Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1976 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1976.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1976

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1976
1975 1977
Data 1718 stycznia 1976
Gospodarz Włochy Madonna di Campiglio
Mężczyźni
Wielobój Korea Południowa Lee Yeong-ha
Kobiety
Wielobój Kanada Liz Appleby

5. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się 17–18 stycznia 1976 roku w Madonna di Campiglio, we Włoszech.

Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Pierwsze miejsce zajęła Kanadyjka Liz Appleby.

Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Mistrzem świata został Koreańczyk Lee Yeong-ha. Do biegu na 3000 m i 5000 m awansowała tylko najlepsza szesnastka po trzech dystansach.

Uczestnicy

W zawodach wzięły udział 23 łyżwiarki (22 sklasyfikowane) i 43 łyżwiarzy (39 sklasyfikowanych) z 18 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Belgia  Chiny  Finlandia  Francja
 Holandia  Kanada  Korea Południowa  Norwegia  NRD
 Polska  RFN  Południowa Afryka  Stany Zjednoczone  Szwajcaria
 Szwecja  Włochy  ZSRR

Wyniki

Kobiety

  • DNS – nie wystartowała, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
Liz Appleby  Kanada 44.65 (4.) 44.650 2:19.48 (2.) 46.493 1:29.34 (2.) 44.670 4:58.15 (2.) 49.691 185.505
Beth Heiden  Stany Zjednoczone 44.74 (5.) 44.740 2:18.87 (1.) 46.290 1:31.52 (7.) 45.760 4:57.78 (1.) 49.630 186.420
Katrin Lorenz  NRD 45.27 (8.) 45.270 2:19.85 (3.) 46.616 1:30.67 (5.) 45.335 4:59.19 (4.) 49.865 187.087
4. Natalja Pietrusiowa  ZSRR 44.48 (2.) 44.480 2:21.94 (6.) 47.313 1:31.28 (6.) 45.640 4:58.53 (3.) 49.755 187.188
5. Kim Kostron  Stany Zjednoczone 44.51 (3.) 44.510 2:21.06 (4.) 47.020 1:29.28 (1.) 44.640 5:08.97 (7.) 51.495 187.665
6. Walentina Gołowienkina  ZSRR 45.20 (7.) 45.200 2:21.61 (5.) 47.203 1:30.43 (4.) 45.215 5:00.71 (5.) 50.118 187.736
7. Kathy Vogt  Kanada 44.45 (1.) 44.450 2:22.38 (7.) 47.460 1:29.47 (3.) 44.735 5:09.09 (8.) 51.515 188.160
8. Pietie Heida-Postma  Holandia 45.53 (9.) 45.530 2:23.65 (8.) 47.883 1:33.46 (14.) 46.730 5:09.18 (9.) 51.530 191.673
9. Chen Shuhua  Chiny 45.11 (6.) 45.110 2:25.95 (11.) 48.650 1:36.00 (20.) 48.000 5:07.55 (6.) 51.258 193.018
10. Grażyna Nocoń  Polska 45.58 (10.) 45.580 2:25.99 (12.) 48.663 1:33.34 (12.) 46.670 5:13.30 (11.) 52.216 193.130
11. Lee Nam-soon  Korea Południowa 46.37 (17.) 46.370 2:25.55 (9.) 48.516 1:33.39 (13.) 46.695 5:16.23 (14.) 52.705 194.287
12. Dolores Lier  Szwajcaria 46.91 (19.) 46.910 2:25.83 (10.) 48.610 1:34.19 (18.) 47.095 5:10.14 (10.) 51.690 194.305
13. Anne Gjersem  Norwegia 45.85 (13.) 45.850 2:27.52 (15.) 49.173 1:33.93 (15.) 46.965 5:14.68 (12.) 52.446 194.435
14. Linda Palle  Szwecja 46.32 (15.) 46.320 2:28.27 (16.) 49.423 1:33.07 (11.) 46.535 5:20.41 (15.) 53.401 195.680
15. Brigitte Flierl  RFN 46.49 (18.) 46.490 2:27.37 (14.) 49.123 1:33.97 (16.) 46.985 5:23.41 (16.) 53.901 196.500
16. Anna Lenner  Szwecja 49.38 (22.) 49.380 2:26.66 (13.) 48.886 1:32.09 (8.) 46.045 5:15.29 (13.) 52.548 196.860
17. Joke van Rijssel  Holandia 45.83 (12.) 45.830 2:28.53 (17.) 49.510 1:32.32 (9.) 46.160 NC   141.500
18. Pirjo Hyvärinen  Finlandia 46.23 (14.) 46.230 2:32.06 (22.) 50.686 1:32.36 (10.) 46.180 NC   143.097
19. Elżbieta Bruzgo  Polska 46.32 (15.) 46.320 2:31.64 (21.) 50.546 1:34.08 (17.) 47.040 NC   143.907
20. Marie-France Vives  Francja 47.89 (20.) 47.890 2:28.89 (18.) 49.630 1:35.93 (19.) 47.965 NC   145.485
21. Heidi Pielmaier  RFN 48.09 (21.) 48.090 2:29.58 (20.) 49.860 1:37.43 (21.) 48.715 NC   146.665
22. Lesa Preston  Południowa Afryka 52.65 (23.) 52.650 2:46.63 (23.) 55.543 1:45.60 (22.) 52.800 NC   160.993
DNS Bjørg Eva Jensen  Norwegia 45.65 (11.) 45.650 2:29.31 (19.) 49.770 DNS     95.4200

Mężczyźni

  • DNS – nie wystartował, DSQ – zdyskwalifikowany, NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Lee Yeong-ha  Korea Południowa 40.60 (8.) 40.600 4:21.78 (1.) 43.630 2:03.03 (2.) 41.010 7:31.28 (1.) 45.128 170.368
Eric Heiden  Stany Zjednoczone 40.58 (6.) 40.580 4:22.42 (2.) 43.736 2:02.75 (1.) 40.916 7:35.17 (2.) 45.517 170.751
Jan de Vries  Holandia 41.69 (19.) 41.690 4:25.16 (3.) 44.193 2:03.78 (4.) 41.260 7:37.47 (3.) 45.747 172.890
4. Gaétan Boucher  Kanada 39.75 (2.) 39.750 4:28.71 (6.) 44.785 2:03.63 (3.) 41.210 7:53.24 (10.) 47.324 173.069
5. Jürgen Warnicke  NRD 41.52 (17.) 41.520 4:26.79 (4.) 44.465 2:05.86 (9.) 41.953 7:42.46 (4.) 46.246 174.184
6. Pertti Niittylä  Finlandia 40.57 (5.) 40.570 4:30.38 (8.) 45.063 2:04.44 (5.) 41.480 7:56.46 (14.) 47.646 174.759
7. Aleksandr Diemidow  ZSRR 40.26 (4.) 40.260 4:35.02 (17.) 45.836 2:05.82 (8.) 41.940 7:53.00 (7.) 47.300 175.377
8. Siergiej Cykow  ZSRR 41.33 (12.) 41.330 4:32.25 (11.) 45.375 2:06.23 (10.) 42.076 7:53.06 (8.) 47.306 176.088
9. Walentin Timofiejew  ZSRR 42.17 (25.) 42.170 4:27.28 (5.) 44.546 2:08.57 (19.) 42.856 7:47.26 (5.) 46.726 176.300
10. Gary Ross  Stany Zjednoczone 42.10 (23.) 42.100 4:30.67 (10.) 45.111 2:07.48 (12.) 42.493 7:50.90 (6.) 47.090 176.795
11. Bo Malmström  Szwecja 41.39 (14.) 41.390 4:34.03 (14.) 45.671 2:05.25 (7.) 41.750 8:05.95 (16.) 48.595 177.407
12. Günter Schumacher  RFN 42.51 (31.) 42.510 4:30.54 (9.) 45.090 2:07.77 (14.) 42.590 7:53.14 (9.) 47.314 177.504
13. Maurizio Marchetto  Włochy 42.69 (32.) 42.690 4:29.65 (7.) 44.941 2:07.64 (13.) 42.546 7:54.91 (13.) 47.491 177.670
14. Bjørn Olsen  Norwegia 42.29 (27.) 42.290 4:33.04 (13.) 45.506 2:08.23 (17.) 42.743 7:53.78 (11.) 47.378 177.918
15. Yep Kramer  Holandia 42.37 (29.) 42.370 4:33.01 (12.) 45.501 2:07.36 (11.) 42.453 7:56.46 (14.) 47.646 177.971
16. Terje Legernæs  Norwegia 42.44 (30.) 42.440 4:34.09 (15.) 45.681 2:10.24 (23.) 43.413 7:54.30 (12.) 47.430 178.965
17. Dan Immerfall  Stany Zjednoczone 39.35 (1.) 39.350 4:45.38 (30.) 47.563 2:04.84 (6.) 41.613 NC   128.526
18. Roger Jonze  Szwecja 42.09 (22.) 42.090 4:34.41 (16.) 45.735 2:07.87 (16.) 42.623 NC   130.448
19. Uwe Sauerteig  NRD 41.76 (20.) 41.760 4:35.20 (18.) 45.866 2:08.54 (18.) 42.846 NC   130.474
20. Thomas Nietsch  RFN 41.14 (11.) 41.140 4:39.15 (22.) 46.525 2:08.91 (21.) 42.970 NC   130.635
21. Kåre Olaf Eldevik  Norwegia 42.36 (28.) 42.360 4:36.06 (19.) 46.010 2:07.80 (15.) 42.600 NC   130.970
22. Andreas Fischer  NRD 40.60 (8.) 40.600 4:41.43 (25.) 46.905 2:11.47 (27.) 43.823 NC   131.328
23. Craig Webster  Kanada 41.35 (13.) 41.350 4:43.33 (27.) 47.221 2:08.62 (20.) 42.873 NC   131.445
24. Georg Unger  RFN 40.24 (3.) 40.240 4:50.76 (35.) 48.460 2:09.00 (22.) 43.000 NC   131.700
25. Wang Nianchun  Chiny 41.44 (16.) 41.440 4:44.34 (29.) 47.390 2:10.36 (24.) 43.453 NC   132.283
26. Berend Schabus  Austria 41.43 (15.) 41.430 4:44.18 (28.) 47.363 2:10.63 (25.) 43.543 NC   132.336
27. Edmund Budny  Polska 41.95 (21.) 41.950 4:46.44 (33.) 47.740 2:11.00 (26.) 43.666 NC   133.357
28. Gary Goplen  Kanada 42.87 (34.) 42.870 4:46.38 (32.) 47.730 2:12.54 (28.) 44.180 NC   134.780
29. Roger Berclaz  Szwajcaria 43.22 (36.) 43.220 4:45.96 (31.) 47.660 2:13.93 (31.) 44.643 NC   135.523
30. Jarmo Alppi  Finlandia 43.99 (38.) 43.990 4:40.69 (23.) 46.781 2:14.30 (33.) 44.766 NC   135.539
31. Piao Tachu  Chiny 43.12 (35.) 43.120 4:49.30 (34.) 48.216 2:12.62 (29.) 44.206 NC   135.544
32. Olivier Belle  Francja 42.25 (26.) 42.250 4:55.28 (40.) 49.213 2:13.19 (30.) 44.396 NC   135.860
33. Kazimierz Danielewicz  Polska 42.76 (33.) 42.760 4:54.30 (39.) 49.050 2:15.11 (34.) 45.036 NC   136.847
34. Heinz Steinberger  Austria 42.16 (24.) 42.160 4:52.45 (38.) 48.741 2:18.61 (36.) 46.203 NC   137.105
35. André Chabrerie  Francja 44.13 (39.) 44.130 4:40.78 (24.) 46.796 2:20.24 (38.) 46.746 NC   137.674
36. Robert Rennie  Południowa Afryka 43.70 (37.) 43.700 5:10.50 (42.) 51.750 2:20.64 (39.) 46.880 NC   142.330
37. Sławomir Grasza  Polska 52.30 (41.) 52.300 4:42.46 (26.) 47.076 2:16.63 (35.) 45.543 NC   144.920
38. Brendan Meredith  Południowa Afryka 44.57 (40.) 44.570 5:16.29 (43.) 52.715 2:29.14 (40.) 49.713 NC   146.998
39. Leo Moser  Włochy 58.73 (42.) 58.730 4:51.55 (37.) 48.591 2:14.11 (32.) 44.703 NC   152.025
DSQ Hilbert van der Duim  Holandia 40.58 (6.) 40.580 4:36.73 (20.) 46.121 DSQ     86.7020
DSQ Alain Moechars  Belgia 41.58 (18.) 41.580 4:50.91 (36.) 48.485 DSQ     90.0650
DSQ Carlo Dal Farra  Włochy DSQ   5:02.24 (41.) 50.373 2:19.82 (37.) 46.606   96.9800
DNS Ulf Ekstrand  Szwecja 40.71 (10.) 40.710 4:38.94 (21.) 46.490 DNS     87.2000
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1976
Listen to this article