Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1971 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1971.

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1971

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1971
Igrzyska Śródziemnomorskie 1971
Izmir
Tunis 1967 Algier 1975
Miejsce Stadion im. Atatürka
Data 12–17 października 1971
Liczba konkurencji 32

Zawody lekkoatletyczne na igrzyskach śródziemnomorskich w 1971 odbyły się w październiku w Izmirze. Po raz pierwszy kobiety startowały w Bieg na 400 metrów, biegu na 800 metrów, biegu na 1500 metrów, sztafecie 4 × metrów i rzucie dyskiem, a także w biegu na 100 metrów przez płotki w miejsce biegu na 80 metrów przez płotki. Nie rozegrano zawodów w skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem kobiet, które odbyly się na poprzednich igrzyskach.

Wyniki

Mężczyźni

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Wasilis Papajeorgopulos
    Grecja
10,4 Mohamed Belkhodja
    Tunezja
10,7 Ivica Karasi
    Jugosławia
10,7
Bieg na 200 metrów
Pietro Mennea
    Włochy
20,7 GR Ivica Karasi
    Jugosławia
21,2 Predrag Križan
    Jugosławia
21,4
Bieg na 400 metrów
Kyriakos Onisiforou
    Grecja
46,9 GR Giacomo Puosi
    Włochy
47,1 Luciano Sušanj
    Jugosławia
47,2
Bieg na 800 metrów
Mansour Guettaya
    Tunezja
1:47,6 GR Jože Međimurec
    Jugosławia
1:48,1 Azzedine Azzouzi
    Algieria
1:48,2
Bieg na 1500 metrów
Mansour Guettaya
    Tunezja
3:46,5 GR Francesco Arese
    Włochy
3:47,6 Mehmet Tümkan
    Turcja
3:48,8
Bieg na 5000 metrów
Javier Álvarez
    Hiszpania
13:37,2 GR Mohammed Gammoudi
    Tunezja
13:40,8 Jadour Haddou
    Maroko
13:44,0
Bieg na 10 000 metrów
Javier Álvarez
    Hiszpania
28:52,2 GR Mariano Haro
    Hiszpania
28:54,4 Giuseppe Cindolo
    Włochy
28:59,0
Maraton
Gian Battista Bassi
    Włochy
2:23:33 Hüseyin Aktaş
    Turcja
2:24:14 Ismail Akçay
    Turcja
2:28:35
Bieg na 110 metrów przez płotki
Guy Drut
    Francja
13,7 GR Sergio Liani
    Włochy
14,2 Efstratios Vassiliou
    Grecja
14,2
Bieg na 400 metrów przez płotki
Stawros Dziordzis
    Grecja
51,0 GR Manuel Soriano
    Hiszpania
51,2 Francisco Suárez
    Hiszpania
51,4
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami
Jean-Paul Villain
    Francja
8:30,4 GR Spyridon Kondossoros
    Grecja
8:35,4 Umberto Risi
    Włochy
8:40,8
Sztafeta 4 × 100 metrów
 Włochy
Ennio Preatoni
Pasqualino Abeti
Vincenzo Guerini
Pietro Mennea
39,7 GR  Jugosławia
Ivica Karasi
Predrag Križan
Miro Kocuvan
Luciano Sušanj
40,5  Maroko
Moulay Ahmed Hasnaoui
Omar Ghizlat
Omar Chokmane
Mohamed El Kheir
41,1
Sztafeta 4 × 400 metrów
 Włochy
Sergio Bello
Daniele Giovanardi
Lorenzo Cellerino
Giacomo Puosi
3:07,5 GR  Jugosławia
Ivica Karasi
Miro Kocuvan
Jože Međimurec
Luciano Sušanj
3:08,1  Maroko
Moulay Ahmed Hasnaoui
Omar Ghizlat
Salah Fettouh
Omar Chokmane
3:08,4
Chód na 20 kilometrów
Pasquale Busca
    Włochy
1:36:55 GR Victor Campos
    Hiszpania
1:41:11 Agustí Jorba
    Hiszpania
1:47:03
Chód na 50 kilometrów
Abdon Pamich
    Włochy
4:21:21 Vittorio Visini
    Włochy
4:29:19 Hasan Oz
    Turcja
4:54:06

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Gian Marco Schivo
    Włochy
2,11 Ioannis Kousoulas
    Grecja
2,11 Dimitrios Patronis
    Grecja
2,08
Skok o tyczce
Christos Papanikolau
    Grecja
5,20 GR Ignacio Sola
    Hiszpania
4,70 Teodoros Tongas
    Grecja
4,50
Skok w dal
Jack Pani
    Francja
7,90 GR Miljenko Rak
    Jugosławia
7,78 Mariano Perez
    Hiszpania
7,40
Trójskok
Milan Spasojević
    Jugosławia
16,18 Apostolos Kathiniotis
    Grecja
15,84 Jésus Bartholomé
    Hiszpania
15,68
Pchnięcie kulą
Nagui Asaad
    Egipt
20,19 GR Lahcen Samsam Akka
    Maroko
18,85 Yves Brouzet
    Francja
18,69
Rzut dyskiem
Silvano Simeon
    Włochy
57,64 GR Nagui Asaad
    Egipt
54,72 Marian Gredelj
    Jugosławia
54,32
Rzut młotem
Jorgos Jeorjadis
    Grecja
68,76 GR Mario Vecchiato
    Włochy
67,64 Srećko Štiglić
    Jugosławia
66,28
Rzut oszczepem
Renzo Cramerotti
    Włochy
78,04 GR Recep Kalender
    Turcja
61,34 Ali Aydin
    Turcja
59,80
Dziesięciobój
Vassilios Sevastis
    Grecja
7222 pkt GR Rafael Cano
    Hiszpania
7072 pkt Pedro Pablo Fernandez
    Hiszpania
6934 pkt

Kobiety

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Cecilia Molinari
    Włochy
11,9 Nicole Pani
    Francja
12,0 Michèle Beugnet
    Francja
12,1
Bieg na 400 metrów
Colette Besson
    Francja
53,0 Donata Govoni
    Włochy
54,4 Josefina Salgado
    Hiszpania
56,0
Bieg na 800 metrów
Vera Nikolić
    Jugosławia
2:02,2 Donata Govoni
    Włochy
2:04,9 Colette Besson
    Francja
2:07,2
Bieg na 1500 metrów
Vera Nikolić
    Jugosławia
4:20,3 Paola Pigni
    Włochy
4:22,6 Đurđica Rajher
    Jugosławia
4:23,0
Bieg na 100 metrów przez płotki
Milena Leskovac
    Jugosławia
14,0 Ileana Ongar
    Włochy
14,1 Đurđa Fočić
    Jugosławia
14,5
Sztafeta 4 × 100 metrów
 Włochy
Maddalena Grassano
Laura Nappi
Ileana Ongar
Cecilia Molinari
45,6  Francja
Colette Besson
Michèle Beugnet
Nicole Pani
Odette Ducas
45,6  Jugosławia
Đurđa Fočić
Milena Leskovac
Breda Babošek
Vera Nikolić
46,4

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Snežana Hrepevnik
    Jugosławia
1,77 GR Sara Simeoni
    Włochy
1,74 Breda Babošek
    Jugosławia
1,74
Rzut dyskiem
Roberta Grottini
    Włochy
48,90 Maria Stella Masocco
    Włochy
47,44 Despina Kafenidou
    Grecja
46,06

Tabela medalowa

Miejsce Reprezentacja

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1  Włochy 12 11 2 25
2  Grecja 6 3 4 13
3  Jugosławia 5 5 9 19
4  Francja 4 2 3 9
5  Hiszpania 2 5 6 13
6  Tunezja 2 2 0 4
7  Egipt 1 1 0 2
8  Turcja 0 2 4 6
9  Maroko 0 1 3 4
10  Algieria 0 0 1 1
Poz. Razem: 32 32 32 96

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1971
Listen to this article