Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1978 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1978.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1978

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1978
1977 1979
Data 45 lutego 1978
Gospodarz Kanada Montreal
Mężczyźni
Wielobój Stany Zjednoczone Eric Heiden
Kobiety
Wielobój Stany Zjednoczone Beth Heiden

7. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 4–5 lutego 1978 roku w Montrealu, w Kanadzie. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Bezkonkurencyjna była Amerykanka Beth Heiden. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Złoto zdobył brat Beth Haiden, Eric. Do biegu na 3000 m/5000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Uczestnicy

W zawodach wzięły udział 23 łyżwiarki (22 sklasyfikowane) i 33 łyżwiarzy (wszyscy sklasyfikowani) z 16 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Chiny  Francja  Holandia  Japonia
 Kanada  Korea Południowa  Norwegia  NRD  RFN
 Stany Zjednoczone  Szwajcaria  Szwecja  Wielka Brytania  Włochy
 ZSRR

Wyniki

Kobiety

  • DSQ – zdyskwalifikowana, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
Beth Heiden  Stany Zjednoczone 45.18 (1.) 45.180 2:21.60 (1.) 47.200 1:29.74 (1.) 44.870 4:47.27 (1.) 47.878 185.128
Bjørg Eva Jensen  Norwegia 45.70 (4.) 45.700 2:22.30 (2.) 47.433 1:31.47 (2.) 45.735 4:49.48 (2.) 48.246 187.114
Ines Bautzmann  NRD 46.02 (6.) 46.020 2:24.50 (4.) 48.166 1:32.21 (4.) 46.105 4:56.92 (3.) 49.486 189.777
4. Sabine Becker  NRD 46.05 (7.) 46.050 2:23.20 (3.) 47.733 1:32.96 (7.) 46.480 4:58.50 (5.) 49.750 190.013
5. Pat Durnin  Kanada 46.00 (5.) 46.000 2:24.70 (6.) 48.233 1:31.83 (3.) 45.915 5:02.12 (7.) 50.353 190.501
6. Gulnur Murtazina  ZSRR 46.68 (10.) 46.680 2:24.70 (6.) 48.233 1:32.97 (8.) 46.485 4:57.11 (4.) 49.518 190.916
7. Anna Kanatowa  ZSRR 47.20 (15.) 47.200 2:24.60 (5.) 48.200 1:32.82 (5.) 46.410 5:01.56 (6.) 50.260 192.070
8. Cindy Seikkula  Stany Zjednoczone 46.93 (13.) 46.930 2:25.30 (8.) 48.433 1:32.92 (6.) 46.460 5:02.65 (8.) 50.441 192.264
9. Trijnie Nieuwenhuis  Holandia 47.68 (17.) 47.680 2:26.40 (10.) 48.800 1:33.28 (10.) 46.640 5:03.74 (9.) 50.623 193.743
10. Sylvia Brunner  Szwajcaria 45.22 (2.) 45.220 2:30.30 (14.) 50.100 1:33.02 (9.) 46.510 5:15.13 (14.) 52.521 194.351
11. Ilona Leushuis  Holandia 46.76 (11.) 46.760 2:28.50 (12.) 49.500 1:33.57 (11.) 46.785 5:15.82 (15.) 52.636 195.681
12. Linda Palle  Szwecja 47.02 (14.) 47.020 2:28.10 (11.) 49.366 1:34.91 (14.) 47.455 5:13.48 (13.) 52.246 196.087
13. Sigrid Smuda  RFN 46.53 (9.) 46.530 2:30.00 (13.) 50.000 1:35.05 (16.) 47.525 5:12.79 (12.) 52.131 196.186
14. Lee Nam-soon  Korea Południowa 45.50 (3.) 45.500 2:32.00 (17.) 50.666 1:34.57 (13.) 47.285 5:23.32 (16.) 53.886 197.337
15. Janne Tenmann  Norwegia 48.22 (19.) 48.220 2:30.70 (15.) 50.233 1:35.02 (15.) 47.510 5:10.07 (11.) 51.678 197.641
16. Elisabeth Öhlin  Szwecja 46.25 (8.) 46.250 2:30.90 (16.) 50.300 1:36.03 (17.) 48.015 NC   144.565
17. Chen Shuhua  Chiny 46.82 (12.) 46.820 2:33.90 (18.) 51.300 1:36.79 (19.) 48.395 NC   146.515
18. Marie-France Vives  Francja 47.91 (18.) 47.910 2:35.60 (20.) 51.866 1:37.15 (20.) 48.575 NC   148.351
19. Michiko Kuroiwa  Japonia 47.52 (16.) 47.520 2:39.10 (22.) 53.033 1:36.48 (18.) 48.240 NC   148.793
20. Li Yahui  Chiny 48.93 (20.) 48.930 2:35.10 (19.) 51.700 1:41.02 (21.) 50.510 NC   151.140
21. Amanda Horsepool  Wielka Brytania 50.70 (21.) 50.700 2:38.60 (21.) 52.866 1:42.72 (22.) 51.360 NC   154.926
DSQ Brenda Webster  Kanada DSQ   2:26.10 (9.) 48.700 1:34.13 (12.) 47.065 5:05.77 (10.) 50.961 146.725

Mężczyźni

  • NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Eric Heiden  Stany Zjednoczone 39.48 (1.) 39.480 4:16.20 (1.) 42.700 2:00.15 (1.) 40.050 7:23.54 (1.) 44.354 166.584
Witalij Zazierskij  ZSRR 41.41 (12.) 41.410 4:28.10 (5.) 44.683 2:05.79 (3.) 41.930 7:35.13 (5.) 45.513 173.536
Tom Erik Oxholm  Norwegia 41.49 (14.) 41.490 4:27.70 (4.) 44.616 2:06.70 (6.) 42.233 7:36.32 (6.) 45.632 173.971
4. Andreas Ehrig  NRD 41.30 (8.) 41.300 4:28.40 (6.) 44.733 2:07.41 (7.) 42.470 7:37.00 (7.) 45.700 174.203
5. Anatolij Miediennikow  ZSRR 39.65 (2.) 39.650 4:33.00 (13.) 45.500 2:05.68 (2.) 41.893 7:52.91 (14.) 47.291 174.334
6. Uwe Sauerteig  NRD 41.36 (10.) 41.360 4:26.50 (2.) 44.416 2:08.70 (9.) 42.900 7:46.78 (13.) 46.678 175.354
7. Tomas Gustafson  Szwecja 41.68 (15.) 41.680 4:34.80 (14.) 45.800 2:07.54 (8.) 42.513 7:38.53 (8.) 45.853 175.846
8. Fritz Gawenus  RFN 41.15 (4.) 41.150 4:31.60 (10.) 45.266 2:09.08 (12.) 43.026 7:44.94 (11.) 46.494 175.936
9. Wim Pol  Holandia 41.96 (17.) 41.960 4:29.70 (9.) 44.950 2:08.77 (10.) 42.923 7:41.72 (9.) 46.172 176.005
10. Andreas Dietel  NRD 41.35 (9.) 41.350 4:31.60 (10.) 45.266 2:09.37 (14.) 43.123 7:42.67 (10.) 46.267 176.006
11. Gaétan Boucher  Kanada 40.11 (3.) 40.110 4:35.30 (16.) 45.883 2:06.05 (5.) 42.016 8:00.63 (16.) 48.063 176.072
12. Michaił Awdiejew  ZSRR 42.57 (20.) 42.570 4:32.80 (12.) 45.466 2:08.87 (11.) 42.956 7:34.61 (3.) 45.461 176.453
13. Yasuhiro Shimizu  Japonia 43.36 (27.) 43.360 4:27.30 (3.) 44.550 2:10.64 (18.) 43.546 7:34.77 (4.) 45.477 176.933
14. Teun Busser  Holandia 42.28 (19.) 42.280 4:29.20 (8.) 44.866 2:10.44 (17.) 43.480 7:45.59 (12.) 46.559 177.185
15. Ingemar Bredeli  Norwegia 42.61 (22.) 42.610 4:35.00 (15.) 45.833 2:09.54 (15.) 43.180 7:58.95 (15.) 47.895 179.518
16. Hilbert van der Duim  Holandia 49.61 (33.) 49.610 4:28.40 (6.) 44.733 2:05.79 (3.) 41.930 7:28.86 (2.) 44.886 181.159
17. Craig Webster  Kanada 41.28 (6.) 41.280 4:35.50 (17.) 45.916 2:09.22 (13.) 43.073 NC   130.269
18. Ulf Ekstrand  Szwecja 41.40 (11.) 41.400 4:35.50 (17.) 45.916 2:09.62 (16.) 43.206 NC   130.522
19. Tom Plant  Stany Zjednoczone 41.42 (13.) 41.420 4:35.60 (19.) 45.933 2:11.88 (21.) 43.960 NC   131.313
20. Berend Schabus  Austria 42.03 (18.) 42.030 4:40.60 (23.) 46.766 2:11.19 (20.) 43.730 NC   132.526
21. Lars Ludvigsson  Szwecja 43.04 (26.) 43.040 4:36.10 (20.) 46.016 2:10.82 (19.) 43.606 NC   132.662
22. Kazuaki Ichimura  Japonia 41.20 (5.) 41.200 4:42.30 (24.) 47.050 2:15.00 (27.) 45.000 NC   133.250
23. Egil Hagen  Norwegia 42.78 (25.) 42.780 4:36.80 (21.) 46.133 2:13.62 (24.) 44.540 NC   133.453
24. Mike Plant  Stany Zjednoczone 42.59 (21.) 42.590 4:40.40 (22.) 46.733 2:14.25 (26.) 44.750 NC   134.073
25. Heinz Steinberger  Austria 42.77 (24.) 42.770 4:47.70 (25.) 47.950 2:12.32 (22.) 44.106 NC   134.826
26. Wolfgang Scharf  RFN 42.73 (23.) 42.730 4:47.90 (26.) 47.983 2:12.90 (23.) 44.300 NC   135.013
27. Dietmar Semler  RFN 41.92 (16.) 41.920 4:51.20 (27.) 48.533 2:16.22 (29.) 45.406 NC   135.859
28. Jacques Thibault  Kanada 41.29 (7.) 41.290 5:00.10 (30.) 50.016 2:14.18 (25.) 44.726 NC   136.032
29. Werner Jäger  Austria 43.65 (29.) 43.650 4:54.40 (28.) 49.066 2:15.89 (28.) 45.296 NC   138.012
30. Carlo Dal Farra  Włochy 43.58 (28.) 43.580 5:00.90 (31.) 50.150 2:18.08 (30.) 46.026 NC   139.756
31. Yu Yumin  Chiny 45.44 (31.) 45.440 4:55.10 (29.) 49.183 2:18.16 (31.) 46.053 NC   140.676
32. Shan Xinqing  Chiny 45.81 (32.) 45.810 5:03.00 (32.) 50.500 2:23.60 (32.) 47.866 NC   144.176
33. Sheng Chu-pin  Chiny 44.39 (30.) 44.390 5:12.10 (33.) 52.016 2:24.22 (33.) 48.073 NC   144.479
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1978
Listen to this article