Litwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Litwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008.

Litwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Litwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Litwa
Kod MKOl LTU
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Pekin
Chorąży Šarūnas Jasikevičius[1]
Liczba zawodników 74 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 57.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
3
Razem
5

Litwę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 reprezentowało 74 sportowców w 14 dyscyplinach.

Był to 7. start Litwy na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Srebro
Gintarė Volungevičiūtė
żeglarstwo
Laser Radial
Srebro
Edvinas Krungolcas
pięciobój nowoczesny
indywidualnie
Brąz
Mindaugas Mizgaitis
zapasy
styl klasyczny do 120 kg
Brąz
Virgilijus Alekna
lekkoatletyka
rzut dyskiem
Brąz
Andrejus Zadneprovskis
pięciobój nowoczesny
indywidualnie


Medale według dni
Dzień Data
Razem
Dzień 0 8
Dzień 1 9 0 0 0 0
Dzień 2 10 0 0 0 0
Dzień 3 11 0 0 0 0
Dzień 4 12 0 0 0 0
Dzień 5 13 0 0 0 0
Dzień 6 14 0 0 1 1
Dzień 7 15 0 0 0 1
Dzień 8 16 0 0 0 1
Dzień 9 17 0 0 0 1
Dzień 10 18 0 0 0 1
Dzień 11 19 0 1 1 3
Dzień 12 20 0 0 0 3
Dzień 13 21 0 0 0 3
Dzień 14 22 0 1 1 5
Dzień 15 23 0 0 0 5
Dzień 16 24 0 0 0 5

Reprezentanci

Badminton

Kobieta

Mężczyzna

Boks

Mężczyźni

  • Egidijus Kavaliauskas – kategoria lekkopółśrednia (do 64 kg), odpadł w 1/16 finału
  • Daugirdas Semiotas – kategoria lekkopółśrednia (do 64 kg), odpadł w 1/16 finału
  • Jaroslavas Jakšto – kategoria superciężka (powyżej 91 kg), odpadł w ćwierćfinale (5. miejsce)

Gimnastyka

Gimnastyka artystyczna

Kobieta

  • Jelena Zanevskaja – wielobój indywidualnie, zajęła 54. miejsce

Judo

Mężczyzna

  • Albert Techov – kategoria do 60 kg, odpadł w 1/16 finału

Kajakarstwo

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni

  • Tomas Gadeikis, Raimundas Labuckas – C-2 500 m, odpadli w półfinale (10. miejsce)
  • Egidijus Balčiūnas, Alvydas Duonėla – K-2 500 m, odpadli w półfinale (12. miejsce)

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Kobiety

Mężczyźni

  • Dainius Kairelis – wyścig ze startu wspólnego, zajął 74. miejsce
  • Ignatas Konovalovas – wyścig ze startu wspólnego, zajął 29. miejsce

Kolarstwo torowe

Kobiety

  • Simona Krupeckaitė – sprint, odpadła w ćwierćfinale (8. miejsce)
  • Svetlana Pauliukaitė – wyścig na dochodzenie, odpadła w rundzie kwalifikacyjnej (12. miejsce); wyścig punktowy, zajęła 12. miejsce
  • Vilija Sereikaitė – wyścig na dochodzenie, odpadła w pierwszej rundzie (6. miejsce)

Koszykówka

Mężczyźni – 4. miejsce

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Eglė Balčiūnaitė – bieg na 800 m, odpadła w drugiej rundzie (22. miejsce)
  • Živilė Balčiūnaitė – maraton, zajął 12. miejsce
  • Audra Dagelytė – bieg na 100 m, nie wystartowała
  • Rasa Drazdauskaitė – maraton, zajął 37. miejsce
  • Lina Grinčikaitė – bieg na 100 m, odpadła w półfinale (14. miejsce)
  • Witalij Kozłow – bieg na 800 m, odpadła w pierwszej rundzie (46. miejsce)
  • Sonata Milušauskaitė – chód na 20 km, zajęła 16. miejsce
  • Kristina Saltanovič – chód na 20 km, zajęła 19. miejsce
  • Zinaida Sendriūtė – rzut dyskiem, odpadła w rundzie kwalifikacyjnej (33. miejsce)
  • Austra Skujytė – siedmiobój lekkoatletyczny, nie ukończyła konkurencji
  • Inga Stasiulionytė – rzut oszczepem, odpadła w rundzie kwalifikacyjnej (32. miejsce)
  • Rasa Troup – bieg na 3000 m z przeszkodami, odpadła w pierwszej rundzie (19. miejsce)
  • Karina Vnukova – skok wzwyż, odpadła w rundzie kwalifikacyjnej (23. miejsce)
  • Viktorija Žemaitytė – siedmiobój lekkoatletyczny, nie ukończyła konkurencji

Mężczyźni

  • Virgilijus Alekna – rzut dyskiem,
    brązowy medal
  • Darius Škarnulis – chód na 50 km, nie ukończył konkurencji
  • Donatas Škarnulis – chód na 50 km, nie ukończył konkurencji
  • Tadas Šuškevičius – chód na 50 km, zajął 32. miejsce
  • Marius Žiūkas – chód na 20 km, zajął 35. miejsce

Pięciobój nowoczesny

Kobiety

Mężczyźni

Pływanie

Kobiety

  • Raminta Dvariškytė – 200 m stylem klasycznym, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (35. miejsce)
  • Rugilė Mileišytė – 50 m stylem dowolnym, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (39. miejsce)

Mężczyźni

  • Saulius Binevičius – 200 m stylem dowolnym, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (47. miejsce)
  • Edvinas Dautartas – 200 m stylem klasycznym, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (31. miejsce)
  • Rolandas Gimbutis – 50 m stylem dowolnym, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (58. miejsce)
  • Vytautas Janušaitis – 100 m stylem grzbietowym, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (32. miejsce); 200 m stylem zmiennym, odpadł w półfinale (15. miejsce)
  • Rimvydas Šalčius – 100 m stylem motylkowym, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (34. miejsce)
  • Giedrius Titenis – 100 m stylem klasycznym, odpadł w półfinale (12. miejsce)
  • Paulius Viktoravičius – 100 m stylem dowolnym, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (28. miejsce)

Podnoszenie ciężarów

Mężczyzna

Strzelectwo

Kobieta

Tenis stołowy

Kobieta

Wioślarstwo

Mężczyzna

Zapasy

Mężczyźni

  • Mindaugas Ežerskis – kategoria do 96 kg, przegrał mecz w 1/8 finale, a następnie w drugiej rundzie repasaży (7. miejsce)
  • Aleksandras Kazakevičius – kategoria do 66 kg, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (15. miejsce)
  • Valdemaras Venckaitis – kategoria do 74 kg, odpadł w 1/8 finału (14. miejsce)

Żeglarstwo

Kobieta

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Litwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Listen to this article