Lekkoatletyka na Igrzyskach Panamerykańskich 1963 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lekkoatletyka na Igrzyskach Panamerykańskich 1963.

Lekkoatletyka na Igrzyskach Panamerykańskich 1963

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lekkoatletyka na Igrzyskach Panamerykańskich 1963
Igrzyska Panamerykańskie 1963
São Paulo
Chicago 1959 Winnipeg 1967
Miejsce Estádio do Pacaembu
Data 27 kwietnia – 4 maja 1963
Liczba konkurencji 33
Liczba zawodników 212

Lekkoatletyka na Igrzyskach Panamerykańskich 1963 – zawody lekkoatletyczne podczas igrzysk obu Ameryk odbywały się w São Paulo na Estádio do Pacaembu.

Rezultaty

CR – rekord igrzysk | NR – rekord kraju
AR – rekord kontynentu | PB – rekord życiowy

Mężczyźni

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 m Kuba Enrique Figuerola 10,46 Wenezuela Arquímedes Herrera 10,59 Stany Zjednoczone Ira Murchison 10,62
Bieg na 200 m Wenezuela Rafael Romero 21,23 Stany Zjednoczone Ollan Cassell 21,23 Wenezuela Arquímedes Herrera 21,23
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone James Johnson 46,80 Jamajka Melville Spence 46,94 Trynidad i Tobago Clifton Bertrand 47,43
Bieg na 800 m Kanada Don Bertoia 1:48,46 Kanada Sig Ohlemann 1:48,63 Stany Zjednoczone Ernie Cunliffe 1:48,92
Bieg na 1500 m Stany Zjednoczone Jim Grelle 3:43,62 Stany Zjednoczone Jim Beatty 3:43,88 Kanada Don Bertoia 3:55,19
Bieg na 5000 m Argentyna Osvaldo Suárez 14:25,81 Stany Zjednoczone Charley Clark 14:27,16 Stany Zjednoczone Bob Schul 14:29,21
Bieg na 10 000 m Stany Zjednoczone Pete McArdle 29:52,22 Argentyna Osvaldo Suárez 30:26,56 Meksyk Eligio Galicia 30:27,90
Maraton Meksyk Fidel Negrete 2:27:56,2 Stany Zjednoczone Gordon McKenzie 2:31:17,2 Stany Zjednoczone Pete McArdle 2:34:14,0
Bieg na 110 m przez płotki Stany Zjednoczone Blaine Lindgren 13,8w Stany Zjednoczone Willie May 14,0w Kuba Lázaro Betancourt 14,3w
Bieg na 400 m przez płotki Argentyna Juan Carlos Dyrzka 50,32 Stany Zjednoczone Willie Atterberry 50,49 Stany Zjednoczone Russ Rogers 51,19
Bieg na 3000 m z przeszkodami Stany Zjednoczone Jeff Fishback 9:07,9 Brazylia Sebastião Mendes 9:12,8 Urugwaj Albertino Etchechury 9:17,3
Sztafeta 4 × 100 m  Stany Zjednoczone
Earl Young
Ollan Cassell
Brooks Johnson
Ira Murchison
40,40  Wenezuela
Héctor Thomas
Horacio Esteves
Arquímedes Herrera
Rafael Romero
40,71  Trynidad i Tobago
Clifton Bertrand
Anthony Jones
Irving Joseph
Cipriani Phillip
40,87
Sztafeta 4 × 400 m  Stany Zjednoczone
Ollan Cassell
James Johnson
Richard Edmunds
Earl Young
3:09,62  Wenezuela
Aristedes Pinedo
Leslie Mentor
Victor Maldonaldo
Hortensio Herrera
3:12,20  Jamajka
Anthony Carr
Rupert Hoilett
Malcolm Spence
Melville Spence
3:12,61
Chód na 20 km Kanada Alex Oakley 1:42:44 Kanada Nicole Marrone 1:46:35 Stany Zjednoczone Ronald Zinn 1:49:45
Skok wzwyż Stany Zjednoczone Gene Johnson 2,11 Gwatemala Teodoro Palacios 2,04 Barbados Anton Norris 2,04
Skok o tyczce Stany Zjednoczone Dave Tork 4,90 Stany Zjednoczone Henry Wadsworth 4,75 Portoryko Rolando Cruz 4,30
Skok w dal Stany Zjednoczone Ralph Boston 8,11 Stany Zjednoczone Darrell Horn 8,02 Wenezuela Juan Muñoz 7,46
Trójskok Stany Zjednoczone Bill Sharpe 15,15 Kuba Ramón López 15,08 Brazylia Mário Gomes 14,97
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Dave Davis 18,52 Stany Zjednoczone Billy Joe 17,77 Argentyna Cosme Di Cursi 16,26
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Bob Humphreys 57,82 Stany Zjednoczone Dave Davis 51,05 Antyle Holenderskie Ben Rebel Bout 49,78
Rzut młotem Stany Zjednoczone Albert Hall 62,74 Stany Zjednoczone Jim Pryde 58,56 Brazylia Roberto Chapchape 57,92
Rzut oszczepem Stany Zjednoczone Dan Studney 75,60 Stany Zjednoczone Nick Kovalakides 73,71 Brazylia Walter de Almeida 64,61
Dziesięciobój Stany Zjednoczone John David Martin 7335 pkt Kanada Bill Gairdner 6812 pkt Wenezuela Héctor Thomas 6751 pkt

Kobiety

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Edith McGuire 11,65 Kuba Miguelina Cobián 11,69 Stany Zjednoczone Marilyn White 11,85
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Vivian Brown 23,9 Kuba Miguelina Cobián 24,0 Panama Lorraine Dunn 24,7
Bieg na 800 m Kanada Abby Hoffman 2:10,27 Stany Zjednoczone Leah Bennett Ferris 2:13,79 Kanada Sally McCallum 2:14,90
Bieg na 80 m przez płotki Stany Zjednoczone Jo Ann Terry 11,37 Kanada Jenny Wingerson 11,48 Brazylia Wanda dos Santos 11,50
Sztafeta 4 × 100 m  Stany Zjednoczone
Marilyn White
Vivian Brown
Willye White
Norma Harris
45,72  Kuba
Fulgencia Romay
Miguelina Cobián
Irene Martínez
Nereida Borges
46,44 NR  Brazylia
Leontina Santos
Érica Lopes da Silva
Edir Braga Ribeiro
Inês Pimenta
48,18
Skok wzwyż Stany Zjednoczone Eleanor Montgomery 1,68 Kanada Dianne Gerace 1,65 Barbados Patsy Callender 1,62
Skok w dal Stany Zjednoczone Willye White 6,15 Brazylia Iris dos Santos 5,65 Stany Zjednoczone Edith McGuire 5,48
Pchnięcie kulą Kanada Nancy McCredie 15,32 Stany Zjednoczone Cynthia Wyatt 14,27 Stany Zjednoczone Sharon Shepherd 14,10
Rzut dyskiem Kanada Nancy McCredie 50,18 Argentyna Ingeborg Pfüller 47,83 Stany Zjednoczone Sharon Shepherd 47,29
Rzut oszczepem Chile Marlene Ahrens 49,93 Stany Zjednoczone Frances Davenport 47,22 Brazylia Iris dos Santos 35,51

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja medalowa
Miejsce państwo

Złoto

Srebro

Brąz
Razem
1  Stany Zjednoczone 22 15 10 47
2  Kanada 5 5 2 12
3  Argentyna 2 2 1 5
4  Kuba 1 4 1 6
5  Wenezuela 1 3 3 7
6  Meksyk 1 0 1 2
7  Chile 1 0 0 1
8  Brazylia 0 2 6 8
9  Jamajka 0 1 1 2
10  Gwatemala 0 1 0 1
11  Barbados 0 0 2 2
 Trynidad i Tobago 0 0 2 2
13  Antyle Holenderskie 0 0 1 1
 Panama 0 0 1 1
 Portoryko 0 0 1 1
 Urugwaj 0 0 1 1
Razem 33 33 33 99

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lekkoatletyka na Igrzyskach Panamerykańskich 1963
Listen to this article