For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for MHL (2016/2017).

MHL (2016/2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Młodzieżowa Hokejowa Liga 2016/2017
2016 2018
Szczegóły
Państwo

 Rosja

Liczba zespołów

31

Runda zasadnicza
Termin

4 września 2016 - 22 kwietnia 2017

Liczba kolejek

56 (Z) / 60 (W)

Zwycięzca

Rieaktor Niżniekamsk[1]

Król strzelców

Anton Kowalow (Omskije Jastrieby) – 41 goli[2]

Najskuteczniejszy zawodnik

Artiom Manukian (Omskije Jastrieby) – 105 pkt.[3]

Runda finałowa
Zwycięzca

Krasnaja Armija Moskwa

Król strzelców

Siemion Koszelew (Krasnaja Armija) – 11 goli[4]

Najskuteczniejszy zawodnik

Andriej Kuźmienko (Krasnaja Armija) – 24 pkt.[5]

Sezon Młodzieżowej Hokejowej Ligi 2016/2017 – ósmy sezon juniorskich rozgrywek MHL.

Uczestnicy

W porównaniu do poprzedniej edycji z ligi wystąpiły drużyny: Sachalinskije Akuły Jużnosachalińsk, Reprezentacja Rosji do lat 18, Olimpija Kirowo-Czepieck i białoruska Dynama-Raubiczy[6]. Do ligi przyjęto Tajfun z Ussuryjska, Krylja Sowietow Moskwa, Sputnik Almietjewsk i kazachski Ałtaj Ust-Kamienogorsk (dwa ostatnie do 2016 grały w MHL-B[7]. 25 lipca 2016 został zatwierdzony skład nowego sezonu MHL. Do sezonu 2015/2016 zgłoszono 31 zespołów z trzech krajów, 28 z Rosji, dwa z Kazachstanu i jeden z Łotwy.

W formacie rozgrywek dokonano zmiany, według której zniesiono podział na dywizje w konferencjach. W Konferencji Zachód skupiono 15 zespołów i każdy z nich rozegrał 56 spotkań, a w Konferencji Wschód ulokowano 16 drużyn i każda rozegrała 60 meczów.

Drużyna Miasto Trener Klub nadrzędny (KHL / WHL / inne ligi)
Konferencja Zachód
Ałmaz Czerepowiec Rosja Czerepowiec Jewgienij Stawrowski Siewierstal Czerepowiec
Amurskije Tigry Chabarowsk Rosja Chabarowsk Walerij Dawłetszyn Amur Chabarowsk
Atłanty Mytiszczi Rosja Mytiszczi Władimir Potapow
Czajka Niżny Nowogród Rosja Niżny Nowogród Wiaczesław R'ianow Torpedo Niżny Nowogród
MHK Dinamo Sankt Petersburg Rosja Petersburg Nikołaj Akimow Dinamo Moskwa
Krasnaja Armija Moskwa Rosja Moskwa Boris Mironow CSKA Moskwa
Krylja Sowietow Moskwa Rosja Moskwa Jurij Strachow
Łoko Jarosław Rosja Jarosław Dmitrij Krasotkin Łokomotiw Jarosław
HK MWD Rosja Bałaszycha Siergiej Pietrienko Dinamo Moskwa
HK Rīga Łotwa Ryga Ronalds Ozoliņš Dinamo Ryga
Russkije Witiazi Czechow Rosja Czechow Lew Bierdiczewski Witiaź Czechow
SKA-1946 Sankt Petersburg Rosja Petersburg Michaił Miłochin SKA Sankt Petersburg
SKA-Sieriebrianyje Lwy Sankt Petersburg Rosja Petersburg Siergiej Jarowoj
MHK Spartak Moskwa Rosja Moskwa Władimir Tiurikow Spartak Moskwa
Tajfun Rosja Ussuryjsk Igor Aleksandrow
Konferencja Wschód
Ałtaj Kazachstan Ust-Kamienogorsk Dmitrij Fokin Torpedo Ust-Kamienogorsk
Awto Jekaterynburg Rosja Jekaterynburg Wienier Safin Awtomobilist Jekaterynburg
Biełyje Miedwiedi Czelabińsk Rosja Czelabińsk Maksim Smielnicki Traktor Czelabińsk
Irbis Kazań Rosja Kazań Dmitrij Bałmin Ak Bars Kazań
Kuznieckije Miedwiedi Nowokuźnieck Rosja Nowokuźnieck Aleksandr Kitow Mietałłurg Nowokuźnieck
Ładja Togliatti Rosja Togliatti Władimir Szychanow Łada Togliatti
Mamonty Jugry Chanty-Mansyjsk Rosja Chanty-Mansyjsk Dmitrij Burłucki Jugra Chanty-Mansyjsk
Omskije Jastrieby Rosja Omsk Igor Ziemlanoj Awangard Omsk
Rieaktor Niżniekamsk Rosja Niżniekamsk Aleksandr Sokołow Nieftiechimik Niżniekamsk
Sarmaty Orenburg Rosja Orenburg Dmitrij Stułow HK Orienburżje
Sibirskije Snajpiery Nowosybirsk Rosja Nowosybirsk Jarosław Luzienkow Sibir Nowosybirsk
Snieżnyje Barsy Astana Kazachstan Astana Gałym Mambietalijew Barys Astana
Sputnik Almietjewsk Rosja Almietjewsk Siergiej Mordwincew Nieftianik Almietjewsk
Stalnyje Lisy Magnitogorsk Rosja Magnitogorsk Witalij Sołowjow Mietałłurg Magnitogorsk
Tiumienski Legion Rosja Tiumeń Władimir Gusiew Rubin Tiumeń
Tołpar Ufa Rosja Ufa Konstantin Połozow Saławat Jułajew Ufa

Sezon zasadniczy

W sezonie zasadniczym każda drużyna z Konferencji Zachód rozegrała 56 meczów, a każdy zespół z Konferencji Wschód zagrał 60 meczów. W Konferencji Zachód pierwsze miejsce zajął SKA-1946 (121 pkt.), a w Konferencji Wschód triumfował Rieaktor Niżniekamsk (123 pkt.)[8].

Faza play-off

Do fazy play-off zakwalifikowało się 16 drużyn tj. po 8 drużyn z każdej konferencji. W finale Krasnaja Armija Moskwa pokonała Rieaktor Niżniekamsk w meczach 4:0, zdobywając Puchar Charłamowa[9][10]. Rywalizacji o trzecie miejsce nie rozgrywano.

Nagrody i wyróżnienia

Zawodnicy miesięcy

W trakcie sezonu przyznawano nagrody indywidualne w trzech kategoriach odnośnie do pozycji zawodników (bramkarz, obrońca, napastnik) za czas poszczególnych miesięcy, aczkolwiek – w porównaniu do poprzednich sezonów – wprowadzono wyróżnienia osobno graczy z obu konferencji[11][12][13].

Miesiąc Bramkarz Obrońca Napastnik
Wrzesień Z – Rosja Ilja Donczenko (Ałmaz)
W – Rosja Roman Gołowanow (Rieaktor)
Z – Rosja Władisław Siomin (SKA-1946)
W – Rosja Danił Szczogolew (Omskije Jastrieby)
Z – Rosja Aleksiej Połodian (SKA-Sieriebrianyje Lwy)
W – Rosja Igor Goleszczikin (Omskije Jastrieby)
Październik Z – Rosja Konstantin Wołkow (SKA-1946)
W – Rosja Maksim Kalajew (Irbis)
Z – Rosja Jegor Ogijenko (Krasnaja Armija)
W – Rosja Leonid Ławrinienko (Biełyje Miedwiedi)
Z – Rosja Anton Pierwow (MHK Spartak)
W – Rosja Artiom Manukian (Omskije Jastrieby)
Listopad Z – Rosja Anatolij Inoziemcew (Czajka)
W – Rosja Pawieł Nieczistowski (Mamonty)
Z – Rosja Jegor Ogijenko (Krasnaja Armija)
W – Rosja Iwan Bitkin (Tołpar)
Z – Łotwa Frenks Razgals (Riga)
W – Rosja Artiom Manukian (Omskije Jastrieby)
Grudzień Z – Rosja Andriej Suchanow (Czajka)
W – Rosja Aleksandr Jeluszyn (Rieaktor)
Z – Rosja Iwan Komarow (Czajka)
W – Rosja Danił Kostariew (Biełyje Miedwiedi)
Z – Rosja Władisław Kurbatow (SKA-1946)
W – Rosja Konstantin Parchomienko (Kuznieckije Miedwiedi)
Styczeń Z – Rosja Daniił Jakowlew (Łoko)
W – Rosja Dmitrij Łoziebnikow (Stalnyje Lisy)
Z – Rosja Pawieł Jełszanski (MHK Dinamo St. Petersburg)
W – Rosja Eduard Nasybullin (Irbis)
Z – Rosja Pawieł Krutij (Amurskije Tigry)
W – Rosja Ilja Awramienko (Stalnyje Lisy)
Luty Z – Rosja Aleksandr Samojłow (Krasnaja Armija)
W – Rosja Dmitrij Łoziebnikow (Stalnyje Lisy)
Z – Rosja Jegor Ogijenko (Krasnaja Armija)
W – Rosja Timur Fatkullin (Kuznieckije Miedwiedi)
Z – Łotwa Frenks Razgals (Riga)
W – Rosja Igor Szwyrow (Stalnyje Lisy)

Nagrody indywidualne

Po zakończeniu sezonu przyznano nagrody indywidualne, które otrzymali[14]:

Przypisy

  1. Молодежная хоккейная лига - Таблицы, mhl.khl.ru [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  2. Молодежная хоккейная лига - Статистика, mhl.khl.ru [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  3. Молодежная хоккейная лига - Статистика, mhl.khl.ru [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  4. Молодежная хоккейная лига - Статистика, mhl.khl.ru [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  5. Молодежная хоккейная лига - Статистика, mhl.khl.ru [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  6. https://hcdonbass.com/news/mhl/chetyre_kluba_podali_dokumenty_na_vstuplenie_v_mkhl/
  7. Молодежная хоккейная лига - Новости, mhl.khl.ru [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  8. https://mhl.khl.ru/standings/472232/
  9. https://mhl.khl.ru/standings/472232/playoff/424/
  10. Молодежная хоккейная лига - «Красная Армия» - обладатель Кубка Харламова сезона 2016/17, mhl.khl.ru [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  11. https://www.eliteprospects.com/awards/mhl?name=MHL+Goaltender+of+the+Month
  12. https://www.eliteprospects.com/awards/mhl?name=MHL+Defenseman+of+the+Month
  13. https://www.eliteprospects.com/awards/mhl?name=MHL+Forward+of+the+Month
  14. Лучшие игроки МХЛ получили награды по итогам сезона. mhl.khl.ru, 2017-05-24. [dostęp 2020-10-09]. (ros.).
  15. Трофеи для героев. Церемония закрытия девятого сезона КХЛ. khl.ru, 2017-05-23. [dostęp 2017-05-25]. (ros.).

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
MHL (2016/2017)
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.