Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Meksyk
Kod MKOl MEX
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży Jesús Mena
Liczba zawodników 102 w 71 konkurencjach w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 49.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
0
Razem
1

Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 102 zawodników: 76 mężczyzn i 26 kobiet. Był to 17 start reprezentacji Meksyku na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Srebro
Carlos Mercenario
Lekkoatletyka
chód na 50 km mężczyzn 3:52,09 h[1]

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Narciso González waga musza do 52 kg - 17. miejsce,
  • Javier Calderón waga kogucia do 54 kg - 9. miejsce,
  • Edgar Ruiz waga lekkopółśrednia do 63,5 kg - 17. miejsce,
  • Manuel Verde waga półciężka do 81 kg - 17. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Denisse López
wielobój indywidualnie - 80. miejsce,
ćwiczenia wolne - 72. miejsce,
skok przez konia - 50. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 66. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 87. miejsce,

Mężczyźni

  • Luis López
wielobój indywidualnie - 57. miejsce,
ćwiczenia wolne - 83. miejsce,
skok przez konia - 42. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 73. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 43. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 40. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 38. miejsce,

Jeździectwo

  • Jaime Guerra - skoki przez przeszkody indywidualnie - został zdyskwalifikowany w rundzie finałowej,
  • Jaime Azcárraga - skoki przez przeszkody indywidualnie - 52. miejsce,
  • Alberto Váldes Jr. - skoki przez przeszkody indywidualnie - 55. miejsce,
  • José Maurer - skoki przez przeszkody indywidualnie - 83. miejsce,
  • Jaime Guerra, Jaime Azcárraga, Alberto Váldes Jr., José Maurer - skoki przez przeszkody drużynowo - 17. miejsce,
  • Jaime Velásquez - WKKW indywidualnie - 59. miejsce,
  • Antonio Alfaro - WKKW indywidualnie - nie ukończył konkurencji,

Judo

Mężczyźni

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Roberto Heinze Flamand - K-1 500 m - odpadł w repesażach,
  • José Martínez - C-1 1000 m - odpadł w półfinale,
  • José Ramón Ferrer, José Martínez - C-2 500 m - odpadł w półfinale,
  • José Antonio Romero, José Ramón Ferrer - C-2 1000 m - odpadł w półfinale,

Kolarstwo torowe

Mężczyźni

  • César Muciño - wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego - 18. miejsce,
  • Arturo García, César Muciño, Jesús Vázquez, Marco Zaragoza - wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo - 16. miejsce,
  • Manuel Youshimatz - wyścig punktowy - 14. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

  • María Luisa Servín - bieg na 10 000 m - odpadła w eliminacjach,
  • Olga Avalos-Appell - maraton - nie ukończyła biegu,
  • Maricela Chávez - chód na 10 km - 28. miejsce,
  • Eva Machuca - chód na 10 km - 30. miejsce,
  • María Graciela Mendoza - chód na 10 km - nie ukończyła konkurencji (dyskwalifikacja),
  • Cristina Fink-Sisniega - skok wzwyż - 36. miejsce,

Mężczyźni

Łucznictwo

Kobiety

  • Aurora Bréton - indywidualnie - 45. miejsce,

Mężczyźni

  • Andrés Anchondo - indywidualnie - 31. miejsce,
  • Ricardo Rojas - indywidualnie - 37. miejsce,
  • Omar Bustani - indywidualnie - 67. miejsce,
  • Andrés Anchondo, Ricardo Rojas, Omar Bustani - drużynowo - 17. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Iván Ortega - indywidualnie - 24. miejsce,
  • Alejandro Yrizar - indywidualnie - 35. miejsce,
  • Alberto Félix - indywidualnie - 54. miejsce,
  • Iván Ortega, Alejandro Yrizar, Alberto Félix - drużynowo - 10. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

Pływanie

Kobiety

  • Laura Sánchez
400 m stylem dowolnym - 23. miejsce,
800 m stylem dowolnym - 21. miejsce,
  • Erika González
400 m stylem dowolnym - 29. miejsce,
800 m stylem dowolnym - 25. miejsce,

Mężczyźni

  • Rodrigo González
50 m stylem dowolnym - 27. miejsce,
100 m stylem dowolnym - 22. miejsce,
200 m stylem zmiennym - nie sklasyfikowany (dyskwalifikacja w wyścigu eliminacyjnym)
  • Javier Careaga
100 m stylem klasycznym - 20. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 15. miejsce,

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Sonia Cárdeñas - indywidualnie - 11. miejsce,
  • Elizabeth Cervantes - indywidualnie - odpadła w eliminacjach,
  • Lourdes Olivera - indywidualnie - odpadła w eliminacjach,
  • Sonia Cárdeñas, Lourdes Olivera - duety - 9. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • María Elena Romero - trampolina 3 m - 16. miejsce,
  • Ana Ayala - trampolina 3 m - 25. miejsce,
  • María José Alcalá - wieża 10 m - 6. miejsce,
  • Macarena Alexanderson - wieża 10 m - 13. miejsce,

Mężczyźni

  • Jorge Mondragón - trampolina 3 m - 6. miejsce,
  • Fernando Platas - trampolina 3 m - 17. miejsce,
  • Alberto Acosta - wieża 10 m - 11. miejsce,
  • Jesús Mena - wieża 10 m - 15. miejsce,

Strzelectwo

  • César Ortíz - trap - 51. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Angélica Gavaldón - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Lupita Novelo - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Angélica Gavaldón, Lupita Novelo - gra podwójna - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Leonardo Lavalle - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Francisco Maciel - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Leonardo Lavalle, Francisco Maciel - gra podwójna - 17. miejsce,

Wioślarstwo

Kobiety

  • Martha García, María Montoya - dwójka podwójna - 12. miejsce,

Mężczyźni

  • Joaquín Gómez - jedynka - 7. miejsce,
  • Eduardo Arrillaga, Luis Miguel García - dwójka podwójna - 15. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

  • Karla Gutiérrez, Margarita Pasos - klasa 470 kobiet - 17. miejsce,
  • Eric Mergenthaler - klasa Finn - 19. miejsce,

Przypisy

  1. Athletics - Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-08-14] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article