Martyna Galewicz - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Martyna Galewicz.

Martyna Galewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Martyna Galewicz
Data i miejsce urodzenia 29 stycznia 1989
Zakopane
Klub AZS-AWF Katowice
Wzrost 168 cm
Debiut w PŚ 22.11.2008, Gällivare (80. miejsce – 10 km F)
Dorobek medalowy
Zakończenie kariery: 2018 r.

Martyna Galewicz (ur. 29 stycznia 1989 w Zakopanem) – polska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu LKS Poroniec Poronin.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Martyna Galewicz pojawiła się 30 grudnia 2005 w Zakopanem podczas zawodów Slavic Cup w sprincie stylem dowolnym, gdzie zajęła 21. miejsce na 29 startujących zawodniczek. W Pucharze Świata zadebiutowała w Gällivare na dystansie 10 km stylem dowolnym gdzie zajęła 80. miejsce. Od 24 listopada jest komentatorką biegów narciarskich na antenie Eurosport.

Osiągnięcia

Igrzyska Olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
41. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km bieg łączony 40:44,9 min +4:06,4 min Szwecja Charlotte Kalla
64. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +4:22,8 min Norwegia Ragnhild Haga
10. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[a] 51:24,3 min +3:06,6 min  Norwegia

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
59. 19 lutego 2009 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 28:12,8 min +4:21,9 min Finlandia Aino-Kaisa Saarinen
45. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 15 km bieg łączony 37:57,5 min +6:07,7 min Norwegia Marit Bjørgen
53. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 min +4:37,4 min Norwegia Marit Bjørgen
8. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[b] 52:21,5 min +3:22,0 min  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
63. 23 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym Francja Laure Barthélémy
23. 25 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 5 km stylem klasycznym 14:54,0 min +59,4 s Norwegia Therese Johaug
25. 27 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 10 km stylem dowolnym (start masowy) 25:24,7 min +1:26,8 min Norwegia Therese Johaug
16. 29 lutego 2008 Włochy Malles Venosta bieg sztafetowy 4×3,3 km[c] 41:50,1 min +5:26,1 min  Norwegia
53. 2 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
38. 3 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km bieg łączony 31:57,1 min +3:23,9 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
18. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 5 km stylem dowolnym 13:44,4 min +1:00,6 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
36. 26 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Finlandia Mari Laukkanen
43. 28 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 29:36,3 min +4:48,5 min Finlandia Kerttu Niskanen
22. 30 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 15 km bieg łączony 44:47,4 min +2:54,0 min Norwegia Astrid Øyre Slind
22. 27 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km stylem dowolnym 26:33,3 min +2:44,1 min Finlandia Krista Lähteenmäki
33. 29 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Finlandia Kerttu Niskanen
21. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää 15 km bieg łączony 41:55,5 min +2:46,6 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
30. 28 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 5 km stylem klasycznym 13:09,5 min +1:31,2 min Rosja Oksana Usatowa
4. 30 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro bieg sztafetowy 3×5 km[d] 47:47,1 min +1:45,3 min  Rosja
33. 31 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 15 km stylem dowolnym (start masowy) 44:47,1 min +5:32,6 min Kazachstan Anastasija Słonowa
6. 30 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 5 km stylem klasycznym 14:08,6 min +36,5 s Rosja Lilia Wasiliewa
10. 31 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 5 km stylem dowolnym 13:29,7 min +1:26,7 min Rosja Anna Nieczajewska
18. 2 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Rosja Marija Dawidjenkowa

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2008/2009 niesklasyfikowana
2010/2011 niesklasyfikowana
2013/2014 niesklasyfikowana
2015/2016 niesklasyfikowana
2016/2017 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2008/2009
TdS
FPŚ punkty
80 - 75 - 59 71 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2010/2011
RT
TdS
FPŚ punkty
82 95 71 62 63 - - - DNF - - - - - - - - - 48 45 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
RT
TdS
FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - 54 37 - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
RT
TdS
STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - 52 - - - 69 55 - 48 - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
LT
TdS
FPŚ punkty
- 78 77 75 - - 51 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
RT
TdS
FPŚ punkty
- - - - - - - 48 74 69 - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Slavic Cup

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2007/2008 19.
2009/2010 5.
2010/2011 8.
2011/2012 4.
2012/2013 3.
2013/2014 11.
2014/2015 6.
2015/2016 3.
2016/2017 26.
2017/2018 22.

Miejsca w poszczególnych konkursach Slavic Cup

Sezon 2010/2011
punkty
- - 3 - - - 4 4 11 4 3 294
Sezon 2011/2012
punkty
8 - 9 6 4 1 8 5 16 11 11 10 432
Sezon 2012/2013
punkty
5 10 6 5 5 1 - - - - 14 10 6 - 402
Sezon 2013/2014
punkty
14 8 13 5 8 - - 157
Sezon 2014/2015
punkty
- 4 5 4 - - 1 - - - 245
Sezon 2015/2016
punkty
4 3 3 1 - - 270
Sezon 2016/2017
punkty
6 - 5 - - - - - - - 85
Sezon 2017/2018
punkty
DNS - 6 4 - - - - 90
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował

Mistrzostwa Polski

Miejsce Rok Miejscowość Konkurencja Zwycięzca
5 2009 Jakuszyce 15 km klasyk Justyna Kowalczyk
8 2009 Jakuszyce sprint Justyna Kowalczyk
6 2009 Jakuszyce 5 km dowolny Justyna Kowalczyk
4 2009 Jakuszyce sprint drużynowy AZS-AWF Katowice
6 2012 Jakuszyce 5 km klasyk Kornelia Kubińska
5 2012 Jakuszyce 15 km dowolny Kornelia Kubińska
3 2012 Jakuszyce sztafeta AZS-AWF Katowice
5 2013 Kubalonka 5 km dowolny Agnieszka Szymańczak
1 2013 Kubalonka sprint drużynowy -
3 2015 Kubalonka 5 km dowolny Kornelia Kubińska
3 2016 Jakuszyce 15 km dowolny Urszula Łętocha
3 2016 Jakuszyce 5 km klasyczny Justyna Kowalczyk
2 2017 Jakuszyce 15 km dowolny Kornelia Kubińska
2 2017 Jakuszyce mieszany sprint drużynowy AZS-AWF Katowice 1
1 2017 Jakuszyce sztafeta -
3 2018 Jakuszyce 15 km Sylwia Jaśkowiec
2 2018 Jakuszyce mieszany sprint drużynowy MKS Istebna
1 2018 Jakuszyce sztafeta -

Uwagi

  1. Skład drużyny: Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Martyna Galewicz, Sylwia Jaśkowiec.
  2. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska, Martyna Galewicz.
  3. Skład drużyny: Martyna Galewicz, Agata Marek, Kinga Bieszczad, Justyna Mordarska
  4. Skład drużyny: Marcela Marcisz, Martyna Galewicz, Justyna Mordarska

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Martyna Galewicz
Listen to this article