Korea Południowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Korea Południowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Korea Południowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Korea Południowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Korea Południowa
Kod MKOl KOR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Hur Seung-wook
Liczba zawodników 48 w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 14.
Złoto
2
Srebro
2
Brąz
0
Razem
4

Koreę Południową na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 48 zawodników. Był to czternasty start Korei Południowej na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Ko Gi-hyun
Short track
1500 m kobiet
Złoto
Choi Min-kyung
Joo Min-jin
Park Hye-won
Choi Eun-kyung
Short track
Sztafeta kobiet
Srebro
Ko Gi-hyun
Short track
1000 m kobiet
Srebro
Choi Eun-kyung
Short track
1500 m kobiet

Wyniki reprezentantów Korei Południowej

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Ilość pudeł Pozycja Źródło
Shin Byung-kook Sprint na 10 km 29:51.1 2 (1+1) 80. [1]
Bieg indywidualny na 20 km 1:00:58.1 4 (1+2+1+0) 75. [2]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Czas Ilość pudeł Pozycja Źródło
Kim Ja-youn Sprint na 7,5 km 26:45.2 3 (1+2) 69. [3]
Bieg indywidualny na 15 km 1:01:13.8 7 (2+2+0+3) 66. [4]

Biegi narciarskie

Sprint

Mężczyźni
Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Shin Doo-sun 3:11.89 57. NQ 56.[5] [6]
Kobiety
Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Lee Chae-won 3:41.06 52. NQ 52. [7]

Bieg na dystansach i sztafeta

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Park Byeong-ju 15 km stylem klasycznym 45:51.4 62. [8]
Choi Im-heon 46:13.3 64.
Park Byeong-ju 30 km stylem dowolnym 1:20:57.5 55. [9]
Shin Doo-sun 1:23:03.0 59.
Jeong Ui-myeong DNF
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Lee Chae-won 10 km stylem klasycznym 34:04.1 54. [10]
15 km stylem dowolnym 45:37.9 46. [11]

Bieg łączony

Mężczyźni
Zawodnik 10 km techniką klasyczną 10 km techniką dowolną Pozycja Źródło
Czas Pozycja Strata na początku Czas
Shin Doo-sun 29:54.5 62. NQ 62. [12]
Park Byeong-ju 30:15.6 66. NQ 66.
Jeong Ui-myeong 32:15.1 73. NQ 73.
Zawodnik 5 km techniką klasyczną 5 km techniką dowolną Pozycja Źródło
Czas Pozycja Strata na początku Czas
Lee Chae-won 16:13.1 66. NQ 66. [13]

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Program krótki Program dowolny Suma punktów Pozycja Źródło
Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty
Lee Kyu-hyun Soliści 9 sędziów - 28. lub wyższa pozycja 28. 14 pkt NQ Nie dotyczy 28. [14]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Program krótki Program dowolny Suma punktów Pozycja Źródło
Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty
Park Bit-na Solistki 5 sędziów - 26. lub wyższa pozycja 26. 13 pkt NQ Nie dotyczy 26. [15]

Pary

Zawodnik Konkurencja 1. taniec obowiązkowy 2. taniec obowiązkowy Taniec oryginalny Taniec dowolny Suma punktów Pozycja Źródło
Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty
Yang Tae-hwa
Lee Chuen-gun
Pary taneczne 9 sędziów - 24. lub wyższa pozycja 24. 4,8 pkt 9 sędziów - 24. lub wyższa pozycja 24. 4,8 pkt 9 sędziów - 24. lub wyższa pozycja 24. 14,4 pkt 9 sędziów - 24. lub wyższa pozycja 24. 24 pkt 48 pkt 24. [16]

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Lee Kyu-hyuk 500 m 1:09.59 [17] 5. [18]
Choi Jae-bong 1:10.57 [17] 17.
Park Jae-man 1:11.96 [17] 25.
Kim Chul-soo 1:48.46 [17] 33.
Lee Kyu-hyuk 1000 m 1:08.37 8. [19]
Choi Jae-bong 1:08.81 12.
Kim Chul-soo 1:09.79 25.
Park Jae-man 1:10.67 32.
Lee Kyu-hyuk 1500 m 1:45.82 8. [20]
Choi Jae-bong 1:47.26 21.
Mun Jun 1:48.58 33.
Yeo Sang-yeop 1:50.70 42.
Lee Seung-hwan 5000 m 6:37.67 28. [21]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Choi Seung-yong 500 m 1:17.14 [17] 18. [22]
Jo Seon-yeon 1:18.79 [17] 25.
Lee Yong-ju 1:19.78 [17] 29.
Jo Seon-yeon 1000 m 1:18.36 29. [23]
Lee Yong-ju 1:18.79 31.
Choi Seung-yong 1:18.88 32.
Choi Yoon-sook 1500 m 2:01.39 29. [24]
Baek Eun-bi 2:03.87 33.
Baek Eun-bi 3000 m 4:18.15 25. [25]

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1. przejazd 2. przejazd Suma czasów Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Gang Min-hyeok Slalom gigant 1:19.11 57. 1:17.99 50. 2:37.10 46. [26]
Byun Jong-moon 1:19.49 61. 1:17.71 47. 2:37.20 47.
Hur Seung-wook 1:19.32 59. DNF Nieklasyfikowany
Gang Min-hyeok Slalom 58.01 44. 1:00.47 28. 1:58:48 30. [27]
Byun Jong-moon 58.38 45. 1:03.20 30. 2:01.58 31.
Hur Seung-wook 56.70 39. DSQ Nieklasyfikowany
Lee Ki-hyun DNF NQ Nieklasyfikowany

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1. przejazd 2. przejazd Suma czasów Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Yoo Hye-min Slalom gigant DNF NQ Nieklasyfikowany [28]

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas przejazdu Suma czasów Pozycja Źródło
1 2 3 4
Lee Hak-jin Jedynki 46.942 47.245 46.558 46.454 3:07.199 36. [29]
Kim Min-gyu 46.159 47.656 47.800 52.190 3:13.805 42.
Lee Chang-yong DNF NQ Nieklasyfikowany

Short track

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Kim Dong-sung 500 m 42.834 1. Q 41.806 1. Q 41.990 3. QB 42.076 1. 6. [30]
Lee Seung-jae DSQ NQ Nieklasyfikowany
Ahn Hyun-soo 1000 m 1:30.252 1. Q 1:27.201 2. Q 1:27.469 2. QA 1:32.519 4. 4. [31]
Kim Dong-sung 1:32.901 1. Q 1:27.429 1. Q 1:52.645 4. QB 1:35.582 1. 5.
Kim Dong-sung 1500 m Nie dotyczy 2:22.133 1. Q 2:15.942 1. QA DSQ 12. [32]
Ahn Hyun-soo 2:23.287 1. Q DSQ NQ 13.
Kim Dong-sung
Lee Seung-jae
Min ryoung
Oh Se-jong
Sztafeta 5000 m Nie dotyczy DSQ NQ Nieklasyfikowany [33]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Choi Eun-kyung 500 m 45.395 1. Q 44.846 1. Q 44.647 5. QB 45.383 2. 7. [34]
Joo Min-jin 45.547 1. Q 44.992 2. Q 1:08.184 4. QB 46.893 4. 9.
Ko Gi-hyun 1000 m 1:42.903 1. Q 1:31.349 2. Q 1:35.172 2. QA 1:36.427 2.
[35]
Choi Eun-kyung 1:37.609 1. Q 1:34.842 1. Q 1:38.523 4. QB 1:34.808 2. 6.
Ko Gi-hyun 1500 m Nie dotyczy 2:26.980 1. Q 2:31.120 1. QA 2:31.581 1.
[36]
Choi Eun-kyung 2:29.460 1. Q 2:21.069 WR 1. QA 2:31.610 2.
Joo Min-jin
Choi Eun-kyung
Choi Min-kyung
Park Hye-won
Sztafeta 3000 m --- 4:14.977 1. QA 4:12.793 WR 1.
[37]

Skeleton

Mężczyźni

Zawodnik Czas przejazdu Suma czasów Pozycja Źródło
1 2
Kang Kwang-bae 52.11 52.40 1:44.51 20. [38]

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
1. seria 2. seria Suma punktów Pozycja
Odległość Punkty Pozycja Odległość Punkty Pozycja Odległość Punkty
Choi Heung-chul Skocznia normalna 86,5 m 105,5 pkt 26. Q 87,5 m 110,5 pkt 30. Q 86,5 m 105,5 pkt 216 pkt 30. [39]
Choi Yong-jik 88 m 111 pkt 17. Q 87,5 m 109 pkt 34. NQ 109 pkt 34.
Kim Hyun-ki 86,5 m 106,5 pkt 24. Q 86,5 m 106 pkt 36. NQ 106 pkt 36.
Kang Chil-ku 84,5 m 101,5 pkt 29. Q 82 m 96 pkt 46. NQ 96 pkt 46.
Kim Hyun-ki Skocznia duża 114 m 102,7 pkt 12. Q 117,5 m 108,5 pkt 31. NQ 108,5 pkt 31. [40]
Choi Yong-jik 106 m 85,8 pkt 32. Q 106,5 m 86,7 pkt 46. NQ 86,7 pkt 46.
Kang Chil-ku 102,5 m 81 pkt 36. Q 104 m 83,2 pkt 47. NQ 83,2 pkt 47.
Choi Heung-chul 99,5 m 73,1 pkt 41. NQ
Choi Yong-jik
Choi Heung-chul
Kang Chil-ku
Kim Hyun-ki
Drużynowo Nie dotyczy 111 m

112,5 m

114,5 m

111,5 m

395,6 pkt 9. 110,5 m

115,5 m

122 m

107 m

406 pkt 801,6 pkt 8. [41]

Przypisy

  1. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 10 kilometres Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  2. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 20 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  3. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 7.5 kilometres Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  4. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 15 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  5. Pozycja przyznana po dyskwalifikacji Szweda Petera Larssona.
  6. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  7. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  8. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 15 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  9. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 30 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  10. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 10 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  11. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 15 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  12. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 10/10 kilometres Pursuit, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  13. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 5/5 kilometres Pursuit, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  14. Figure Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Singles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  15. Figure Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Singles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  16. Figure Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Mixed Ice Dancing, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  17. a b c d e f g Suma dwóch czasów.
  18. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  19. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  20. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  21. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 5,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  22. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  23. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 1,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  24. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 1,500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  25. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 3,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  26. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Giant Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  27. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  28. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Giant Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  29. Luge at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Singles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  30. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  31. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  32. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  33. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 5,000 metres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  34. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  35. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 1,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  36. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 1,500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  37. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 3,000 metres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  38. Skeleton at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Skeleton, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  39. Ski Jumping at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Normal Hill, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  40. Ski Jumping at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Large Hill, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
  41. Ski Jumping at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Large Hill, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-24] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Korea Południowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article