Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1974 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1974.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1974

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1974
1973 1975
Data 1819 lutego 1974
Gospodarz Włochy Cortina d’Ampezzo
Mężczyźni
Wielobój Manfred Winter
Kobiety
Wielobój Polska Erwina Ryś

3. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 18–20 stycznia 1974 roku w Cortina d’Ampezzo, we Włoszech. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Złoto, i pierwszy w historii medal mistrzostw świata juniorów dla Polski, wywalczyła Erwina Ryś. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Pierwsze miejsce zajął reprezentujący NRD Manfred Winter. Brąz wywalczył Jan Miętus. Do biegu na 3000 m/5000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Uczestnicy

W zawodach wzięło udział 18 łyżwiarek i 32 łyżwiarzy (wszyscy sklasyfikowani) z 12 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Australia  Francja  Holandia  Kanada  Norwegia
 NRD  Polska  RFN  Stany Zjednoczone  Szwajcaria
 Szwecja  Włochy  ZSRR

Wyniki

Kobiety

  • DSQ – zdyskwalifikowana, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
Erwina Ryś  Polska 47.40 (6.) 47.400 2:26.25 (2.) 48.750 1:35.55 (1.) 47.775 6:25.99 (1.) 64.331 208.257
Tatjana Fradina  ZSRR 47.50 (7.) 47.500 2:33.51 (6.) 51.170 1:38.22 (5.) 49.110 6:31.05 (2.) 65.175 212.955
Tatjana Sieriebriakowa  ZSRR 47.79 (9.) 47.790 2:27.73 (4.) 49.243 1:37.95 (4.) 48.975 6:43.69 (4.) 67.281 213.290
4. Monika Pflug  RFN 45.04 (1.) 45.040 2:25.31 (1.) 48.436 1:37.45 (3.) 48.725 7:07.06 (9.) 71.176 213.379
5. Karin Kessow  NRD 49.49 (18.) 49.490 2:28.18 (5.) 49.393 1:39.72 (9.) 49.860 6:34.55 (3.) 65.758 214.501
6. Sylvia Burka  Kanada 46.06 (2.) 46.060 2:26.35 (3.) 48.783 1:38.96 (7.) 49.480 7:04.29 (7.) 70.715 215.038
7. Ewa Malewicka  Polska 47.82 (10.) 47.820 2:34.69 (9.) 51.563 1:36.72 (2.) 48.360 6:44.70 (5.) 67.450 215.193
8. Dolores Lier  Szwajcaria 48.69 (13.) 48.690 2:33.74 (7.) 51.246 1:40.75 (11.) 50.375 7:06.89 (8.) 71.148 221.460
9. Ingunn Pettersen  Norwegia 47.77 (8.) 47.770 2:34.38 (8.) 51.460 1:44.29 (16.) 52.145 7:01.97 (6.) 70.328 221.703
10. Connie Carpenter  Stany Zjednoczone 49.16 (16.) 49.160 2:37.05 (13.) 52.350 1:39.26 (8.) 49.630 7:09.10 (10.) 71.516 222.657
11. Peggy Crowe  Stany Zjednoczone 46.83 (4.) 46.830 2:37.51 (14.) 52.503 1:43.74 (14.) 51.870 7:17.61 (11.) 72.935 224.138
12. Sjoke Schuurmans  Holandia 48.12 (12.) 48.120 2:40.73 (15.) 53.576 1:40.66 (10.) 50.330 7:22.89 (12.) 73.815 225.842
13. Anna Lenner  Szwecja 49.02 (15.) 49.020 2:34.93 (10.) 51.643 1:41.83 (12.) 50.915 7:26.75 (13.) 74.458 226.036
14. Gayle Gordon  Kanada 47.00 (5.) 47.000 2:35.46 (11.) 51.820 1:38.79 (6.) 49.395 8:02.66 (14.) 80.443 228.658
DSQ Margriet Pomper  Holandia 46.38 (3.) 46.380 2:35.55 (12.) 51.850 1:43.76 (15.) 51.880 DSQ   222.532
16. Thekla Hirschbichler  RFN 48.90 (14.) 48.900 2:41.19 (16.) 53.730 1:42.28 (13.) 51.140 NC   153.770
17. Christina Larsson  Szwecja 48.11 (11.) 48.110 2:44.22 (18.) 54.740 1:45.61 (18.) 52.805 NC   155.655
18. Anne Koszul  Francja 49.27 (17.) 49.270 2:43.57 (17.) 54.523 1:45.55 (17.) 52.775 NC   156.568

Mężczyźni

  • NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Manfred Winter  NRD 43.15 (8.) 43.150 4:33.51 (3.) 45.585 2:22.03 (2.) 47.343 6:21.79 (2.) 38.179 199.710
Jan de Vries  Holandia 43.94 (15.) 43.940 4:29.57 (1.) 44.928 2:26.73 (4.) 48.910 6:20.26 (1.) 38.026 201.155
Jan Miętus  Polska 43.20 (9.) 43.200 4:31.78 (2.) 45.296 2:21.56 (1.) 47.186 6:38.58 (4.) 39.858 202.114
4. Kai Arne Engelstad  Norwegia 42.58 (3.) 42.580 4:37.72 (5.) 46.286 2:27.94 (5.) 49.313 6:22.57 (3.) 38.257 202.275
5. Władimir Łobanow  ZSRR 42.97 (5.) 42.970 4:38.48 (6.) 46.413 2:24.80 (3.) 48.266 6:43.82 (6.) 40.382 204.953
6. Jewgienij Konstantinow  ZSRR 43.37 (12.) 43.370 4:36.74 (4.) 46.123 2:28.74 (6.) 49.580 6:50.85 (7.) 41.085 207.548
7. Carl Draaijer  Holandia 44.44 (19.) 44.440 4:41.74 (8.) 46.956 2:35.17 (12.) 51.723 6:42.85 (5.) 40.285 210.262
8. Jurij Babienkow  ZSRR 42.20 (2.) 42.200 4:41.56 (7.) 46.926 2:36.39 (13.) 52.130 6:54.32 (9.) 41.432 210.310
9. Greg Berg  Stany Zjednoczone 43.23 (10.) 43.230 4:42.51 (9.) 47.085 2:32.32 (9.) 50.773 7:01.19 (11.) 42.119 211.286
10. Soenar Chamid  Holandia 43.03 (6.) 43.030 4:43.30 (10.) 47.216 2:30.19 (7.) 50.063 7:08.25 (12.) 42.825 211.685
11. Henning Kaarud  Norwegia 44.71 (22.) 44.710 4:46.23 (13.) 47.705 2:31.96 (8.) 50.653 6:52.43 (8.) 41.243 211.806
12. Sondre Kvaalen  Norwegia 45.04 (25.) 45.040 4:47.57 (14.) 47.928 2:32.83 (10.) 50.943 6:58.52 (10.) 41.852 213.664
13. Roger Jonze  Szwecja 45.22 (26.) 45.220 4:45.42 (12.) 47.570 2:37.58 (15.) 52.526 7:11.06 (13.) 43.106 217.160
14. Sven Folkesson  Szwecja 43.29 (11.) 43.290 4:48.24 (15.) 48.040 2:37.32 (14.) 52.440 7:22.37 (14.) 44.237 217.498
15. Gerard Cassan  Kanada 41.88 (1.) 41.880 4:45.09 (11.) 47.515 2:43.39 (22.) 54.463 7:48.93 (15.) 46.893 222.013
16. Ulf Wennlöf  Szwecja 43.05 (7.) 43.050 4:50.20 (16.) 48.366 2:32.92 (11.) 50.973 8:04.02 (16.) 48.402 223.060
17. John Schoof  Stany Zjednoczone 43.82 (14.) 43.820 4:50.93 (19.) 48.488 2:40.85 (19.) 53.616 NC   145.925
18. Peter Mueller  Stany Zjednoczone 42.63 (4.) 42.630 4:57.91 (25.) 49.651 2:42.19 (21.) 54.063 NC   146.345
19. Günter Schumacher  RFN 44.65 (21.) 44.650 4:50.51 (17.) 48.418 2:43.51 (23.) 54.503 NC   147.571
20. Stanisław Pałka  Polska 45.71 (30.) 45.710 4:52.19 (20.) 48.698 2:40.79 (18.) 53.596 NC   148.005
21. Andrzej Nowakowski  Polska 44.90 (23.) 44.900 4:59.11 (26.) 49.851 2:40.32 (17.) 53.440 NC   148.192
22. Michael Creighton  Australia 43.96 (16.) 43.960 5:04.20 (29.) 50.700 2:41.81 (20.) 53.936 NC   148.597
23. Markus Eicher  RFN 44.32 (18.) 44.320 4:54.05 (22.) 49.008 2:45.93 (25.) 55.310 NC   148.638
24. Maurizio Marchetto  Włochy 45.03 (24.) 45.030 4:54.00 (21.) 49.000 2:43.99 (24.) 54.663 NC   148.693
25. Diego Magni  Włochy 43.72 (13.) 43.720 5:04.18 (28.) 50.696 2:46.51 (26.) 55.503 NC   149.920
26. Hubert Grommer  RFN 44.46 (20.) 44.460 4:54.58 (23.) 49.096 2:50.37 (27.) 56.790 NC   150.347
27. Olivier Belle  Francja 45.26 (27.) 45.260 4:50.62 (18.) 48.436 2:53.84 (28.) 57.946 NC   151.644
28. Todd Newfield  Kanada 44.27 (17.) 44.270 5:03.02 (27.) 50.503 2:55.20 (30.) 58.400 NC   153.173
29. Giovanni Panciera  Włochy 50.90 (32.) 50.900 4:57.76 (24.) 49.626 2:40.17 (16.) 53.390 NC   153.917
30. Cameron Tipping  Kanada 45.50 (28.) 45.500 5:07.56 (30.) 51.260 2:54.53 (29.) 58.176 NC   154.937
31. Emmanuel Michon  Francja 45.51 (29.) 45.510 5:11.45 (31.) 51.908 2:56.79 (32.) 58.930 NC   156.348
32. Christoph Neidhart  Szwajcaria 48.18 (31.) 48.180 5:14.97 (32.) 52.495 2:56.67 (31.) 58.890 NC   159.565
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1974
Listen to this article