Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Meksyk
Kod MKOl MEX
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Nancy Contreras
Liczba zawodników 98 w 19 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 71.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
1
Razem
1

Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 98 zawodników: 70 mężczyzn i 28 kobiet. Był to 18 start reprezentacji Meksyku na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Brąz
Bernardo Segura
Lekkoatletyka
chód na 20 km mężczyzn 1:20:23 h

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Jesús Martínez waga papierowa do 48 kg - 9. miejsce,
  • José Martín Castillo waga musza do 52 kg - 17. miejsce,
  • Samuel Álvarez waga kogucia do 54 kg - 17. miejsce,
  • Francisco Martínez waga lekka do 60 kg - 17. miejsce,
  • Carlos Martínez waga lekkopółśrednia do 63,5 kg - 17. miejsce,
  • Jesús Flores waga półśrednia do 67 kg - 17. miejsce,
  • Juan Pablo López waga średnia do 75 kg - 17. miejsce,
  • Julio César González waga półciężka do 81 kg - 17. miejsce,

Jeździectwo

  • Jaime Guerra skoki przez przeszkody indywidualnie - 26. miejsce,
  • Antonio Chedraui - skoki przez przeszkody indywidualnie - 50. miejsce,
  • José Madariaga - skoki przez przeszkody indywidualnie - 54. miejsce,
  • Alfonso Romo - skoki przez przeszkody indywidualnie - 60. miejsce,
  • Jaime Guerra, Antonio Chedraui, José Madariaga, Alfonso Romo - skoki przez przeszkody drużynowo - 14. miejsce

Judo

Mężczyźni

Kajakarstwo

Kobiety

  • Erika Duron - K-1 500 m - odpadła w repasażach,
  • Renata Hernández, Sandra Rojas - K-2 500 m - odadły w półfinale,
  • Erika Duron, Renata Hernández, Sandra Rojas, Itzel Reza - K-4 500 m - odpadły w półfinale,

Mężczyźni

  • Roberto Heinze Flamand, Ralph Heinze - K-2 500 m - odpadli w repasażach,

Kolarstwo

Kobiety

Mężczyźni

  • Eduardo Graciano - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 71. miejsce,
  • Eduardo Uribe - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 90. miejsce,
  • Irving Aguilar - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 117. miejsce,
  • Adan Juárez - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył wyścigu,
  • Domingo González - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył wyścigu,
  • Jesús Zárate - kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas - 30. miejsce,
  • Marco Zaragoza - kolarstwo torowe wyścig punktowy - nie ukończył wyścigu

Lekkoatletyka

Kobiety

  • María Graciela Mendoza - chód na 10 km - 18. miejsce,
  • María del Carmen Díaz - maraton - 33. miejsce
  • Adriana Fernández - maraton - 51. miejsce,
  • Guadaloupe Loma - maraton - 43. miejsce,

Mężczyźni

Łucznictwo

Kobiety

  • Marisol Bréton - indywidualnie - 18. miejsce,

Mężczyźni

  • Andrés Anchondo - indywidualnie - 16. miejsce,
  • Adolfo González - indywidualnie - 51. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Sergio Salazar - indywidualnie - 9. miejsce,
  • Horacio de la Vega - indywidualnie - 23. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

Pływanie

Mężczyźni

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Olivia González, Wendy Aguilar, Aline Reich, Ingrid Reich, Lilián Leal, Patricia Vila, Berenice Guzmán, Ariadna Medina, Erika Leal Ramírez - drużynowo - 8. miejsce,

Siatkówka plażowa

Kobiety

  • Mayra Huerta, Velia Eguiluz - 17. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • María José Alcalá
    • trampolina 3 m - 13. miejsce,
    • wieża 10 m - 17. miejsce,
  • María Elena Romero - trampolina 3 m - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Fernando Platas
    • trampolina 3 m - 8. miejsce,
    • wieża 10 m - 7. miejsce,
  • Joel Rodríguez - trampolina 3 m - 30. miejsce,
  • Alberto Acosta - wieża 10 m - 22. miejsce,

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Alex Fernández - trap - 31. miejsce,

Tenis stołowy

Mężczyźni

  • Guillermo Muñoz - gra pojedyncza - 49. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

Mężczyźni

  • Óscar Ortiz - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Alejandro Hernández - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Óscar Ortiz, Alejandro Hernández - gra podwójna - 17. miejsce,

Wioślarstwo

Kobiety

  • Ana Sofía Soberanes, Andrea Boltz - dwójka podwójna wagi lekkiej - 14. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

  • Pedro Silveira - windsurfing mężczyźni - 34. miejsce,
  • Antonio Goeters - klasa Laser - 33. miejsce,

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article