Luksemburg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Luksemburg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Luksemburg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Luksemburg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Luksemburg
Kod MKOl LUX
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Rzym
Liczba zawodników 52 w 48 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Reprezentacja Luksemburga na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 w Rzymie liczyła 52 zawodników.

Reprezentanci Luksemburga na Igrzyskach

Boks

Mężczyźni

  • Roby Rausch - waga musza - 17. miejsce
  • Charles Reiff - waga kogucia - 17. miejsce
  • Francois Sowa - waga lekkopółśrednia - 33. miejsce
  • René Grün - waga półśrednia - 17. miejsce
  • Ray Cillien - waga półciężka - 9. miejsce

Gimnastyka

Mężczyźni

  • Josy Stoffel
Ćwiczenia na podłodze - 46. miejsce
wielobój - 18. miejsce
skok - 20. miejsce
poręcz - 26. miejsce
drążek - 17. miejsce
kółka - 39. miejsce
koń z łęgami - 18. miejsce
  • Armand Huberty
Ćwiczenia na podłodze - 86. miejsce
wielobój - 70. miejsce
skok - 63. miejsce
poręcz - 72. miejsce
drążek - 17. miejsce
kółka - 69. miejsce
koń z łęgami - 83. miejsce
  • Marcel Coppin
Ćwiczenia na podłodze - 101. miejsce
wielobój - 100. miejsce
skok - 87. miejsce
poręcz - 98. miejsce
drążek - 86. miejsce
kółka - 111. miejsce
koń z łęgami - 107. miejsce
  • Hubert Erang
Ćwiczenia na podłodze - 104. miejsce
wielobój - 119. miejsce
skok - 102. miejsce
poręcz - 116. miejsce
drążek - 120. miejsce
kółka - 121. miejsce
koń z łęgami - 112. miejsce
  • Michel Kiesgen
Ćwiczenia na podłodze - 122. miejsce
wielobój - 97. miejsce
skok - 111. miejsce
poręcz - 101. miejsce
drążek - 78. miejsce
kółka - 66. miejsce
koń z łęgami - 97. miejsce
  • François Eisenbarth
Ćwiczenia na podłodze - 127. miejsce
wielobój - 121. miejsce
skok - 119. miejsce
poręcz - 121. miejsce
drążek - 117. miejsce
kółka - 120. miejsce
koń z łęgami - 119. miejsce
  • Josy Stoffel, Armand Huberty, Hubert Erang, François Eisenbarth, Michel Kiesgen, Marcel Coppin - wielobój drużynowo - 17. miejsce

Kobiety

  • Liliane Becker
Ćwiczenia na podłodze - 101. miejsce
wielobój - 98. miejsce
skok - 83. miejsce
poręcz - 104. miejsce
równoważnia - 90. miejsce
Ćwiczenia na podłodze - 105. miejsce
wielobój - 106. miejsce
skok - 107. miejsce
poręcz - 109. miejsce
równoważnia - 111. miejsce

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • André Conrardy - K-1 1000 m - odpadł w repasażach
  • Marcel Lentz, Léon Klares - K-2 1000 m - odpadli w repasażach

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

  • Roby Hentges - indywidualnie - 14. miejsce
  • René Andring - indywidualnie - 25. miejsce
  • Roger Thull - indywidualnie - 51. miejsce
  • Louis Grisius - indywidualnie - nie ukończył
  • Nico Pleimling, René Andring, Louis Grisius, Raymond Bley - drużynowo - 22. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Roger Bofferding - 200 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Felix Heuertz - 400 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Norbert Haupert - 800 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Jean Aniset - 5000 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Roger Bofferding, Felix Heuertz, Norbert Haupert, Ramon Humbert - sztafeta 4 × 400 metrów - odpadli w eliminacjach
  • Charel Sowa
chód 20 km - 18. miejsce
chód 50 km - 21. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • René Wagner - 100 metrów stylem dowolnym - odpadł w eliminacjach
  • Rudy Muller - 100 metrów stylem grzbietowym - odpadł w eliminacjach
  • Erny Schweitzer - 200 metrów stylem klasycznym - odpadł w eliminacjach

Kobiety

  • Simone Theis - 100 metrów stylem grzbietowym - odpadła w eliminacjach

Podnoszenie ciężarów

  • Roger Hippertchen - waga lekka - 24. miejsce
  • Henri Mersch - waga ciężka - 16. miejsce

Sztrzelectwo

Mężczyźni

Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m - 69. miejsce
Karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 58. miejsce

Szermierka

Mężczyźni

  • Jean Link - floret - odpadł w drugiej rundzie
  • Édouard Didier - floret - odpadł w eliminacjach
  • Robert Schiel - floret - odpadł w eliminacjach
  • Jean Link, Édouard Didier, Robert Schiel, Roger Theisen, Jean-Paul Olinger - floret drużynowo - 9. miejsce
  • Eddi Gutenkauf - szpada - odpadł w drugiej rundzie
  • Robert Schiel - szpada - odpadł w eliminacjach
  • Roger Theisen - szpada - odpadł w eliminacjach
  • Edy Schmit, Eddi Gutenkauf, Robert Schiel, Roger Theisen, Rudy Kugeler - szpada drużynowo - 5. miejsce

Kobiety

  • Colette Flesch - floret - odpadła w eliminacjach
  • Ginette Rossini - floret - odpadła w eliminacjach

Zapasy

Mężczyźni

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Luksemburg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article