Medaliści igrzysk olimpijskich w pływaniu - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Medaliści igrzysk olimpijskich w pływaniu.

Medaliści igrzysk olimpijskich w pływaniu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lista medalistów letnich igrzysk olimpijskich w pływaniu w konkurencjach mężczyzn.

Konkurencje obecnie rozgrywane

50 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Seul 1988 Stany Zjednoczone Matt Biondi Stany Zjednoczone Tom Jager Giennadij Prigoda
Barcelona 1992 Aleksandr Popow Stany Zjednoczone Matt Biondi Stany Zjednoczone Tom Jager
Atlanta 1996 Rosja Aleksandr Popow Stany Zjednoczone Gary Hall Jr. Brazylia Fernando Scherer
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Anthony Ervin
Stany Zjednoczone Gary Hall Jr.
Holandia Pieter van den Hoogenband
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Gary Hall Jr. Chorwacja Duje Draganja Południowa Afryka Roland Schoeman
Pekin 2008 Brazylia César Cielo Francja Amaury Leveaux Francja Alain Bernard
Londyn 2012 Francja Florent Manaudou Stany Zjednoczone Cullen Jones Brazylia César Cielo
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Anthony Ervin Francja Florent Manaudou Stany Zjednoczone Nathan Adrian

100 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Ateny 1896 Alfréd Hajós Cesarstwo Austrii Otto Herschmann
Londyn 1908 Stany Zjednoczone Charles Daniels Zoltán Halmay Szwecja Harald Julin
Sztokholm 1912 Stany Zjednoczone Duke Kahanamoku
Cecil Healy
Stany Zjednoczone Kenneth Huszagh
Antwerpia 1920 Stany Zjednoczone Duke Kahanamoku Stany Zjednoczone Pua Kealoha Stany Zjednoczone William Harris
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Johnny Weissmuller Stany Zjednoczone Duke Kahanamoku Stany Zjednoczone Samuel Kahanamoku
Amsterdam 1928 Stany Zjednoczone Johnny Weissmuller István Bárány Japonia Katsuo Takaishi
Los Angeles 1932 Japonia Yasuji Miyazaki Japonia Tatsugo Kawaishi Stany Zjednoczone Albert L. Schwartz
Berlin 1936 Ferenc Csik Japonia Yusa Masanori Japonia Arai Shigeo
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Walter Ris Stany Zjednoczone Alan Ford Géza Kádas
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone Clarke Scholes Japonia Hiroshi Suzuki Szwecja Göran Larsson
Melbourne 1956 Australia Jon Henricks Australia John Devitt Australia Gary Chapman
Rzym 1960 Australia John Devitt Stany Zjednoczone Lance Larson Brazylia Manuel dos Santos
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Don Schollander Wielka Brytania Robert McGregor Hans-Joachim Klein
Meksyk 1968 Australia Michael Wenden Stany Zjednoczone Kenneth Walsh Stany Zjednoczone Mark Spitz
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Mark Spitz Stany Zjednoczone Jerry Heidenreich Władimir Bure
Montreal 1976 Stany Zjednoczone Jim Montgomery Stany Zjednoczone Jack Babashoff Peter Nocke
Moskwa 1980 Jörg Woithe Szwecja Per Holmertz Szwecja Per Johansson
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Rowdy Gaines Australia Mark Stockwell Szwecja Per Johansson
Seul 1988 Stany Zjednoczone Matt Biondi Stany Zjednoczone Chris Jacobs Francja Stéphan Caron
Barcelona 1992 Aleksandr Popow Brazylia Gustavo Borges Francja Stéphan Caron
Atlanta 1996 Rosja Aleksandr Popow Stany Zjednoczone Gary Hall Jr. Brazylia Gustavo Borges
Sydney 2000 Holandia Pieter van den Hoogenband Rosja Aleksandr Popow Stany Zjednoczone Gary Hall Jr.
Ateny 2004 Holandia Pieter van den Hoogenband Południowa Afryka Roland Schoeman Australia Ian Thorpe
Pekin 2008 Francja Alain Bernard Australia Eamon Sullivan Stany Zjednoczone Jason Lezak
Brazylia César Cielo
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Nathan Adrian Australia James Magnussen Kanada Brent Hayden
Rio de Janeiro 2016 Australia Kyle Chalmers Belgia Pieter Timmers Stany Zjednoczone Nathan Adrian

200 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Paryż 1900 Australia Frederick Lane Zoltán Halmay Cesarstwo Austrii Karl Ruberl
Meksyk 1968 Australia Michael Wenden Stany Zjednoczone Don Schollander Stany Zjednoczone John Nelson
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Mark Spitz Stany Zjednoczone Steve Genter Werner Lampe
Montreal 1976 Stany Zjednoczone Bruce Furniss Stany Zjednoczone John Naber Stany Zjednoczone James Montgomery
Moskwa 1980 Siergiej Koplakow Andriej Kryłow Australia Graeme Brewer
Los Angeles 1984 Michael Groß Stany Zjednoczone Michael Heath Thomas Fahrner
Seul 1988 Australia Duncan Armstrong Szwecja Anders Holmertz Stany Zjednoczone Matt Biondi
Barcelona 1992 Jewgienij Sadowy Szwecja Anders Holmertz Finlandia Antti Kasvio
Atlanta 1996 Nowa Zelandia Danyon Loader Brazylia Gustavo Borges Australia Daniel Kowalski
Sydney 2000 Holandia Pieter van den Hoogenband Australia Ian Thorpe Włochy Massimiliano Rosolino
Ateny 2004 Australia Ian Thorpe Holandia Pieter van den Hoogenband Stany Zjednoczone Michael Phelps
Pekin 2008 Stany Zjednoczone Michael Phelps Korea Południowa Park Tae-hwan Stany Zjednoczone Peter Vanderkaay
Londyn 2012 Francja Yannick Agnel Korea Południowa Park Tae-hwan
Sun Yang
Rio de Janeiro 2016 Sun Yang Południowa Afryka Chad le Clos Stany Zjednoczone Conor Dwyer

400 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Londyn 1908 Henry Taylor
Frank Beaurepaire
Cesarstwo Austrii Otto Scheff
Sztokholm 1912 Kanada George Hodgson John Hatfield
Harold Hardwick
Antwerpia 1920 Stany Zjednoczone Norman Ross Stany Zjednoczone Ludy Langer Kanada George Vernot
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Johnny Weissmuller Szwecja Arne Borg Australia Boy Charlton
Amsterdam 1928 Argentyna Alberto Zorrilla Australia Boy Charlton Szwecja Arne Borg
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Buster Crabbe Francja Jean Taris Japonia Tsutomu Oyokota
Berlin 1936 Stany Zjednoczone Jack Medica Japonia Shunpei Uto Japonia Makino Shōzō
Londyn 1948 Stany Zjednoczone William Smith Stany Zjednoczone James McLane Australia John Marshall
Helsinki 1952 Francja Jean Boiteux Stany Zjednoczone Ford Konno Szwecja Per-Olof Östrand
Melbourne 1956 Australia Murray Rose Japonia Tsuyoshi Yamanaka Stany Zjednoczone George Breen
Rzym 1960 Australia Murray Rose Japonia Tsuyoshi Yamanaka Australia John Konrads
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Don Schollander Frank Wiegand Australia Allan Wood
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Mike Burton Kanada Ralph Hutton Francja Alain Mosconi
Monachium 1972 Australia Brad Cooper Stany Zjednoczone Steve Genter Stany Zjednoczone Tom McBreen
Montreal 1976 Stany Zjednoczone Brian Goodell Stany Zjednoczone Tom Shaw Wołodymyr Raskatow
Moskwa 1980 Władimir Salnikow Andriej Kryłow Iwar Stukołkin
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone George DiCarlo Stany Zjednoczone John Mykkanen Australia Justin Lemberg
Seul 1988 Uwe Daßler Australia Duncan Armstrong Polska Artur Wojdat
Barcelona 1992 Jewgienij Sadowy Australia Kieren Perkins Szwecja Anders Holmertz
Atlanta 1996 Nowa Zelandia Danyon Loader Wielka Brytania Paul Palmer Australia Daniel Kowalski
Sydney 2000 Australia Ian Thorpe Włochy Massimiliano Rosolino Stany Zjednoczone Klete Keller
Ateny 2004 Australia Ian Thorpe Australia Grant Hackett Stany Zjednoczone Klete Keller
Pekin 2008 Korea Południowa Park Tae-hwan Zhang Lin Stany Zjednoczone Larsen Jensen
Londyn 2012 Sun Yang Korea Południowa Park Tae-hwan Stany Zjednoczone Peter Vanderkaay
Rio de Janeiro 2016 Australia Mack Horton Sun Yang Włochy Gabriele Detti

1500 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Londyn 1908 Henry Taylor Thomas Battersby
Frank Beaurepaire
Sztokholm 1912 Kanada George Hodgson John Hatfield
Harold Hardwick
Antwerpia 1920 Stany Zjednoczone Norman Ross Kanada George Vernot Australia Frank Beaurepaire
Paryż 1924 Australia Boy Charlton Szwecja Arne Borg Australia Frank Beaurepaire
Amsterdam 1928 Szwecja Arne Borg Australia Boy Charlton Stany Zjednoczone Buster Crabbe
Los Angeles 1932 Japonia Kusuo Kitamura Japonia Makino Shōzō Stany Zjednoczone James Cristy
Berlin 1936 Japonia Noboru Terada Stany Zjednoczone Jack Medica Japonia Shunpei Uto
Londyn 1948 Stany Zjednoczone James McLane Australia John Marshall György Mitró
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone Ford Konno Japonia Shirō Hashizume Brazylia Tetsuo Okamoto
Melbourne 1956 Australia Murray Rose Japonia Tsuyoshi Yamanaka Stany Zjednoczone George Breen
Rzym 1960 Australia John Konrads Australia Murray Rose Stany Zjednoczone George Breen
Tokio 1964 Australia Robert Windle Stany Zjednoczone John Nelson Australia Allan Wood
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Mike Burton Stany Zjednoczone John Kinsella Australia Gregory Brough
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Mike Burton Australia Graham Windeatt Stany Zjednoczone Douglas Northway
Montreal 1976 Stany Zjednoczone Brian Goodell Stany Zjednoczone Bobby Hackett Australia Stephen Holland
Moskwa 1980 Władimir Salnikow Aleksandr Czajew Australia Max Metzker
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Mike O’Brien Stany Zjednoczone George DiCarlo Stefan Pfeiffer
Seul 1988 Władimir Salnikow Stefan Pfeiffer Uwe Daßler
Barcelona 1992 Australia Kieren Perkins Australia Glen Housman Niemcy Jörg Hoffmann
Atlanta 1996 Australia Kieren Perkins Australia Daniel Kowalski Wielka Brytania Graeme Smith
Sydney 2000 Australia Grant Hackett Australia Kieren Perkins Stany Zjednoczone Chris Thompson
Ateny 2004 Australia Grant Hackett Stany Zjednoczone Larsen Jensen Wielka Brytania David Davies
Pekin 2008 Tunezja Oussama Mellouli Australia Grant Hackett Kanada Ryan Cochrane
Londyn 2012 Sun Yang Stany Zjednoczone Ryan Cochrane Tunezja Oussama Mellouli
Rio de Janeiro 2016 Włochy Gregorio Paltrinieri Stany Zjednoczone Connor Jaeger Włochy Gabriele Detti

100 m stylem grzbietowym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Londyn 1908 Cesarstwo Niemieckie Arno Bieberstein Dania Ludwig Dam Herbert Haresnape
Sztokholm 1912 Stany Zjednoczone Harry Hebner Cesarstwo Niemieckie Otto Fahr Cesarstwo Niemieckie Paul Kellner
Antwerpia 1920 Stany Zjednoczone Warren Kealoha Stany Zjednoczone Raymond Kegeris Belgia Gérard Blitz
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Warren Kealoha Stany Zjednoczone Paul Wyatt Károly Bartha
Amsterdam 1928 Stany Zjednoczone George Kojac Stany Zjednoczone Walter Laufer Stany Zjednoczone Paul Wyatt
Los Angeles 1932 Japonia Masaji Kiyokawa Japonia Toshio Irie Japonia Kentaro Kawatsu
Berlin 1936 Stany Zjednoczone Adolph Kiefer Stany Zjednoczone Albert van de Weghe Japonia Masaji Kiyokawa
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Allen Stack Stany Zjednoczone Robert Cowell Francja Georges Vallerey Jr.
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone Yoshi Oyakawa Francja Gilbert Bozon Stany Zjednoczone Jack Taylor
Melbourne 1956 Australia David Theile Australia John Monckton Stany Zjednoczone Frank McKinney
Rzym 1960 Australia David Theile Stany Zjednoczone Frank McKinney Stany Zjednoczone Robert Bennett
Meksyk 1968 Roland Matthes Stany Zjednoczone Charles Hickcox Stany Zjednoczone Ronnie Mills
Monachium 1972 Roland Matthes Stany Zjednoczone Michael Stamm Stany Zjednoczone John Murphy
Montreal 1976 Stany Zjednoczone John Naber Stany Zjednoczone Peter Rocca Roland Matthes
Moskwa 1980 Szwecja Bengt Baron Wiktor Kuzniecow Wołodymyr Dołhow
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Richard Carey Stany Zjednoczone David Wilson Kanada Mike West
Seul 1988 Japonia Daichi Suzuki Stany Zjednoczone David Berkoff Igor Polanski
Barcelona 1992 Kanada Mark Tewksbury Stany Zjednoczone Jeff Rouse Stany Zjednoczone David Berkoff
Atlanta 1996 Stany Zjednoczone Jeff Rouse Kuba Rodolfo Falcón Kuba Neisser Bent
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Lenny Krayzelburg Australia Matthew Welsh Niemcy Stev Theloke
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Aaron Peirsol Austria Markus Rogan Japonia Tomomi Morita
Pekin 2008 Stany Zjednoczone Aaron Peirsol Stany Zjednoczone Matt Grevers Rosja Arkadij Wiatczanin
Australia Hayden Stoeckel
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Matt Grevers Stany Zjednoczone Nick Thoman Japonia Ryōsuke Irie
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Ryan Murphy Xu Jiayu Stany Zjednoczone David Plummer

200 m stylem grzbietowym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Paryż 1900 Cesarstwo Niemieckie Ernst Hoppenberg Cesarstwo Austrii Karl Ruberl Holandia Johannes Drost
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Jed Graef Stany Zjednoczone Gary Dilley Stany Zjednoczone Robert Bennett
Meksyk 1968 Roland Matthes Stany Zjednoczone Mitchell lvey Stany Zjednoczone Jack Horsley
Monachium 1972 Roland Matthes Stany Zjednoczone Michael Stamm Stany Zjednoczone Mitchell Ivey
Montreal 1976 Stany Zjednoczone John Naber Stany Zjednoczone Peter Rocca Stany Zjednoczone Dan Harrigan
Moskwa 1980 Sándor Wladár Zoltán Verrasztó Australia Mark Kerry
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Richard Carey Francja Frédéric Delcourt Kanada Cameron Henning
Seul 1988 Igor Polanski Frank Baltrusch Nowa Zelandia Paul Kingsman
Barcelona 1992 Hiszpania Martín López-Zubero Władimir Siełkow Włochy Stefano Battistelli
Atlanta 1996 Stany Zjednoczone Brad Bridgewater Stany Zjednoczone Tripp Schwenk Włochy Emanuele Merisi
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Lenny Krayzelburg Stany Zjednoczone Aaron Peirsol Australia Matthew Welsh
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Aaron Peirsol Austria Markus Rogan Rumunia Răzvan Florea
Pekin 2008 Stany Zjednoczone Ryan Lochte Stany Zjednoczone Aaron Peirsol Rosja Arkadij Wiatczanin
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Tyler Clary Japonia Ryōsuke Irie Stany Zjednoczone Ryan Lochte
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Ryan Murphy Australia Mitch Larkin Rosja Jewgienij Ryłow

100 m stylem klasycznym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Don McKenzie Władimir Kosinski Nikołaj Pankin
Monachium 1972 Japonia Nobutaka Taguchi Stany Zjednoczone Tom Bruce Stany Zjednoczone John Hencken
Montreal 1976 Stany Zjednoczone John Hencken Wielka Brytania David Wilkie Arvydas Juozaitis
Moskwa 1980 Wielka Brytania Duncan Goodhew Arsens Miskarovs Australia Peter Evans
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Steve Lundquist Kanada Victor Davis Australia Peter Evans
Seul 1988 Wielka Brytania Adrian Moorhouse Károly Güttler Dmitrij Wołkow
Barcelona 1992 Stany Zjednoczone Nelson Diebel Węgry Norbert Rózsa Australia Philip Rogers
Atlanta 1996 Belgia Frédérik Deburghgraeve Stany Zjednoczone Jeremy Linn Niemcy Mark Warnecke
Sydney 2000 Włochy Domenico Fioravanti Stany Zjednoczone Ed Moses Rosja Roman Słudnow
Ateny 2004 Japonia Kōsuke Kitajima Stany Zjednoczone Brendan Hansen Francja Hugues Duboscq
Pekin 2008 Japonia Kōsuke Kitajima Norwegia Alexander Dale Oen Francja Hugues Duboscq
Londyn 2012 Południowa Afryka Cameron van der Burgh Australia Christian Sprenger Stany Zjednoczone Brendan Hansen
Rio de Janeiro 2016 Wielka Brytania Adam Peaty Południowa Afryka Cameron van der Burgh Stany Zjednoczone Cody Miller

200 m stylem klasycznym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Londyn 1908 Frederick Holman William Robinson Szwecja Pontus Hanson
Sztokholm 1912 Cesarstwo Niemieckie Walter Bathe Cesarstwo Niemieckie Wilhelm Lützow Cesarstwo Niemieckie Kurt Malisch
Antwerpia 1920 Szwecja Håkan Malmrot Szwecja Thor Henning Finlandia Arvo Aaltonen
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Robert Skelton Belgia Joseph De Combe Stany Zjednoczone William Kirschbaum
Amsterdam 1928 Japonia Yoshiyuki Tsuruta Erich Rademacher Filipiny Teófilo Yldefonso
Los Angeles 1932 Japonia Yoshiyuki Tsuruta Japonia Reizo Koike Filipiny Teófilo Yldefonso
Berlin 1936 Japonia Tetsuo Hamuro III Rzesza Erwin Sietas Japonia Reizo Koike
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Joseph Verdeur Stany Zjednoczone Keith Carter Stany Zjednoczone Robert Sohl
Helsinki 1952 Australia John Davies Stany Zjednoczone Bowen Stassforth Niemcy Herbert Klein
Melbourne 1956 Japonia Masaru Furukawa Japonia Masahiro Yoshimura Charis Juniczew
Rzym 1960 Stany Zjednoczone Bill Mulliken Japonia Yoshihiko Ōsaki Holandia Wieger Mensonides
Tokio 1964 Australia Ian O’Brien Heorhij Prokopenko Stany Zjednoczone Chet Jastremski
Meksyk 1968 Meksyk Felipe Muñoz Władimir Kosinski Stany Zjednoczone Brian Job
Monachium 1972 Stany Zjednoczone John Hencken Wielka Brytania David Wilkie Japonia Nobutaka Taguchi
Montreal 1976 Wielka Brytania David Wilkie Stany Zjednoczone John Hencken Stany Zjednoczone Richard Colella
Moskwa 1980 Robertas Žulpa Albán Vermes Arsens Miskarovs
Los Angeles 1984 Kanada Victor Davis Australia Glenn Beringen Szwajcaria Étienne Dagon
Seul 1988 József Szabó Wielka Brytania Nick Gillingham Hiszpania Sergio López Miró
Barcelona 1992 Stany Zjednoczone Michael Barrowman Węgry Norbert Rózsa Wielka Brytania Nick Gillingham
Atlanta 1996 Węgry Norbert Rózsa Węgry Károly Güttler Rosja Andriej Korniejew
Sydney 2000 Włochy Domenico Fioravanti Południowa Afryka Terence Parkin Włochy Davide Rummolo
Ateny 2004 Japonia Kōsuke Kitajima Węgry Dániel Gyurta Stany Zjednoczone Brendan Hansen
Pekin 2008 Japonia Kōsuke Kitajima Australia Brenton Rickard Francja Hugues Duboscq
Londyn 2012 Węgry Dániel Gyurta Wielka Brytania Michael Jamieson Japonia Ryō Tateishi
Rio de Janeiro 2016 Kazachstan Dmitrij Bałandin Stany Zjednoczone Josh Prenot Rosja Anton Czupkow

100 m stylem motylkowym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Douglas Russell Stany Zjednoczone Mark Spitz Stany Zjednoczone Ross Wales
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Mark Spitz Kanada Bruce Robertson Stany Zjednoczone Jerry Heidenreich
Montreal 1976 Stany Zjednoczone Matthew Vogel Stany Zjednoczone Joe Bottom Stany Zjednoczone Gary Hall Sr.
Moskwa 1980 Szwecja Pär Arvidsson Roger Pyttel Hiszpania David López-Zubero
Los Angeles 1984 Michael Groß Stany Zjednoczone Pablo Morales Australia Glenn Buchanan
Seul 1988 Surinam Anthony Nesty Stany Zjednoczone Matt Biondi Wielka Brytania Andrew Jameson
Barcelona 1992 Stany Zjednoczone Pablo Morales Polska Rafał Szukała Surinam Anthony Nesty
Atlanta 1996 Rosja Dienis Pankratow Australia Scott Miller Rosja Władisław Kulikow
Sydney 2000 Szwecja Lars Frölander Australia Michael Klim Australia Geoff Huegill
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Michael Phelps Stany Zjednoczone Ian Crocker Ukraina Andrij Serdinow
Pekin 2008 Stany Zjednoczone Michael Phelps Serbia Milorad Čavić Australia Andrew Lauterstein
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Michael Phelps Południowa Afryka Chad le Clos
Rosja Jewgienij Korotyszkin
Rio de Janeiro 2016 Singapur Joseph Schooling Stany Zjednoczone Michael Phelps
Południowa Afryka Chad le Clos
Węgry László Cseh

200 m stylem motylkowym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Melbourne 1956 Stany Zjednoczone William Yorzyk Japonia Takashi Ishimoto György Tumpek
Rzym 1960 Stany Zjednoczone Michael Troy Australia Neville Hayes Stany Zjednoczone David Gillanders
Tokio 1964 Australia Kevin Berry Stany Zjednoczone Carl Robie Stany Zjednoczone Fred Schmidt
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Carl Robie Wielka Brytania Martyn Woodroffe Stany Zjednoczone John Ferris
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Mark Spitz Stany Zjednoczone Gary Hall Sr. Stany Zjednoczone Robin Backhaus
Montreal 1976 Stany Zjednoczone Mike Bruner Stany Zjednoczone Steven Gregg Stany Zjednoczone Bill Forrester
Moskwa 1980 Serhij Fesenko Sr. Wielka Brytania Philip Hubble Roger Pyttel
Los Angeles 1984 Australia Jon Sieben Michael Groß Wenezuela Rafael Vidal
Seul 1988 Michael Groß Dania Benny Nielsen Nowa Zelandia Anthony Mosse
Barcelona 1992 Stany Zjednoczone Melvin Stewart Nowa Zelandia Danyon Loader Francja Franck Esposito
Atlanta 1996 Rosja Dienis Pankratow Stany Zjednoczone Tom Malchow Australia Scott Goodman
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Tom Malchow Ukraina Denys Syłantiew Australia Justin Norris
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Michael Phelps Japonia Takashi Yamamoto Wielka Brytania Stephen Parry
Pekin 2008 Stany Zjednoczone Michael Phelps Węgry László Cseh Japonia Takeshi Matsuda
Londyn 2012 Południowa Afryka Chad le Clos Stany Zjednoczone Michael Phelps Japonia Takeshi Matsuda
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Michael Phelps Japonia Masato Sakai Węgry Tamás Kenderesi

200 m stylem zmiennym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Charles Hickcox Stany Zjednoczone Gregory Buckingham Stany Zjednoczone John Ferris
Monachium 1972 Szwecja Gunnar Larsson Stany Zjednoczone Tim McKee Stany Zjednoczone Steven Furniss
Los Angeles 1984 Kanada Alex Baumann Stany Zjednoczone Pablo Morales Wielka Brytania Neil Cochran
Seul 1988 Tamás Darnyi Patrick Kühl Wadim Jaroszczuk
Barcelona 1992 Węgry Tamás Darnyi Stany Zjednoczone Gregory Burgess Węgry Attila Czene
Atlanta 1996 Węgry Attila Czene Finlandia Jani Sievinen Kanada Curtis Myden
Sydney 2000 Włochy Massimiliano Rosolino Stany Zjednoczone Tom Dolan Stany Zjednoczone Tom Wilkens
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Michael Phelps Stany Zjednoczone Ryan Lochte Trynidad i Tobago George Bovell
Pekin 2008 Stany Zjednoczone Michael Phelps Węgry László Cseh Stany Zjednoczone Ryan Lochte
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Michael Phelps Stany Zjednoczone Ryan Lochte Węgry László Cseh
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Michael Phelps Japonia Kōsuke Hagino Wang Shun

400 m stylem zmiennym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Richard Roth Stany Zjednoczone Roy Saari Gerhard Hetz
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Charles Hickcox Stany Zjednoczone Gary Hall Sr. Michael Holthaus
Monachium 1972 Szwecja Gunnar Larsson Stany Zjednoczone Tim McKee András Hargitay
Montreal 1976 Stany Zjednoczone Rod Strachan Stany Zjednoczone Tim McKee Andriej Smirnow
Moskwa 1980 Ołeksandr Sidorenko Serhij Fesenko Sr. Zoltán Verrasztó
Los Angeles 1984 Kanada Alex Baumann Brazylia Ricardo Prado Australia Robert Woodhouse
Seul 1988 Tamás Darnyi Stany Zjednoczone David Wharton Włochy Stefano Battistelli
Barcelona 1992 Węgry Tamás Darnyi Stany Zjednoczone Eric Namesnik Włochy Luca Sacchi
Atlanta 1996 Stany Zjednoczone Tom Dolan Stany Zjednoczone Eric Namesnik Kanada Curtis Myden
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Tom Dolan Stany Zjednoczone Erik Vendt Kanada Curtis Myden
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Michael Phelps Stany Zjednoczone Erik Vendt Węgry László Cseh
Pekin 2008 Stany Zjednoczone Michael Phelps Węgry László Cseh Stany Zjednoczone Ryan Lochte
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Ryan Lochte Brazylia Thiago Pereira Japonia Kōsuke Hagino
Rio de Janeiro 2016 Japonia Kōsuke Hagino Stany Zjednoczone Chase Kalisz Japonia Daiya Seto

10 km na otwartym akwenie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Pekin 2008 Holandia Maarten van der Weijden Wielka Brytania David Davies Niemcy Thomas Lurz
Londyn 2012 Tunezja Oussama Mellouli Niemcy Thomas Lurz Kanada Richard Weinberger
Rio de Janeiro 2016 Holandia Ferry Weertman Grecja Spiridon Janiotis Francja Marc-Antoine Olivier

4 × 100 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Tokio 1964  Stany Zjednoczone
Stephen Clark
Michael Austin
Gary Ilman
Don Schollander
 Niemcy
Horst Löffler
Frank Wiegand
Uwe Jacobsen
Hans-Joachim Klein
 Australia
David Dickson
Peter Doak
John Ryan
Robert Windle
Meksyk 1968  Stany Zjednoczone
Zachary Zorn
Stephen Rerych
Mark Spitz
Kenneth Walsh
 ZSRR
Siemion Bielic-Gejman
Wiktor Masanow
Georgijs Kuļikovs
Leonid Iljiczow
 Australia
Gregory Rogers
Robert Cusack
Robert Windle
Michael Wenden
Monachium 1972  Stany Zjednoczone
David Edgar
John Murphy
Jerry Heidenreich
Mark Spitz
 ZSRR
Władimir Bure
Wiktor Masanow
Wiktor Abojmow
Igor Griwennikow
 NRD
Roland Matthes
Wilfried Hartung
Peter Bruch
Lutz Unger
Los Angeles 1984  Stany Zjednoczone
Christopher Cavanaugh
Michael Heath
Matt Biondi
Rowdy Gaines
 Australia
Gregory Fasala
Neil Brooks
Michael Delany
Mark Stockwell
 Szwecja
Thomas Lejdström
Bengt Baron
Mikael Örn
Per Johansson
Seul 1988  Stany Zjednoczone
Christopher Jacobs
Troy Dalbey
Tom Jager
Matt Biondi
 ZSRR
Gennadi Prigoda
Jurij Baszkatow
Nikołaj Jewsiejew
Władimir Tkaczenko
 NRD
Dirk Richter
Thomas Flemming
Lars Hinneburg
Steffen Zesner
Barcelona 1992  Stany Zjednoczone
Joe Hudepohl
Matt Biondi
Tom Jager
Jon Olsen
Shaun Jordan
Joel Thomas
 WNP
Pawieł Cznijkin
Giennadij Prigoda
Jurij Baszkatow
Aleksandr Popow
Władimir Pysznienko
Weniamin Tajanowicz
 Niemcy
Christian Tröger
Dirk Richter
Steffen Zesner
Mark Pinger
Andreas Szigat
Bengt Zikarsky
Atlanta 1996  Stany Zjednoczone
Jon Olsen
Josh Davis
Brad Schumacher
Gary Hall Jr.
David Fox
Scott Tucker
 Rosja
Roman Jegorow
Aleksandr Popow
Władimir Priedkin
Władimir Pysznienko
Dienis Pimankow
Konstantin Uszkow
 Niemcy
Christian Tröger
Bengt Zikarsky
Björn Zikarsky
Mark Pinger
Alexander Lüderitz
Sydney 2000  Australia
Michael Klim
Chris Fydler
Ashley Callus
Ian Thorpe
Todd Pearson
Adam Pine
 Stany Zjednoczone
Anthony Ervin
Neil Walker
Jason Lezak
Gary Hall Jr.
Scott Tucker
Josh Davis
 Brazylia
Fernando Scherer
Gustavo Borges
Carlos Jayme
Edvaldo Valério
Ateny 2004  Południowa Afryka
Roland Schoeman
Lyndon Ferns
Darian Townsend
Ryk Neethling
 Holandia
Johan Kenkhuis
Mitja Zastrow
Klaas-Erik Zwering
Pieter van den Hoogenband
Mark Veens
 Stany Zjednoczone
Ian Crocker
Michael Phelps
Neil Walker
Jason Lezak
Gabe Woodward
Nate Dusing
Gary Hall Jr.
Pekin 2008  Stany Zjednoczone
Michael Phelps
Garrett Weber-Gale
Cullen Jones
Jason Lezak
Nathan Adrian
Benjamin Wildman-Tobriner
Matt Grevers
 Francja
Amaury Leveaux
Fabien Gilot
Frédérick Bousquet
Alain Bernard
Grégory Mallet
Boris Steimetz
 Australia
Eamon Sullivan
Andrew Lauterstein
Ashley Callus
Matthew Targett
Leith Brodie
Patrick Murphy
Londyn 2012  Francja
Amaury Leveaux
Fabien Gilot
Clément Lefert
Yannick Agnel
Alain Bernard
Jérémy Stravius
 Stany Zjednoczone
Nathan Adrian
Michael Phelps
Cullen Jones
Ryan Lochte
James Feigen
Matt Grevers
Ricky Berens
Jason Lezak
 Rosja
Andriej Grieczin
Nikita Łobincew
Władimir Morozow
Daniła Izotow
Jewgienij Łagunow
Siergiej Fiesikow
Rio de Janeiro 2016  Stany Zjednoczone
Caeleb Dressel
Michael Phelps
Ryan Held
Nathan Adrian
Jimmy Feigen
Blake Pieroni
Anthony Ervin
 Francja
Mehdy Metella
Fabien Gilot
Florent Manaudou
Jérémy Stravius
Clément Mignon
William Meynard
 Australia
James Roberts
Kyle Chalmers
James Magnussen
Cameron McEvoy
Matthew Abood

4 × 200 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Londyn 1908  Wielka Brytania
John Derbyshire
Paul Radmilovic
William Foster
Henry Taylor
 Węgry
József Munk
Imre Zachár
Béla Las Torres
Zoltán Halmay
 Stany Zjednoczone
Harry Hebner
Leo Goodwin
Charles Daniels
Leslie Rich
Sztokholm 1912
Australazja

Cecil Healy
Malcolm Champion
Leslie Boardman
Harold Hardwick
 Stany Zjednoczone
Kenneth Huszagh
Harry Hebner
Perry McGillivray
Duke Kahanamoku
 Wielka Brytania
William Foster
Thomas Battersby
John Hatfield
Henry Taylor
Antwerpia 1920  Stany Zjednoczone
Perry McGillivray
Pua Kealoha
Norman Ross
Duke Kahanamoku
 Australia
Henry Hay
William Herald
Ivan Stedman
Frank Beaurepaire
 Wielka Brytania
Leslie Savage
Edward Peter
Henry Taylor
Harold Annison
Paryż 1924  Stany Zjednoczone
Ralph Breyer
Harrison Glancy
Wallace O’Connor
Johnny Weissmuller
Richard Howell
 Australia
Boy Charlton
Maurice Christie
Frank Beaurepaire
Ernest Henry
Ivan Stedman
 Szwecja
Åke Borg
Arne Borg
Orvar Trolle
Georg Werner
Thor Henning
Gösta Persson
Amsterdam 1928  Stany Zjednoczone
Austin Clapp
Walter Laufer
George Kojac
Johnny Weissmuller
 Japonia
Hiroshi Yoneyama
Nobuo Arai
Tokuhei Sada
Katsuo Takaishi
 Kanada
Frederick Bourne
James Thompson
Garnet Ault
Walter Spence
Los Angeles 1932  Japonia
Hisakichi Toyoda
Yusa Masanori
Miyazaki Yasuji
Takashi Yokoyama
 Stany Zjednoczone
George Fissler
Francis Booth
Manuella Kalili
Maiola Kalili
 Węgry
András Wanié
András Székely
István Bárány
László Szabados
Berlin 1936  Japonia
Yusa Masanori
Shigeo Sugiura
Masaharu Taguchi
Arai Shigeo
 Stany Zjednoczone
Ralph Flanagan
John Macionis
Paul Wolf
Jack Medica
 Węgry
Árpád Lengyel
Oszkár Abay-Nemes
Ödön Gróf
Ferenc Csik
Londyn 1948  Stany Zjednoczone
Walter Ris
James McLane
Wallace Wolf
William Smith
 Węgry
Elemér Szathmáry
György Mitró
Imre Nyéki
Géza Kádas
 Francja
Joseph Bernardo
René Cornu
Henri Padou
Alexandre Jany
Helsinki 1952  Stany Zjednoczone
Wayne Moore
William Woolsey
Ford Konno
James McLane
 Japonia
Hiroshi Suzuki
Yoshihiro Hamaguchi
Toru Goto
Teijiro Tanikawa
 Francja
Joseph Bernardo
Aldo Eminente
Alexandre Jany
Jean Boiteux
Melbourne 1956  Australia
Kevin O’Halloran
John Devitt
Murray Rose
Jon Henricks
 Stany Zjednoczone
Richard Hanley
George Breen
William Woolsey
Ford Konno
 ZSRR
Witalij Sorokin
Władimir Struszanow
Giennadij Nikołajew
Boris Nikitin
Rzym 1960  Stany Zjednoczone
George Harrison
Richard Blick
Michael Troy
Jeff Farrell
 Japonia
Makoto Fukui
Hiroshi Ishii
Tsuyoshi Yamanaka
Tatsuo Fujimoto
 Australia
David Dickson
John Devitt
Murray Rose
John Konrads
Tokio 1964  Stany Zjednoczone
Stephen Clark
Roy Saari
Gary Ilman
Don Schollander
 Niemcy
Horst-Günter Gregor
Gerhard Hetz
Frank Wiegand
Hans-Joachim Klein
 Japonia
Makoto Fukui
Kunihiro Iwasaki
Toshio Shoji
Yukiaki Okabe
Meksyk 1968  Stany Zjednoczone
John Nelson
Stephen Rerych
Mark Spitz
Don Schollander
 Australia
Gregory Rogers
Graham White
Robert Windle
Michael Wenden
 ZSRR
Władimir Bure
Siemion Bielic-Gejman
Georgijs Kuļikovs
Leonid Iljiczow
Monachium 1972  Stany Zjednoczone
John Kinsella
Frederick Tyler
Robert Genter
Mark Spitz
 RFN
Klaus Steinbach
Werner Lampe
Hans-Günther Vosseler
Hans Fassnacht
 ZSRR
Igor Griwiennikow
Wiktor Masanow
Georgijs Kuļikovs
Władimir Bure
Montreal 1976  Stany Zjednoczone
Michael Bruner
Bruce Furniss
John Naber
James Montgomery
 ZSRR
Wołodymyr Raskatow
Andriej Bogdanow
Siergiej Koplakow
Andriej Kryłow
 Wielka Brytania
Alan McClatchey
David Dunne
Gordon Downie
Brian Brinkley
Moskwa 1980  ZSRR
Siergiej Koplakow
Władimir Salnikow
Iwar Stukołkin
Andriej Kryłow
 NRD
Frank Pfütze
Jörg Woithe
Detlev Grabs
Rainer Strohbach
 Brazylia
Jorge Luiz Leite
Marcus Mattioli
Cyro Delgado
Djan Madruga
Los Angeles 1984  Stany Zjednoczone
Michael Heath
David Larson
Jeffrey Float
Lawrence Hayes
 RFN
Thomas Fahrner
Dirk Korthals
Alexander Schowtka
Michael Groß
 Wielka Brytania
Neil Cochran
Paul Easter
Paul Howe
Andrew Astbury
Seul 1988  Stany Zjednoczone
Troy Dalbey
Matthew Cetlinski
Douglas Gjertsen
Matt Biondi
 NRD
Uwe Daßler
Sven Lodziewski
Thomas Flemming
Steffen Zesner
 RFN
Erik Hochstein
Thomas Fahrner
Rainer Henkel
Michael Groß
Barcelona 1992  WNP
Dmitrij Łepikow
Władimir Pysznienko
Weniamin Tajanowicz
Jewgienij Sadowy
Aleksiej Kudriawcow
Jurij Muchin
 Szwecja
Anders Holmertz
Tommy Werner
Lars Frölander
Christer Wallin
 Stany Zjednoczone
Joseph Hudepohl
Melvin Stewart
Jon Olsen
Douglas Gjertsen
Scott Jaffe
Daniel Jorgensen
Atlanta 1996  Stany Zjednoczone
Josh Davis
Joseph Hudepohl
Brad Schumacher
Ryan Berube
Jon Olsen
 Szwecja
Christer Wallin
Anders Holmertz
Lars Frölander
Anders Lyrbring
 Niemcy
Aimo Heilmann
ChristianKeller
Christian Tröger
Steffen Zesner
Konstantin Dubrovin
Oliver Lampe
Sydney 2000  Australia
Ian Thorpe
Michael Klim
Todd Pearson
William Kirby
Grant Hackett
Daniel Kowalski
 Stany Zjednoczone
Scott Goldblatt
Josh Davis
Jamie Rauch
Klete Keller
Nate Dusing
Chad Carvin
 Holandia
Martijn Zuijdweg
Johan Kenkhuis
Marcel Wouda
Pieter van den Hoogenband
Mark van der Zijden
Ateny 2004  Stany Zjednoczone
Michael Phelps
Ryan Lochte
Peter Vanderkaay
Klete Keller
Dan Ketchum
Scott Goldblatt