Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1967 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1967.

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1967

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1967
Igrzyska Śródziemnomorskie 1967
Tunis
Neapol 1963 Izmir 1971
Miejsce Stade El Menzah
Data 13–16 września 1967
Liczba konkurencji 28

Zawody lekkoatletyczne na igrzyskach śródziemnomorskich w 1967 odbyły się we wrześniu w Tunisie. Po raz pierwszy w zawodach startowały kobiety (w 6 konkurencjach). Nie rozegrano rzutu młotem i dziesięcioboju mężczyzn.

Wyniki

Mężczyźni

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Charis Aiwaliotis
    Grecja
10,6 Pasquale Giannattasio
    Włochy
10,6 Ennio Preatoni
    Włochy
10,8
Bieg na 200 metrów
Ippolito Giani
    Włochy
21,1 Livio Berruti
    Włochy
21,2 Miguel Irandegui
    Hiszpania
21,3
Bieg na 400 metrów
Sergio Bello
    Włochy
47,7 Rogelio Rivas
    Hiszpania
47,9 Nikolaos Regoukos
    Grecja
47,9
Bieg na 800 metrów
Pierre Toussaint
    Francja
1:54,3 Youssef Nasri
    Tunezja
1:54,7 Virgilio González
    Hiszpania
1:54,7
Bieg na 1500 metrów
Renzo Finelli
    Włochy
3:49,6 CR José María Morera
    Hiszpania
3:50,0 Jorge González
    Hiszpania
3:50,5
Bieg na 5000 metrów
Mohammed Gammoudi
    Tunezja
14:02,2 CR Drago Žuntar
    Jugosławia
14:04,2 Giuseppe Cindolo
    Włochy
14:05,0
Bieg na 10 000 metrów
Mohammed Gammoudi
    Tunezja
31:01,6 Ali Khamassi
    Tunezja
31:22,8 Drago Žuntar
    Jugosławia
31:35,0
Maraton
Antonio Ambu
    Włochy
2:21:31 CR Ismail Akçay
    Turcja
2:21:44 Carlos Pérez
    Hiszpania
2:23:04
Bieg na 110 metrów przez płotki
Giovanni Cornacchia
    Włochy
14,2 Sergio Liani
    Włochy
14,2 Athanassios Lazaridis
    Grecja
14,7
Bieg na 400 metrów przez płotki
Alessandro Scatena
    Włochy
52,9 Mehmet Gesas
    Turcja
53,4 Manuel Gayoso
    Hiszpania
53,9
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami
Javier Álvarez
    Hiszpania
8:44,3 CR Labidi Ayachi
    Tunezja
8:48,4 Mariano Haro
    Hiszpania
8:50,0
Sztafeta 4 × 100 metrów
 Włochy
Carlo Laverda
Ennio Preatoni
Pasquale Giannattasio
Ippolito Giani
40,6  Hiszpania
Miguel Irandegui
Pedro Carda
Juan Carlos Jones
José Luis Sánchez
41,6  Tunezja
Ajailia
Miguel M'Zoughi
Arfa
Mohamed Belkhodja
42,7
Sztafeta 4 × 400 metrów
 Włochy
Sergio Ottolina
Furio Fusi
Giacomo Puosi
Sergio Bello
3:12,6  Hiszpania
Rogelio Rivas
Álvaro González
Ramón Magariños
Virgilio González
3:15,9  Tunezja
Moktar Herzi
Chamman
Hamida Gammoudi
Youssef Nasri
3:20,9
Chód na 20 kilometrów
Nicola De Vito
    Włochy
1:38:42,6 CR Chedli Benali
    Tunezja
1:39:08,6 Hamed Nadhari
    Tunezja
1:43:52,2
Chód na 50 kilometrów
Vittorio Visini
    Włochy
4:39:53,7 Naceur Ben Messaoud
    Tunezja
4:43:48,6 Hamed Nadhari
    Tunezja
4:52:43,5

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Miodrag Todosijević
    Jugosławia
2,13 CR Ioannis Kousoulas
    Grecja
2,05 Polde Milek
    Jugosławia
2,02
Skok o tyczce
Christos Papanikolau
    Grecja
5,15 CR Renato Dionisi
    Włochy
4,90 Jean-Pierre Colusso
    Francja
4,70
Skok w dal
Miljenko Rak
    Jugosławia
7,53 Panagiotis Khatzistathis
    Grecja
7,51 Rafael Blanquer
    Hiszpania
7,50
Trójskok
Luis Felipe Areta
    Hiszpania
16,23 CR Giuseppe Gentile
    Włochy
16,04 Michail Karagiannis
    Grecja
15,45
Pchnięcie kulą
Tomislav Šuker
    Jugosławia
18,01 CR Arnjolt Beer
    Francja
17,72 Milija Jocović
    Jugosławia
17,53
Rzut dyskiem
Silvano Simeon
    Włochy
57,30 CR Marian Gredelj
    Jugosławia
55,90 Gilberto Ferrini
    Włochy
53,72
Rzut oszczepem
Franco Radman
    Włochy
69,20 Alfonso de Andrés
    Hiszpania
66,78 Fernando Tallón
    Hiszpania
64,10

Kobiety

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Sylviane Telliez
    Francja
11,8 Donata Govoni
    Włochy
11,9 Patrizia Seriau
    Włochy
12,4
Bieg na 80 metrów przez płotki
Carla Panerai
    Włochy
11,3 Đurđa Fočić
    Jugosławia
11,4 Magalì Vettorazzo
    Włochy
11,5

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Snežana Hrepevnik
    Jugosławia
1,70 Đurđa Fočić
    Jugosławia
1,61 Luciana Giamperlati
    Włochy
1,50
Skok w dal
Maria Vittoria Trio
    Włochy
6,13 Đurđa Fočić
    Jugosławia
5,75 Charoula Sassagianni
    Francja
5,74
Pchnięcie kulą
Beya Bouabdallah
    Tunezja
11,57 Djemai El Hem
    Tunezja
9,10 Rabea Ghezlane
    Algieria
8,36
Rzut oszczepem
Chedlia Ben Mrad
    Tunezja
33,10 Beya Bouabdallah
    Tunezja}
30,84 Rabea Ghezlane
    Algieria
24,78

Tabela medalowa

Miejsce Reprezentacja

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1  Włochy 14 6 6 26
2  Tunezja 4 7 4 15
3  Jugosławia 4 5 3 12
4  Hiszpania 2 5 8 15
5  Grecja 2 2 4 8
6  Francja 2 1 1 4
7  Turcja 0 2 0 2
8  Algieria 0 0 2 2
Poz. Razem: 28 28 28 84

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1967
Listen to this article