Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1959 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1959.

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1959

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1959
Igrzyska Śródziemnomorskie 1959
Bejrut
Barcelona 1955 Neapol 1963
Miejsce Camille Chamoun Stadium
Data 19–23 października 1959
Liczba konkurencji 23
Liczba zawodników 131

Zawody lekkoatletyczne na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1959 odbyły się w październiku w Bejrucie. Startowali tylko mężczyźni. Po raz pierwszy rozegrano zawody w chodzie na 20 kilometrów zamiast chodu na 10 000 metrów. Nie odbył się chód na 50 kilometrów.

Wyniki

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Abdoulaye Seye
    Francja
10,3 GR Paul Genevay
    Francja
10,6 Alain David
    Francja
10,6
Bieg na 200 metrów
Paul Genevay
    Francja
21,9 GR Nikolaos Georgopoulos
    Grecja
21,5 Bernard Cahen
    Francja
21,8
Bieg na 400 metrów
Viktor Šnajder
    Jugosławia
47,1 GR Hassan Ragab
    Zjednoczona Republika Arabska
48,3 Vassilios Sillis
    Grecja
48,7
Bieg na 800 metrów
Pierre-Yvon Lenoir
    Francja
1:55,4 Tomás Barris
    Hiszpania
1:55,8 Evangelos Depastas
    Grecja
1:56,1
Bieg na 1500 metrów
Tomás Barris
    Hiszpania
3:50,6 Jean Clausse
    Francja
3:51,8 Evangelos Depastas
    Grecja
3:52,6
Bieg na 5000 metrów
Robert Bogey
    Francja
14:31,0 Luis García
    Hiszpania
14:32,6 Carlos Pérez
    Hiszpania
14:45,0
Bieg na 10 000 metrów
Hammoud Ameur
    Francja
30:19,2 GR Saïd Gerouani
    Maroko
30:22,4 Luis García
    Hiszpania
30:24,2
Maraton
Bakir Benaïssa
    Maroko
2:24:14,8 GR Miguel Navarro
    Hiszpania
2:27:27,8 Mahmoud Abdelkrim
    Zjednoczona Republika Arabska
2:35:03,4
Bieg na 110 metrów przez płotki
Georgios Marsellos
    Grecja
14,5 GR Marcel Duriez
    Francja
14,5 Emilio Campra
    Hiszpania
15,4
Bieg na 400 metrów przez płotki
Fahir Özgüden
    Turcja
53,4 Mongi Zarrouki
    Tunezja
54,1 Abdel Mohamed Abdallah
    Zjednoczona Republika Arabska
54,4
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami
Georgios Papavasileiou
    Francja
9:04,0 GR Manuel Alonso
    Hiszpania
9:06,2 Franc Hafner
    Jugosławia
9:09,6
Sztafeta 4 × 100 metrów
 Francja
Alain David
Ali Brakchi
Bernard Cahen
Paul Genevay
41,5  Grecja
   
41,7  Hiszpania
Emilio Campra
José Luis Martínez
Jesús Rancaño
José Luis Albarran
42,2
Sztafeta 4 × 400 metrów
 Grecja
   
3:15,0  Francja
Paul Genevay
Jean-Pierre Goudeau
Jean Bertozzi
Pierre-Yvon Lenoir
3:15,4  Zjednoczona Republika Arabska
   
3:17,6
Chód na 20 kilometrów
Georges Attané
    Francja
1:43:16,6 Stavros Hatzilaios
    Grecja
1:50:18,6 ----

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Maurice Fournier
    Francja
1,99 m Çetin Şahiner
    Turcja
1,96 m Michel Hermann
    Francja
1,90 m
Skok o tyczce
Rigas Efstathiadis
    Grecja
4,10 m Fernando Adarraga
    Hiszpania
3,80 m Farid Hanna
    Zjednoczona Republika Arabska
3,80 m
Skok w dal
Ali Brakchi
    Francja
7,59 m GR Dimos Manglaras
    Grecja
7,44 m Manuel González
    Hiszpania
7,24 m
Trójskok
Éric Battista
    Francja
15,82 m GR Marc Rabémila
    Francja
15,47 m Mahmoud Fattah
    Zjednoczona Republika Arabska
15,04 m
Pchnięcie kulą
Georgios Tsakanikas
    Grecja
16,97 m GR Antonios Kounadis
    Grecja
15,12 m Chebel Farag
    Zjednoczona Republika Arabska
14,95 m
Rzut dyskiem
Antonios Kounadis
    Grecja
55,02 m GR Dako Radošević
    Jugosławia
54,01 m Georgios Tsakanikas
    Grecja
47,88 m
Rzut młotem
Krešimir Račić
    Jugosławia
62,26 m GR Frangiskos Politis
    Grecja
55,44 m Andreas Kouvelogiannis
    Grecja
53,31 m
Rzut oszczepem
Léon Syrovatski
    Francja
74,10 m GR Božidar Miletić
    Jugosławia
73,80 m Myron Anyfantakis
    Grecja
68,80 m
Dziesięciobój
Jože Brodnik
    Jugosławia
6581 pkt GR Georgios Marsellos
    Grecja
5908 pkt Mohamed Saïd Zaki
    Zjednoczona Republika Arabska
5816 pkt

Tabela medalowa

Miejsce Reprezentacja

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1 Francja Francja 11 5 3 19
2 Grecja Grecja 6 7 6 19
3 Jugosławia 3 2 1 6
4 Hiszpania 1 5 5 11
5 Maroko Maroko 1 1 0 2
5 Turcja Turcja 1 1 0 2
7 Zjednoczona Republika Arabska Zjednoczona Republika Arabska 0 1 7 8
8 Tunezja Tunezja 0 1 0 1
Poz. Razem: 23 23 22 68

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1959
Listen to this article