:48.09 4. (F D) 7:27.94 21.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Kim Ye-ji jedynka 8:04.68 6. (R) 7:50.64 1. (Q) 8:00.26 4. (P CD) 7:59.78 4. (F D) 8:32.57 19.
Kim Myeong-sin
Kim Sol-ji
dwójka podwójna wagi lekkiej 7:31.98 4. (R) 7:27.95 4. (F C) BYE 7:44.03 14.

Zapasy

Mężczyźni - styl wolny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Kim Jin-cheol -55 kg BYE Japonia Yumoto
P 1-3
NQ 11.
Lee Seung-chul -60 kg BYE Stany Zjednoczone Scott
P 0-3
NQ 18.

Mężczyźni - styl klasyczny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Choi Gyu-jin -55 kg BYE Korea Północna Yun WC
W 3-0
Kuba Balart
W 3-1
Azerbejdżan Bayramov
P 1-3
BYE Rosja Siemionow
P 0-3
5.
Jeong Ji-hyeon -60 kg BYE Kuba Meoque
W 3-0
Azerbejdżan Əliyev
P 0-3
NQ 8.
Kim Hyeon-woo - 66 kg Armenia Varderesyan
W 3-0
Kuba Mulens
W 3-0
Litwa Venckaitis
W 3-0
Francja Guénot
W 3-1
BYE Węgry Lőrincz
W 3-0
Kim Jin-hyeok -74 kg Gruzja Datunaszwili
P 0-3
NQ 19.
Lee Se-yeol -84 kg Austria Hrustanović
P 0-3
NQ 18.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Kim Hyeong-ju -48 kg BYE Ukraina Merłeni
P 1-3
NQ 13.
Eom Ji-eun -55 kg Tunezja al-Amiri
P 0-5
NQ 14.

Żeglarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Lee Tae-hoon RS:X 8 6 21 17 25 9 21 13 31 19 139 15.
Ha Jee-min Laser 8 9 15 14 36 50 50 28 12 17 188 24.
Cho Sung-min
Park Gun-woo
470 23 14 15 24 20 25 20 8 24 21 169 22.

Przypisy

  1. a b Para została zdyskwalifikowana za ustawianie meczów.
  2. IHF: Frekwencja Korea Południowa - Węgry (ang.). [dostęp 2012-07-31].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article