Mężczyźni
Konkurencja: |
1. miejsce |
Rezultat |
2. miejsce |
Rezultat |
3. miejsce |
Rezultat |
Bieg na 100 m |
Carl Lewis | 9,92 WR OR |
Linford Christie | 9,97 AR |
Calvin Smith | 9,99 |
Bieg na 200 m |
Joe DeLoach | 19,75 |
Carl Lewis | 19,79 |
Robson da Silva | 20,04 |
Bieg na 400 m |
Steve Lewis | 43,87 |
Butch Reynolds | 43,93 |
Danny Everett | 44,09 |
Bieg na 800 m |
Paul Ereng | 1:43,45 |
Joaquim Cruz | 1:43,90 |
Saïd Aouita | 1:44,06 |
Bieg na 1500 m |
Peter Rono | 3:35,96 |
Peter Elliott | 3:36,15 |
Jens-Peter Herold | 3:36,21 |
Bieg na 5000 m |
John Ngugi | 13:11,70 |
Dieter Baumann | 13:15,52 |
Hansjörg Kunze | 13:15,73 |
Bieg na 10 000 m |
Ibrahim Butajjib | 27:21.44 |
Salvatore Antibo | 27:23.55 |
Kipkemboi Kimeli | 27:25.16 |
Bieg maratoński |
Gelindo Bordin | 2:10:32 |
Douglas Wakiihuri | 2:10:47 |
Ahmed Salah | 2:10:59 |
Bieg na 110 m przez płotki |
Roger Kingdom | 12,98 |
Colin Jackson | 13,28 |
Tonie Campbell | 13,38 |
Bieg na 400 m przez płotki |
André Phillips | 47,19 |
Amadou Dia Ba | 47,23 NR |
Edwin Moses | 47,56 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami |
Julius Kariuki | 8:05,51 OR |
Peter Koech | 8:06,79 |
Mark Rowland | 8:07,96 |
Sztafeta 4 x 100 m |
ZSRR Wiktor Bryzhin Władimir Kryłow Władimir Murawjow Witalij Sawin | 38,19 |
Wielka Brytania Elliot Bunney John Regis Michael McFarlane Linford Christie | 38,28 |
Francja Bruno Marie-Rose Daniel Sangouma Gilles Quénéhervé Max Morinière | 38,40 |
Sztafeta 4 x 400 m |
Stany Zjednoczone Danny Everett Steve Lewis Kevin Robinzine Butch Reynolds | 2:56,16 |
Jamajka Howard Davis Devon Morris Winthrop Graham Bert Cameron | 3:00,30 |
RFN Norbert Dobeleit Edgar Itt Jörg Vaihinger Ralf Lübke | 3:00,56 |
Chód na 20 km |
Jozef Pribilinec | 1:19:57 |
Ronald Weigel | 1:20:00 |
Maurizio Damilano | 1:20:14 |
Chód na 50 km |
Wiaczesław Iwanienko | 3:38:29 OR |
Ronald Weigel | 3:38:56 |
Hartwig Gauder | 3:39:45 |
Skok w dal |
Carl Lewis | 8,72 |
Mike Powell | 8,49 |
Larry Myricks | 8,27 |
Trójskok |
Christo Markow | 17,61 |
Igor Łapszyn | 17,52 |
Aleksandr Kowalenko | 17,42 |
Skok wzwyż |
Hennadij Awdiejenko | 2,38 OR |
Hollis Conway | 2,36 |
Rudolf Powarnicyn Patrik Sjöberg | 2,36 |
Skok o tyczce |
Serhij Bubka | 5,90 |
Rodion Gataullin | 5,85 |
Grigorij Jegorow | 5,80 |
Pchnięcie kulą |
Ulf Timmermann | 22,47 OR |
Randy Barnes | 22,39 |
Werner Günthör | 21,99 |
Rzut dyskiem |
Jürgen Schult | 68,82 |
Romas Ubartas | 67,48 |
Rolf Danneberg | 67,38 |
Rzut młotem |
Siergiej Litwinow | 84,80 OR |
Jurij Siedych | 83,76 |
Jüri Tamm | 81,16 |
Rzut oszczepem |
Tapio Korjus | 84,28 |
Jan Železný | 84,12 |
Seppo Räty | 83,26 |
Dziesięciobój |
Christian Schenk | 8488 pkt. |
Torsten Voss | 8399 pkt. |
Dave Steen | 8328 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: |
1. miejsce |
Rezultat |
2. miejsce |
Rezultat |
3. miejsce |
Rezultat |
Bieg na 100 m |
Florence Griffith-Joyner | 10,54 |
Evelyn Ashford-Washington | 10,83 |
Heike Drechsler | 10,85 |
Bieg na 200 m |
Florence Griffith-Joyner | 21,34 WR OR |
Grace Jackson | 21,72 |
Heike Drechsler | 21,95 |
Bieg na 400 m |
Olha Bryzhina | 48,65 |
Petra Müller | 49,45 |
Olga Nazarowa | 49,90 |
Bieg na 800 m |
Sigrun Wodars | 1:56,10 |
Christine Wachtel | 1:56,64 |
Kim Gallagher | 1:56,91 |
Bieg na 1500 m |
Paula Ivan | 3:53,96 OR |
Laimutė Baikauskaitė | 4:00,24 |
Tetiana Samolenko | 4:00,30 |
Bieg na 3000 m |
Tetiana Samolenko | 8:26,53 |
Paula Ivan | 8:27,15 |
Yvonne Murray | 8:29,02 |
Bieg na 10000 m |
Olga Bondarienko | 31:05,21 |
Liz McColgan | 31:08,44 |
Ołena Żupijewa | 31:19,82 |
Bieg maratoński |
Rosa Mota | 2:25:40 |
Lisa Martin-Ondieki | 2:25:53 |
Katrin Dörre | 2:26:21 |
Bieg na 100 m przez płotki |
Jordanka Donkowa | 12,38 |
Gloria Siebert | 12,61 |
Claudia Zaczkiewicz | 12,75 |
Bieg na 400 m przez płotki |
Debbie Flintoff-King | 53,17 |
Tatjana Ledowska | 53,18 |
Ellen Fiedler | 53,63 |
Sztafeta 4 x 100 m |
Stany Zjednoczone Alice Brown Sheila Echols Florence Griffith-Joyner Evelyn Ashford | 41,98 |
NRD Silke Möller Kerstin Behrendt Ingrid Brestrich-Lange Marlies Göhr | 42,09 |
ZSRR Ludmiła Kondratjewa Galina Malczugina Marina Żyrowa Natalia Woronowa | 42,75 |
Sztafeta 4 x 400 m |
ZSRR Tatjana Ledowska Olga Nazarowa Marija Pinigina Olha Bryzhina | 3:15,17 WR OR |
Stany Zjednoczone Denean Howard-Hill Diane Dixon Valerie Brisco-Hooks Florence Griffith-Joyner | 3:15,51 |
NRD Dagmar Neubauer Kirsten Emmelmann Sabine Busch Petra Müller | 3:18,29 |
Skok w dal |
Jackie Joyner-Kersee | 7,40 OR |
Heike Drechsler | 7,22 |
Galina Czistiakowa | 7,11 |
Skok wzwyż |
Louise Ritter | 2,03 |
Stefka Kostadinowa | 2,01 |
Tamara Bykowa | 1,99 |
Pchnięcie kulą |
Natalja Lisowska | 22,24 |
Kathrin Neimke | 21,07 |
Li Meisu | 21,06 |
Rzut dyskiem |
Martina Hellmann | 72,30 OR |
Diana Gansky | 71,88 |
Cwetanka Christowa | 69,74 |
Rzut oszczepem |
Petra Felke | 74,68 |
Fatima Whitbread | 70,32 |
Beate Koch | 67,30 |
Siedmiobój |
Jackie Joyner-Kersee | 7291 pkt. WR OR |
Sabine John | 6987 pkt. |
Anke Behmer | 6858 pkt. |