Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1997 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1997.

Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1997

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Zawody lekkoatletyczne na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1997 odbyły się w dniach 15-19 czerwca w Bari na stadionie San Nicola.

Stadio San Nicola
Stadio San Nicola

Tabela medalowa

     Gospodarz zawodów został zaznaczony kolorem.

Poz. Państwo
Razem:
1 Włochy Włochy 12 13 11 36
2 Francja Francja 10 6 7 23
3 Grecja Grecja 7 9 3 19
4 Maroko Maroko 5 4 3 12
5 Algieria Algieria 3 0 3 6
6 Słowenia Słowenia 2 2 3 7
7 Hiszpania Hiszpania 1 5 6 12
8 Turcja Turcja 1 0 1 2
. Jugosławia 1 0 1 2
10. Syria Syria 1 0 0 1
11. Cypr Cypr 0 2 2 4
12. Chorwacja Chorwacja 0 1 1 2
13, Malta Malta 0 1 0 1
14. Tunezja Tunezja 0 0 2 2
Poz. Razem: 43 43 43 129

Wyniki

Mężczyźni

konkurencje biegowe

konkurencja złoto srebro brąz
Bieg na 100 metrów
Angelos Pawlakakis
    Grecja
10,13 GR Aninos Markulidis
    Cypr
10,23 Stéphane Cali
    Francja
10,28
Bieg na 200 metrów
Giovanni Puggioni
    Włochy
20,44 Georgios Panagiotopoulos
    Grecja
20,53 Prodromos Katsandonis
    Cypr
20,55
Bieg na 400 metrów
Jean-Louis Rapnouil
    Francja
45,58 Marco Vaccari
    Włochy
45,74 Samir-Adel Louahla
    Algieria
46,07
Bieg na 800 metrów
Giuseppe D'Urso
    Włochy
1:47.10 Andrea Longo
    Włochy
1:47.54 Djabir Saïd-Guerni
    Algieria
1:47.76
Bieg na 1500 metrów
Driss Maazouzi
    Maroko
3:44.77 Branko Zorko
    Chorwacja
3:45.17 Reyes Estévez
    Hiszpania
3:45.40
Bieg na 5000 metrów
Alberto García Fernández
    Hiszpania
13:25.29 GR El Hassan Lahssini
    Maroko
13:28.95 Saïd Berioui
    Maroko
13:53.98
Bieg na 10000 metrów
Ismaïl Sghyr
    Maroko
28:05.74 GR Abderrahim Zitouna
    Maroko
28:19.85 Kamel Kohil
    Algieria
28:24.19
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami
Brahim Boulami
    Maroko
8:18.80 GR Hicham Bouaouiche
    Maroko
8:20.30 Giuseppe Maffei
    Włochy
8:23.43
Maraton
Azzedine Sakhri
    Algieria
2:28:40 Giovanni Ruggiero
    Włochy
2:21:08 Mustapha Damaoui
    Maroko
2:21:32
Chód na 20 kilometrów
Giovanni De Benedictis
    Włochy
1:24:59 Michele Didoni
    Włochy
1:25:21 Hatem Ghoula
    Tunezja
1:25:36
Bieg na 110 metrów przez płotki
Vincent Clarico
    Francja
13.61 Mauro Re
    Włochy
13.71 Emiliano Pizzoli
    Włochy
13.72
Bieg na 400 metrów przez płotki
Zeid Abou Hamed
    Syria
49.25 Laurent Ottoz
    Włochy
49.27 Miro Kocuvan
    Słowenia
49.43
Sztafeta 4 × 100 metrów
Nicola Asumi
Giovanni Puggioni
Angelo Cipolloni
Sandro Floris
    Włochy
38.61 GR Frutos Feo
Venancio José
Jordi Mayoral
Francisco Javier Navarro
    Hiszpania
38.85 Georgios Skender
Aninos Markulidis
Prodromos Katsandonis
Janis Zisimidis
    Cypr
39.12
Sztafeta 4 × 400 metrów
Samir-Adel Louahla
Kamel Talhaoui
Ahmed Aichaoui
Malik Louahla
    Algieria
3:02.78 GR Pierre Marie Hilaire
Rodrigue Nordin
Jimmy Coco
Fred Mango
    Francja
3:02.84 Michele Grando
Fabrizio Mori
Walter Groff
Ashraf Saber
    Włochy
3:03.08

konkurencje techniczne

konkurencja złoto srebro brąz
Skok wzwyż
Stevan Zorić
    Jugosławia
2.28 m GR Arturo Ortiz
    Hiszpania
Ignacio Pérez
    Hiszpania
2.26 m ----
Skok w dal
Gregor Cankar
    Słowenia
8.00 m Konstandinos Koukodimos
    Grecja
7.95 m Dimitros Hatzopoulos
    Grecja
7.92 m
Skok o tyczce
Alain Andji
    Francja
5.70 m GR Juan Gabriel Concepción
    Hiszpania
5.50 m Andrea Giannini
    Włochy
5.50 m
Trójskok
Paolo Camossi
    Włochy
16.63 m Hristos Meletoglou
    Grecja
16.50 m Germain Martial
    Francja
16.18 m
Pchnięcie kulą
Alessandro Andrei
    Włochy
19.54 m Corrado Fantini
    Włochy
19.19 m Stevimir Ercegovac
    Chorwacja
19.00 m
Rzut dyskiem
Igor Primc
    Słowenia
61.66 m Diego Fortuna
    Włochy
59.90 m Simone Sbrogiò
    Włochy
59.20 m
Rzut młotem
Christophe Épalle
    Francja
78.44 m GR Raphaël Piolanti
    Francja
77.20 m Enrico Sgrulletti
    Włochy
76.32 m
Rzut oszczepem
Konstandinos Gatsiudis
    Grecja
89.22 m GR Dimitrios Polimeru
    Grecja
77.88 m Maher Ridane
    Tunezja
77.10 m
Dziesięćiobój
Pierre-Alexandre Vial
    Francja
8070 pkt GR Beniamino Poserina
    Włochy
7991 pkt Prodromos Korkizoglou
    Grecja
7932 pkt

Kobiety

konkurencje biegowe

konkurencja złoto srebro brąz
Bieg na 100 metrów
Ekaterini Tanu
    Grecja
11,13 GR Frédérique Bangué
    Francja
11,22 Sylviane Félix
    Francja
11,27
Bieg na 200 metrów
Christine Arron
    Francja
22,62 GR Ekaterini Kofa
    Grecja
22,80 Alenka Bikar
    Słowenia
22,95
Bieg na 400 metrów
Virna De Angeli
    Włochy
51,31 GR Dora Kiriaku
    Cypr
52,02 Patrizia Spuri
    Włochy
52,57
Bieg na 800 metrów
Hasna Benhassi
    Maroko
2:03.70 Jolanda Čeplak
    Słowenia
2:03.71 Séverine Foulon
    Francja
2:04.24
Bieg na 1500 metrów
Nouria Mérah-Benida
    Algieria
4:11.27 Samira Raif
    Maroko
4:11.60 Maite Zúñiga
    Hiszpania
4:11.63
Bieg na 5000 metrów
Roberta Brunet
    Włochy
15:00.69 GR Julia Vaquero
    Hiszpania
15:04.48 Zahra Ouaziz
    Maroko
15:30.19
Bieg na 10000 metrów
Hrisostomia Iakovou
    Grecja
32:34.87 GR Silvia Sommaggio
    Włochy
32:41.79 Olivera Jevtić
    Jugosławia
32:43.42
Maraton
Serap Aktaş
    Turcja
2:39:22 Carol Galea
    Malta
2:43:53 Lale Öztürk
    Turcja
2:46:56
Chód na 10 kilometrów
Elisabetta Perrone
    Włochy
44:40 GR Annarita Sidoti
    Włochy
45:35 Celia Marcén
    Hiszpania
46:07
Bieg na 110 metrów przez płotki
Patricia Girard
    Francja
12.90 Brigita Bukovec
    Słowenia
13.01 Carla Tuzzi
    Włochy
13.30
Bieg na 400 metrów przez płotki
Nezha Bidouane
    Maroko
55.01 GR Miriam Alonso
    Hiszpania
55.89 Carla Barbarino
    Włochy
56.76
Sztafeta 4 × 100 metrów
Frédérique Bangué
Christine Arron
Patricia Girard
Sylviane Félix
    Francja
42.36 GR Maria Tsoni
Ekaterini Kofa
Marina Vasarmidou
Ekaterini Tanu
    Grecja
43.07 Stefania Ferrante
Annarita Luciano
Giada Gallina
Manuela Levorato
    Włochy
44.15
Sztafeta 4 × 400 metrów
Carla Barbarino
Francesca Cola
Patrizia Spuri
Francesca Carbone
    Włochy
3:29.98 GR Marie-Louise Bévis
Sophie Domenech
Marie-Line Scholent
Elsa Devassoigne
    Francja
3:30.62 Miriam Alonso
Esther Lahoz
Miriam Bravo
Yolanda Reyes
    Hiszpania
3:31.93

konkurencje techniczne

konkurencja złoto srebro brąz
Skok wzwyż
Antonella Bevilacqua
    Włochy
1.95 m Niki Bakojani
    Grecja
1.93 m Britta Bilač
    Słowenia
1.91 m
Skok w dal
Niki Ksantu
    Grecja
6.72 m GR Linda Ferga-Khodadin
    Francja
6.49 m Anastasia Mahob
    Francja
6.47 m
Trójskok
Olga Wasdeki
    Grecja
14.13 m GR Betty Lise
    Francja
13.81 m Antonella Capriotti
    Włochy
13.80 m
Pchnięcie kulą
Mara Rosolen
    Włochy
17.82 m Eleni Tsentemeidou
    Grecja
17.70 m Margarita Ramos
    Hiszpania
17.42 m
Rzut dyskiem
Anastasia Kielesidu
    Grecja
66.18 m GR Styliani Tsikouna
    Grecja
61.96 m Isabelle Devaluez
    Francja
61.28 m
Rzut oszczepem
Nadine Auzeil-Schoellkopf
    Francja
57.32 m Claudia Coslovich
    Włochy
57.16 m Aggeliki Tsiolakoudi
    Grecja
56.70 m
Pięciobój
Nathalie Teppe
    Francja
6161 pkt Gertrud Bacher
    Włochy
5859 pkt Marie Collonvillé
    Francja
5839 pkt

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 1997
Listen to this article