Medalistki igrzysk olimpijskich w kajakarstwie - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Medalistki igrzysk olimpijskich w kajakarstwie.

Medalistki igrzysk olimpijskich w kajakarstwie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Medalistki igrzysk olimpijskich w kajakarstwie – lista zawodniczek, które przynajmniej raz w karierze zdobyły medal letnich igrzysk olimpijskich w kajakarstwie kobiet.

Kajakarstwo górskie

K-1

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1972, Monachium Angelika Bahmann Gisela Grothaus Magdalena Wunderlich
1992, Barcelona Niemcy Elisabeth Micheler Australia Danielle Woodward Stany Zjednoczone Dana Chladek
1996, Atlanta Czechy Štěpánka Hilgertová Stany Zjednoczone Dana Chladek Francja Myriam Fox-Jerusalmi
2000, Sydney Czechy Štěpánka Hilgertová Francja Brigitte Guibal Francja Anne-Lise Bardet
2004, Ateny Słowacja Elena Kaliská Stany Zjednoczone Rebecca Giddens Wielka Brytania Helen Reeves
2008, Pekin Słowacja Elena Kaliská Australia Jacqueline Lawrence Austria Violetta Oblinger-Peters
2012, Londyn Francja Émilie Fer Australia Jessica Fox Hiszpania Maialen Chourraut

Kajakarstwo klasyczne

K-1 200 m

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
2012, Londyn Nowa Zelandia Lisa Carrington Ukraina Inna Osypenko-Radomska Węgry Natasa Janics
2016, Rio de Janeiro Nowa Zelandia Lisa Carrington Polska Marta Walczykiewicz Azerbejdżan Inna Osypenko-Radomska

K-1 500 m

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1948, Londyn Dania Karen Hoff Holandia Lida van der Anker-Doedens Austria Fritzi Schwingl
1952, Helsinki Finlandia Sylvi Saimo Austria Gertrude Liebhart Nina Sawina
1956, Melbourne Jelizawieta Diemientjewa Therese Zenz Dania Tove Søby
1960, Rzym Antonina Sieriedina Therese Zenz Polska Daniela Walkowiak
1964, Tokio Ludmiła Pinajewa Hilde Lauer Stany Zjednoczone Marcia Jones
1968, Meksyk Ludmiła Pinajewa Renate Breuer Viorica Dumitru
1972, Monachium Julija Riabczinska Holandia Mieke Jaapies Anna Pfeffer
1976, Montreal Carola Zirzow Tatjana Korszunowa Klára Rajnai
1980, Moskwa Birgit Fischer Wania Geszewa Antonina Mielnikowa
1984, Los Angeles Szwecja Agneta Andersson Barbara Schüttpelz Holandia Annemiek Derckx
1988, Seul Wania Geszewa Birgit Fischer Polska Izabela Dylewska
1992, Barcelona Niemcy Birgit Fischer Węgry Rita Kőbán Polska Izabela Dylewska
1996, Atlanta Węgry Rita Kőbán Kanada Caroline Brunet Włochy Josefa Idem
2000, Sydney Włochy Josefa Idem Kanada Caroline Brunet Australia Katrin Borchert
2004, Ateny Węgry Natasa Janics Włochy Josefa Idem Kanada Caroline Brunet
2008, Pekin Ukraina Inna Osypenko Włochy Josefa Idem Niemcy Katrin Wagner-Augustin
2012, Londyn Węgry Danuta Kozák Ukraina Inna Osypenko-Radomska Południowa Afryka Bridgitte Hartley
2016, Rio de Janeiro Węgry Danuta Kozák Dania Emma Jørgensen Nowa Zelandia Lisa Carrington

K-2 500 m

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1960, Rzym  ZSRR
Marija Szubina
Antonina Sieriedina
 Niemcy
Therese Zenz
Ingrid Hartmann
 Węgry
Klára Fried-Bánfalvi
Vilma Egresi
1964, Tokio  Niemcy
Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
 Stany Zjednoczone
Francine Fox
Glorianne Perrier
 Rumunia
Hilde Lauer
Cornelia Sideri
1968, Meksyk  RFN
Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
 Węgry
Anna Pfeffer
Katalin Rozsnyói
 ZSRR
Ludmiła Pinajewa
Antonina Sieriedina
1972, Monachium  ZSRR
Ludmiła Pinajewa
Jekatierina Kuryszko
 NRD
Ilse Kaschube
Petra Grabowsky
 Rumunia
Maria Nichiforov
Viorica Dumitru
1976, Montreal  ZSRR
Nina Gopowa
Galina Kreft
 Węgry
Anna Pfeffer
Klára Rajnai
 NRD
Bärbel Köster
Carola Zirzow
1980, Moskwa  NRD
Carsta Genäuß
Martina Bischof
 ZSRR
Galina Aleksiejewa
Nina Gopowa
 Węgry
Éva Rakusz
Mária Zakariás
1984, Los Angeles  Szwecja
Agneta Andersson
Anna Olsson
 Kanada
Alexandra Barre
Sue Holloway
 RFN
Josefa Idem
Barbara Schüttpelz
1988, Seul  NRD
Birgit Fischer
Anke Nothnagel
 Bułgaria
Wania Geszewa
Diana Palijska
 Holandia
Annemiek Derckx
Annemarie Cox
1992, Barcelona  Niemcy
Ramona Portwich
Anke von Seck
 Szwecja
Agneta Andersson
Susanne Gunnarsson
 Węgry
Rita Kőbán
Éva Dónusz
1996, Atlanta  Szwecja
Susanne Gunnarsson
Agneta Andersson
 Niemcy
Birgit Fischer
Ramona Portwich
 Australia
Annemarie Wood
Katrin Borchert
2000, Sydney  Niemcy
Birgit Fischer
Katrin Wagner
 Węgry
Katalin Kovács
Szilvia Szabó
 Polska
Aneta Pastuszka
Beata Sokołowska
2004, Ateny  Węgry
Katalin Kovács
Natasa Janics
 Niemcy
Birgit Fischer
Carolin Leonhardt
 Polska
Aneta Pastuszka
Beata Sokołowska
2008, Pekin  Węgry
Katalin Kovács
Natasa Janics
 Polska
Aneta Konieczna
Beata Mikołajczyk
 Francja
Marie Delattre
Anne-Laure Viard
2012, Londyn  Niemcy
Franziska Weber
Tina Dietze
 Węgry
Katalin Kovács
Natasa Janics
 Polska
Beata Mikołajczyk
Karolina Naja
2016, Rio de Janeiro Węgry Węgry

Danuta Kozák

Gabriella Szabó

Niemcy Niemcy

Tina Dietze

Franziska Weber

Polska Polska

Beata Mikołajczyk

Karolina Naja

K-4 500 m

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1984, Los Angeles  Rumunia
Agafia Constantin
Nastasia Nichitov
Tecla Marinescu
Maria Stefan
 Szwecja
Agneta Andersson
Anna Olsson
Eva Karlsson
Susanne Gunnarsson
 Kanada
Alexandra Barre
Lucie Guay
Sue Holloway
Barbara Olmstead
1988, Seul  NRD
Birgit Fischer
Anke Nothnagel
Ramona Portwich
Heike Singer
 Węgry
Erika Géczi
Erika Mészáros
Éva Rakusz
Rita Kőbán
 Bułgaria
Wania Geszewa
Diana Palijska
Ogniana Petkowa
Borisława Iwanowa
1992, Barcelona  Węgry
Rita Kőbán
Éva Dónusz
Erika Mészáros
Kinga Czigány
 Niemcy
Katrin Borchert
Ramona Portwich
Birgit Fischer
Anke von Seck
 Szwecja
Anna Olsson
Agneta Andersson
Maria Haglund
Susanne Rosenqvist
1996, Atlanta  Niemcy
Anett Schuck
Birgit Fischer
Manuela Mucke
Ramona Portwich
 Szwajcaria
Gabi Müller
Ingrid Haralamow
Sabine Eichenberger
Daniela Baumer
 Szwecja
Susanne Rosenqvist
Anna Olsson
Ingela Ericsson
Agneta Andersson
2000, Sydney  Niemcy
Birgit Fischer
Manuela Mucke
Anett Schuck
Katrin Wagner
 Węgry
Rita Kőbán
Katalin Kovács
Szilvia Szabó
Erzsébet Viski
 Rumunia
Raluca Ioniţă
Mariana Limbău
Elena Radu
Sanda Toma
2004, Ateny  Niemcy
Birgit Fischer
Maike Nollen
Katrin Wagner
Carolin Leonhardt
 Węgry
Katalin Kovács
Szilvia Szabó
Erzsébet Viski
Kinga Bóta
 Ukraina
Inna Osypenko
Tetiana Semykina
Hanna Bałabanowa
Ołena Czerewatowa
2008, Pekin  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Conny Waßmuth
 Węgry
Katalin Kovács
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Natasa Janics
 Australia
Lisa Oldenhof
Hannah Davis
Chantal Meek
Lyndsie Fogarty
2012, Londyn  Węgry
Krisztina Fazekas
Katalin Kovács
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
 Niemcy
Tina Dietze
Carolin Leonhardt
Franziska Weber
Katrin Wagner-Augustin
 Białoruś
Iryna Pamiałowa
Nadzieja Papok
Wolha Chudzienka
Maryna Pautaran
2016, Rio de Janeiro  Węgry

Gabriella Szabó Danuta Kozák Tamara Csipes Krisztina Fazekas

 Niemcy

Sabrina Hering Franziska Weber Steffi Kriegerstein Tina Dietze

 Białoruś

Marharyta Machniewa Nadzieja Lapieszka Wolha Chudzienka Maryna Litwinczuk

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Medalistki igrzysk olimpijskich w kajakarstwie
Listen to this article