MHL (2013/2014) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for MHL (2013/2014).

MHL (2013/2014)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Młodzieżowa Hokejowa Liga 2013/2014
2013 2015
Sezon zasadniczy
Termin 3 września 2013 - 29 kwietnia 2014
Liczba drużyn 40
Liczba kolejek 56
Król strzelców Aleksiej Mitrofanow (Tołpar Ufa) – 40 goli[1]
Najskuteczniejszy zawodnik Aleksiej Mitrofanow (Tołpar Ufa) – 92 pkt.[2]
Mistrz regularny Łoko Jarosław
Playoff
Król strzelców Arsienij Chaciej (MHK Spartak) – 11 goli[3]
Najskuteczniejszy zawodnik Maksim Mamin (Krasnaja Armija) – 21 pkt.[4]
Mistrz MHL MHK Spartak Moskwa
Ostatnia aktualizacja informacji: 8 października 2020.

Sezon Młodzieżowej Hokejowej Ligi 2013/2014 – piąty sezon juniorskich rozgrywek MHL.

Uczestnicy

W porównaniu do poprzedniego sezonu MHL liczba uczestników wzrosła z 33 do 40. Do ligi powróciła drużyna Ładja Togliatti (występująca wcześniej do 2012). Do rozgrywek zaakceptowano zespoły z siedmiu państw: Rosji, Łotwy, Białorusi, Kazachstanu, Czech, Ukrainy, Austrii, Węgier. Przed sezonem do ligi przyjęto austriacko-niemiecki zespół Red Bull z Salzburga[5], ukraiński Mołodaja Gwardija z Doniecka, Dinamo Sankt Petersburg[6] oraz węgierski Patriot Budapeszt, który pod koniec września 2013 został wycofany z rozgrywek[7].

W strukturze podziału pozostał układ dwóch konferencji, zaś przywrócono cztery dywizje. Po zwiększeniu liczby uczestników w każdej dywizji ulokowano po 10 drużyn.

Dywizja Drużyna Miasto Trener Klub nadrzędny (KHL / WHL / inne ligi)
Konferencja Zachód
Dywizja
Północny
Zachód
Ałmaz Czerepowiec Rosja Czerepowiec Jewgienij Michałkiewicz Siewierstal Czerepowiec
Dinamo Sankt Petersburg Rosja Petersburg Aleksandr Zybin Dinamo Moskwa
Dynama-Szynnik Białoruś Bobrujsk Aleksandr Bielawski Dinamo Mińsk/Szynnik Bobrujsk
Junost' Białoruś Mińsk Igor Kriwoszłyk Junost' Mińsk
Kapitan Stupino Rosja Stupino Igor Gabriłow Kapitan Stupino
Łoko Jarosław Rosja Jarosław Anatolij Chomienko Łokomotiw Jarosław
Russkije Witiazi Czechow Rosja Czechow Igor Gorbienko Witiaź Czechow
HK Rīga Łotwa Ryga Leonīds Tambijevs Dinamo Ryga
Sieriebrianyje Lwy Petersburg Rosja Petersburg Andriej Kozyriew
SKA-1946 Sankt Petersburg Rosja Petersburg Ilja Gorbuszyn SKA Sankt Petersburg
Dywizja
Centrum
Amurskije Tigry Chabarowsk Rosja Chabarowsk Jurij Kaczałow Amur Chabarowsk
Atłanty Mytiszczi Rosja Mytiszczi Aleksiej Jaruszkin Atłant Mytiszczi
MHK Chimik Woskriesiensk Rosja Woskriesiensk Jurij Strachow Chimik Woskriesiensk
Energie Karlowe Wary Czechy Karlowe Wary Tomáš Mariška HC Energie Karlowe Wary
Krasnaja Armija Moskwa Rosja Moskwa Michaił Wasiljew CSKA Moskwa
Mołoda Hwardija Ukraina Donieck Ołeksandr Hodyniuk Donbas Donieck
HK MWD Rosja Bałaszycha Siergiej Orieszkin Dinamo Moskwa
Patriot Węgry Budapeszt
Red Bull Austria Salzburg Derek Mayer EC Red Bull Salzburg / EHC Red Bull Monachium
MHK Spartak Moskwa Rosja Moskwa Oleg Bratasz Spartak Moskwa
Konferencja Wschód
Dywizja
Powołże
Bars Kazań Rosja Kazań Siergiej Łopuszanski Ak Bars Kazań
Biełyje Tigry Orenburg Rosja Orenburg Siergiej Siurdiajew HK Orienburżje
Czajka Niżny Nowogród Rosja Niżny Nowogród Wiktor Dobrochotow Torpedo Niżny Nowogród
HK Czełny Rosja Nabierieżnyje Czełny Ajdar Musakajew
Ładja Togliatti Rosja Togliatti Eduard Gorbajew Łada Togliatti
Mołot Perm Rosja Perm Oleg Guszyn Mołot-Prikamje Perm
Olimpija Kirowo-Czepieck Rosja Kirowo-Czepieck Dmitrij Dmitrijew
Rieaktor Niżniekamsk Rosja Niżniekamsk Aleksandr Sokołow Nieftiechimik Niżniekamsk
Stalnyje Lisy Magnitogorsk Rosja Magnitogorsk Igor Androsow Mietałłurg Magnitogorsk
Tołpar Ufa Rosja Ufa Aleksandr Siemak Saławat Jułajew Ufa
Dywizja
Ural
Syberia
Awto Jekaterynburg Rosja Jekaterynburg Jewgienij Muchin Awtomobilist Jekaterynburg
Biełyje Miedwiedi Czelabińsk Rosja Czelabińsk Anwar Gatijatulin Traktor Czelabińsk
Junior Kurgan Rosja Kurgan Walerij Nikulin Zauralje Kurgan
Kristałł Biedrsk Rosja Bierdsk Władimir Gromilin
Kuznieckije Miedwiedi Nowokuźnieck Rosja Nowokuźnieck Jurij Gajlik Mietałłurg Nowokuźnieck
Mamonty Jugry Chanty-Mansyjsk Rosja Chanty-Mansyjsk Pawieł Jezowskich Jugra Chanty-Mansyjsk
Omskije Jastrieby Rosja Omsk Jurij Panow Awangard Omsk
Sibirskije Snajpiery Nowosybirsk Rosja Nowosybirsk Nikołaj Zawaruchin Sibir Nowosybirsk
Snieżnyje Barsy Kazachstan Astana Galym Mambietalijew Barys Astana
Tiumienski Legion Rosja Tiumeń Aleksandr Kuźmin Rubin Tiumeń

Sezon zasadniczy

W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegrała po 56 spotkań, a w dywizjach triumfowali[8].

  • Konferencja Zachód:
    • Dywizja Północny Zachód – Łoko Jarosław: 136 pkt. (najlepsza drużyna całej ligi[9])
    • Dywizja Centrum – HK MWD: 132 pkt.
  • Konferencja Wschód:
    • Dywizja Powołże – Bars Kazań: 135 pkt.
    • Dywizja Ural-Syberia – Biełyje Miedwiedi Czelabińsk: 132 pkt.

Faza play-off

Do fazy play-off zakwalifikowało się 32 drużyny tj. po 16 drużyn z każdej konferencji (w ubiegłych edycjach w play-off grało łącznie 16 ekip). W finale MHK Spartak Moskwa pokonał Krasnaję Armiję Moskwa w meczach 4:3, zdobywając Puchar Charłamowa[10]. W ostatnim, siódmym meczu finałów 29 kwietnia 2014 triumfatorzy wygrali 3:2, a przesądzającego gola zdobył Ilha Pawłukow[11]. Rywalizacji o trzecie miejsce nie rozgrywano.

Zawodnicy miesięcy

W trakcie sezonu przyznawano nagrody indywidualne w trzech kategoriach odnośnie pozycji zawodników (bramkarz, obrońca, napastnik) za czas poszczególnych miesięcy[12][13][14].

Miesiąc Bramkarz Obrońca Napastnik
Wrzesień Rosja Igor Szestiorkin (MHK Spartak) Rosja Igor Gładun (Mamonty Jugry) Rosja Aleksiej Mitrofanow (Tołpar Ufa)
Październik Rosja Maksim Sidorow (Łoko) Rosja Igor Gładun (Mamonty Jugry) Rosja Dienis Szurakow (Czajka)
Listopad Rosja Wasilij Diemczenko (Biełyje Miedwiedi) Rosja Daniił Ariefjew (Omskije Jastrieby) Rosja Nikita Szacki (Russkije Witiazi)
Grudzień Rosja Iwan Boczarow (HK MWD) Rosja Rusłan Ibatullin (Tołpar) Rosja Aleksiej Mitrofanow (Tołpar Ufa)
Styczeń Rosja Wasilij Diemczenko (Biełyje Miedwiedi) Łotwa Daniił Ariefjew (Omskije Jastrieby) Rosja Ilja Nikołajew (Mamonty Jugry)
Luty Rosja Jewgienij Jarosławlew (Bars) Rosja Daniił Ariefjew (Omskije Jastrieby) Rosja Jegor Morozow (Mołoda Hwardija)

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
MHL (2013/2014)
Listen to this article