For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2016.

Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2016
2015 2017
Data

6-9 października 2016

Gospodarz

Szczyrk/Wisła

Dyscyplina

skoki narciarskie

Organizator

PZN

Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS134 (8.10.2016)

Maciej Kot

konkurs drużynowy
na skoczni HS134 (9.10.2016)

AZS Zakopane I

Kobiety
konkurs indywidualny
na skoczni HS77 (7.10.2016)

Anna Twardosz

Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2016 – zawody o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich na igelicie, rozegrane na skoczniach Skalite w Szczyrku oraz im. Adama Małysza w Wiśle w październiku 2016.

Zaplanowano rozegranie zawodów indywidualnych oraz drużynowych mężczyzn na skoczni dużej (8-9 października), jak również konkursu indywidualnego kobiet na skoczni średniej (7 października). Odbyły się też zawody juniorskie mężczyzn w trzech kategoriach wiekowych[1].

Wśród kobiet zwyciężyła Anna Twardosz, wyprzedzając Kingę Rajdę oraz Magdalenę Pałasz[2].

W kategorii Junior A wygrał Dominik Kastelik przed Dawidem Krupą i Łukaszem Bukowskim, w kategorii Junior B: Tomasz Pilch przed Bartoszem Czyżem i Pawłem Wąskiem, zaś w kategorii Junior C Mateusz Gruszka przed Karolem Niemczykiem i Patrykiem Hutyrą[3].

W zawodach indywidualnych mężczyzn zwyciężył Maciej Kot przed Kamilem Stochem i Klemensem Murańką[4]. W konkursie wystąpiło 36 spośród 51 zgłoszonych zawodników[5].

Najlepszy w konkursie drużynowym okazał się zespół AZS Zakopane I. Kolejne miejsca zajęły WSS Wisła I oraz LKS Klimczok Bystra[6].

Wyniki

Konkurs indywidualny kobiet (7.10.2016)

M Zawodniczka Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
1. Twardosz, AnnaAnna Twardosz 70,5 m 112,1 72,5 m 115,0 227,1
2. Rajda, KingaKinga Rajda 65,5 m 101,1 72,0 m 116,9 218,0
3. Pałasz, MagdalenaMagdalena Pałasz 64,5 m 98,9 67,0 m 103,4 202,3
4. Szwab, JoannaJoanna Szwab 63,0 m 95,1 67,5 m 105,5 200,6
5. Kil, JoannaJoanna Kil 62,5 m 93,0 68,0 m 99,1 192,1
6. Karpiel, KamilaKamila Karpiel 62,0 m 91,9 65,0 m 94,0 185,9
7. Cieślar, PaulinaPaulina Cieślar 58,5 m 83,7 60,5 m 87,6 171,3
8. Pałasz, KatarzynaKatarzyna Pałasz 52,0 m 67,4 52,5 m 69,0 136,4
9. Pawlikowska, RóżaRóża Pawlikowska 49,5 m 58,4 49,0 m 56,8 115,2
10. Król, SabinaSabina Król 42,0 m 41,4 43,5 m 43,2 84,6
11. Kobiela, NataliaNatalia Kobiela 41,0 m 39,7 38,5 m 30,7 70,4
12. Harsche, KatarzynaKatarzyna Harsche 36,5 m 27,3 42,0 m 39,9 67,2
13. Pietraszko, NikolaNikola Pietraszko 34,0 m 20,3 33,5 m 18,7 39,0
14. Kiersnowska, WiktoriaWiktoria Kiersnowska 35,0 m 22,5 32,0 m 13,9 36,4
15. Żądło, AnnaAnna Żądło 31,0 m 13,2 31,0 m 12,7 25,9

Konkurs indywidualny mężczyzn (8.10.2016)

M Zawodnik Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
1. Kot, MaciejMaciej Kot 131,5 m 151,1 129,5 m 141,3 292,4
2. Stoch, KamilKamil Stoch 127,5 m 144,9 125,5 m 133,1 278,0
3. Murańka, KlemensKlemens Murańka 122,5 m 125,7 122,5 m 119,0 244,7
4. Ziobro, JanJan Ziobro 122,0 m 124,8 121,5 m 116,7 241,5
5. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł 125,5 m 131,1 117,5 m 108,0 239,1
6. Biela, StanisławStanisław Biela 127,5 m 128,0 118,5 m 109,8 237,8
7. Żyła, PiotrPiotr Żyła 120,0 m 120,7 120,5 m 114,9 235,6
8. Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek 121,0 m 123,0 119,5 m 112,1 235,1
9. Hula, StefanStefan Hula 121,5 m 123,9 116,0 m 104,8 228,7
10. Stękała, AndrzejAndrzej Stękała 118,0 m 116,1 117,5 m 108,0 224,1
11. Kantyka, PrzemysławPrzemysław Kantyka 118,0 m 116,1 116,5 m 106,2 222,3
12. Miętus, KrzysztofKrzysztof Miętus 117,5 m 115,2 116,5 m 106,2 221,4
13. Kastelik, DominikDominik Kastelik 121,5 m 115,2 114,5 m 101,6 216,8
14. Wolny, JakubJakub Wolny 120,0 m 120,7 111,5 m 95,7 216,4
15. Pilch, TomaszTomasz Pilch 114,5 m 101,6 117,0 m 107,1 208,7
16. Wąsek, PawełPaweł Wąsek 117,0 m 107,1 110,0 m 93,0 200,1
17. Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun 112,5 m 105,2 108,5 m 88,8 194,0
18. Leja, KrzysztofKrzysztof Leja 115,0 m 103,0 108,5 m 90,3 193,3
19. Jarząbek, DawidDawid Jarząbek 115,5 m 103,4 106,0 m 84,3 187,7
20. Rutkowski, ŁukaszŁukasz Rutkowski 111,5 m 95,2 102,0 m 77,1 172,3
21. Czyż, BartoszBartosz Czyż 109,0 m 91,2 103,5 m 79,8 171,0
21. Kukuła, ArturArtur Kukuła 111,5 m 95,7 101,0 m 75,3 171,0
23. Bukowski, ŁukaszŁukasz Bukowski 99,0 m 71,7 102,5 m 76,5 148,2
24. Hutyra, PatrykPatryk Hutyra 101,5 m 75,2 99,0 m 71,2 146,4
25. Zapotoczny, AndrzejAndrzej Zapotoczny 110,0 m 93,0 91,0 m 52,3 145,3
26. Karpiel, KrystianKrystian Karpiel 98,5 m 69,3 98,5 m 70,3 139,6
27. Juroszek, KacperKacper Juroszek 99,5 m 70,6 98,0 m 67,9 138,5
28. Skupień, DamianDamian Skupień 97,5 m 67,5 95,0 m 63,0 130,5
29. Krupa, DawidDawid Krupa 96,5 m 65,7 94,5 m 61,6 127,3
30. Marusarz, WojciechWojciech Marusarz 96,0 m 64,3 90,0 m 52,5 116,8
31. Staszel, MateuszMateusz Staszel 89,0 m 50,2 86,0 m 44,3 94,5
32. Chyc, PawełPaweł Chyc 88,0 m 49,4
nq
49,4
33. Stosel, KacperKacper Stosel 86,0 m 45,3
nq
45,3
34. Rajda, MateuszMateusz Rajda 85,0 m 42,0
nq
42,0
35. Jojko, SzymonSzymon Jojko 79,0 m 27,7
nq
27,7
36. Gruszka, MateuszMateusz Gruszka 76,5 m 27,2
nq
27,2

Konkurs drużynowy (9.10.2016)

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1. AZS Zakopane I Miętus, KrzysztofKrzysztof Miętus 118,0 m 108,9 119,0 m 112,2 221,1 972,8
Leja, KrzysztofKrzysztof Leja 109,0 m 91,2 113,0 m 98,4 189,6
Stękała, AndrzejAndrzej Stękała 128,0 m 129,4 126,0 m 124,8 254,2
Kot, MaciejMaciej Kot 125,5 m 150,1 127,5 m 157,8 307,9
2. WSS Wisła I Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł 119,5 m 113,1 122,5 m 118,5 231,6 946,4
Wąsek, PawełPaweł Wąsek 116,5 m 105,7 119,0 m 111,7 217,4
Pilch, TomaszTomasz Pilch 129,0 m 131,2 122,5 m 115,0 246,2
Żyła, PiotrPiotr Żyła 127,0 m 128,1 124,5 m 123,1 251,2
3. LKS Klimczok Bystra Kudzia, PiotrPiotr Kudzia 73,0 m 18,4 100,0 m 73,0 91,4 783,6
Wolny, JakubJakub Wolny 119,0 m 111,2 123,0 m 119,4 230,6
Kantyka, PrzemysławPrzemysław Kantyka 129,0 m 115,8 122,5 m 100,7 216,5
Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek 123,5 m 120,3 126,0 m 124,8 245,1
4. TS Wisła Zakopane I Jarząbek, DawidDawid Jarząbek 110,0 m 93,0 110,0 m 93,0 186,0 767,5
Rutkowski, ŁukaszŁukasz Rutkowski 98,5 m 68,8 110,0 m 93,0 161,8
Bukowski, ŁukaszŁukasz Bukowski 109,5 m 90,1 102,5 m 77,0 167,1
Murańka, KlemensKlemens Murańka 127,0 m 123,1 127,5 m 129,5 252,6
5. SSR LZS Sokół Szczyrk Hutyra, PatrykPatryk Hutyra 97,5 m 67,5 100,0 m 64,8 132,3 712,5
Krupa, DawidDawid Krupa 95,0 m 63,0 104,0 m 80,7 143,7
Kastelik, DominikDominik Kastelik 118,5 m 109,8 113,5 m 99,3 209,1
Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun 117,5 m 108,0 123,0 m 119,4 227,4
6. WSS Wisła II Juroszek, JakubJakub Juroszek 103,0 m 77,9 101,5 m 75,7 153,6 607,4
Jojko, SzymonSzymon Jojko 86,0 m 43,8 76,0 m 25,8 69,6
Kukuła, ArturArtur Kukuła 108,0 m 88,4 117,0 m 107,1 195,5
Czyż, BartoszBartosz Czyż 114,0 m 100,7 107,5 m 88,0 188,7
7. AZS Zakopane II Stosel, KacperKacper Stosel 92,0 m 56,6 94,5 m 62,6 119,2 494,4
Staszel, MateuszMateusz Staszel 88,0 m 48,9 86,0 m 44,3 93,2
Marusarz, WojciechWojciech Marusarz 89,0 m 50,7 90,0 m 53,5 104,2
Zapotoczny, AndrzejAndrzej Zapotoczny 110,5 m 93,9 105,5 m 83,9 177,8
8. TS Wisła Zakopane II Szczechowicz, AndrzejAndrzej Szczechowicz 65,0 m 5,5 52,0 m -21,9 -16,4 357,2
Chyc, PawełPaweł Chyc 88,5 m 49,3 85,0 m 42,0 91,3
Skupień, DamianDamian Skupień 99,5 m 71,1 103,5 m 79,8 150,9
Karpiel, KrystianKrystian Karpiel 98,0 m 68,4 95,0 m 63,0k 131,4

Przypisy

  1. Alicja Kosman: Kolejne zmiany w programie Letnich Mistrzostw Polski w skokach i kombinacji. pzn.pl, 2016-10-05. [dostęp 2016-10-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-09)].
  2. Alicja Kosman: Anna Twardosz Mistrzynią Polski Kobiet w skokach!. pzn.pl, 2016-10-07. [dostęp 2016-10-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-17)].
  3. Alicja Kosman: MP w Szczyrku: Kastelik, Pilch i Gruszka najlepszymi juniorami. pzn.pl, 2016-10-07. [dostęp 2016-10-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-23)].
  4. Anna Karczewska: Maciej Kot bezkonkurencyjny w Mistrzostwach Polski w Wiśle. pzn.pl, 2016-10-08. [dostęp 2016-10-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-12)].
  5. Adam Bucholz: LMP w Wiśle: Maciej Kot ze złotym medalem. skijumping.pl, 2016-10-08. [dostęp 2016-10-08].
  6. Anna Karczewska: AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski!. pzn.pl, 2016-10-09. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-12)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2016
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.