Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1982 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1982.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1982

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1982
1981 1983
Data 2728 lutego 1982
Gospodarz Austria Innsbruck
Mężczyźni
Wielobój Norwegia Geir Karlstad
Kobiety
Wielobój Angela Stahnke

11. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 27–28 lutego 1982 roku w Innsbrucku, w Austrii. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Mistrzowski tytuł przypadł reprezentantce NRD Angeli Stahnke. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Ze złotego medalu cieszył się Norweg Geir Karlstad. Do biegu na 3000 m/5000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Uczestnicy

W zawodach wzięły udział 33 łyżwiarki i 34 łyżwiarzy (wszyscy sklasyfikowani) z 19 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Chiny  Francja  Holandia  Japonia
 Kanada  Korea Południowa  Korea Północna  Norwegia  NRD
 Polska  RFN  Rumunia  Stany Zjednoczone  Szwajcaria
 Szwecja  Węgry  Włochy  ZSRR

Wyniki

Kobiety

  • DSQ – zdyskwalifikowana, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
Angela Stahnke  NRD 42.04 (1.) 42.040 2:13.34 (2.) 44.446 1:25.12 (1.) 42.560 4:47.53 (2.) 47.921 176.967
Yvonne van Gennip  Holandia 43.01 (4.) 43.010 2:12.74 (1.) 44.246 1:25.68 (2.) 42.840 4:43.13 (1.) 47.188 177.284
Seiko Hashimoto  Japonia 43.63 (5.) 43.630 2:17.24 (6.) 45.746 1:27.11 (4.) 43.555 4:49.50 (3.) 48.250 181.181
4. Skadi Walter  NRD 42.23 (2.) 42.230 2:19.29 (12.) 46.430 1:25.90 (3.) 42.950 4:59.08 (11.) 49.846 181.456
5. Dorie Boyce  Stany Zjednoczone 44.30 (8.) 44.300 2:17.01 (5.) 45.670 1:28.05 (5.) 44.025 4:51.05 (4.) 48.508 182.503
6. Marzia Peretti  Włochy 42.88 (3.) 42.880 2:19.31 (13.) 46.436 1:28.20 (6.) 44.100 4:59.86 (12.) 49.976 183.392
7. Angela Zuckerman  Stany Zjednoczone 44.91 (18.) 44.910 2:16.68 (3.) 45.560 1:28.94 (9.) 44.470 4:53.31 (5.) 48.885 183.825
8. Tomoko Kashiwagi  Japonia 44.35 (9.) 44.350 2:16.88 (4.) 45.626 1:29.77 (13.) 44.885 4:53.81 (6.) 48.968 183.829
9. Park Gum-hyon  Korea Północna 44.72 (13.) 44.720 2:17.39 (7.) 45.796 1:28.83 (8.) 44.415 4:55.57 (8.) 49.261 184.192
10. Chieko Satō  Japonia 44.09 (6.) 44.090 2:19.47 (14.) 46.490 1:29.77 (13.) 44.885 4:55.56 (7.) 49.260 184.725
11. Natalie Grenier  Kanada 44.74 (16.) 44.740 2:18.93 (11.) 46.310 1:30.79 (21.) 45.395 4:58.78 (10.) 49.796 186.241
12. Zhang Su  Chiny 45.00 (19.) 45.000 2:19.60 (16.) 46.533 1:29.16 (10.) 44.580 5:04.42 (14.) 50.736 186.849
13. Marina Riedkina  ZSRR 44.90 (17.) 44.900 2:18.14 (8.) 46.046 1:30.50 (17.) 45.250 5:04.59 (15.) 50.765 186.961
14. Swietłana Kopyłowa  ZSRR 55.37 (33.) 55.370 2:18.34 (10.) 46.113 1:29.17 (11.) 44.585 4:57.37 (9.) 49.561 195.629
15. Ingrid Haringa  Holandia 55.16 (32.) 55.160 2:19.56 (15.) 46.520 1:31.27 (23.) 45.635 5:01.98 (13.) 50.330 197.645
DSQ Song Hwa-seon  Korea Północna 44.73 (15.) 44.730 2:18.25 (9.) 46.083 1:28.68 (7.) 44.340 DSQ   135.153
17. Marja Adema  Holandia 44.19 (7.) 44.190 2:20.98 (19.) 46.993 1:29.29 (12.) 44.645 NC   135.828
18. Ye Qiaobo  Chiny 44.72 (13.) 44.720 2:21.33 (20.) 47.110 1:30.51 (18.) 45.255 NC   137.085
19. Anne Girard  Kanada 44.49 (11.) 44.490 2:22.60 (22.) 47.533 1:30.20 (15.) 45.100 NC   137.123
20. Bożena Sobańska  Polska 45.40 (22.) 45.400 2:20.68 (17.) 46.893 1:30.52 (19.) 45.260 NC   137.553
21. Lee Yeon-joo  Korea Południowa 44.63 (12.) 44.630 2:23.25 (24.) 47.750 1:30.44 (16.) 45.220 NC   137.600
22. Lee Kyeong-ja  Korea Południowa 45.37 (21.) 45.370 2:20.94 (18.) 46.980 1:30.55 (20.) 45.275 NC   137.625
23. Simona Todoruţ  Rumunia 44.41 (10.) 44.410 2:24.56 (27.) 48.186 1:31.48 (24.) 45.740 NC   138.336
24. Jasmin Krohn  Szwecja 45.60 (23.) 45.600 2:22.39 (21.) 47.463 1:31.19 (22.) 45.595 NC   138.658
25. Han Chun-ok  Korea Północna 45.35 (20.) 45.350 2:23.72 (25.) 47.906 1:32.74 (28.) 46.370 NC   139.626
26. Elena Belci-Dal Farra  Włochy 45.76 (24.) 45.760 2:26.25 (30.) 48.750 1:32.25 (26.) 46.125 NC   140.635
27. Siw Njåtun  Norwegia 47.23 (29.) 47.230 2:22.72 (23.) 47.573 1:32.03 (25.) 46.015 NC   140.818
28. Szilviá Szikora  Węgry 46.30 (27.) 46.300 2:24.28 (26.) 48.093 1:32.98 (29.) 46.490 NC   140.883
29. Ingrid Nötzel  RFN 46.21 (26.) 46.210 2:25.83 (28.) 48.610 1:32.42 (27.) 46.210 NC   141.030
30. Anette Hammarin  Szwecja 46.04 (25.) 46.040 2:28.43 (31.) 49.476 1:33.37 (30.) 46.685 NC   142.201
31. Irmgard Schmauss  RFN 46.97 (28.) 46.970 2:25.97 (29.) 48.656 1:34.11 (31.) 47.055 NC   142.681
32. Irene Mårdalen  Norwegia 47.31 (30.) 47.310 2:32.37 (33.) 50.790 1:36.54 (32.) 48.270 NC   146.370
33. Gabriela Thommen  Szwajcaria 48.94 (31.) 48.940 2:29.44 (32.) 49.813 1:39.13 (33.) 49.565 NC   148.318

Mężczyźni

  • NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Geir Karlstad  Norwegia 41.22 (18.) 41.220 4:12.50 (1.) 42.083 2:02.53 (5.) 40.843 7:18.50 (1.) 43.850 167.996
Igor Żelezowski  ZSRR 40.40 (6.) 40.400 4:18.35 (2.) 43.058 2:00.94 (1.) 40.313 7:35.30 (2.) 45.530 169.301
Jean Pichette  Kanada 40.51 (8.) 40.510 4:19.47 (3.) 43.245 2:01.75 (3.) 40.583 7:35.89 (3.) 45.589 169.927
4. Nick Thometz  Stany Zjednoczone 38.59 (1.) 38.590 4:22.91 (7.) 43.818 2:01.35 (2.) 40.450 7:54.05 (15.) 47.405 170.263
5. Oleg Pietin  ZSRR 40.50 (7.) 40.500 4:22.17 (6.) 43.695 2:02.43 (4.) 40.810 7:40.75 (6.) 46.075 171.080
6. Pål-Jan Stokke  Norwegia 40.35 (5.) 40.350 4:22.96 (8.) 43.826 2:03.50 (6.) 41.166 7:49.23 (13.) 46.923 172.265
7. Jörn Piotrowski  NRD 40.93 (12.) 40.930 4:21.04 (4.) 43.506 2:06.20 (18.) 42.066 7:39.57 (5.) 45.957 172.459
8. Marcus Hartong  RFN 41.23 (19.) 41.230 4:22.07 (5.) 43.678 2:04.80 (12.) 41.600 7:41.63 (7.) 46.163 172.671
9. Robert Kuspa  Stany Zjednoczone 40.09 (4.) 40.090 4:25.42 (14.) 44.236 2:03.77 (8.) 41.256 7:51.54 (14.) 47.154 172.736
10. Joakim Karlberg  Szwecja 41.26 (20.) 41.260 4:24.91 (13.) 44.151 2:04.67 (11.) 41.556 7:44.04 (9.) 46.404 173.371
11. Hansjörg Baltes  RFN 41.66 (25.) 41.660 4:23.94 (10.) 43.990 2:05.58 (16.) 41.860 7:38.96 (4.) 45.896 173.406
12. Bae Ki-tae  Korea Południowa 40.85 (10.) 40.850 4:25.76 (15.) 44.293 2:06.01 (17.) 42.003 7:44.71 (10.) 46.471 173.617
13. Dan Jansen  Stany Zjednoczone 39.10 (2.) 39.100 4:31.92 (29.) 45.320 2:03.89 (9.) 41.296 8:05.61 (16.) 48.561 174.277
14. Gert Jacobs  Holandia 42.00 (29.) 42.000 4:24.14 (11.) 44.023 2:06.46 (21.) 42.153 7:41.93 (8.) 46.193 174.369
15. Henk Groen  Holandia 41.49 (24.) 41.490 4:23.34 (9.) 43.890 2:07.56 (26.) 42.520 7:44.94 (11.) 46.494 174.394
16. Petter Lanes  Norwegia 41.72 (26.) 41.720 4:24.81 (12.) 44.135 2:08.36 (28.) 42.786 7:45.52 (12.) 46.552 175.193
17. Norio Tamagaki  Japonia 40.63 (9.) 40.630 4:27.36 (22.) 44.560 2:03.52 (7.) 41.173 NC   126.363
18. Uwe-Jens Mey  NRD 39.22 (3.) 39.220 4:35.94 (31.) 45.990 2:04.58 (10.) 41.526 NC   126.736
19. Takashi Sasaki  Japonia 41.03 (13.) 41.030 4:26.89 (18.) 44.481 2:05.02 (15.) 41.673 NC   127.184
20. Igor Małkow  ZSRR 41.20 (17.) 41.200 4:26.36 (16.) 44.393 2:04.82 (14.) 41.606 NC   127.199
21. Song Haiyu  Chiny 41.18 (15.) 41.180 4:27.19 (20.) 44.531 2:04.81 (13.) 41.603 NC   127.314
22. Michael Hadschieff  Austria 40.89 (11.) 40.890 4:28.31 (24.) 44.718 2:07.19 (24.) 42.396 NC   128.004
23. Jens Magnusson  Szwecja 41.11 (14.) 41.110 4:29.24 (25.) 44.873 2:06.72 (22.) 42.240 NC   128.223
24. Kim Hyeong-weon  Korea Południowa 41.19 (16.) 41.190 4:31.04 (27.) 45.173 2:06.38 (20.) 42.126 NC   128.489
25. Zsolt Zakarias  Rumunia 41.91 (28.) 41.910 4:27.31 (21.) 44.551 2:06.30 (19.) 42.100 NC   128.561
26. Bo König  Szwecja 41.47 (23.) 41.470 4:27.82 (23.) 44.636 2:07.47 (25.) 42.490 NC   128.596
27. Dawid Urbański  Polska 41.86 (27.) 41.860 4:27.01 (19.) 44.501 2:06.72 (22.) 42.240 NC   128.601
28. Michael Moser  RFN 41.44 (22.) 41.440 4:31.76 (28.) 45.293 2:09.75 (30.) 43.250 NC   129.983
29. Roderick Corriveau  Kanada 42.40 (30.) 42.400 4:29.81 (26.) 44.968 2:08.12 (27.) 42.706 NC   130.074
30. Christian Eminger  Austria 42.97 (33.) 42.970 4:26.37 (17.) 44.395 2:08.94 (29.) 42.980 NC   130.345
31. Sun Weimin  Chiny 41.36 (21.) 41.360 4:35.15 (30.) 45.858 2:10.72 (31.) 43.573 NC   130.791
32. Liang Liyan  Chiny 43.81 (34.) 43.810 4:38.36 (32.) 46.393 2:11.36 (32.) 43.786 NC   133.989
33. Tamás Hulman  Węgry 42.65 (32.) 42.650 4:40.67 (34.) 46.778 2:13.85 (33.) 44.616 NC   134.044
34. Jérôme Davre  Francja 42.62 (31.) 42.620 4:39.54 (33.) 46.590 2:15.19 (34.) 45.063 NC   134.273
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1982
Listen to this article