Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1967
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Zawody lekkoatletyczne na igrzyskach śródziemnomorskich w 1967 odbyły się we wrześniu w Tunisie. Po raz pierwszy w zawodach startowały kobiety (w 6 konkurencjach). Nie rozegrano rzutu młotem i dziesięcioboju mężczyzn.
Szybkie fakty Miejsce, Data ...
Igrzyska Śródziemnomorskie 1967 Tunis | |||
| |||
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Data |
13–16 września 1967 | ||
Liczba konkurencji |
28 |
Zamknij
Mężczyźni
konkurencje biegowe
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 metrów |
Charis Aiwaliotis Grecja |
10,6 | Pasquale Giannattasio Włochy |
10,6 | Ennio Preatoni Włochy |
10,8 |
Bieg na 200 metrów |
Ippolito Giani Włochy |
21,1 | Livio Berruti Włochy |
21,2 | Miguel Irandegui Hiszpania |
21,3 |
Bieg na 400 metrów |
Sergio Bello Włochy |
47,7 | Rogelio Rivas Hiszpania |
47,9 | Nikolaos Regoukos Grecja |
47,9 |
Bieg na 800 metrów |
Pierre Toussaint Francja |
1:54,3 | Youssef Nasri Tunezja |
1:54,7 | Virgilio González Hiszpania |
1:54,7 |
Bieg na 1500 metrów |
Renzo Finelli Włochy |
3:49,6 CR | José María Morera Hiszpania |
3:50,0 | Jorge González Hiszpania |
3:50,5 |
Bieg na 5000 metrów |
Mohammed Gammoudi Tunezja |
14:02,2 CR | Drago Žuntar Jugosławia |
14:04,2 | Giuseppe Cindolo Włochy |
14:05,0 |
Bieg na 10 000 metrów |
Mohammed Gammoudi Tunezja |
31:01,6 | Ali Khamassi Tunezja |
31:22,8 | Drago Žuntar Jugosławia |
31:35,0 |
Maraton |
Antonio Ambu Włochy |
2:21:31 CR | İsmail Akçay Turcja |
2:21:44 | Carlos Pérez Hiszpania |
2:23:04 |
Bieg na 110 metrów przez płotki |
Giovanni Cornacchia Włochy |
14,2 | Sergio Liani Włochy |
14,2 | Athanassios Lazaridis Grecja |
14,7 |
Bieg na 400 metrów przez płotki |
Alessandro Scatena Włochy |
52,9 | Mehmet Gesas Turcja |
53,4 | Manuel Gayoso Hiszpania |
53,9 |
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami |
Javier Álvarez Hiszpania |
8:44,3 CR | Labidi Ayachi Tunezja |
8:48,4 | Mariano Haro Hiszpania |
8:50,0 |
Sztafeta 4 × 100 metrów |
Włochy Carlo Laverda Ennio Preatoni Pasquale Giannattasio Ippolito Giani |
40,6 | Hiszpania Miguel Irandegui Pedro Carda Juan Carlos Jones José Luis Sánchez |
41,6 | Tunezja Ajailia Miguel M'Zoughi Arfa Mohamed Belkhodja |
42,7 |
Sztafeta 4 × 400 metrów |
Włochy Sergio Ottolina Furio Fusi Giacomo Puosi Sergio Bello |
3:12,6 | Hiszpania Rogelio Rivas Álvaro González Ramón Magariños Virgilio González |
3:15,9 | Tunezja Moktar Herzi Chamman Hamida Gammoudi Youssef Nasri |
3:20,9 |
Chód na 20 kilometrów |
Nicola De Vito Włochy |
1:38:42,6 CR | Chedli Benali Tunezja |
1:39:08,6 | Hamed Nadhari Tunezja |
1:43:52,2 |
Chód na 50 kilometrów |
Vittorio Visini Włochy |
4:39:53,7 | Naceur Ben Messaoud Tunezja |
4:43:48,6 | Hamed Nadhari Tunezja |
4:52:43,5 |
konkurencje techniczne
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Skok wzwyż |
Miodrag Todosijević Jugosławia |
2,13 CR | Ioannis Kousoulas Grecja |
2,05 | Polde Milek Jugosławia |
2,02 |
Skok o tyczce |
Christos Papanikolau Grecja |
5,15 CR | Renato Dionisi Włochy |
4,90 | Jean-Pierre Colusso Francja |
4,70 |
Skok w dal |
Miljenko Rak Jugosławia |
7,53 | Panagiotis Khatzistathis Grecja |
7,51 | Rafael Blanquer Hiszpania |
7,50 |
Trójskok |
Luis Felipe Areta Hiszpania |
16,23 CR | Giuseppe Gentile Włochy |
16,04 | Michail Karagiannis Grecja |
15,45 |
Pchnięcie kulą |
Tomislav Šuker Jugosławia |
18,01 CR | Arnjolt Beer Francja |
17,72 | Milija Jocović Jugosławia |
17,53 |
Rzut dyskiem |
Silvano Simeon Włochy |
57,30 CR | Marian Gredelj Jugosławia |
55,90 | Gilberto Ferrini Włochy |
53,72 |
Rzut oszczepem |
Franco Radman Włochy |
69,20 | Alfonso de Andrés Hiszpania |
66,78 | Fernando Tallón Hiszpania |
64,10 |
Kobiety
konkurencje biegowe
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 metrów |
Sylviane Telliez Francja |
11,8 | Donata Govoni Włochy |
11,9 | Patrizia Seriau Włochy |
12,4 |
Bieg na 80 metrów przez płotki |
Carla Panerai Włochy |
11,3 | Đurđa Fočić Jugosławia |
11,4 | Magalì Vettorazzo Włochy |
11,5 |
konkurencje techniczne
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Skok wzwyż |
Snežana Hrepevnik Jugosławia |
1,70 | Đurđa Fočić Jugosławia |
1,61 | Luciana Giamperlati Włochy |
1,50 |
Skok w dal |
Maria Vittoria Trio Włochy |
6,13 | Đurđa Fočić Jugosławia |
5,75 | Charoula Sassagianni Francja |
5,74 |
Pchnięcie kulą |
Beya Bouabdallah Tunezja |
11,57 | Djemai El Hem Tunezja |
9,10 | Rabea Ghezlane Algieria |
8,36 |
Rzut oszczepem |
Chedlia Ben Mrad Tunezja |
33,10 | Beya Bouabdallah Tunezja} |
30,84 | Rabea Ghezlane Algieria |
24,78 |
Miejsce | Reprezentacja | Złoto |
Srebro |
Brąz |
Razem |
1 | Włochy | 14 | 6 | 6 | 26 |
2 | Tunezja | 4 | 7 | 4 | 15 |
3 | Jugosławia | 4 | 5 | 3 | 12 |
4 | Hiszpania | 2 | 5 | 8 | 15 |
5 | Grecja | 2 | 2 | 4 | 8 |
6 | Francja | 2 | 1 | 1 | 4 |
7 | Turcja | 0 | 2 | 0 | 2 |
8 | Algieria | 0 | 0 | 2 | 2 |
Poz. | Razem: | 28 | 28 | 28 | 84 |
- 1967 – Tunis (TUN), (8/17 septembre) [online], cijm.org.gr, s. 1–5 [dostęp 2021-05-23] [zarchiwizowane z adresu 2014-06-23] (fr.).
- Mediterranean Games [online], GBRAthletics [dostęp 2021-05-23] (ang.).