Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1987 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1987.

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1987

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1987
Igrzyska Śródziemnomorskie 1987
Latakia
Casablanca 1983 Ateny 1991
Miejsce Latakia Sports City Stadium
Data 19–24 września 1987
Liczba konkurencji 39

Zawody lekkoatletyczne na igrzyskach śródziemnomorskich w 1987 odbyły się w dniach 19–24 września w Latakii.

Wyniki

Mężczyźni

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Stefano Tilli
    Włochy
10,41 Ezio Madonia
    Włochy
10,52 Mustapha Kamel Selmi
    Algieria
10,56
Bieg na 200 metrów
Stefano Tilli
    Włochy
20,76 w Mustapha Kamel Selmi
    Algieria
20,84 w Jean-Charles Trouabal
    Francja
20,88 w
Bieg na 400 metrów
Antonio Sánchez
    Hiszpania
45,96 Ismail Mačev
    Jugosławia
46,23 Marcello Pantone
    Włochy
46,40
Bieg na 800 metrów
Faouzi Lahbi
    Maroko
1:48,87 Saïd M'Hand
    Maroko
1:49,52 Andrés Vera
    Hiszpania
1:50,37
Bieg na 1500 metrów
Saïd Aouita
    Maroko
3:39,48 Zeki Öztürk
    Turcja
3:40,53 Teófilo Benito
    Hiszpania
3:41,27
Bieg na 5000 metrów
Saïd Aouita
    Maroko
13:38,05 Ibrahim Butajjib
    Maroko
13:40,73 Abel Antón
    Hiszpania
13:46,26
Bieg na 10 000 metrów
Féthi Baccouche
    Tunezja
28:39,66 Ibrahim Butajjib
    Maroko
28:40,34 Spyros Andriopulos
    Grecja
28:40,38
Maraton
Enrico Ogliar Badessi
    Włochy
2:24:13 Georgios Afordakos
    Grecja
2:25:23 Ahmet Altun
    Turcja
2:25:29
Bieg na 110 metrów przez płotki
Pascal Boussemart
    Francja
13,90 Gianni Tozzi
    Włochy
13,92 Daniel Darien
    Francja
13,98
Bieg na 400 metrów przez płotki
José Alonso
    Hiszpania
49,93 Jesús Ariño
    Hiszpania
50,68 Angelo Locci
    Włochy
51,05
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami
Alessandro Lambruschini
    Włochy
8:19,72 Saïd Aouita
    Maroko
8:21,92 Féthi Baccouche
    Tunezja
8:35,33
Sztafeta 4 × 100 metrów
 Włochy
Paolo Catalano
Sandro Floris
Ezio Madonia
Stefano Tilli
39,67  Hiszpania
Valentín Rocandio
Juan José Prado
Miguel Ángel García
Enrique Talavera
40,15  Francja
Alain Mazella
Thierry Laromanière
Jean-Charles Trouabal
Daniel Darien
40,16
Sztafeta 4 × 400 metrów
 Włochy
Andrea Montanari
Marcello Pantone
Vito Petrella
Roberto Ribaud
3:05,29  Hiszpania
Juan José Prado
Cayetano Cornet
Jesús Ariño
Antonio Sánchez
3:07,48  Maroko



3:09,25
Chód na 20 kilometrów
Maurizio Damilano
    Włochy
1:25:33 Carlo Mattioli
    Włochy
1:25:34 Daniel Plaza
    Hiszpania
1:25:47

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Novica Čanović
    Jugosławia
2,24 Luca Toso
    Włochy
2,24 Daniele Pagani
    Włochy
2,21
Skok o tyczce
Gianni Stecchi
    Włochy
5,30 Alain Morineau
    Francja
5,20 Giorgio Grassi
    Włochy
5,10
Skok w dal
Dimitros Hatzopulos
    Grecja
7,89 Jean-Louis Rapnouil
    Francja
7,82 Othmane Belfaa
    Algieria
7,61 m
Trójskok
Marios Chadziandreu
    Cypr
16,49 Ahmed Hassan Badra
    Egipt
15,98 Theodoros Tantanozis
    Grecja
15,96
Pchnięcie kulą
Dimitrios Kutsukis
    Grecja
19,23 Jovan Lazarević
    Jugosławia
19,06 Aubert Tréguilly
    Francja
17,33
Rzut dyskiem
Marco Martino
    Włochy
60,94 Kostas Georgakopoulos
    Grecja
59,64 Hassan Ahmed Hamad
    Egipt
58,12
Rzut młotem
Lucio Serrani
    Włochy
74,30 GR Ajet Toska
    Albania
74,06 Francisco Fuentes
    Hiszpania
69,34
Rzut oszczepem
Sejad Krdžalić
    Jugosławia
74,78 Ivan Mustapić
    Jugosławia
70,48 Hafez El-Hussein
    Syria
70,10
Dziesięciobój
Marco Rossi
    Włochy
7588 pkt Goran Kabić
    Jugosławia
7515 pkt Saša Karan
    Jugosławia
7503 pkt

Kobiety

konkurencje biegowe

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 metrów
Violetta Kaminska
    Francja
11,76 Kornelija Šinković
    Jugosławia
11,80 Laurence Bongard
    Francja
11,93
Bieg na 200 metrów
Marisa Masullo
    Włochy
23,35 Kornelija Šinković
    Jugosławia
23,37 Anna Rita Angotzi
    Włochy
23,58
Bieg na 400 metrów
Nathalie Simon
    Francja
52,68 Erica Rossi
    Włochy
53,57 Cosetta Campana
    Włochy
54,28
Bieg na 800 metrów
Slobodanka Čolović
    Jugosławia
2:00,94 GR Snežana Pajkić
    Jugosławia
2:02,91 Adriana Vejkollari
    Albania
2:03,27
Bieg na 1500 metrów
Fatima Aouam
    Maroko
4:10,96 Agnese Possamai
    Włochy
4:13,984 Pavlina Evro
    Albania
4:14,94
Bieg na 3000 metrów
Fatima Aouam
    Maroko
8:58,07 GR Rosanna Munerotto
    Włochy
9:08,54 Rosario Murcia
    Francja
9:13,24
Bieg na 100 metrów przez płotki
Patrizia Lombardo
    Włochy
13,41 Carla Tuzzi
    Włochy
13,57 Nacèra Zaaboub
    Algieria
13,81
Bieg na 400 metrów przez płotki
Nawal El Moutawakel
    Maroko
56,28 GR Semra Aksu
    Turcja
56,59 Irmgard Trojer
    Włochy
57,25
Sztafeta 4 × 100 metrów
 Francja
Nathalie Simon
Marine Cassin
Laurence Bongard
Violetta Kaminska
44,32  Włochy
Anna Rita Angotzi
Annarita Balzani
Daniela Ferrian
Marisa Masullo
45,17  Grecja
Marina Skordi
Jeorjia Zuganeli
 ?
 ?
46,98
Sztafeta 4 × 400 metrów
 Włochy
Cosetta Campana
Giuseppina Cirulli
Nevia Pistrino
Erica Rossi
3:32,14 GR  Francja
Martine Cassin
Christine Jaunin
Barbara Gourdet
Nathalie Simon
3:33,21  Syria
Noura Omar
 ?
 ?
Hala Abir Al-Mograbi
4:01,35

konkurencje techniczne

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Skok wzwyż
Amra Temim
    Jugosławia
1,87 Biljana Petrović
    Jugosławia
1,84 Nikji Bakojani
    Grecja
1,84
Skok w dal
Antonella Capriotti
    Włochy
6,43 GR Christine Leux
    Francja
6,04 Géraldine Bonnin
    Francja
5,90
Pchnięcie kulą
Agnese Maffeis
    Włochy
15,90 Simone Créantor
    Francja
15,83 Souad Malloussi
    Maroko
15,42
Rzut dyskiem
Maria Marello
    Włochy
55,98 GR Lidia Rognini
    Włochy
53,08 Isabelle Devaluez
    Francja
51,56
Rzut oszczepem
Kristina Jazbinšek
    Jugosławia
59,40 Ana Weruli
    Grecja
58,92 Sofia Sakorafa
    Grecja
57,16
Siedmiobój
Nacèra Zaaboub
    Algieria
5696 pkt Marina Mihajlova
    Jugosławia
5676 pkt Stefania Frisiero
    Włochy
5000 pkt

Tabela medalowa

Miejsce Reprezentacja

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1  Włochy 17 10 8 35
2  Maroko 6 4 2 12
3  Jugosławia 5 9 0 14
4  Francja 4 5 8 17
5  Grecja 2 3 5 10
 Hiszpania 2 3 5 10
7  Algieria 1 1 3 5
8  Tunezja 1 0 1 2
9  Cypr 1 0 0 1
10  Turcja 0 2 1 3
11 Albania 0 1 2 3
 Egipt 0 1 2 3
13  Syria 0 0 2 2
Poz. Razem: 39 39 39 118

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1987
Listen to this article