Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.

Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Malezja
Kod MKOl MAS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000
Sydney
Liczba zawodników 40 w 9 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Malezję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 reprezentowało 40 zawodników, 32 mężczyzn i 8 kobiet.

Skład kadry

Badminton

Mężczyźni

  • Ong Ewe Hock - gra pojedyncza (odpadł w 1/16 finału)
  • Wong Choong Hann - gra pojedyncza (odpadł w 1/4 finału)
  • Kim Hock Yap, Cheah Soon Kit - gra podwójna (odpadli w 1/16 finału)
  • Choong Tan Fook, Lee Wan Wah - gra podwójna (4. miejsce, przegrali mecz o brązowy medal)

Gimnastyka

Kobiety

  • Yen Au Li

Hokej na trawie

Mężczyźni

  • Roslan Jamaluddin
  • Singh Maninderjit
  • Chua Boon Huat
  • Gobinathan Krishnamurthy
  • Kuhan Shanmuganathan
  • Nor Azlan Bakar
  • Chairil Anwar Abdul Aziz
  • Mohan Jiwa
  • Mohammed Madzli Ikmar
  • Ibrahim Suhaimi
  • Nor Saiful Zaini Nasiruddin
  • Keevan Raj Kalikavandan
  • Mirnawan Nawawi
  • Calvin Fernandez
  • Abdul Rahman Shaiful Azli
  • Ibrahim Mohammed Nasihin - drużynowo (11. miejsce)

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Watson Nyambek - bieg na 100 m (odpadł w 1 rundzie eliminacji)

Kobiety

  • Yuan Yufang - chód na 20 km (15. miejsce)

Pływanie

Mężczyźni

  • Allen Ong - 100 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
  • Allen Ong - 200 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
  • Dieung Manggang - 400 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
  • Dieung Manggang - 1500 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
  • Anthony Ang- 100 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
  • Anthony Ang- 200 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
  • Elvin Chia - 100 m stylem klasycznym (odpadł w eliminacjach)
  • Elvin Chia - 200 m stylem klasycznym (odpadł w eliminacjach)
  • Alex Lim - 100 m stylem grzbietowym (odpadł w eliminacjach)
  • Alex Lim - 200 m stylem grzbietowym (odpadł w eliminacjach)
  • Wan Azlan Wan Abdullah - 400 m stylem zmiennym (odpadł w eliminacjach)
  • Alex Lim, Elvin Chia, Anthony Ang, Allen Ong - sztafeta 4x100 m stylem zmiennym

Kobiety

  • Marilyn Chua - 50 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
  • Yi Ting Siow - 100 m stylem klasycznym (odpadła w eliminacjach)
  • Yi Ting Siow - 200 m stylem klasycznym (odpadła w eliminacjach)
  • Wai Yen Sia - 200 m stylem zmiennym (odpadła w eliminacjach)
  • Wai Yen Sia - 400 m stylem zmiennym (odpadła w eliminacjach)

Skoki do wody

Mężczyźni

  • Ken - Nee Yeoh - trampolina - 3 m (odpadł w eliminacjach, 22. miejsce)
  • Ken - Nee Yeoh - platforma - 10 m (odpadł w eliminacjach, 24. miejsce)
  • Mohd - Azheem Bahari - platforma - 10 m (odpadł w eliminacjach, 25. miejsce)

Kobiety

  • Mun Yee Leong - trampolina - 3 m (odpadła w eliminacjach, 39. miejsce)
  • Mun Yee Leong - platforma - 10 m (odpadła w eliminacjach, 34. miejsce)

Strzelectwo

Kobiety

  • Irina Maharani

Taekwondo

Kobiety

  • Lee Wan Yuen

Żeglarstwo

Mężczyźni

  • Kevin Lim - klasa Laser (22. miejsce)

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Listen to this article