Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1979 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1979.

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1979

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1979
Igrzyska Śródziemnomorskie 1979
Split
Algier 1975 Casablanca 1983
Miejsce Gradski stadion u Poljudu
Data 23–28 września 1979
Liczba konkurencji 37

Zawody lekkoatletyczne na igrzyskach śródziemnomorskich w 1979 odbyły się we wrześniu w Splicie, w 23 konkurencjach męskich i 14 kobiecych.

Wyniki

Mężczyźni

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Pietro Mennea
    Włochy
10,24 Gianfranco Lazzer
    Włochy
10,47 Philippe Lejoncour
    Francja
10,56
Bieg na 200 metrów
Luciano Caravani
    Włochy
20,74 Bernard Petitbois
    Francja
21,02 Georgios Tzouvaras
    Grecja
21,14
Bieg na 400 metrów
Francis Demarthon
    Francja
45,89 GR Didier Dubois
    Francja
46,11 Josip Alebić
    Jugosławia
46,24
Bieg na 800 metrów
Dragan Životić
    Jugosławia
1:45,20 GR Abderrahmane Morceli
    Algieria
1:46,38 Sotirios Moutsanas
    Grecja
1:46,66
Bieg na 1500 metrów
José Marajo
    Francja
3:41,00 GR Dragan Zdravković
    Jugosławia
3:12,22 Abderrahmane Morceli
    Algieria
3:41,40
Bieg na 5000 metrów
Luigi Zarcone
    Włochy
13:45,11 Rachid Habchaoui
    Algieria
13:47,24 El Hachemi Abdenouz
    Algieria
13:57,55
Bieg na 10 000 metrów
Abdelmadjid Mada
    Algieria
28:33,08> Luigi Zarcone
    Włochy
28:39,06 Rachid Habchaoui
    Algieria
28:59,72
Maraton[a]
Michalis Kousis
    Grecja
2:06:53 Marco Marchei
    Włochy
2:07:15 Mehmet Terzi
    Turcja
2:10:11
Bieg na 110 metrów przez płotki
Borisav Pisić
    Jugosławia
13,85 Giuseppe Buttari
    Włochy
13,88 Javier Moracho
    Hiszpania
13,92
Bieg na 400 metrów przez płotki
Rok Kopitar
    Jugosławia
49,70 GR Claude Anicet
    Francja
50,85 Fulvio Zorn
    Włochy
50,90
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami
Mariano Scartezzini
    Włochy
8:24,19 Domingo Ramón
    Hiszpania
8:25,75 Philippe Gauthier
    Francja
8:27,26
Sztafeta 4 × 100 metrów
 Włochy
Gianfranco Lazzer
Luciano Caravani
Giovanni Grazioli
Pietro Mennea
39,27 GR  Francja
Philippe Lejoncour
Bernard Petitbois
Lucien Sainte-Rose
Antoine Richard
39,98  Jugosławia
Janez Sagadin
Dragan Zarić
Aleksandar Popović
Borisav Pisić
40,53
Sztafeta 4 × 400 metrów
 Francja
Jacques Fellice
Robert Froissart
Didier Dubois
Francis Demarthon
3:03,67 GR  Jugosławia
Željko Knapić
Dragan Životić
Rok Kopitar
Josip Alebić
3:04,33  Włochy
Alfonso Di Guida
Flavio Borghi
Stefano Malinverni
Roberto Tozzi
3:04,61
Chód na 20 kilometrów
Gérard Lelièvre
    Francja
1:23:51 GR Josep Marín
    Hiszpania
1:24:18 Carlo Mattioli
    Włochy
1:24:56

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Massimo Di Giorgio
    Włochy
2,26 GR Oscar Raise
    Włochy
2,24 Danial Temim
    Jugosławia
2,20
Skok o tyczce
Philippe Houvion
    Francja
5,30 GR Jean-Michel Bellot
    Francja
5,30 Roger Oriol
    Hiszpania
5,10
Skok w dal
Nenad Stekić
    Jugosławia
8,21 GR Philippe Deroche
    Francja
8,04 Miljenko Rak
    Jugosławia
7,62
Trójskok
Bernard Lamitié
    Francja
16,90 GR Miloš Srejović
    Jugosławia
16,55 Milan Spasojević
    Jugosławia
16,55
Pchnięcie kulą
Vladimir Milić
    Jugosławia
20,58 GR Nagui Asaad
    Egipt
19,70 Ivan Ivančić
    Jugosławia
19,13
Rzut dyskiem
Armando De Vincentiis
    Włochy
57,96 Hassan Ahmed Hamad
    Egipt
56,06 Silvano Simeon
    Włochy
55,06
Rzut młotem
Giampaolo Urlando
    Włochy
69,92 GR Faustino De Boni
    Włochy
69,42 Edoardo Podberscek
    Jugosławia
68,56
Rzut oszczepem
Penisio Lutui
    Francja
81,08 GR Tarek Chaabani
    Tunezja
78,42 Neđo Đurović
    Jugosławia
76,74
Dziesięciobój
Éric Motti
    Francja
7744 pkt GR Darko Cujnik
    Jugosławia
7345 pkt Joško Vlašić
    Jugosławia
7327 pkt

Kobiety

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Chantal Réga
    Francja
11,48 GR Marisa Masullo
    Włochy
11,56 Laura Miano
    Włochy
11,67
Bieg na 200 metrów
Marisa Masullo
    Włochy
23,26 Annie Alizé
    Francja
23,37 Claudine Mas
    Francja
24,03
Bieg na 400 metrów
Jelica Pavličić
    Jugosławia
52,96 Ana Guštin
    Jugosławia
54,57 Georgia Troumbouki
    Grecja
54,93
Bieg na 800 metrów
Gabriella Dorio
    Włochy
2:01,78 GR Agnese Possamai
    Włochy
2:03,73 Nađa Avdibašić
    Jugosławia
2:04,73
Bieg na 1500 metrów
Margherita Gargano
    Włochy
4:06,71 GR Gabriella Dorio
    Włochy
4:07,07 Sakina Boutamine
    Algieria
4:10,60
Bieg na 100 metrów przez płotki
Laurence Elloy
    Francja
13,87 GR Elissavet Pantazi
    Grecja
14,33 Patrizia Lombardo
    Włochy
14,85
Sztafeta 4 × 100 metrów
 Francja
Annie Alizé
Emma Sulter
Claudine Mas
Chantal Réga
44,58 GR  Włochy
Irma Galli
Patrizia Lombardo
Marisa Masullo
Laura Miano
45,32  Grecja
Irini Pagdati
Alexandra Siulis
Elisavet Pantazi
Marula Lambru
46,17
Sztafeta 4 × 400 metrów[b]
 Jugosławia
Jelica Pavličić
Nađa Avdibašić
Elizabeta Božinovska
Ana Guštin
3:38,91  Francja
Annie Alizé
Florence Picaut
Véronique Renties
Claudine Mas
3:56,84 ------

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Sara Simeoni
    Włochy
1,98 GR Donatella Bulfoni
    Włochy
1,81 Lidija Benedetič
    Jugosławia
1,75
Skok w dal
Marula Lambru
    Grecja
6,32 GR Snežana Dančetović
    Jugosławia
6,20 Amanda Naval
    Hiszpania
6,06
Pchnięcie kulą
Léone Bertimon
    Francja
16,80 GR Soultana Saroudi
    Grecja
16,69 Cinzia Petrucci
    Włochy
16,70
Rzut dyskiem
Renata Scaglia
    Włochy
52,92 GR Fathia Jerbi
    Tunezja
49,24 Kosa Stojković
    Jugosławia
48,82
Rzut oszczepem
Sofia Sakorafa
    Grecja
57,96 GR Fausta Quintavalla
    Włochy
57,06 Borbala Menyhart
    Jugosławia
54,50
Pięciobój
Florence Picaut
    Francja
4424 pkt Breda Lorenci
    Jugosławia
4180 pkt Barbara Bachlechner
    Włochy
3994 pkt

Tabela medalowa

Miejsce Reprezentacja

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1  Włochy 13 12 8 33
2  Francja 13 8 3 24
3  Jugosławia 7 7 13 27
4  Grecja 3 2 4 9
5  Algieria 1 2 4 7
6  Hiszpania 0 2 3 5
7  Egipt 0 2 0 2
 Tunezja 0 2 0 2
9  Turcja 0 0 1 1
Poz. Razem: 37 37 36 110

Uwagi

  1. Krótsza trasa.
  2. Startowały tylko dwie sztafety.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1979
Listen to this article