Medaliści mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Medaliści mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach.

Medaliści mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Poniższe tabele przedstawiają medalistów mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach w konkurencjach męskich.

Medaliści

500 m

Rok Złoto Srebro Brąz
Hamar 1996 Japonia Hiroyasu Shimizu Rosja Siergiej Klewczenia Norwegia Roger Strøm
Warszawa 1997 Japonia Manabu Horii Norwegia Roger Strøm Japonia Hiroyasu Shimizu
Calgary 1998 Japonia Hiroyasu Shimizu Kanada Sylvain Bouchard Kanada Jeremy Wotherspoon
Heerenveen 1999 Japonia Hiroyasu Shimizu Holandia Erben Wennemars Holandia Jakko Jan Leeuwangh
Nagano 2000 Japonia Hiroyasu Shimizu Kanada Mike Ireland Kanada Jeremy Wotherspoon
Salt Lake City 2001 Japonia Hiroyasu Shimizu Kanada Jeremy Wotherspoon Stany Zjednoczone Casey FitzRandolph
Berlin 2003 Kanada Jeremy Wotherspoon Japonia Hiroyasu Shimizu Holandia Erben Wennemars
Seul 2004 Kanada Jeremy Wotherspoon Rosja Dmitrij Łobkow Kanada Mike Ireland
Inzell 2005 Japonia Jōji Katō Japonia Hiroyasu Shimizu Kanada Jeremy Wotherspoon
Salt Lake City 2007 Korea Południowa Lee Kang-seok Japonia Yūya Oikawa Stany Zjednoczone Tucker Fredricks
Nagano 2008 Kanada Jeremy Wotherspoon Korea Południowa Lee Kyou-hyuk Japonia Jōji Katō
Richmond 2009 Korea Południowa Lee Kang-seok Korea Południowa Lee Kyou-hyuk Yu Fengtong
Inzell 2011 Korea Południowa Lee Kyou-hyuk Japonia Jōji Katō Holandia Jan Smeekens
Heerenveen 2012 Korea Południowa Mo Tae-bum Holandia Michel Mulder Finlandia Pekka Koskela
Soczi 2013 Korea Południowa Mo Tae-bum Japonia Jōji Katō Holandia Jan Smeekens
Heerenveen 2015 Rosja Pawieł Kuliżnikow Holandia Michel Mulder Kanada Laurent Dubreuil
Kołomna 2016 Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Rusłan Muraszow Kanada Alex Boisvert-Lacroix
Gangneung 2017 Holandia Jan Smeekens Niemcy Nico Ihle Rosja Rusłan Muraszow
Inzell 2019 Rosja Rusłan Muraszow Norwegia Håvard Holmefjord Lorentzen Rosja Wiktor Musztakow
Salt Lake City 2020 Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Rusłan Muraszow Japonia Tatsuya Shinhama

1000 m

Rok Złoto Srebro Brąz
Hamar 1996 Rosja Siergiej Klewczenia Norwegia Ådne Søndrål Korea Południowa Jaegal Sung-yeol
Warszawa 1997 Norwegia Ådne Søndrål Holandia Jan Bos Holandia Martin Hersman
Calgary 1998 Kanada Sylvain Bouchard Kanada Jeremy Wotherspoon Japonia Hiroyasu Shimizu
Heerenveen 1999 Holandia Jan Bos Japonia Hiroyasu Shimizu Holandia Jakko Jan Leeuwangh
Nagano 2000 Norwegia Ådne Søndrål Holandia Jan Bos Kanada Mike Ireland
Salt Lake City 2001 Kanada Jeremy Wotherspoon Norwegia Ådne Søndrål Rosja Siergiej Klewczenia
Berlin 2003 Holandia Erben Wennemars Holandia Gerard van Velde Stany Zjednoczone Joey Cheek
Seul 2004 Holandia Erben Wennemars Kanada Jeremy Wotherspoon Japonia Masaaki Kobayashi
Inzell 2005 Norwegia Even Wetten Holandia Jan Bos Norwegia Petter Andersen
Finlandia Pekka Koskela
Salt Lake City 2007 Stany Zjednoczone Shani Davis Kanada Denny Morrison Korea Południowa Lee Kyou-hyuk
Nagano 2008 Stany Zjednoczone Shani Davis Rosja Jewgienij Łalenkow Kanada Denny Morrison
Richmond 2009 Stany Zjednoczone Trevor Marsicano Kanada Denny Morrison Stany Zjednoczone Shani Davis
Inzell 2011 Stany Zjednoczone Shani Davis Holandia Kjeld Nuis Holandia Stefan Groothuis
Heerenveen 2012 Holandia Stefan Groothuis Holandia Kjeld Nuis Stany Zjednoczone Shani Davis
Soczi 2013 Kazachstan Dienis Kuzin Korea Południowa Mo Tae-bum Stany Zjednoczone Shani Davis
Heerenveen 2015 Stany Zjednoczone Shani Davis Rosja Pawieł Kuliżnikow Holandia Kjeld Nuis
Kołomna 2016 Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Dienis Juskow Holandia Kjeld Nuis
Gangneung 2017 Holandia Kjeld Nuis Kanada Vincent De Haître Holandia Kai Verbij
Inzell 2019 Holandia Kai Verbij Holandia Thomas Krol Holandia Kjeld Nuis
Salt Lake City 2020 Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Rusłan Muraszow Kanada Laurent Dubreuil

1500 m

Rok Złoto Srebro Brąz
Hamar 1996 Holandia Jeroen Straathof Norwegia Ådne Søndrål Holandia Martin Hersman
Warszawa 1997 Holandia Rintje Ritsma Norwegia Ådne Søndrål Kanada Neal Marshall
Calgary 1998 Norwegia Ådne Søndrål Holandia Ids Postma Włochy Roberto Sighel
Heerenveen 1999 Holandia Ids Postma Norwegia Ådne Søndrål Holandia Rintje Ritsma
Nagano 2000 Holandia Ids Postma Norwegia Ådne Søndrål Holandia Jan Bos
Salt Lake City 2001 Norwegia Ådne Søndrål Stany Zjednoczone Derek Parra Holandia Erben Wennemars
Berlin 2003 Holandia Erben Wennemars Holandia Ralf van der Rijst Stany Zjednoczone Joey Cheek
Seul 2004 Stany Zjednoczone Shani Davis Holandia Mark Tuitert Holandia Erben Wennemars
Inzell 2005 Norwegia Rune Stordal Holandia Erben Wennemars Norwegia Even Wetten
Salt Lake City 2007 Stany Zjednoczone Shani Davis Holandia Erben Wennemars Kanada Denny Morrison
Nagano 2008 Kanada Denny Morrison Stany Zjednoczone Shani Davis
Holandia Sven Kramer
Richmond 2009 Stany Zjednoczone Shani Davis Stany Zjednoczone Trevor Marsicano Kanada Denny Morrison
Inzell 2011 Norwegia Håvard Bøkko Stany Zjednoczone Shani Davis Kanada Lucas Makowsky
Heerenveen 2012 Kanada Denny Morrison Rosja Iwan Skobriew Norwegia Håvard Bøkko
Soczi 2013 Rosja Dienis Juskow Stany Zjednoczone Shani Davis Rosja Iwan Skobriew
Heerenveen 2015 Rosja Dienis Juskow Kanada Denny Morrison Holandia Koen Verweij
Kołomna 2016 Rosja Dienis Juskow Holandia Kjeld Nuis Holandia Thomas Krol
Gangneung 2017 Holandia Kjeld Nuis Rosja Dienis Juskow Holandia Sven Kramer
Inzell 2019 Holandia Thomas Krol Norwegia Sverre Lunde Pedersen Rosja Dienis Juskow
Salt Lake City 2020 Holandia Kjeld Nuis Holandia Thomas Krol Stany Zjednoczone Joey Mantia

5000 m

Rok Złoto Srebro Brąz
Hamar 1996 Holandia Ids Postma Japonia Keiji Shirahata Holandia Gianni Romme
Warszawa 1997 Holandia Rintje Ritsma Holandia Gianni Romme Niemcy Frank Dittrich
Calgary 1998 Holandia Gianni Romme Holandia Rintje Ritsma Belgia Bart Veldkamp
Heerenveen 1999 Holandia Gianni Romme Belgia Bart Veldkamp Holandia Bob de Jong
Nagano 2000 Holandia Gianni Romme Holandia Bob de Jong Japonia Keiji Shirahata
Salt Lake City 2001 Holandia Bob de Jong Holandia Carl Verheijen Holandia Gianni Romme
Berlin 2003 Holandia Jochem Uytdehaage Holandia Bob de Jong Holandia Carl Verheijen
Seul 2004 Stany Zjednoczone Chad Hedrick Holandia Carl Verheijen Holandia Gianni Romme
Inzell 2005 Stany Zjednoczone Chad Hedrick Holandia Bob de Jong Norwegia Carl Verheijen
Salt Lake City 2007 Holandia Sven Kramer Włochy Enrico Fabris Holandia Carl Verheijen
Nagano 2008 Holandia Sven Kramer Włochy Enrico Fabris Holandia Wouter Olde Heuvel
Richmond 2009 Holandia Sven Kramer Norwegia Håvard Bøkko Stany Zjednoczone Trevor Marsicano
Inzell 2011 Holandia Bob de Jong Korea Południowa Lee Seung-hoon Rosja Iwan Skobriew
Heerenveen 2012 Holandia Sven Kramer Holandia Bob de Jong Stany Zjednoczone Jonathan Kuck
Soczi 2013 Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Rosja Iwan Skobriew
Heerenveen 2015 Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Holandia Douwe de Vries
Kołomna 2016 Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Norwegia Sverre Lunde Pedersen
Gangneung 2017 Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Nowa Zelandia Peter Michael
Inzell 2019 Norwegia Sverre Lunde Pedersen Holandia Patrick Roest Holandia Sven Kramer
Salt Lake City 2020 Kanada Ted-Jan Bloemen Holandia Sven Kramer Kanada Graeme Fish

10 000 m

Rok Złoto Srebro Brąz
Hamar 1996 Holandia Gianni Romme Belgia Bart Veldkamp Niemcy Frank Dittrich
Warszawa 1997 Holandia Gianni Romme Holandia Rintje Ritsma Holandia Bob de Jong
Calgary 1998 Holandia Gianni Romme Holandia Bob de Jong Niemcy Frank Dittrich
Heerenveen 1999 Holandia Bob de Jong Holandia Gianni Romme Niemcy Frank Dittrich
Nagano 2000 Holandia Gianni Romme Holandia Bob de Jong Niemcy Frank Dittrich
Salt Lake City 2001 Holandia Carl Verheijen Holandia Bob de Jong Rosja Wadim Sajutin
Berlin 2003 Holandia Bob de Jong Holandia Carl Verheijen Norwegia Lasse Sætre
Seul 2004 Holandia Carl Verheijen Holandia Bob de Jong Stany Zjednoczone Chad Hedrick
Inzell 2005 Holandia Bob de Jong Holandia Carl Verheijen Stany Zjednoczone Chad Hedrick
Salt Lake City 2007 Holandia Sven Kramer Holandia Carl Verheijen Holandia Brigt Rykkje
Nagano 2008 Holandia Sven Kramer Włochy Enrico Fabris Holandia Bob de Jong
Richmond 2009 Holandia Sven Kramer Norwegia Håvard Bøkko Holandia Bob de Jong
Inzell 2011 Holandia Bob de Jong Holandia Bob de Vries Rosja Iwan Skobriew
Heerenveen 2012 Holandia Bob de Jong Holandia Jorrit Bergsma Stany Zjednoczone Jonathan Kuck
Soczi 2013 Holandia Jorrit Bergsma Holandia Sven Kramer Holandia Bob de Jong
Heerenveen 2015 Holandia Jorrit Bergsma Holandia Erik Jan Kooiman Niemcy Patrick Beckert
Kołomna 2016 Holandia Sven Kramer Kanada Ted-Jan Bloemen Holandia Erik Jan Kooiman
Gangneung 2017 Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Niemcy Patrick Beckert
Inzell 2019 Holandia Jorrit Bergsma Holandia Patrick Roest Rosja Daniła Siemierikow
Salt Lake City 2020 Kanada Graeme Fish Kanada Ted-Jan Bloemen Niemcy Patrick Beckert

Start masowy

Rok Złoto Srebro Brąz
Heerenveen 2015 Holandia Arjan Stroetinga Włochy Fabio Francolini Francja Alexis Contin
Kołomna 2016 Korea Południowa Lee Seung-hoon Holandia Arjan Stroetinga Francja Alexis Contin
Gangneung 2017 Stany Zjednoczone Joey Mantia Francja Alexis Contin Kanada Olivier Jean
Inzell 2019 Stany Zjednoczone Joey Mantia Korea Południowa Um Cheon-ho Korea Południowa Chung Jae-won
Salt Lake City 2020 Holandia Jorrit Bergsma Kanada Jordan Belchos Kanada Antoine Gélinas-Beaulieu

Bieg drużynowy

Rok Złoto Srebro Brąz
Inzell 2005  Holandia
Mark Tuitert
Carl Verheijen
Erben Wennemars
 Włochy
Matteo Anesi
Enrico Fabris
Ippolito Sanfratello
 Norwegia
Petter Andersen
Odd Borgersen
Eskil Ervik
Salt Lake City 2007  Holandia
Sven Kramer
Carl Verheijen
Erben Wennemars
 Kanada
Arne Dankers
Denny Morrison
Justin Warsylewicz
 Rosja
Jewgienij Łalenkow
Iwan Skobriew
Aleksiej Junin
Nagano 2008  Holandia
Sven Kramer
Wouter Olde Heuvel
Erben Wennemars
 Włochy
Matteo Anesi
Enrico Fabris
Luca Stefani
 Niemcy
Jörg Dallmann
Stefan Heythausen
Marco Weber
Richmond 2009  Holandia
Sven Kramer
Wouter Olde Heuvel
Carl Verheijen
 Szwecja
Joel Eriksson
Daniel Friberg
Johan Röjler
 Stany Zjednoczone
Ryan Bedford
Brian Hansen
Trevor Marsicano
Inzell 2011  Stany Zjednoczone
Shani Davis
Jonathan Kuck
Trevor Marsicano
 Kanada
Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
 Holandia
Jan Blokhuijsen
Koen Verweij
Bob de Vries
Heerenveen 2012  Holandia
Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Koen Verweij
 Stany Zjednoczone
Shani Davis
Brian Hansen
Jonathan Kuck
 Rosja
Jewgienij Łalenkow
Iwan Skobriew
Dienis Juskow
Soczi 2013  Holandia
Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Koen Verweij
 Korea Południowa
Joo Hyong-jun
Kim Cheol-min
Lee Seung-hoon
 Polska
Zbigniew Bródka
Konrad Niedźwiedzki
Jan Szymański
Heerenveen 2015  Holandia
Douwe de Vries
Koen Verweij
Sven Kramer
 Kanada
Denny Morrison
Ted-Jan Bloemen
Jordan Belchos
 Korea Południowa
Lee Seung-hoon
Ko Byung-wook
Kim Cheol-min
Kołomna 2016  Holandia
Jan Blokhuijsen
Douwe de Vries
Arjan Stroetinga
 Norwegia
Håvard Bøkko
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
 Kanada
Jordan Belchos
Ted-Jan Bloemen
Benjamin Donnelly
Gangneung 2017  Holandia
Jorrit Bergsma
Jan Blokhuijsen
Douwe de Vries
 Nowa Zelandia
Shane Dobbin
Reyon Kay
Peter Michael
 Norwegia
Sindre Henriksen
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
Inzell 2019  Holandia
Marcel Bosker
Sven Kramer
Douwe de Vries
 Norwegia
Håvard Bøkko
Sindre Henriksen
Sverre Lunde Pedersen
 Rosja
Aleksandr Rumiancew
Daniła Siemierikow
Siergiej Trofimow
Salt Lake City 2020  Holandia
Marcel Bosker
Douwe de Vries
Sven Kramer
 Japonia
Seitaro Ichinohe
Riku Tsuchiya
Shane Williamson
 Rosja
Daniła Siemierikow
Siergiej Trofimow
Rusłan Zacharow

Sprint drużynowy

Rok Złoto Srebro Brąz
Inzell 2019  Holandia
Ronald Mulder
Kjeld Nuis
Kai Verbij
 Korea Południowa
Cha Min-kyu
Kim Jun-ho
Kim Tae-yun
 Rosja
Pawieł Kuliżnikow
Rusłan Muraszow
Wiktor Musztakow
Salt Lake City 2020  Holandia
Thomas Krol
Dai Dai Ntab
Kai Verbij
 Chiny
Gao Tingyu
Ning Zhongyan
Wang Shiwei
 Norwegia
Odin By Farstad
Håvard Holmefjord Lorentzen
Bjørn Magnussen

Tabela medalowa

Stan po MŚ 2020.

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Holandia 65 49 36 150
2  Stany Zjednoczone 13 6 14 33
3  Rosja 10 9 15 34
4  Kanada 9 15 17 41
5  Norwegia 8 13 9 30
6  Japonia 7 8 6 21
7  Korea Południowa 6 7 4 17
8  Kazachstan 1 0 0 1
9  Włochy 0 6 1 7
10  Belgia 0 2 1 3
11  Niemcy 0 1 9 7
12  Francja 0 1 2 3
13  Chiny 0 1 1 2
 Nowa Zelandia 0 1 1 2
15  Szwecja 0 1 0 1
16  Finlandia 0 0 2 2
17  Polska 0 0 1 1

Zobacz też

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Medaliści mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach
Listen to this article