Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.

Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020
Tokio
2016 2024
Miejsce Stadion Narodowy w Tokio
Data 30 lipca–8 sierpnia 2021
Liczba konkurencji 48

Zawody w lekkoatletyce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio rozegrane zostały pomiędzy 30 lipca a 8 sierpnia 2021 na Stadionie Narodowym w Tokio.

Kwalifikacje

 Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – kwalifikacje.

Program

Zmagania maratończyków i chodziarzy rozgrywano w sesji porannej (oba maratony oraz chód na 50 km mężczyzn) oraz popołudniowej (oba chody na 20 km) na Odori Park.

Q Kwalifikacje H Eliminacje ½ Półfinały F Finał
R = sesja poranna, P = sesja popołudniowa
Kobiety[1]
Data → 30 lipca 31 lipca 1 sierpnia 2 sierpnia 3 sierpnia 4 sierpnia 5 sierpnia 6 sierpnia 7 sierpnia 8 sierpnia
Konkurencja ↓ R P R P R P R P R P R P R P R P R P R P
Bieg na 100 m H ½ F
Bieg na 200 m H ½ F
Bieg na 400 m H ½ F
Bieg na 800 m H ½ F
Bieg na 1500 m H ½ F
Bieg na 5000 m H F
Bieg na 10 000 m F
Bieg na 100 m przez płotki H ½ F
Bieg na 400 m przez płotki H ½ F
Bieg na 3000 m z przeszkodami H F
Sztafeta 4 × 100 m H F
Sztafeta 4 × 400 m H F
Maraton F
Chód na 20 km F
Skok w dal Q F
Trójskok Q F
Skok wzwyż Q F
Skok o tyczce Q F
Pchnięcie kulą Q F
Rzut dyskiem Q F
Rzut oszczepem Q F
Rzut młotem Q F
Siedmiobój F
Mężczyźni[1]
Data → 30 lipca 31 lipca 1 sierpnia 2 sierpnia 3 sierpnia 4 sierpnia 5 sierpnia 6 sierpnia 7 sierpnia 8 sierpnia
Konkurencja ↓ R P R P R P R P R P R P R P R P R P R P
Bieg na 100 m Q H ½ F
Bieg na 200 m H ½ F
Bieg na 400 m H ½ F
Bieg na 800 m H ½ F
Bieg na 1500 m H ½ F
Bieg na 5000 m H F
Bieg na 10 000 m F
Bieg na 110 m przez płotki H ½ F
Bieg na 400 m przez płotki H ½ F
Bieg na 3000 m z przeszkodami H F
Sztafeta 4 × 100 m H F
Sztafeta 4 × 400 m H F
Maraton F
Chód na 20 km F
Chód na 50 km F
Skok w dal Q F
Trójskok Q F
Skok wzwyż Q F
Skok o tyczce Q F
Pchnięcie kulą Q F
Rzut dyskiem Q F
Rzut oszczepem Q F
Rzut młotem Q F
Dziesięciobój F
Mieszane[1]
Data → 30 lipca 31 lipca
Konkurencja ↓ R P R P
Sztafeta 4 × 400 m H F

Rezultaty

WRrekord świata | ORrekord olimpijski | NR – rekord kraju | AR – rekord kontynentu | AUR – rekord kontynentu do lat 23 (młodzieżowców)
NUR – rekord kraju do lat 23 (młodzieżowców) | WL – najlepszy wynik na listach światowych w sezonie 2021 | PB – rekord życiowy | SB – najlepszy wynik w sezonie

Kobiety

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat Źródło
Bieg na 100 m
(szczegóły)
Jamajka Elaine Thompson-Herah 10,61 OR Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce 10,74 Jamajka Shericka Jackson 10,76 PB [2]
Bieg na 200 m
(szczegóły)
Jamajka Elaine Thompson-Herah 21,53 NR Namibia Christine Mboma 21,81 WU20R Stany Zjednoczone Gabrielle Thomas 21,87 [3]
Bieg na 400 m
(szczegóły)
Bahamy Shaunae Miller-Uibo 48,36 Dominikana Marileidy Paulino 49,20 NR Stany Zjednoczone Allyson Felix 49,46 SB [4]
Bieg na 800 m
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Athing Mu 1:55,21 NR Wielka Brytania Keely Hodgkinson 1:55,88 NR Stany Zjednoczone Raevyn Rogers 1:56,81 PB [5]
Bieg na 1500 m
(szczegóły)
Kenia Faith Kipyegon 3:53,11 OR Wielka Brytania Laura Muir NR 3:54,50 Holandia Sifan Hassan 3:55,86 [6]
Bieg na 5000 m
(szczegóły)
Holandia Sifan Hassan 14:36,79 Kenia Hellen Obiri 14:38,36 Etiopia Gudaf Tsegay 14:38,87 [7]
Bieg na 10 000 m
(szczegóły)
Holandia Sifan Hassan 29:55,32 Bahrajn Kalkidan Gezahegne 29:56,18 Etiopia Letesenbet Gidey 30:01,72 [8]
Maraton
(szczegóły)
Kenia Peres Jepchirchir 2:27:20 SB Kenia Brigid Kosgei 2:27:36 SB Stany Zjednoczone Molly Seidel 2:27:46 SB [9]
Bieg na 3000 m z przeszkodami
(szczegóły)
Uganda Peruth Chemutai 9:01,45 NR Stany Zjednoczone Courtney Frerichs 9:04,79 SB Kenia Hyvin Jepkemoi 9:05,39 [10]
Bieg na 100 m przez płotki
(szczegóły)
Portoryko Jasmine Camacho-Quinn 12,37 Stany Zjednoczone Kendra Harrison 12,52 Jamajka Megan Tapper 12,55 [11]
Bieg na 400 m przez płotki
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Sydney McLaughlin 51,46 WR Stany Zjednoczone Dalilah Muhammad 51,58 PB Holandia Femke Bol 52,03 AR [12]
Sztafeta 4 × 100 m
(szczegóły)
Jamajka Jamajka
Briana Williams
Elaine Thompson-Herah
Shelly-Ann Fraser-Pryce
Shericka Jackson
Natasha Morrison (elim.)
Remona Burchell (elim.)
41,02 NR Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Javianne Oliver
Teahna Daniels
Jenna Prandini
Gabrielle Thomas
English Gardner (elim.)
Aleia Hobbs (elim.)
41,45 SB Wielka Brytania Wielka Brytania
Asha Philip
Imani Lansiquot
Dina Asher-Smith
Daryll Neita
41,88 [13]
Sztafeta 4 × 400 m
(szczegóły)
 Stany Zjednoczone
Sydney McLaughlin
Allyson Felix
Dalilah Muhammad
Athing Mu
Kaylin Whitney (elim.)
Wadeline Jonathas (elim.)
Kendall Ellis (elim.)
Lynna Irby (elim.)
3:16,85 SB  Polska
Natalia Kaczmarek
Iga Baumgart-Witan
Małgorzata Hołub-Kowalik
Justyna Święty-Ersetic
Anna Kiełbasińska (elim.)
3:20,53 NR  Jamajka
Roneisha McGregor
Janeive Russell
Shericka Jackson
Candice McLeod
Junelle Bromfield (elim.)
Stacey-Ann Williams (elim.)
3:21,24 SB [14]
Chód na 20 km
(szczegóły)
Włochy Antonella Palmisano 1:29:12 Kolumbia Sandra Arenas 1:29:37 Liu Hong 1:29:57 [15]
Skok wzwyż
(szczegóły)
Marija Łasickiene 2,04 SB Australia Nicola McDermott 2,02 Ukraina Jarosława Mahuczich 2,00 [16]
Skok o tyczce
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Katie Nageotte 4,90 m Anżelika Sidorowa 4,85 m Wielka Brytania Holly Bradshaw 4,85 m [17]
Skok w dal
(szczegóły)
Niemcy Malaika Mihambo 7,00 m SB Stany Zjednoczone Brittney Reese 6,97 m Nigeria Ese Brume 6,97 m [18]
Trójskok
(trójskok)
Wenezuela Yulimar Rojas 15,67 m WR Portugalia Patrícia Mamona 15,01 m NR Hiszpania Ana Peleteiro 14,87 m NR [19]
Pchnięcie kulą
(szczegóły)
Gong Lijiao 20,58 m PB Stany Zjednoczone Raven Saunders 19,79 m Nowa Zelandia Valerie Adams 19,62 m [20]
Rzut dyskiem
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Valarie Allman 68,98 m Niemcy Kristin Pudenz 66,86 m PB Kuba Yaimé Pérez 65,72 m [21]
Rzut młotem
(szczegóły)
Polska Anita Włodarczyk 78,48 m SB Wang Zheng 77,03 m SB Polska Malwina Kopron 75,49 m SB [22]
Rzut oszczepem
(szczegóły)
Liu Shiying 66,34 m SB Polska Maria Andrejczyk 64,61 m Australia Kelsey-Lee Barber 64,56 m SB [23]
Siedmiobój
(szczegóły)
Belgia Nafissatou Thiam 6791 pkt SB Holandia Anouk Vetter 6689 pkt NR Holandia Emma Oosterwegel 6590 pkt PB [24]

Mężczyźni

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat Źródło
Bieg na 100 m
(szczegóły)
Włochy Lamont Marcell Jacobs 9,80 ER Stany Zjednoczone Fred Kerley 9,84 PB Kanada Andre De Grasse 9,89 PB [25]
Bieg na 200 m
(szczegóły)
Kanada Andre De Grasse 19,62 NR Stany Zjednoczone Kenneth Bednarek 19,68 PB Stany Zjednoczone Noah Lyles 19,74 SB [26]
Bieg na 400 m
(szczegóły)
Bahamy Steven Gardiner 43,85 SB Kolumbia Anthony Jose Zambrano 44,08 Grenada Kirani James 44,19 [27]
Bieg na 800 m
(szczegóły)
Kenia Emmanuel Korir 1:45,06 Kenia Ferguson Cheruiyot Rotich 1:45,23 Polska Patryk Dobek 1:45,39 [28]
Bieg na 1500 m
(szczegóły)
Norwegia Jakob Ingebrigtsen 3:28,32 OR Kenia Timothy Cheruiyot 3:29,01 Wielka Brytania Josh Kerr 3:29,05 PB [29]
Bieg na 5000 m
(szczegóły)
Uganda Joshua Cheptegei 12:58,15 Kanada Mohammed Ahmed 12:58,61 Stany Zjednoczone Paul Chelimo SB 12:59,05 [30]
Bieg na 10 000 m
(szczegóły)
Etiopia Selemon Barega 27:43,22 Uganda Joshua Cheptegei 27:43,63 SB Uganda Jacob Kiplimo 27:43,88 [31]
Maraton
(szczegóły)
Kenia Eliud Kipchoge 2:08:38 Holandia Abdi Nageeye 2:09:58 SB Belgia Bashir Abdi 2:10:00 SB [32]
Bieg na 3000 m z przeszkodami
(szczegóły)
Maroko Soufiane El Bakkali 8:08,90 Etiopia Lamecha Girma 8:10,38 Kenia Benjamin Kigen 8:11,45 [33]
Bieg na 110 m przez płotki
(szczegóły)
Jamajka Hansle Parchment 13,04 SB Stany Zjednoczone Grant Holloway 13,09 Jamajka Ronald Levy 13,10 [34]
Bieg na 400 m przez płotki
(szczegóły)
Norwegia Karsten Warholm 45,94 WR Stany Zjednoczone Rai Benjamin 46,17 AR Brazylia Alison dos Santos 46,72 AR [35]
Sztafeta 4 × 100 m
(szczegóły)
Włochy Włochy
Lorenzo Patta
Lamont Marcell Jacobs
Eseosa Desalu
Filippo Tortu
37,50 NR Wielka Brytania Wielka Brytania
Chijindu Ujah
Zharnel Hughes
Richard Kilty
Nethaneel Mitchell-Blake
37,51 SB Kanada Kanada
Aaron Brown
Jerome Blake
Brendon Rodney
Andre De Grasse
37,70 SB [36]
Sztafeta 4 × 400 m
(szczegóły)
 Stany Zjednoczone
Michael Cherry
Michael Norman
Bryce Deadmon
Rai Benjamin
Trevor Stewart (elim.)
Randolph Ross (elim.)
Vernon Norwood (elim.)
2:55,70 SB  Holandia
Liemarvin Bonevacia
Terrence Agard
Tony van Diepen
Ramsey Angela
Jochem Dobber (elim.)
2:57,11 NR  Botswana
Isaac Makwala
Baboloki Thebe
Zibani Ngozi
Bayapo Ndori
2:57,27 [37]
Chód na 20 km
(szczegóły)
Włochy Massimo Stano 1:21:05 Japonia Koki Ikeda 1:21:14 Japonia Toshikazu Yamanishi 1:21:28 [38]
Chód na 50 km
(szczegóły)
Polska Dawid Tomala 3:50:08 Niemcy Jonathan Hilbert 3:50:44 Kanada Evan Dunfee 3:50:59 SB [39]
Skok wzwyż
(szczegóły)
Katar Mutazz Isa Barszim

Włochy Gianmarco Tamberi

2,37 m SB Nie przyznano Białoruś Maksim Niedasiekau 2,37 m NR [40]
Skok o tyczce
(szczegóły)
Szwecja Armand Duplantis 6,02 m Stany Zjednoczone Christopher Nilsen 5,97 m PB Brazylia Thiago Braz 5,87 m SB [41]
Skok w dal
(szczegóły)
Grecja Miltiadis Tendoglu 8,41 m Kuba Juan Miguel Echevarría 8,41 m Kuba Maykel Massó 8,21 m [42]
Trójskok
(trójskok)
Portugalia Pedro Pablo Pichardo 17,98 m NR Zhu Yaming 17,57 m PB Burkina Faso Fabrice Zango 17,47 m [43]
Pchnięcie kulą
(szczegóły)
Stany Zjednoczone Ryan Crouser 23,30 m OR Stany Zjednoczone Joe Kovacs 22,65 m Nowa Zelandia Tomas Walsh 22,47 SB [44]
Rzut dyskiem
(szczegóły)
Szwecja Daniel Ståhl 68,90 m Szwecja Simon Pettersson 67,39 m Austria Lukas Weißhaidinger 67,07 m [45]
Rzut młotem
(szczegóły)
Polska Wojciech Nowicki 82,52 m PB Norwegia Eivind Henriksen 81,58 m NR Polska Paweł Fajdek 81,53 m [46]
Rzut oszczepem
(szczegóły)
Indie Neeraj Chopra 87,58 Czechy Jakub Vadlejch 86,67 SB Czechy Vitezslav Vesely 85,44 SB [47]
Dziesięciobój
(szczegóły)
Kanada Damian Warner 9018 pkt. OR Francja Kévin Mayer 8726 pkt. SB Australia Ashley Moloney 8649 pkt. AR [48]

Mieszane

Konkurencja:
1. miejsce
Rezultat
2. miejsce
Rezultat
3. miejsce
Rezultat Źródło
Sztafeta 4 × 400 m
(szczegóły)
 Polska
Karol Zalewski
Natalia Kaczmarek
Justyna Święty-Ersetic
Kajetan Duszyński
Dariusz Kowaluk (elim.)
Iga Baumgart-Witan (elim.)
Małgorzata Hołub-Kowalik (elim.)
3:09,87 OR ER  Dominikana
Lidio Andrés Feliz
Marileidy Paulino
Anabel Ventura Medina
Alexander Ogando
Luguelín Santos (elim.)
3:10,21 NR  Stany Zjednoczone
Trevor Stewart
Kendall Ellis
Kaylin Whitney
Vernon Norwood
Elija Godwin (elim.)
Lynna Irby (elim.)
Taylor Manson (elim.)
Bryce Deadmon (elim.)
3:10,22 SB [49]

Tabela medalowa

Stan na 8 sierpnia po zakończeniu zmagań lekkoatletycznych

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Stany Zjednoczone 7 12 7 26
2  Włochy 5 0 0 5
3  Kenia 4 4 2 10
4  Polska 4 2 3 9
5  Jamajka 4 1 4 9
6  Holandia 2 3 3 8
7  Chiny 2 2 1 5
8  Kanada 2 1 3 6
9  Uganda 2 1 1 4
10  Norwegia 2 1 0 3
 Szwecja 2 1 0 3
12  Bahamy 2 0 0 2
13  Niemcy 1 2 0 3
14  Etiopia 1 1 2 4
15  Portugalia 1 1 0 2
 ROC 1 1 0 2
17  Belgia 1 0 1 2
18  Grecja 1 0 0 1
 Indie 1 0 0 1
 Katar 1 0 0 1
 Maroko 1 0 0 1
 Portoryko 1 0 0 1
 Wenezuela 1 0 0 1
24  Wielka Brytania 0 3 3 6
25  Dominikana 0 2 0 2
 Kolumbia 0 2 0 2
27  Australia 0 1 2 3
 Kuba 0 1 2 3
29  Czechy 0 1 1 2
 Japonia 0 1 1 2
31  Bahrajn 0 1 0 1
 Francja 0 1 0 1
 Namibia 0 1 0 1
34  Brazylia 0 0 2 2
 Nowa Zelandia 0 0 2 2
36  Austria 0 0 1 1
 Białoruś 0 0 1 1
 Botswana 0 0 1 1
 Burkina Faso 0 0 1 1
 Grenada 0 0 1 1
 Hiszpania 0 0 1 1
 Nigeria 0 0 1 1
 Ukraina 0 0 1 1
Ogółem 49 47 48 144

Multimedaliści

Poz. Państwo - Zawodnik/-czka

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1. Jamajka Elaine Thompson-Herah 3 0 0 3
2. Holandia Sifan Hassan 2 0 1 3
3. Stany Zjednoczone Sydney McLaughlin 2 0 0 2
Stany Zjednoczone Athing Mu 2 0 0 2
Włochy Lamont Marcell Jacobs 2 0 0 2
6. Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce 1 1 0 2
Polska Iga Baumgart-Witan 1 1 0 2
Polska Małgorzata Hołub-Kowalik 1 1 0 2
Polska Natalia Kaczmarek 1 1 0 2
Polska Justyna Święty-Ersetic 1 1 0 2
Stany Zjednoczone Rai Benjamin 1 1 0 2
Stany Zjednoczone Dalilah Muhammad 1 1 0 2
Uganda Joshua Cheptegei 1 1 0 2
14. Jamajka Shericka Jackson 1 0 2 3
Kanada Andre De Grasse 1 0 2 3
16. Stany Zjednoczone Bryce Deadmon 1 0 1 2
Stany Zjednoczone Kendall Ellis 1 0 1 2
Stany Zjednoczone Allyson Felix 1 0 1 2
Stany Zjednoczone Lynna Irby 1 0 1 2
Stany Zjednoczone Vernon Norwood 1 0 1 2
Stany Zjednoczone Trevor Stewart 1 0 1 2
Stany Zjednoczone Kaylin Whitney 1 0 1 2
23. Dominikana Marileidy Paulino 0 2 0 2
24. Stany Zjednoczone Gabrielle Thomas 0 1 1 2

Źródło danych: Oficjalna strona IO Tokyo 2020[50].

Przypisy

  1. a b c Schedule - Athletics Tokyo 2020 Olympics. [dostęp 30 czerwca 2021].
  2. Athletics - Women's 100m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-01] (ang.).
  3. Athletics - Women's 200m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-03] (ang.).
  4. Athletics - Women's 400m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-06] (ang.).
  5. Athletics - Women's 800m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-03] (ang.).
  6. Athletics - Women's 1500m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-06] (ang.).
  7. Athletics - Women's 5000m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-02] (ang.).
  8. Athletics - Women's 10,000m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-07] (ang.).
  9. Athletics - Women's Marathon Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-07] (ang.).
  10. Athletics - Women's 3000m Steeplechase Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-04] (ang.).
  11. Athletics - Women's 100m Hurdles Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-04] (ang.).
  12. Athletics - Women's 400m Hurdles Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-04] (ang.).
  13. Athletics - Women's 4 x 100m Relay Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-06] (ang.).
  14. Athletics - Women's 4 x 400m Relay Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-07] (ang.).
  15. Athletics - Women's 20km Walk Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-06] (ang.).
  16. Athletics - Women's High Jump Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-07] (ang.).
  17. Athletics - Women's Pole Vault Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  18. Athletics - Women's Long Jump Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-03] (ang.).
  19. Athletics - Women's Triple Jump Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-01] (ang.).
  20. Athletics - Women's Shot Put Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-01] (ang.).
  21. Athletics - Women's Discus Throw Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-02] (ang.).
  22. Athletics - Women's Hammer Throw Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  23. Athletics - Women's Javelin Throw Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-06] (ang.).
  24. Athletics – Women's Heptathlon Final Results, olympics.com.
  25. Athletics - Men's 100m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-01] (ang.).
  26. Athletics - Men's 200m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-04] (ang.).
  27. Athletics - Men's 400m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  28. Athletics - Men's 800m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  29. Athletics - Men's 1500m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-07] (ang.).
  30. Athletics - Men's 5000m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-06] (ang.).
  31. Athletics - Men's 10,000m Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  32. Athletics - Men's Marathon Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-08] (ang.).
  33. Athletics - Men's 3000m Steeplechase Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-02] (ang.).
  34. Athletics - Men's 110m Hurdles Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  35. Athletics - Men's 400m Hurdles Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-03] (ang.).
  36. Athletics - Men's 4 x 100m Relay Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-06] (ang.).
  37. Athletics - Men's 4 x 400m Relay Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-07] (ang.).
  38. Athletics - Men's 20km Walk Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  39. Athletics - Men's 50km Walk Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-06] (ang.).
  40. Athletics - Men's High Jump Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-01] (ang.).
  41. Athletics - Men's Pole Vault Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-03] (ang.).
  42. Athletics - Men's Long Jump Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-02] (ang.).
  43. Athletics - Men's Triple Jump Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  44. Athletics - Men's Shot Put Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  45. Athletics - Men's Discus Throw Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  46. Athletics - Men's Hammer Throw Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  47. Athletics - Men's Javelin Throw Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-07] (ang.).
  48. Athletics – Men's Decathlon Final Results, olympics.com.
  49. Athletics - 4 x 400m Relay Mixed Final Results, olympics.com [dostęp 2021-08-05] (ang.).
  50. Olympic Medal Count. Multimedalists (ang.). olympics.com/tokyo-2020, 2021-08-07. [dostęp 2021-08-07].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Listen to this article