Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1975 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1975.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1975

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1975
1974 1976
Data 12 marca 1975
Gospodarz Szwecja Strömsund
Mężczyźni
Wielobój Japonia Masayuki Kawahara
Kobiety
Wielobój Heike Lange

4. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 1–2 marca 1975 roku w Strömsund, w Szwecji. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Złoty medal zdobyła Heike Lange. Broniąca tytułu Erwina Ryś była druga. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Japończyk Masayuki Kawahara. Do biegu na 3000 m/5000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Uczestnicy

W zawodach wzięło udział 25 łyżwiarek (wszystkie sklasyfikowane) i 43 łyżwiarzy (42 sklasyfikowanych) z 18 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Kanada  Chiny  Finlandia  Holandia
 Japonia  Korea Południowa  Korea Północna  Norwegia  NRD
 Polska  RFN  Stany Zjednoczone  Szwajcaria  Szwecja
 Wielka Brytania  Włochy  ZSRR

Wyniki

Kobiety

  • NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
Heike Lange  NRD 44.65 (1.) 44.650 2:26.20 (4.) 48.733 1:30.82 (1.) 45.410 5:13.40 (4.) 52.233 191.026
Erwina Ryś  Polska 46.36 (5.) 46.360 2:24.08 (1.) 48.026 1:32.36 (3.) 46.180 5:04.87 (1.) 50.811 191.379
Pietie Heida-Postma  Holandia 46.60 (8.) 46.600 2:25.68 (3.) 48.560 1:33.35 (4.) 46.675 5:04.87 (1.) 50.811 192.647
4. Lubow Czujewa  ZSRR 46.01 (3.) 46.010 2:28.20 (5.) 49.400 1:33.98 (7.) 46.990 5:11.16 (3.) 51.860 194.260
5. Ute Dix  NRD 46.02 (4.) 46.020 2:25.45 (2.) 48.483 1:33.36 (5.) 46.680 5:19.22 (8.) 53.203 194.386
6. Connie Carpenter  Stany Zjednoczone 46.67 (9.) 46.670 2:28.39 (6.) 49.463 1:33.86 (6.) 46.930 5:15.38 (6.) 52.563 195.626
7. Joke van Rijssel  Holandia 47.48 (15.) 47.480 2:29.70 (8.) 49.900 1:34.16 (8.) 47.080 5:15.47 (7.) 52.578 197.038
8. Gayle Gordon  Kanada 46.80 (10.) 46.800 2:30.43 (10.) 50.143 1:34.36 (9.) 47.180 5:21.54 (10.) 53.590 197.713
9. Cathy Priestner  Kanada 44.90 (2.) 44.900 2:28.98 (7.) 49.660 1:31.81 (2.) 45.905 5:54.10 (16.) 59.016 199.482
10. Dolores Lier  Szwajcaria 48.05 (18.) 48.050 2:31.12 (11.) 50.373 1:36.74 (14.) 48.370 5:19.57 (9.) 53.261 200.055
11. Ewa Malewicka  Polska 47.25 (12.) 47.250 2:31.86 (13.) 50.620 1:36.06 (12.) 48.030 5:30.51 (14.) 55.085 200.985
12. Denise Chlapaty  Stany Zjednoczone 47.21 (11.) 47.210 2:32.99 (14.) 50.996 1:35.82 (11.) 47.910 5:29.27 (13.) 54.878 200.995
13. Pirjo Hyvärinen  Finlandia 46.43 (7.) 46.430 2:30.00 (9.) 50.000 1:34.73 (10.) 47.365 5:43.47 (15.) 57.245 201.040
14. Kim Yong-suk  Korea Północna 47.43 (14.) 47.430 2:31.67 (12.) 50.556 1:36.74 (14.) 48.370 5:29.01 (12.) 54.835 201.192
15. Natalja Pietrusiowa  ZSRR 47.52 (16.) 47.520 2:33.55 (15.) 51.183 1:37.17 (16.) 48.585 5:27.20 (11.) 54.533 201.821
16. Paio Meiji  Chiny 1:01.50 (25.) 61.500 2:34.10 (16.) 51.366 1:39.19 (20.) 49.595 5:14.79 (5.) 52.465 214.927
17. Anna Lenner  Szwecja 46.38 (6.) 46.380 2:34.53 (18.) 51.510 1:36.58 (13.) 48.290 NC   146.180
18. Annette Karlsson  Szwecja 47.35 (13.) 47.350 2:34.29 (17.) 51.430 1:37.80 (18.) 48.900 NC   147.680
19. Brigitte Flierl  RFN 48.02 (17.) 48.020 2:37.18 (22.) 52.393 1:37.37 (17.) 48.685 NC   149.098
20. Merja Törrönen  Finlandia 49.62 (23.) 49.620 2:35.17 (19.) 51.723 1:38.65 (19.) 49.325 NC   150.668
21. Yeon Chan-hyang  Korea Północna 48.87 (21.) 48.870 2:36.72 (21.) 52.240 1:39.94 (21.) 49.970 NC   151.080
22. Wang Xiuyou  Chiny 48.66 (20.) 48.660 2:37.70 (23.) 52.566 1:40.98 (22.) 50.490 NC   151.717
23. Anne Gjersem  Norwegia 48.29 (19.) 48.290 2:39.44 (24.) 53.146 1:41.94 (24.) 50.970 NC   152.407
24. Heidi Pielmaier  RFN 50.13 (24.) 50.130 2:36.37 (20.) 52.123 1:41.01 (23.) 50.505 NC   152.758
25. Tove Talsnes  Norwegia 49.20 (22.) 49.200 2:42.70 (25.) 54.233 1:42.07 (25.) 51.035 NC   154.468

Mężczyźni

  • DNS – nie wystartował, NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Masayuki Kawahara  Japonia 41.54 (2.) 41.540 4:31.22 (1.) 45.203 2:08.04 (1.) 42.680 7:47.96 (1.) 46.796 176.219
Jan de Vries  Holandia 43.03 (16.) 43.030 4:33.11 (2.) 45.518 2:09.01 (2.) 43.003 7:48.84 (2.) 46.884 178.435
Joop Pasman  Holandia 42.47 (8.) 42.470 4:38.52 (3.) 46.420 2:11.59 (5.) 43.863 7:58.07 (3.) 47.807 180.560
4. Henning Kaarud  Norwegia 42.55 (10.) 42.550 4:39.96 (4.) 46.660 2:12.07 (6.) 44.023 8:00.54 (4.) 48.054 181.287
5. Kai Arne Engelstad  Norwegia 41.91 (4.) 41.910 4:44.71 (8.) 47.451 2:11.01 (3.) 43.670 8:10.82 (12.) 49.082 182.114
6. Andreas Fischer  NRD 42.04 (5.) 42.040 4:42.64 (6.) 47.106 2:12.19 (7.) 44.063 8:10.40 (11.) 49.040 182.250
7. Matti Liimatainen  Finlandia 43.21 (17.) 43.210 4:44.57 (7.) 47.428 2:11.22 (4.) 43.740 8:03.04 (7.) 48.304 182.683
8. Lee Yeong-ha  Korea Południowa 42.79 (14.) 42.790 4:45.98 (12.) 47.663 2:12.72 (8.) 44.240 8:02.38 (6.) 48.238 182.931
9. Siergiej Cykow  ZSRR 42.35 (6.) 42.350 4:45.60 (9.) 47.600 2:14.90 (14.) 44.966 8:01.46 (5.) 48.146 183.063
10. Eric Heiden  Stany Zjednoczone 41.89 (3.) 41.890 4:42.00 (5.) 47.000 2:20.69 (35.) 46.896 8:11.33 (13.) 49.133 184.920
11. Pertti Niittylä  Finlandia 41.52 (1.) 41.520 4:52.02 (25.) 48.670 2:13.32 (10.) 44.440 8:27.24 (15.) 50.724 185.354
12. Jürgen Warnicke  NRD 43.44 (20.) 43.440 4:46.45 (15.) 47.741 2:14.93 (16.) 44.976 8:12.14 (14.) 49.214 185.373
13. Jewgienij Konstantinow  ZSRR 44.01 (31.) 44.010 4:46.21 (13.) 47.701 2:15.01 (18.) 45.003 8:07.90 (9.) 48.790 185.505
14. Maurizio Marchetto  Włochy 44.68 (36.) 44.680 4:46.30 (14.) 47.716 2:14.92 (15.) 44.973 8:09.44 (10.) 48.944 186.314
15. Günter Schumacher  RFN 43.78 (26.) 43.780 4:45.75 (10.) 47.625 2:16.23 (22.) 45.410 8:36.97 (16.) 51.697 188.512
16. Boris Balichin  ZSRR 50.42 (43.) 50.420 4:45.75 (10.) 47.625 2:36.85 (42.) 52.283 8:04.73 (8.) 48.473 198.802
17. Ragnar Amundsen  Norwegia 42.40 (7.) 42.400 4:51.89 (24.) 48.648 2:13.22 (9.) 44.406 NC   135.455
18. Gary Ross  Stany Zjednoczone 42.76 (13.) 42.760 4:47.27 (18.) 47.878 2:15.02 (19.) 45.006 NC   135.645
19. Dennis Scranton  Stany Zjednoczone 42.84 (15.) 42.840 4:49.87 (20.) 48.311 2:13.69 (11.) 44.563 NC   135.715
20. Bo Malmström  Szwecja 43.34 (19.) 43.340 4:47.67 (19.) 47.945 2:15.00 (17.) 45.000 NC   136.285
21. Zhao Shijian  Chiny 43.79 (27.) 43.790 4:46.47 (16.) 47.745 2:16.74 (23.) 45.580 NC   137.115
22. Guo Chengjiang  Chiny 44.95 (40.) 44.950 4:46.56 (17.) 47.760 2:14.60 (12.) 44.866 NC   137.577
23. Thomas Nietsch  RFN 43.55 (24.) 43.550 4:50.75 (22.) 48.458 2:16.87 (24.) 45.623 NC   137.631
24. Roger Jonze  Szwecja 44.83 (38.) 44.830 4:49.93 (21.) 48.321 2:15.28 (20.) 45.093 NC   138.245
25. Andrzej Nowakowski  Polska 42.53 (9.) 42.530 4:59.22 (32.) 49.870 2:17.85 (31.) 45.950 NC   138.350
26. Gaétan Boucher  Kanada 42.71 (12.) 42.710 4:59.49 (33.) 49.915 2:17.55 (29.) 45.850 NC   138.475
27. Riekele Heida  Holandia 43.81 (28.) 43.810 4:58.33 (29.) 49.721 2:14.87 (13.) 44.956 NC   138.489
28. Leo Moser  Włochy 44.70 (37.) 44.700 4:50.80 (23.) 48.466 2:16.11 (21.) 45.370 NC   138.537
29. Georg Unger  RFN 42.70 (11.) 42.700 5:00.76 (34.) 50.126 2:17.42 (28.) 45.806 NC   138.634
30. Park Hyung-gyu  Korea Północna 43.94 (30.) 43.940 4:55.61 (28.) 49.268 2:17.02 (25.) 45.673 NC   138.881
31. Harold Spragg  Wielka Brytania 43.61 (25.) 43.610 4:58.59 (31.) 49.765 2:17.16 (26.) 45.720 NC   139.095
32. Park Hak-son  Korea Północna 43.33 (18.) 43.330 4:58.34 (30.) 49.723 2:19.16 (33.) 46.386 NC   139.440
33. Lars Landin  Szwecja 43.46 (21.) 43.460 5:01.05 (35.) 50.175 2:17.77 (30.) 45.923 NC   139.558
34. Berend Schabus  Austria 43.84 (29.) 43.840 5:01.09 (37.) 50.181 2:17.25 (27.) 45.750 NC   139.772
35. Jarmo Alppi  Finlandia 45.23 (41.) 45.230 4:55.45 (27.) 49.241 2:18.47 (32.) 46.156 NC   140.629
36. Cameron Tipping  Kanada 43.50 (23.) 43.500 5:03.43 (40.) 50.571 2:20.74 (36.) 46.913 NC   140.985
37. Heinz Steinberger  Austria 43.49 (22.) 43.490 5:03.18 (39.) 50.530 2:21.26 (38.) 47.086 NC   141.107
38. Edmund Budny  Polska 44.46 (33.) 44.460 5:03.03 (38.) 50.505 2:19.63 (34.) 46.543 NC   141.508
39. Helmut Waldner  Austria 44.48 (34.) 44.480 5:01.06 (36.) 50.176 2:25.97 (40.) 48.656 NC   143.314
40. Giovanni Panciera  Włochy 44.48 (34.) 44.480 4:53.28 (26.) 48.880 2:29.90 (41.) 49.966 NC   143.327
41. Li Chun  Chiny 45.39 (42.) 45.390 5:07.55 (41.) 51.258 2:21.08 (37.) 47.026 NC   143.675
42. Kazimierz Danielewicz  Polska 44.90 (39.) 44.900 5:07.94 (42.) 51.323 2:23.14 (39.) 47.713 NC   143.936
DNS Kim Ui-il  Korea Północna 44.01 (31.) 44.010 5:37.63 (43.) 56.272 DNS     100.282
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1975
Listen to this article