Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1983 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1983.

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1983

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1983
Igrzyska Śródziemnomorskie 1983
Casablanca
Split 1979 Latakia 1987
Miejsce Stade Mohamed V
Data 12–16 września 1983
Liczba konkurencji 39

Zawody lekkoatletyczne na igrzyskach śródziemnomorskich w 1983 odbyły się w dniach 12–16 września w Casablance. Po raz pierwszy kobiety rywalizowały w biegu na 3000 metrów i biegu na 400 metrów przez płotki, a także w siedmioboju rozgrywanym zamiast pięcioboju.

Wyniki

Mężczyźni

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Pierfrancesco Pavoni
    Włochy
10,24 Antoine Richard
    Francja
10,26 Stefano Tilli
    Włochy
10,29
Bieg na 200 metrów
Pietro Mennea
    Włochy
20,30 Jean-Jacques Boussemart
    Francja
20,41 Carlo Simionato
    Włochy
20,63
Bieg na 400 metrów
Aldo Canti
    Francja
45,29 GR Hector Llatser
    Francja
45,79 Željko Knapić
    Jugosławia
45,95
Bieg na 800 metrów
Saïd Aouita
    Maroko
1:51,45 Faouzi Lahbi
    Maroko
1:51,63 Colomán Trabado
    Hiszpania
1:52,19
Bieg na 1500 metrów
Saïd Aouita
    Maroko
3:39,19 GR José Luis González
    Hiszpania
3:39,59 José Manuel Abascal
    Hiszpania
3:39,64
Bieg na 5000 metrów
Alberto Cova
    Włochy
13:57,77 Filipos Filipu
    Grecja
13:59,37 Antonio Prieto
    Hiszpania
13:59,91
Bieg na 10 000 metrów
Thierry Watrice
    Francja
29:05,95 Venanzio Ortis
    Włochy
29:12,89 Luis Adsuara
    Hiszpania
29:19,25
Maraton
Mehmet Terzi
    Turcja
2:22:33 Ahmet Altun
    Turcja
2:22:52 Honorato Hernández
    Hiszpania
2:23:15
Bieg na 110 metrów przez płotki
Javier Moracho
    Hiszpania
13,54 Carlos Sala
    Hiszpania
13,55 Daniele Fontecchio
    Włochy
13,64
Bieg na 400 metrów przez płotki
José Alonso
    Hiszpania
50,96 Carlos Azulay
    Hiszpania
51,90 Ahmed Ghanem
    Egipt
51,99
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami
Joseph Mahmoud
    Francja
8:19,29 GR Domingo Ramón
    Hiszpania
8:19,60 Francisco Sánchez
    Hiszpania
8:20,67
Sztafeta 4 × 100 metrów
Pierfrancesco Pavoni
Carlo Simionato
Stefano Tilli
Pietro Mennea
    Włochy
38,76 GR Thierry François
Marc Gasparoni
Antoine Richard
Jean-Jacques Boussemart
    Francja
39,54 Angelos Angelidis
Theódoros Gatzios
Nikólaos Hatzinicolaou
Kosmas Stratos
    Grecja
40,31
Sztafeta 4 × 400 metrów
Jean-Jacques Février
Hector Llatser
Jean-Jacques Boussemart
Aldo Canti
    Francja
3:04,38 Daniele D'Amico
Roberto Ribaud
Donato Sabia
Mauro Zuliani
    Włochy
3:04,54 Antonio Sánchez
Benjamín González
José Alonso
Ángel Heras
    Hiszpania
3:06,54
Chód na 20 kilometrów
Maurizio Damilano
    Włochy
1:23:19 GR Gérard Lelièvre
    Francja
1:24:32 Sergio Spagnulo
    Włochy
1:27:54

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Othmane Belfaa
    Algieria
2,26 m =GR Bernard Bachorz
    Francja
2,26 m Franck Verzy
    Francja
2,22 m
Skok o tyczce
Patrick Abada
    Francja
5,55 m GR Serge Leveur
    Francja
5,30 m Mauro Barella
    Włochy
Viktor Drechsel
    Włochy
5,10 m
Skok w dal
Dimitrios Delifotis
    Grecja
7,77 m Antonio Corgos
    Hiszpania
7,75 m Marco Piochi
    Włochy
7,74 m
Trójskok
Dimitrios Mikhas
    Grecja
16,70 m Dario Badinelli
    Włochy
16,50 m Christian Valétudié
    Francja
16,33 m
Pchnięcie kulą
Jovan Lazarević
    Jugosławia
20,05 m GR Alessandro Andrei
    Włochy
19,61 m Vladimir Milić
    Jugosławia
19,40 m
Rzut dyskiem
Kostas Georgakopoulos
    Grecja
62,58 m GR Mohamed Hamed
    Egipt
61,24 m Marco Martino
    Włochy
58,72 m
Rzut młotem
Giampaolo Urlando
    Włochy
69,94 m GR Orlando Bianchini
    Włochy
68,58 m Raúl Jimeno
    Hiszpania
67,16 m
Rzut oszczepem
Agostino Ghesini
    Włochy
79,28 m Michel Bertimon
    Francja
78,12 m Tarek Chaabani
    Tunezja
73,28 m
Dziesięciobój
Joško Vlašić
    Jugosławia
7440 pkt Hubert Indra
    Włochy
7314 pkt Mohamed Bensaad
    Algieria
7197 pkt

Kobiety

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Rose-Aimée Bacoul
    Francja
11,19 GR Marisa Masullo
    Włochy
11,47 Marie-France Loval
    Francja
11,62
Bieg na 200 metrów
Rose-Aimée Bacoul
    Francja
22,67 Liliane Gaschet
    Francja
22,97 Marisa Masullo
    Włochy
23,12
Bieg na 400 metrów
Raymonde Naigre
    Francja
52,78 Erica Rossi
    Włochy
53,83 Cosetta Campana
    Włochy
54,52
Bieg na 800 metrów
Nathalie Thoumas
    Francja
2:07,06 Slobodanka Čolović
    Jugosławia
2:07,34 Mirela Šket
    Jugosławia
2:07,70
Bieg na 1500 metrów
Agnese Possamai
    Włochy
4:13,58 Marica Mršić
    Jugosławia
4:15,04 Gloria Pallé
    Hiszpania
4:18,69
Bieg na 3000 metrów
Agnese Possamai
    Włochy
9:15,64 Marica Mršić
    Jugosławia
9:17,13 Pilar Fernández
    Hiszpania
9:24,96
Bieg na 100 metrów przez płotki
Michèle Chardonnet
    Francja
13,21 GR Elissavet Pantazi
    Grecja
13,42 Marie-Noëlle Savigny
    Francja
13,44
Bieg na 400 metrów przez płotki
Nawal El Moutawakel
    Maroko
56,59 Giuseppina Cirulli
    Włochy
58,48 Mojca Šavle
    Jugosławia
59,41
Sztafeta 4 × 100 metrów
Rose-Aimée Bacoul
Marie-France Loval
Marie-Christine Cazier
Liliane Gaschet
    Francja
43,36 GR Mary Busato
Daniela Ferrian
Marisa Masullo
Gisella Trombin
    Włochy
44,79 Fatima Salahi
Nawal El Moutawakel
Fatima Braiz
Naïma Benboubker
    Maroko
46,69
Sztafeta 4 × 400 metrów
Cosetta Campana
Giuseppina Cirulli
Letizia Magenti
Erica Rossi
    Włochy
3:33,63 GR Liliane Gaschet
Liliane Couédriau
Raymonde Naigre
Nathalie Thoumas
    Francja
3:35,41 Katica Mataković
Slobodanka Čolović
Mirela Šket
Elizabeta Božinovska
    Jugosławia
3:37,81

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Maryse Éwanjé-Épée
    Francja
1,89 m Biljana Petrović
    Jugosławia
Lidija Benedetič-Lapajne
    Jugosławia
1,86 m ---
Skok w dal
Snežana Dančetović
    Jugosławia
6,30 m Naïma Benboubker
    Maroko
5,95 m Antonella Capriotti
    Włochy
5,94 m
Pchnięcie kulą
Soultana Saroudi
    Grecja
18,01 m GR Simone Créantor
    Francja
16,36 m Souad Malloussi
    Maroko
15,30 m
Rzut dyskiem
Isabelle Accambray
    Francja
53,70 m GR Catherine Beauvais
    Francja
53,62 m Renata Scaglia
    Włochy
53,34 m
Rzut oszczepem
Ana Weruli
    Grecja
61,62 m GR Fausta Quintavalla
    Włochy
59,08 m Nadine Auzeil-Schoellkopf
    Francja
52,64 m
Siedmiobój
Chérifa Meskaoui
    Maroko
5498 pkt Dalila Tayebi
    Algieria
5456 pkt GR Esmeralda Pecchio
    Włochy
5379 pkt

Tabela medalowa

Miejsce Reprezentacja

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1 Francja Francja 13 12 5 30
2 Włochy Włochy 10 11 13 34
3 Grecja Grecja 5 2 1 8
4 Maroko Maroko 4 2 2 8
5 Jugosławia 3 5 6 14
6 Hiszpania Hiszpania 2 5 9 16
7 Algieria Algieria 1 1 1 3
8 Turcja Turcja 1 1 0 2
9 Egipt Egipt 0 1 1 2
10 Tunezja Tunezja 0 0 1 1
Poz. Razem: 39 40 39 118

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1983
Listen to this article