Medaliści igrzysk olimpijskich w skokach do wody - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Medaliści igrzysk olimpijskich w skokach do wody.

Medaliści igrzysk olimpijskich w skokach do wody

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lista medalistów letnich igrzysk olimpijskich w skokach do wody.

Konkurencje obecnie rozgrywane

Mężczyźni

Wieża 10 m indywidualnie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone George Sheldon Cesarstwo Niemieckie Georg Hoffmann Stany Zjednoczone Frank Kehoe
Cesarstwo Niemieckie Alfred Braunschweiger
Londyn 1908 Szwecja Hjalmar Johansson Szwecja Karl Malmström Szwecja Arvid Spångberg
Sztokholm 1912 Szwecja Erik Adlerz Cesarstwo Niemieckie Albert Zürner Szwecja Gustaf Blomgren
Antwerpia 1920 Stany Zjednoczone Clarence Pinkston Szwecja Erik Adlerz Stany Zjednoczone Harry Prieste
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Albert White Stany Zjednoczone David Fall Stany Zjednoczone Clarence Pinkston
Amsterdam 1928 Stany Zjednoczone Pete Desjardins Farid Simaika Stany Zjednoczone Michael Galitzen
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Harold Smith Stany Zjednoczone Michael Galitzen Stany Zjednoczone Frank Kurtz
Berlin 1936 Stany Zjednoczone Marshall Wayne Stany Zjednoczone Elbert Root III Rzesza Hermann Stork
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Samuel Lee Stany Zjednoczone Bruce Harlan Meksyk Joaquín Capilla
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone Samuel Lee Meksyk Joaquín Capilla Günther Haase
Melbourne 1956 Meksyk Joaquín Capilla Stany Zjednoczone Gary Tobian Stany Zjednoczone Richard Connor
Rzym 1960 Stany Zjednoczone Robert Webster Stany Zjednoczone Gary Tobian Wielka Brytania Brian Phelps
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Robert Webster Włochy Klaus Dibiasi Stany Zjednoczone Thomas Gompf
Meksyk 1968 Włochy Klaus Dibiasi Meksyk Álvaro Gaxiola Stany Zjednoczone Edwin Young
Monachium 1972 Włochy Klaus Dibiasi Stany Zjednoczone Richard Rydze Włochy Franco Cagnotto
Montreal 1976 Włochy Klaus Dibiasi Stany Zjednoczone Greg Louganis Władimir Alejnik
Moskwa 1980 Falk Hoffmann Władimir Alejnik Dawit Hambarcumian
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Greg Louganis Stany Zjednoczone Bruce Kimball Li Kongzheng
Seul 1988 Stany Zjednoczone Greg Louganis Xiong Ni Meksyk Jesús Mena
Barcelona 1992 Sun Shuwei Stany Zjednoczone Scott Donie Xiong Ni
Atlanta 1996 Rosja Dmitrij Sautin Niemcy Jan Hempel Xiao Hailiang
Sydney 2000 Tian Liang Hu Jia Rosja Dmitrij Sautin
Ateny 2004 Hu Jia Australia Mathew Helm Tian Liang
Pekin 2008 Australia Matthew Mitcham Zhou Lüxin Rosja Gleb Galperin
Londyn 2012 Stany Zjednoczone David Boudia Bo Qiu Wielka Brytania Thomas Daley

Trampolina 3 m indywidualnie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Londyn 1908 Cesarstwo Niemieckie Albert Zürner Cesarstwo Niemieckie Kurt Behrens Cesarstwo Niemieckie Gottlob Walz
Stany Zjednoczone George Gaidzik
Sztokholm 1912 Cesarstwo Niemieckie Paul Günther Cesarstwo Niemieckie Hans Luber Cesarstwo Niemieckie Kurt Behrens
Antwerpia 1920 Stany Zjednoczone Louis Kuehn Stany Zjednoczone Clarence Pinkston Stany Zjednoczone Louis Balbach
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Albert White Stany Zjednoczone Pete Desjardins Stany Zjednoczone Clarence Pinkston
Amsterdam 1928 Stany Zjednoczone Pete Desjardins Stany Zjednoczone Michael Galitzen Farid Simajka
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Michael Galitzen Stany Zjednoczone Harold Smith Stany Zjednoczone Richard Degener
Berlin 1936 Stany Zjednoczone Richard Degener Stany Zjednoczone Marshall Wayne Stany Zjednoczone Alan Greene
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Bruce Harlan Stany Zjednoczone Miller Anderson Stany Zjednoczone Samuel Lee
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone David Browning Stany Zjednoczone Miller Anderson Stany Zjednoczone Robert Clotworthy
Melbourne 1956 Stany Zjednoczone Robert Clotworthy Stany Zjednoczone Donald Harper Meksyk Joaquín Capilla
Rzym 1960 Stany Zjednoczone Gary Tobian Stany Zjednoczone Samuel Hall Meksyk Juan Botella
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Kenneth Sitzberger Stany Zjednoczone Francis Gorman Stany Zjednoczone Lawrence Andreasen
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Bernard Wrightson Włochy Klaus Dibiasi Stany Zjednoczone James Henry
Monachium 1972 Władimir Wasin Włochy Franco Cagnotto Stany Zjednoczone Craig Lincoln
Montreal 1976 Stany Zjednoczone Philip Boggs Włochy Franco Cagnotto Aleksandr Kosienkow
Moskwa 1980 Aleksandr Portnow Meksyk Carlos Girón Włochy Franco Cagnotto
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Greg Louganis Tan Liangde Stany Zjednoczone Ronald Merriott
Seul 1988 Stany Zjednoczone Greg Louganis Tan Liangde Li Deliang
Barcelona 1992 Stany Zjednoczone Mark Lenzi Tan Liangde Dmitrij Sautin
Atlanta 1996 Xiong Ni Yu Zhuocheng Stany Zjednoczone Mark Lenzi
Sydney 2000 Xiong Ni Meksyk Fernando Platas Rosja Dmitrij Sautin
Ateny 2004 Peng Bo Kanada Alexandre Despatie Rosja Dmitrij Sautin
Pekin 2008 He Chong Kanada Alexandre Despatie Qin Kai
Londyn 2012 Rosja Ilja Sacharow Qin Kai He Chong

Wieża 10 m – synchronicznie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000  Rosja
Igor Łukaszin
Dmitrij Sautin
 Chiny
Hu Jia
Tian Liang
 Niemcy
Jan Hempel
Heiko Meyer
Ateny 2004  Chiny
Tian Liang
Yang Jinghui
 Wielka Brytania
Leon Taylor
Peter Waterfield
 Australia
Mathew Helm
Robert Newbery
Pekin 2008  Chiny
Lin Yue
Huo Liang
 Niemcy
Patrick Hausding
Sascha Klein
 Rosja
Gleb Galperin
Dmitrij Dobroskok
Londyn 2012  Chiny
Cao Yuan
Zhang Yanquan
 Meksyk
Germán Sánchez
Iván García
 Stany Zjednoczone
Nick McCrory
David Boudia

Trampolina 3 m – synchronicznie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000  Chiny
Xiong Ni
Xiao Hailiang
 Rosja
Aleksande Dobroskok
Dmitrij Sautin
 Australia
Robert Newbery
Dean Pullar
Ateny 2004  Grecja
Thomas Bimis
Nikolaos Siranidis
 Niemcy
Tobias Schellenberg
Andreas Wels
 Australia
Steven Barnett
Robert Newbery
Pekin 2008  Chiny
Wang Feng
Qin Kai
 Rosja
Dmitrij Sautin
Jurij Kunakow
 Ukraina
Ilja Kwasza
Ołeksij Pryhorow
Londyn 2012  Chiny
Luo Yutong
Qin Kai
 Rosja
Ilja Sacharow
Jewgienij Kuzniecow
 Stany Zjednoczone
Troy Dumais
Kristian Ipsen

Kobiety

Wieża 10 m indywidualnie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sztokholm 1912 Szwecja Greta Johansson Szwecja Lisa Regnell Wielka Brytania Isabelle White
Antwerpia 1920 Dania Stefanie Clausen Wielka Brytania Beatrice Armstrong Szwecja Eva Olliwier
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Caroline Smith Stany Zjednoczone Elizabeth Becker Szwecja Hjördis Töpel
Amsterdam 1928 Stany Zjednoczone Elizabeth Becker Stany Zjednoczone Georgia Coleman Szwecja Laura Sjöqvist
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Dorothy Poynton Stany Zjednoczone Georgia Coleman Stany Zjednoczone Marion Roper
Berlin 1936 Stany Zjednoczone Dorothy Poynton Stany Zjednoczone Velma Dunn III Rzesza Käthe Köhler
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Victoria Draves Stany Zjednoczone Patricia Elsener Dania Birte Christoffersen
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone Patricia McCormick Stany Zjednoczone Paula Pope Stany Zjednoczone Juno Irwin
Melbourne 1956 Stany Zjednoczone Patricia McCormick Stany Zjednoczone Juno Irwin Stany Zjednoczone Paula Pope
Rzym 1960 Ingrid Krämer Stany Zjednoczone Paula Pope Ninel Krutowa
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Lesley Bush Ingrid Krämer Galina Aleksiejewa
Meksyk 1968 Czechosłowacja Milena Duchková Natalija Łobanowa Stany Zjednoczone Ann Peterson
Monachium 1972 Szwecja Ulrika Knape Czechosłowacja Milena Duchková Marina Janicke
Montreal 1976 Jelena Wajciechowska Szwecja Ulrika Knape Stany Zjednoczone Deborah Wilson
Moskwa 1980 Martina Jäschke Sirward Emirzian Liana Cotadze
Los Angeles 1984 Zhou Jihong Stany Zjednoczone Michele Mitchell Stany Zjednoczone Wendy Wyland
Seul 1988 Xu Yanmei Stany Zjednoczone Michele Mitchell Stany Zjednoczone Wendy Williams
Barcelona 1992 Fu Mingxia Jelena Miroszina Stany Zjednoczone Mary Ellen Clark
Atlanta 1996 Fu Mingxia Niemcy Annika Walter Stany Zjednoczone Mary Ellen Clark
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Laura Wilkinson Li Na Kanada Anne Montminy
Ateny 2004 Australia Chantelle Newbery Lao Lishi Australia Loudy Tourky
Pekin 2008 Chen Ruolin Kanada Émilie Heymans Wang Xin
Londyn 2012 Chen Ruolin Australia Brittany Broben Malezja Pandelela Rinong Pamg

Trampolina 3 m indywidualnie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Antwerpia 1920 Stany Zjednoczone Aileen Riggin Stany Zjednoczone Helen Wainwright Stany Zjednoczone Thelma Payne
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Elizabeth Becker Stany Zjednoczone Aileen Riggin Stany Zjednoczone Caroline Fletcher
Amsterdam 1928 Stany Zjednoczone Helen Meany Stany Zjednoczone Dorothy Poynton Stany Zjednoczone Georgia Coleman
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Georgia Coleman Stany Zjednoczone Katherine Rawls Stany Zjednoczone Jane Fauntz
Berlin 1936 Stany Zjednoczone Marjorie Gestring Stany Zjednoczone Katherine Rawls Stany Zjednoczone Dorothy Poynton
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Victoria Draves Stany Zjednoczone Zoe-Ann Olsen Stany Zjednoczone Patricia Elsener
Helsinki 1952 Stany Zjednoczone Patricia McCormick Francja Madeleine Moreau Stany Zjednoczone Zoe-Ann Olsen
Melbourne 1956 Stany Zjednoczone Patricia McCormick Stany Zjednoczone Jeanne Stunyo Kanada Irene MacDonald
Rzym 1960 Ingrid Krämer Stany Zjednoczone Paula Pope Wielka Brytania Elisabeth Ferris
Tokio 1964 Ingrid Krämer Stany Zjednoczone Jeanne Collier Stany Zjednoczone Mary Willard
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Susan Gossick Tamara Pogoszewa Stany Zjednoczone Keala O’Sullivan
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Micki King Szwecja Ulrika Knape Marina Janicke
Montreal 1976 Stany Zjednoczone Jennifer Chandler Christa Köhler Stany Zjednoczone Cynthia Potter
Moskwa 1980 Irina Kalinina Martina Proeber Karin Guthke
Los Angeles 1984 Kanada Sylvie Bernier Stany Zjednoczone Kelly McCormick Stany Zjednoczone Christina Seufert
Seul 1988 Gao Min Li Qing Stany Zjednoczone Kelly McCormick
Barcelona 1992 Gao Min Irina Łaszko Niemcy Brita Baldus
Atlanta 1996 Fu Mingxia Rosja Irina Łaszko Kanada Annie Pelletier
Sydney 2000 Fu Mingxia Guo Jingjing Niemcy Dörte Lindner
Ateny 2004 Guo Jingjing Wu Minxia Rosja Julija Pachalina
Pekin 2008 Guo Jingjing Rosja Julija Pachalina Wu Minxia
Londyn 2012 Wu Minxia He Zi Meksyk Laura Sánchez

Wieża 10 m – synchronicznie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000  Chiny
Li Na
Sang Xue
 Kanada
Émilie Heymans
Anne Montminy
 Australia
Rebecca Gilmore
Loudy Tourky
Ateny 2004  Chiny
Lao Lishi
Li Ting
 Rosja
Natalija Gonczarowa
Julija Kołtunowa
 Kanada
Blythe Hartley
Émilie Heymans
Pekin 2008  Chiny
Wang Xin
Chen Ruolin
 Australia
Briony Cole
Melissa Wu
 Meksyk
Paola Espinosa
Tatiana Ortiz
Londyn 2012  Chiny
Chen Ruolin
Wang Hao
 Meksyk
Paola Espinosa
Alejandra Orozco
 Kanada
Meaghan Benfeito
Roseline Filion

Trampolina 3 m – synchronicznie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sydney 2000  Rosja
Wiera Ilina
Julija Pachalina
 Chiny
Fu Mingxia
Guo Jingjing
 Ukraina
Hanna Sorokina
Ołena Żupina
Ateny 2004  Chiny
Wu Minxia
Guo Jingjing
 Rosja
Wiera Ilina
Julija Pachalina
 Australia
Irina Laschko
Chantelle Newbery
Pekin 2008  Chiny
Guo Jingjing
Wu Minxia
 Rosja
Julija Pachalina
Anastasija Pozdniakowa
 Niemcy
Ditte Kotzian
Heike Fischer
Londyn 2012  Chiny
He Zi
Wu Minxia
 Stany Zjednoczone
Kelci Bryant
Abby Johnston
 Kanada
Jennifer Abel
Émilie Heymans

Konkurencje nierozgrywane

Skoki standardowe z wieży

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sztokholm 1912 Szwecja Erik Adlerz Szwecja Hjalmar Johansson Szwecja John Jansson
Antwerpia 1920 Szwecja Arvid Wallman Szwecja Nils Skoglund Szwecja John Jansson
Paryż 1924 Australia Richmond Eve Szwecja John Jansson Wielka Brytania Harold Clarke

Skok do wody na odległość

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Saint Louis 1904 Stany Zjednoczone William Dickey Stany Zjednoczone Edgar Adams Stany Zjednoczone Leo Goodwin

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Medaliści igrzysk olimpijskich w skokach do wody
Listen to this article