Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Malezja
Kod MKOl MAS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Lee Chong Wei
Liczba zawodników 32 w 29 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 60.
Złoto
0
Srebro
4
Brąz
1
Razem
5

Malezję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 32 zawodników: siedemnastu mężczyzn i piętnaście kobiet. Był to piętnasty start reprezentacji Wietnamu na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Srebro
Cheong Jun Hoong
Pandelela Rinong
Skoki do wody
Wieża 10 m synchronicznie kobiet 334,34 pkt[1] 9 sierpnia
Srebro
Chan Peng Soon
Goh Liu Ying
Badminton
gra mieszana W finale ulegli parze indonezyjskiej Lilyana Natsir, Tontowi Ahmad 0:2[2] 17 sierpnia
Srebro
Goh V Shem
Tan Wee Kiong
gra podwójna mężczyzn W finale ulegli parze chińskiej Fu Haifeng, Zhang Nan 1:2[3] 19 sierpnia
Srebro
Lee Chong Wei gra pojedyncza mężczyzn W finale uległ Chińczykowi Chen Long 2:0[4] 20 sierpnia
Brąz
Azizulhasni Awang
Kolarstwo
Keirin mężczyzn 16 sierpnia

Skład reprezentacji

Badminton

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Lee Chong Wei gra pojedyncza (m) Surinam Opti
2:0 (21-2, 21-3)
Singapur Wong
2:0 (21-18,21-8)
N/A 1. BYE Chou
2:0 (21-9,21-15)
Lin
2:1 (15-21,21-11,22-20)
Chen
0:2 (18-21,18-21)
[5]
Goh V Shem
Tan Wee Kiong
gra podwójna (m) Niemcy Fuchs / Schöttler
2:0 (21-14,21-17)
Stany Zjednoczone Chew / Pongnairat
2:0 (21-12,21-10)
Fu / Zhang
2:1 (16-21,21-15,21-18)
1. BYE Korea Południowa Lee / Yoo
2:1 (17-21,21-18,21-19)
Chai / Hong
2:1 (21-18,12-21,21-17)
Fu / Zhang
1:2 (21-16,11-21,21-23)
[6]
Tee Jing Yi gra pojedyncza (k) Czechy Gavnholt
2:0 (22-20,21-15)
Japonia Yamaguchi
0:2 (18-21,5-21)
N/A 2. NQ [7]
Vivian Hoo Kah Mun
Woon Khe Wei
gra podwójna (k) Wielka Brytania Olver / Smith
2:0 (21-17,24-22)
Hongkong Poon / Tse
2:0 (21-15,21-13)
Indonezja Maheswari / Polii
0:2 (19-21,19-21)
. N/A Japonia Matsutomo / Takahashi
1:2 (16-21,21-18,9-21)
NQ [8]
Chan Peng Soon
Goh Liu Ying
gra mieszana Tajlandia Issara / Amitrapai
2:0 (21-13,21-19)
Australia Middleton / Choo
2:0 (21-17.21-15)
Indonezja Natsir / Ahmad
0:2 (15-21,11-21)
2. N/A Polska Mateusiak / Zięba
2:0 (21-17,21-10)
Xu / Ma
2:0 (21-12,21-19)
Indonezja Natsir / Ahmad
0:2 (14-21,12-21)
[9]

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie Źródło
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Danny Chia Mężczyźni 73 70 70 71 288 + 4 48. [10]
Gavin Green 73 74 72 68 287 + 3 47.
Michelle Koh kobiety 79 71 76 82 308 +24 58.
Kelly Tan 78 70 76 73 297 +13 51.

Kolarstwo

Kolarstwo torowe

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaże Runda 2 Repasaże Wyścig o miejsce 9-12 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas
Prędkość
Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Fatehah Mustapa indywidualnie (k) 11,207
64,245
21. NQ [11]
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał Źródło
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Azizulhasni Awang mężczyźni 5. 1. 3.
[12]

Lekkoatletyka

Mężczyźni Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Nauraj Singh Randhawa skok wzwyż 2,26 18. NQ [13]

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Zaidatul Husniah Zulkifli 100 m 12,12 4. 12,62 64. NQ [14]

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Wynik Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Haziq Kamaruddin indywidualnie (m) 645 50. Stany Zjednoczone Garrett
P 0-6
NQ [15]
Khairul Anuar Mohamad 665 22. Kolumbia Pila
W 6-0
Niemcy Floto
P 4-6
NQ
Akmal Nor Hasrin 635 55. Hiszpania Rodríguez
P 0-6
NQ
Haziq Kamaruddin
Khairul Anuar Mohamad
Akmal Nor Hasrin
drużynowo (m) 1945 12. N/A  Francja
P 2-6
NQ

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Welson Sim 200 m dowolnym (m) 1:47,67 26. NQ [16]
400 m dowolnym (m) 3:51,57 34. N/A NQ [17]
1500 m dowolnym (m) 15:32,63 39. N/A NQ [18]
Phee Jinq En 100 m klasycznym (k) 1:10,22 33. NQ [19]
Heidi Gan 10 km N/A 1:59:07,9 21. [20]

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Mohd Hafifi Mansor -69 kg 140 kg 12. 176 kg 10. 316 kg 12. [21]

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Ahmad Amsyar Azman trampolina 3 m indywidualnie 341,70 29. NQ [22]
Ooi Tze Liang wieża 10 m indywidualnie 379,50 22. NQ [23]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Cheong Jun Hoong trampolina 3 m indywidualnie 282,25 21. NQ [24]
Ng Yan Yee 299,05 17. 324,75 5. 306,60 10.
Pandelela Rinong wieża 10 m indywidualnie 332,45 6. 336,95 6. 330,45 11. [25]
Nur Dhabitah Sabri 325,85 8. 307,65 11. 338,00 9.
Cheong Jun Hoong
Nur Dhabitah Sabri
trampolina 3 m synchronicznie N/A 293,40 5. [26]
Cheong Jun Hoong
Pandelela Rinong
wieża 10 m synchronicznie N/A 344,34
[27]

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Johnathan Wong pistolet pneumatyczny 10 m 574 28. NQ [28]
pistolet dowolny 50 m 535 37. NQ

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Nur Shazrin Mohamad Latif Laser Radial 26 33 34 30 33 35 31 26 29 33 NQ 274 33. [29]
Khairulnizam Afendy Laser 38 33 40 33 20 21 DNF 37 31 29 NQ 281 35. [30]

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Diving Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  2. Badminton - Olympic games 2016 Mixed Doubles (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  3. Badminton - Men's Olympic Games Doubles (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  4. Badminton - Men's Olympic Games (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  5. Badminton - Men`s Olympic Games - Final Round Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  6. Badminton - Men`s Olympic Games - Doubles - Final Round Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  7. Women`a Olympic Games - Final Round Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  8. Badminton - Women`s Olympic Games - Doubles - Final Round Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  9. Badminton - Women`s Olympic Games - Mixed Doubles - Final Round Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  10. Golf – Men's Individual Stroke Play – Results (Wyniki) (ang.). 14 sierpnia 2016. [dostęp 2018-01-16].
  11. Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  12. Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  13. High Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-16].
  14. 100 Metrs Wommen Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-01-16].
  15. Archery - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  16. Results Freestyle 200m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  17. Results Freestyle 400m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  18. Results Freestyle 1500m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  19. Swimming Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org.. [dostęp 2018-01-16].
  20. Results 10 km Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  21. Results by Events IWF (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-01-16].
  22. Men 3m Springboard result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  23. Men 10m Platform result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  24. Women 3m Springboard result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  25. Women 10m Platform result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  26. Women 3m Synchronised Result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  27. Women 10m Synchronised Result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-01-16].
  28. Shooting sports - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-01-16].
  29. Rio 2016 Laser Radial - One Person Dinghy Women (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-01-16].
  30. Rio 2016 Laser - One Person Dinghy Men (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-01-16].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article