Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Korea Południowa
Kod MKOl KOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Gu Bon-gil
Liczba zawodników 207 w 117 konkurencjach w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8..
Złoto
9
Srebro
3
Brąz
9
Razem
21

Koreę Południową na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 207 zawodników: 103 mężczyzn i 104 kobiet. Był to siedemnasty start reprezentacji Korei Południowej na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Kim Woo-jin
Ku Bon-chan
Lee Seung-yun
Łucznictwo
drużynowo mężczyźni W pojedynku o złoty medal pokonali drużynę Stanów Zjednoczonych 6:0 6 sierpnia
Złoto
Choi Mi-sun
Chang Hye-jin
Ki Bo-bae
Łucznictwo
drużynowo kobiety W pojedynku o złoty medal pokonały drużynę Rosji 5:1 7 sierpnia
Złoto
Park Sang-young
Szermierka
szpada indywidualnie mężczyzn W pojedynku o złoty medal pokonał reprezentanta Węgier Géze Imre 15:14 9 sierpnia
Złoto
Jin Jong-oh
Strzelectwo
pistolet dowolny mężczyzn 193,7 pkt 10 sierpnia
Złoto
Chang Hye-jin
Łucznictwo
kobiety indywidualnie W pojedynku o złoty medal pokonała reprezentantkę Niemiec Lisa Unruh 6:2 11 sierpnia
Złoto
Ku Bon-chan
Łucznictwo
mężczyźni indywidualnie W pojedynku o złoty medal pokonał reprezentanta Francji Jean-Charles Valladont 7:3 12 sierpnia
Złoto
Kim So-hui
Taekwondo
waga do 49 kg kobiet W pojedynku o złoty medal pokonał reprezentantkę Serbii Tijanę Bogdanović 7:6 17 sierpnia
Złoto
Oh Hye-ri
Taekwondo
waga do 67 kg kobiet W pojedynku o złoty medal pokonał reprezentantkę Francji Haby Niaré 13:12 19 sierpnia
Złoto
Park Inbee
Golf
kobiety 20 sierpnia
Srebro
Jeong Bo-kyeong
Judo
waga do 48 kg kobiet W finale uległa reprezentantce Argentyny Pauli Pareto 6 sierpnia
Srebro
An Baul
Judo
waga do 66 kg mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Włoch Fabio Basile 7 sierpnia
Srebro
Kim Jong-hyun
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy leżąc mężczyzn 208,2 pkt 12 sierpnia
Brąz
Yoon Jin-hee
Podnoszenie ciężarów
waga do 53 kg kobiet 199 kg 7 sierpnia
Brąz
Gwak Dong-han
Judo
waga do 90 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Szwecji Marcusa Nymana 10 sierpnia
Brąz
Kim Jung-hwan
Szermierka
szabla indywidualnie mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Iranu Mojtaba Abedini 15:8 10 sierpnia
Brąz
Ki Bo-bae
Łucznictwo
kobiety indywidualnie W pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentantkę Włoch Alejandra Valencia 6:4 11 sierpnia
Brąz
Kim Hyeon-woo
Zapasy
styl klasyczny waga do 75 kg mężczyźni w pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Chorwacji Božo Starčevića 6:4 14 sierpnia
Brąz
Kim Tae-hun
Taekwondo
waga do 58 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Meksyku Carlosa Navarro 7:5 17 sierpnia
Brąz
Lee Dae-hoon
Taekwondo
waga do 68 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Belgii Jaouada Achaba 11:4 18 sierpnia
Brąz
Jung Kyung-eun
Shin Seung-chan
Badminton
gra podwójna kobiet W meczu o brązowy medal pokonały reprezentantki Chin Tang / Yu 2:0 18 sierpnia
Brąz
Cha Dong-min
Taekwondo
waga powyżej 80 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Uzbekistanu Dmitrija Szokina 4:3 20 sierpnia

Skład kadry

Badminton

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Lee Dong-keun gra pojedyncza (m) Tajlandia Ponsana
1:2 (19-21, 21-17, 16-21)
Dania Axelsen
0:2 (11-21, 13-21)
N/A 3. NQ 14. [1]
Son Wan-ho Południowa Afryka Maliekal
2:0 (21-10, 21-10)
Ukraina Pocztariow
2:0 (21-9, 21-15)
N/A 1. Hongkong Ng
2:0 (23-21, 21-17)
Chen
1:2 (11-21, 21-18, 11-21)
NQ 5.
Lee Yong-dae
Yoo Yeon-seong
gra podwójna (m) Australia Chau
Australia Serasinghe
2:0 (21-14, 21-16)
Lee
Tsai
2:1 (18-21, 21-13, 21-18)
Rosja Iwanow
Rosja Sozonow
1:2 (17-21, 21-16, 16-21)
2. N/A Malezja Goh
Malezja Tan
1:2 (21-17, 18-21, 19-21)
NQ 5. [2]
Kim Gi-jung
Kim Sa-rang
Polska Cwalina
Polska Wacha
2:0 (21-14, 21-15)
Wielka Brytania Ellis
Wielka Brytania Langridge
1:2 (21-17, 23-25, 18-21)
Dania Boe
Dania Carsten Mogensen
2:0 (21-15, 21-18)
1. N/A Fu
Zhang
1:2 (21-11, 18-21, 22-24)
NQ 5.
Sung Ji-hyun gra pojedyncza (k) Francja Lansac
2:0(21-13, 21-14)
Singapur Liang
2:0(21-17, 21-11)
N/A 1. Bułgaria Zetchiri
2:0(21-15, 21-12)
Hiszpania Marín
0:2(12-21, 16-21)
NQ 5. [3]
Bae Yeon-ju Włochy Cicognini
2:0(21-11, 21-8)
Turcja Bayrak
2:0(21-11, 21-7)
N/A 1. Japonia Okuhara
0:2(6-21, 7-21)
NQ 9.
Jung Kyung-eun
Shin Seung-chan
gra podwójna (k) Stany Zjednoczone Lee
Stany Zjednoczone Obanana
2:0 (21-14, 21-12)
Luo
Luo
2:0 (21-10, 21-14)
Dania Pedresen
Dania Juhl
0:2 (16-21, 18-21)
1. N/A Holandia Muskens
Holandia Piek
2:1 (21-13, 20-22, 21-14)
Japonia Matsutomo
Japonia Takahashi
0:2 (16-21, 15-21)
Tang
Yu
2:0 (21-8, 21-17)
[4]
Chang Ye-na
Lee So-hee
Bułgaria Stoewa
Bułgaria Stoewa
2:0 (24-22, 21-15)
Niemcy Goliszewski
Niemcy Nelte
2:1 (21-18, 18-21, 21-17)
Tang
Yu
2:1 (21-18, 14-21, 21-11)
1. N/A Dania Pedresen
Dania Juhl
1:2 (26-28, 21-18, 15-21)
NQ 5.
Ko Sung-hyun
Kim Ha-na
mikst Stany Zjednoczone Chew
Stany Zjednoczone Subandhi
2:0 (21-10, 21-12)
Holandia Arends
Holandia Piek
2:0 (21-10, 21-10)
Japonia Kazuno
Japonia Kurihara
2:0 (25-23, 21-17)
1. N/A Xu
Ma
0:2 (17-21, 18-21)
NQ 5. [5]

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Ham Sang-myeong 56 kg Wenezuela Rodríguez
W 2-1
Zhang
P 0-2
NQ [6]

Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Kim Han-sol wielobój drużynowy 14,266 12,900 N/A 12,633 N/A 11,666 51,465 65. NQ [7]
Lee Sang-wook 14,333 14,033 13,500 N/A 14,633 14,066 70,565 52. NQ [8]
Park Min-soo 13,400 13,600 14,400 14,033 15,033 14,800 85,266 27. NQ [9]
Shin Dong-hyen 13,966 13,775 N/A 15,100 13,800 N/A 56,641 63. NQ [10]
Yoo Won-chul N/A 14,733 14,333 14,441 14,600 58,107 59. NQ [11]
Razem 42,565 41,408 42,633 43,466 44,107 43,466 257,645 11. NQ [12]
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Park Min-soo wielobój indywidualnie 13,400 13,600 14,400 14,033 15,033 14,800 85,266 27. NQ [9]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrządy Razem Pozycja Przyrządy Razem Pozycja
V UB BB F V UB BB F
Lee Eun-ju wielobój indywidualnie 12,800 13,500 12,533 12,566 51,399 53. NQ [13]

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Son Yeon-jae wielobój indywidualny 71,956 5. 72,898 4. [14][15]

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie Źródło
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Park In-bee kobiety 66 66 70 66 268 - 16
[16]
Amy Yang 73 65 70 67 275 +9 4.
An Byeong-hun Mężczyźni 68 72 70 68 278 -6 11.
Wang Jeung-hun 70 72 77 67 286 +2 43.

Hokej na trawie

Turniej kobiet

  • Jang Soo-ji
  • Seo Jung-eun
  • Park Seung-a
  • An Hyo-ju
  • Han Hye-lyoung
  • Park Mi-hyun
  • Kim Jong-eun
  • Cheon Eun-bi
  • Cho Hye-jin
  • Kim Bo-mi
  • Kim Hyun-ji
  • Hong Yoo-jin
  • Jang Hee-sun
  • Lee Young-sil
  • Park Ki-ju
  • Baek Ee-seul
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Korea Południowa kobiety  Nowa Zelandia
1:4
 Holandia
0:4
 Niemcy
0:2
 Chiny
0:0
 Hiszpania
2:3
6. NQ 11. [17]

Jeździectwo

Ujeżdżenie
Zawodnik Koń Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Finał Źródło
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Kim Dong-seon Ujeżdżenie indywidualnie Bukowski 68,657 43. NQ [18]

Judo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Kim Won-jin - 60 kg BYE Włochy Manzi
W 001-000
Mongolia Tsend-Ochir
W 010-001
Rosja Mudranow
P 000-100
NQ Japonia Takatō
P 000-001
NQ 7. [19]
An Ba-ul - 66 kg BYE Kazachstan Smagułow
W 110-000
Francja Le Blouch
W 110-000
Uzbekistan Sobirov
W 010-000
Japonia Ebinuma
W 001-000
N/A Włochy Basile
P 000-100
[20]
An Chang-rim - 73 kg BYE Egipt Kasem
W 110-000
Belgia Van Tichelt
P 000-010
NQ 9. [21]
Lee Seung-su - 81 kg BYE Australia Eoin Coughlan
W 100-000
Bułgaria Iwajło Iwanow
P 000-010
NQ 9. [22]
Gwak Dong-han - 90 kg BYE Chile Briceño
W 100-000
Misenga
W 100-000
Azerbejdżan Mechdijew
W 100-000
Gruzja Liparteliani
P 000-100
N/A Szwecja Nyman
W 100-000
[23]
Cho Gu-ham - 100 kg BYE Szwecja Pacek
W 000-000
Ukraina Błoszenko
P 000-100
NQ 9. [24]
Kim Sung-min +100 kg BYE Ekwador Figueroa
W 102-000
Holandia Mayer
P 000-101
NQ 17. [25]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał / 3.miejsce Źródła
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Jeong Bo-kyeong 48 kg BYE Wietnam Văn Ngọc Tú
W 102-000
Mongolia Uranceceg
W 100-000
Kuba Mestre
W 100-000
N/A Argentyna Pareto
P 000-010
[26]
Kim Jan-di 63 kg BYE Brazylia Silva
P 000-010
NQ 9. [27]
Bak Ji-yun 57 kg Wielka Brytania Schlesinger
P 000-100
NQ 17. [28]
Kim Seong-yeon 70 kg BYE Izrael Bolder
P 000-010
NQ 9. [29]
Kim Min-jung +78 kg BYE Brazylia Altheman
W 001-000
Kuba Ortíz
P 000-101
NQ Holandia Savelkouls
W 102-000
Yu
P 000-100
5. [30]

Kajakarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Cho Kwang-hee K-1 200 m mężczyzn 35,402 5. 35,869 8. NQ [31]
Choi Min-kyu
Cho Gwang-hee
K-2 200m 33,825 6. NQ

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Seo Joon-yong wyścig ze startu wspólnego (m) DNF [32]
Kim Ok-cheol DNF
Ahreum Na wyścig ze startu wspólnego (k) 3:58:03 30. [33]

Kolarstwo torowe

Omnium
Zawodnik Konkurencja Scratch Wyścig na dochodzenie Wyścig eliminacyjny Wyścig na 500 m Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Suma punktów Pozycja Źródło
Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Park Sang-hoon mężczyźni 9. 24 4:29,079 12. 18 14. 14 1:04,231 12. 18 13,489 14. DNF [34]
Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaże Runda 2 Repasaże Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas
Prędkość
Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Kang Dong-jin indywidualnie (m) 10,092
71,343
20. NQ [34]
Im Chae-bin 10,147
70,956
23. NQ
Son Je-yong
Im Chae-bin
Kang Dong-jin
drużynowo (m) DSQ N/A 9. [34]
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał Źródło
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Im Chae-bin mężczyźni 6. 2. NQ [35]
Kang Dong-jin 3. 3. NQ
Lee Hye-jin kobiety 2. N/A 4. NQ [36]

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Runda 1 Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Kim Gook-young 100 m BYE 10,37 51. NQ [37]
Son Myeong-jun maraton N/A 2:36:21 131. [38]
Shim Jung-sub N/A 2:42:42 138.
Kim Hyun-sub chód na 20 km N/A 1:21:44 17. [39]
Choe Byeong-kwang N/A 1:29:08 57.
Byun Young-jun N/A 1:30,38 61.
Kim Hyunsub chód na 50 km N/A DNF [40]
Park Chilsung N/A DSQ

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Kim Deok-hyeon trójskok 16,36 27. NQ [41]
skok w dal 7,82 14. NQ

[42]

Woo Sang-hyeok skok wzwyż 2,26 22. NQ [43]
Yun Seung-hyun 2,17 43. NQ

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Finał Źródło
Wynik Miejsce
An Seul-ki maraton 2:36:50 42. [44]
Lim Kyung-hee 2:43:31 70.
Jeon Yeong-eun chód 20 km 1:36:31 39. [45]
Lee Da-seul DSQ
Lee Jeong-eun DSQ

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Wynik Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Kim Woo-jin indywidualnie (m) 700 WR OR 1. Zimbabwe Sutherland
W 6-0
Indonezja Ega Agatha
P 2-6
NQ 17. [46]
Ku Bon-chan 681 6. Słowacja Baláž
W 6-0
Wielka Brytania Huston
W 6-0
Niemcy Floto
W 6-3
Australia Worth
W 6-5
Stany Zjednoczone Ellison
W 6-5
Francja Valladont
W 7-3
Lee Seung-yun 676 12. Brazylia Rezende Xavier
W 6-2
Hiszpania Alvariño Garcia
W 7-1
Indie Das
W 6-4
Holandia van den Berg
P 4-6
NQ 7.
Kim Woo-jin
Ku Bon-chan
Lee Seung-yun
drużynowo (m) 2057 1. N/A BYE  Holandia
W 6-0
 Australia
W 6-0
 Stany Zjednoczone
W 6-0
Choi Mi-sun indywidualnie (k) 669 1. Dominikana Camilo
W 6-0
Le
W 6-2
Rosja Stiepanowa
W 7-3
Włochy Valencia
P 0-6
NQ 8. [47]
Chang Hye-jin 666 2. Tonga Tatafu
W 6-0
Ukraina Siczenikowa
W 6-2
Korea Północna Kang
W 6-2
Wielka Brytania Folkard
W 7-1
Korea Południowa Ki
W 7-3
Niemcy Unruh
W 6-2
Ki Bo-bae 663 3. Kenia Anwar
W 7-1
Ukraina Marczenko
W 6-2
Mjanma Htwe
W 7-3
Wu
P 2-6
Korea Południowa Chang
P 3-7
Włochy Valencia
W 6-4
Choi Mi-sun
Chang Hye-jin
Ki Bo-bae
drużynowo (k) 1998 1. N/A BYE  Japonia
W 5-1
 Chińskie Tajpej
W 5-1
 Rosja
W 1-5

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja Źródło
Wynik (wygrane) M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Kim Sun-woo kobiety 16 23. 197 2:16,06 14. 292 0 2. 300 13:04,28 20. 516 1305 13. [48]
Jung Jin-hwa mężczyźni 17 23. 203 2:00,82 6. 338 17 17. 283 11:21,80 12. 619 1443 13. [49]
Jun Woong-tae 13 30. 178 2:00,88 8. 338 28 25. 272 11:02,50 1. 638 1426 19.

Piłka nożna

Turniej mężczyzn

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał
mecz o 3. miejsce
Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Korea Południowa turniej kobiet  Fidżi
8:0
 Niemcy
3:3
 Meksyk
1:0
1.  Honduras
0:1
NQ 5. [50]

Piłka ręczna

Turniej kobiet

  • Oh Yong-ran
  • Jung Yu-ra
  • Ryu Eun-hee
  • Park Mi-ra
  • Yoo Hyun-ji
  • Kim Jin-yi
  • Choi Su-min
  • Sim Hae-in
  • Lee Eun-bi
  • Woo Sun-hee
  • Kim On-a
  • Gwon Han-na
  • Nam Yeong-sin
  • Yu So-jeong
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał
mecz o 3. miejsce
Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Korea Południowa turniej kobiet  Rosja
25:30
 Szwecja
28:31
 Holandia
32:32
 Francja
17:21
 Argentyna
28:22
5. NQ 10. [51][52]

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Park Tae-hwan 100 m dowolnym 49,24 32. NQ [53]
200 m dowolnym 1:48,06 29. NQ [54]
400 m dowolnym 3:45,63 10. N/A NQ [55]
Won Young-jun 100 m grzbietowym 55,05 30. NQ [56]
Choi Kyu-woong 200 m klasycznym 2:13,36 31, NQ [57]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Back Su-yeon 200 m klasycznym 2:32,79 29. NQ [58]
An Se-hyeon 100m motylkowym 57,80 10. 57,95 9. NQ [59]
200 m motylkowym 2:08,42 13. 2:08,69 13. NQ [60]
Park Jinyoung 2:09,99 21. NQ
Kim Seo-yeong 200 m zmiennym 2:11,75 10. 2:12,15 12. NQ [61]
Nam Yoo-sun 2:16,11 32. NQ

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Han Myeong-mok -62 kg 130 kg 6. 150 kg 10. 280 kg 9. [62]
Won Jeong-sik -69 kg 143 kg 9. 177 kg 9. 320 8.
Yu Dong-ju -85 kg 150 kg 13. 190 kg 11. 340 kg 13.
Park Han-woong -62 kg 165 kg 10. 202 kg 10. 367 kg 10.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Yoon Jin-hee -53 kg 88 kg 5. 111 kg 3. 199 kg
[63]
Lee Hui-sol +75 kg 122 kg 4. 153 kg 5. 275 kg 5.
Son Young-hee 118 kg 7. 155 kg 6. 273 kg 6.

Siatkówka

Kobiety

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Korea Południowa kobiety  Japonia
3:1
 Rosja
1:3
 Argentyna
3:0
 Brazylia
0:3
 Kamerun
3:0
3.  Holandia
1:3
NQ 5. [64]

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Woo Ha-ram trampolina 3 m indywidualnie 364,10 24. NQ [65]
wieża 10 m indywidualnie 438,45 11. 453,85 12. 414,55 11. [66]

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Kim Hyeon-jun karabin pneumatyczny 10 m 624,4 11. NQ [67]
Jung Ji-geun 618,7 38. NQ
Kim Jong-hyun karabin małokalibrowy leżąc 628,1 3. 208,2
Kwon Jun-cheol 623,2 11. NQ
Kim Jong-hyun karabin małokalibrowy trzy postawy 1170 16. NQ
Kim Hyeon-jun 1165 32. NQ
Jin Jong-oh pistolet pneumatyczny 584 2. 139,8 5.
Lee Dae-myung 577 19. NQ
Jin Jong-oh pistolet dowolny 50 m 567 1. 193,7
Han Seung-woo 562 3. 151,0 4.
Kim Jun-hong pistolet szybkostrzelny 25 m 581 8. NQ
Kang min-su 564 21. NQ

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Park Hae-mi karabin pneumatyczny 414,4 19. NQ [68]
Kim Eun-hye 410,8 36. NQ
Lee Kye-rim karabin małokalibrowy trzy postawy 570 32. NQ
Jang Geum-young 568 35. NQ
Kwak Jung-hye Pistolet pneumatyczny 10 m 380 15. NQ
Kim Min-jung 380 16. NQ
Kim Jang-mi pistolet sportowy 25 m 582 9. NQ
Hwang Seong-eun 577 17. NQ

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Kim Jung-hwan szabla indywidualnie N/A Kuba Iriarte
W 15-7
Gruzja Bazadze
W 15-14
Rosja Kowalow
W 15-10
Węgry Szilágyi
P 12-15
Abedini
W 15-8
[69]
Gu Bon-gil N/A Egipt Amar
W 15-9
Abedini
P 12-15
NQ 9.
Heo Jun floret indywidualnie BYE Hongkong Cheung
P 8-15
NQ 20. [70]
Park Sang-young szpada indywidualnie BYE Rosja Suchow
W 15-11
Włochy Garozzo
W 15-12
Szwajcaria Heinzer
W 15-4
Szwajcaria Steffen
W 15-9
Węgry Imre
W 15-14
[71]
Park Kyoung-doo BYE Estonia Novosjolov
P 10-12
NQ 19.
Jung Jin-sun Wenezuela Fernández
W 15-8
Włochy Garozo
P 11-15
NQ 21.
Park Sang-young
Park Kyoung-doo
Jung Seung-hwa
Jung Jin-sun
floret drużynowo N/A  Węgry
P 42-45
 Wenezuela
W 45-40[72]
 Szwajcaria
W 45-36[73]
5. [74]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Choi In-jeong szpada indywidualnie BYE Rosja Kołobowa
W 15-12
Rumunia Brânză
W 15-8
Włochy Fiamingo
P 8-15
NQ 7. [75]
Shin A-lam BYE Ukraina Krywycka
P 14-15
NQ 20.
Kang Young-mi BYE Sun
W 15-10
Węgry Szász
P 11-15
NQ 14.
Choi Eun-sook
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Shin A-lam
szpada drużynowo N/A  Estonia
P 26-27
 Ukraina
W 45-34[76]
 Stany Zjednoczone
W 45-36[77]
6. [78][79]
Nam Hyun-hee floret indywidualnie BYE Japonia Nishioka
P 12-15
NQ 17. [80]
Jeon Hee-sook BYE Wenezuela Giménez
W 10-8
Rosja Szanajewa
P 11-15
NQ 11.
Hwang Seon-a szabla indywidualnie BYE Francja Brunet
P 11-15
NQ 19. [81]
Seo Ji-yeon BYE Rosja Djaczenko
P 12-15
NQ 20.
Kim Ji-yeon BYE Wietnam Nguyễn
W 15-3
Włochy Gulotta
P 13-15
NQ 11.
Kim Ji-yeon
Seo Ji-yeon
Yoon Ji-su
Hwang Seon-a
szabla drużynowo N/A  Ukraina
P 40-45
 Francja
W 45-42[76]
 Polska
W 45-41[77]
5. [82][83]

Taekwondo

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Kim Tae-hun waga do 58 kg mężczyzn Tajlandia Hanprab
P 10-12
NQ Australia Khalil
W 4-1
Meksyk Navarro
W 7-5
[84]
Lee Dae-hoon -68 kg mężczyzn Republika Środkowoafrykańska Boui
W 6-0
Jordania Abughaush
P 8-11
NQ Egipt Zaki
W 14-6
Belgia Achab
'W" 11-7
[85]
Cha Dong-min +80 kg mężczyzn Białoruś Silla
W DSQ
Azerbejdżan Isajew
P 8-12
NQ Kazachstan Żaparow
W 15-8
Uzbekistan Shokin
W 4-3
[86]
Kim So-hui -49 kg kobiet Peru Diez
W 10-2
Tajlandia Wongpattanakit
W 6-5
Francja Aziez
W 1-0
N/A Serbia Bogdanović
'W" 7-6
[87]
Oh Hye-ri -67 kg kobiet Kanada Pagnotta
W 9-3
Chuang
W 21-9
Azerbejdżan Əzizova
W 6-5
N/A Francja Niaré
W 13-12
[88]

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jung Young-sik gra pojedyncza (m) BYE Wielka Brytania Pitchford
W 4-1
Ma
P 2-4
NQ 9. [89]
Lee Sang-su BYE Rumunia Crişan
P 3-4
NQ 17.
Lee Sang-su
Jung Young-sik
Joo Sae-Hyuk
turniej drużynowy (m) N/A  Brazylia
W 3-0
 Szwecja
W 3-1
 Chiny
P 0-3
 Niemcy
P 1-3
4.
Jeon Ji-hee gra pojedyncza (k) N/A Szwecja Ekholm
W 4-1
Singapur Yu
P 1-4
NQ 9. [90]
Seo Hyo-won N/A Stany Zjednoczone Zhang
W 4-1
Cheng
P 3-4
NQ 9.
Jeon Ji-hee
Seo Hyo-won
Yang Ha-eun
turniej drużynowy (k) N/A  Rumunia
W 3-2
 Singapur
P 2-3
NQ 5.

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce Źródło
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Kim Dong-Yong M1x 7:20,85 4. 7:12,96 1. 7:05,69 5. 7:20,10
Półfinał C/D
3. 6:59,72
Finał C
5. 17. [91]
Kim Ye-ji W1x 8:24,79 4. 7:59,59 1. 7:51,80 4. 8:12,58 3.
Półfinał C/D
7:52,68 6.
Finał C
18. [92]

Zapasy

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Lee Jung-baek -59 kg Norwegia Berge
P 0-2
NQ 14. [93]
Ryu Han-su -66 kg BYE Węgry Lőrincz
W 3-0
Armenia Harutiunian
P 1-3
NQ N/A Egipt Saleh
W 3-0
Azerbejdżan Çunayev
P 0-4
5. [94]
Kim Hyeon-woo -75 kg BYE Rosja Własow
P5-7
NQ N/A| Yang
W3-1
Chorwacja Starčević
W6-4
[95]
Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Yun Jun-sik -57 kg BYE Azerbejdżan Əliyev
P 2-12
NQ N/A NQ 17. [96]
Şərif Şərifov -86 kg BYE Kuba Salas
P 0-5
NQ N/A NQ 16. [97]

Żeglarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Lee Tae-hoon RS:X 14 20 3 9 18 7 33 17 27 14 22 14 NQ 165 18. [98]
Ha Jee-min Laser 26 6 38 3 12 9 10 21 8 14 N/A NQ 109 13. [99]
Kim Chang-ju
Kim Ji-hoon
470 5 25 5 8 20 13 21 23 24 20 N/A NQ 146 19. [100]

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Badminton - Men`s Olympic Games - Final Round 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  2. Badminton - Men's Olympic Games - Doubles (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  3. Women`a Olympic Games (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  4. Women`s Olympic Games - Double's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  5. Mixed Doubles Olympic Games - Final round 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  6. Bantamweight - Igrzyska olimpijskie mężczyźni 2016 (ang.). wynikinazywo.pl. [dostęp 2018-09-28].
  7. Kim Hansol (ang.). gymnastics.sport. [dostęp 2018-09-28].
  8. Lee Sangwook (ang.). gymnastics.sport. [dostęp 2018-09-28].
  9. a b Park Minsoo (ang.). gymnastics.sport. [dostęp 2018-09-28].
  10. Shin Danghyen (ang.). gymnastics.sport. [dostęp 2018-09-28].
  11. Yoo Wonchul (ang.). gymnastics.sport. [dostęp 2018-09-28].
  12. Federation Internationale de Gymnastique (ang.). gymnastics.sport. [dostęp 2018-09-28].
  13. Lee Eun ju (ang.). gymnastics.sport. [dostęp 2018-09-28].
  14. Gymnastics Olympic Games Rhythmic Gymnastics 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  15. Son Yeon Jae (ang.). gymnastics.sport. [dostęp 2019-04-10].
  16. Golf – Men's Individual Stroke Play – Results (Wyniki) (ang.). 14 sierpnia 2016. [dostęp 2018-09-28].
  17. Field Hockey - Men's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  18. Equestrian Olympic Games 2016 Results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  19. Olympic Games Rio de Janeiro Men U60 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  20. Olympic Games Rio de Janeiro Men U66 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  21. Olympic Games Rio de Janeiro Men U73 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  22. Olympic Games Rio de Janeiro Men U81 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  23. Olympic Games Rio de Janeiro Men U90 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  24. Olympic Games Rio de Janeiro Men U100 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  25. Olympic Games Rio de Janeiro Men O100 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  26. Olympic Games Rio de Janeiro Women U48 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  27. Olympic Games Rio de Janeiro Women U57 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  28. Olympic Games Rio de Janeiro Women U63 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  29. Olympic Games Rio de Janeiro Women U70 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  30. Olympic Games Rio de Janeiro Women O78 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-09-28].
  31. Canoeing Olympic Games Flatwater 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  32. Cycling Olympic games 2016 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  33. Cycling Olympic games 2016 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  34. a b c Track Cycling - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  35. Track Cycling - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  36. Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  37. 100 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-09-28].
  38. Marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-09-28].
  39. 20Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-09-28].
  40. 50Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-09-28].
  41. Triple Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-09-28].
  42. Long Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-09-28].
  43. High Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-09-28].
  44. marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-09-28].
  45. 20 Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-09-28].
  46. Archery - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  47. Archery - Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  48. Olympic Games UIPM (ang.). uipmworld.org. [dostęp 2018-09-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-26)].
  49. Olympic Games UIPM (ang.). uipmworld.org. [dostęp 2018-09-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-26)].
  50. Football - Soccer - Men's Olympic Games 2016 Group B (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  51. Handball - Women's Olympic Games 2016 Group A (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  52. Handball - Women's Olympic Games 2016 Final round (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  53. Results Freestyle 100m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  54. Results Freestyle 200m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  55. Results Freestyle 400m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  56. Results Backstroke 100m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  57. Results Breaststroke 100m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  58. Results Breaststroke 200m Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  59. Results 100 Butterfly Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  60. Results 200 m Butterfly Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  61. Results 200 m Medley Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  62. Results by Events IWF (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-09-28].
  63. Results by Events IWF (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-09-28].
  64. Olympic Games - Women's Volleyball pools (ang.). rio2016.fivb.com. [dostęp 2018-09-28].
  65. Men 3m Springboard result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  66. Men 10m Platform result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-09-28].
  67. Shooting sports - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  68. Shooting sports - Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  69. Result sabre overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  70. Result Foil overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  71. Result Epee overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  72. Mecze o miejsca 5 - 8
  73. Mecz o 5. miejsce
  74. Result Foil Team overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  75. Result Epee Women overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  76. a b Mecze o miejsca 5 - 8
  77. a b Mecz o 5. miejsce
  78. Result Epee Women Team overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  79. Result Epee Women Team overal ranking pools,tablo 64 quarterfinal (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  80. Result Foil Women overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  81. Result Sabre Women overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  82. Result Sabre Women overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  83. Result Sabre Women overal ranking pools,tablo 64 quarterfinal (ang.). fie.org. [dostęp 2018-09-28].
  84. Drawsheet_M-58kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-09-28].
  85. Drawsheet_M-68kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-09-28].
  86. Drawsheet_M+80kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-09-28].
  87. Drawsheet_W-49kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-09-28].
  88. Drawsheet_W-67kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-09-28].
  89. Table tennis - Men's Olympic Games 2016 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  90. Table tennis - Women's Olympic Games 2016 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-09-28].
  91. Rio 2016 single sculls (1x) - Olympic Rowing (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-09-28].
  92. Events World Rowing Women's Single Sculls (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-09-28].
  93. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 59 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-09-28].
  94. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 66 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-09-28].
  95. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 75 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-09-28].
  96. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 57 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-09-28].
  97. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 86 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-09-28].
  98. Rio 2016 Laser - One Person Dinghy Men (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-09-28].
  99. Rio 2016 Laser - One Person Dinghy Men (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-09-28].
  100. Rio 2016 470 - Two Person Dinghy Men (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-09-28].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Korea Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article