Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1983 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1983.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1983

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1983
1982 1984
Data 56 marca 1983
Gospodarz Sarajewo
Mężczyźni
Wielobój Andriej Bobrow
Kobiety
Wielobój Angela Stahnke

12. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 5–6 marca 1983 roku w Sarajewie, w Jugosławii. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Złoto obroniła reprezentująca NRD Angela Stahnke. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Na pierwszym miejscu zawody ukończył reprezentant ZSRR Andriej Bobrow. Do biegu na 3000 m/5000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Uczestnicy

W zawodach wzięło udział 38 łyżwiarek (wszystkie sklasyfikowane) i 49 łyżwiarzy (47 sklasyfikowanych) z 21 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Chiny  Finlandia  Francja  Holandia
 Japonia  Jugosławia  Kanada  Korea Południowa  Korea Północna
 Norwegia  NRD  Polska  RFN  Rumunia
 Stany Zjednoczone  Szwajcaria  Szwecja  Węgry  Włochy
 ZSRR

Wyniki

Kobiety

  • NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
Angela Stahnke  NRD 41.84 (1.) 41.840 2:12.72 (1.) 44.240 1:25.52 (2.) 42.760 4:41.36 (1.) 46.893 175.733
Seiko Hashimoto  Japonia 42.99 (3.) 42.990 2:14.18 (3.) 44.726 1:24.43 (1.) 42.215 4:41.40 (2.) 46.900 176.831
Sjouke Hoffmann  NRD 43.13 (4.) 43.130 2:14.76 (4.) 44.920 1:26.42 (4.) 43.210 4:45.55 (5.) 47.591 178.851
4. Carola Bürger  NRD 43.36 (7.) 43.360 2:15.72 (5.) 45.240 1:27.69 (10.) 43.845 4:46.71 (7.) 47.785 180.230
5. Park Gum-hyon  Korea Północna 44.18 (13.) 44.180 2:13.95 (2.) 44.650 1:27.21 (6.) 43.605 4:46.92 (8.) 47.820 180.255
6. Ingrid Haringa  Holandia 43.13 (4.) 43.130 2:16.63 (6.) 45.543 1:26.51 (5.) 43.255 4:50.18 (10.) 48.363 180.291
7. Han Chun-ok  Korea Północna 43.86 (11.) 43.860 2:17.00 (8.) 45.666 1:27.48 (9.) 43.740 4:45.15 (3.) 47.525 180.791
8. Song Hwa-seon  Korea Północna 43.73 (10.) 43.730 2:17.08 (9.) 45.693 1:25.95 (3.) 42.975 4:54.26 (13.) 49.043 181.441
9. Anżelika Dorinska  ZSRR 44.14 (12.) 44.140 2:17.99 (11.) 45.996 1:27.39 (8.) 43.695 4:46.67 (6.) 47.778 181.609
10. Angela Zuckerman  Stany Zjednoczone 45.01 (21.) 45.010 2:16.85 (7.) 45.616 1:27.32 (7.) 43.660 4:45.21 (4.) 47.535 181.821
11. Marzia Peretti  Włochy 42.61 (2.) 42.610 2:21.31 (15.) 47.103 1:27.71 (11.) 43.855 4:53.82 (12.) 48.970 182.538
12. Shōkō Fusano  Japonia 43.42 (8.) 43.420 2:19.60 (13.) 46.533 1:28.60 (15.) 44.300 4:52.89 (11.) 48.815 183.068
13. Janet Goldman  Stany Zjednoczone 44.50 (16.) 44.500 2:18.74 (12.) 46.246 1:29.02 (16.) 44.510 4:47.79 (9.) 47.965 183.221
14. Edel Therese Høiseth  Norwegia 43.43 (9.) 43.430 2:20.75 (14.) 46.916 1:27.72 (12.) 43.860 4:59.54 (15.) 49.923 184.129
15. Swietłana Kopyłowa  ZSRR 53.08 (36.) 53.080 2:17.55 (10.) 45.850 1:28.42 (14.) 44.210 4:57.80 (14.) 49.633 192.773
16. Zhang Su  Chiny 44.78 (18.) 44.780 2:21.45 (16.) 47.150 1:49.11 (37.) 54.555 5:05.70 (16.) 50.950 197.435
17. Emese Hunyady  Węgry 43.33 (6.) 43.330 2:23.90 (23.) 47.966 1:28.14 (13.) 44.070 NC   135.366
18. Choi Seung-yoon  Korea Południowa 44.36 (15.) 44.360 2:22.76 (19.) 47.586 1:30.63 (19.) 45.315 NC   137.261
19. Anja Mischke  RFN 44.52 (17.) 44.520 2:23.30 (21.) 47.766 1:30.69 (22.) 45.345 NC   137.631
20. Jasmin Krohn  Szwecja 45.28 (22.) 45.280 2:21.67 (17.) 47.223 1:30.66 (20.) 45.330 NC   137.833
21. Ye Qiaobo  Chiny 44.98 (19.) 44.980 2:22.80 (20.) 47.600 1:30.52 (18.) 45.260 NC   137.840
22. Cathy Einarson  Kanada 45.36 (23.) 45.360 2:22.60 (18.) 47.533 1:31.73 (25.) 45.865 NC   138.758
23. Fanny Cadau  Włochy 44.98 (19.) 44.980 2:26.00 (28.) 48.666 1:30.66 (20.) 45.330 NC   138.976
24. Maila Lehtimäki  Finlandia 44.34 (14.) 44.340 2:27.22 (30.) 49.073 1:31.18 (24.) 45.590 NC   139.003
25. Grażyna Bednarczyk  Polska 45.39 (25.) 45.390 2:23.91 (24.) 47.970 1:31.98 (26.) 45.990 NC   139.350
26. Grietje Mulder  Holandia 45.87 (27.) 45.870 2:24.02 (25.) 48.006 1:31.17 (23.) 45.585 NC   139.461
27. Małgorzata Tomporowska  Polska 46.43 (31.) 46.430 2:24.93 (26.) 48.310 1:30.19 (17.) 45.095 NC   139.835
28. Minna Hotti-Pessa  Finlandia 45.38 (24.) 45.380 2:27.08 (29.) 49.026 1:32.49 (29.) 46.245 NC   140.651
29. One Gjersem  Norwegia 46.13 (20.) 46.130 2:25.97 (27.) 48.656 1:32.35 (27.) 46.175 NC   140.961
30. Anette Hammarin  Szwecja 46.01 (28.) 46.010 2:28.91 (32.) 49.636 1:32.38 (28.) 46.190 NC   141.836
31. Stéphanie Dumont  Francja 45.65 (26.) 45.650 2:28.96 (33.) 49.653 1:33.77 (30.) 46.885 NC   142.188
32. Edit Hámori  Węgry 46.01 (28.) 46.010 2:23.33 (22.) 47.776 1:37.27 (33.) 48.635 NC   142.421
33. Antje Douvern  RFN 47.03 (33.) 47.030 2:28.31 (31.) 49.436 1:34.21 (31.) 47.105 NC   143.571
34. Murielle Leyssieux  Francja 46.51 (32.) 46.510 2:31.26 (34.) 50.420 1:37.25 (32.) 48.625 NC   145.555
35. Isabelle Broise  Francja 48.07 (34.) 48.070 2:39.61 (35.) 53.203 1:37.65 (34.) 48.825 NC   150.098
36. Dubravka Vukušić  Jugosławia 52.04 (35.) 52.040 2:47.95 (36.) 55.983 1:48.53 (35.) 54.265 NC   162.288
37. Mevlida Omerhodžić  Jugosławia 53.98 (37.) 53.980 2:53.99 (38.) 57.996 1:48.97 (36.) 54.485 NC   166.461
38. Ilijana Vavan  Jugosławia 1:01.90 (38.) 61.900 2:51.75 (37.) 57.250 1:54.80 (38.) 57.400 NC   176.550

Mężczyźni

  • DSQ – zdyskwalifikowany, DNS – nie wystartował, NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Andriej Bobrow  ZSRR 40.56 (9.) 40.560 4:13.39 (1.) 42.231 2:01.57 (1.) 40.523 7:19.25 (1.) 43.925 167.239
Wiaczesław Widow  ZSRR 39.22 (3.) 39.220 4:18.26 (2.) 43.043 2:03.73 (5.) 41.243 7:28.66 (8.) 44.866 168.372
Hansjörg Baltes  RFN 40.87 (14.) 40.870 4:20.44 (6.) 43.406 2:02.28 (2.) 40.760 7:24.16 (5.) 44.416 169.452
4. Jörn Piotrowski  NRD 40.86 (12.) 40.860 4:20.42 (5.) 43.403 2:03.44 (3.) 41.146 7:23.85 (4.) 44.385 169.794
5. Igor Małkow  ZSRR 41.18 (20.) 41.180 4:21.96 (8.) 43.660 2:04.14 (6.) 41.380 7:20.15 (2.) 44.015 170.235
6. Henk Groen  Holandia 41.77 (32.) 41.770 4:20.34 (4.) 43.390 2:05.00 (8.) 41.666 7:27.64 (6.) 44.764 171.590
7. Lim Li-bin  Korea Północna 41.46 (26.) 41.460 4:21.84 (7.) 43.640 2:06.45 (14.) 42.150 7:23.61 (3.) 44.361 171.611
8. Henri Kraayenbos  Holandia 41.78 (33.) 41.780 4:20.07 (3.) 43.345 2:05.94 (13.) 41.980 7:28.22 (7.) 44.822 171.927
9. Dan Jansen  Stany Zjednoczone 38.83 (1.) 38.830 4:25.63 (16.) 44.271 2:05.38 (11.) 41.793 7:50.42 (15.) 47.042 171.936
10. Jerzy Dominik  Polska 39.65 (4.) 39.650 4:27.55 (20.) 44.591 2:03.57 (4.) 41.190 7:45.73 (13.) 46.573 172.004
11. Yukihiro Mitani  Japonia 40.05 (6.) 40.050 4:24.03 (10.) 44.005 2:05.63 (12.) 41.876 7:41.85 (12.) 46.185 172.116
12. Ilkka Rahnasto  Finlandia 40.76 (11.) 40.760 4:24.06 (11.) 44.010 2:04.77 (7.) 41.590 7:41.55 (11.) 46.155 172.515
13. John Baskfield  Stany Zjednoczone 40.16 (7.) 40.160 4:24.36 (13.) 44.060 2:05.19 (9.) 41.730 7:45.75 (14.) 46.575 172.525
14. Christian Eminger  Austria 41.30 (23.) 41.300 4:24.08 (12.) 44.013 2:07.25 (15.) 42.416 7:32.62 (9.) 45.262 172.991
15. Makoto Hirose  Japonia 39.08 (2.) 39.080 4:29.97 (23.) 44.995 2:05.26 (10.) 41.753 8:00.39 (16.) 48.039 173.867
16. Sadayoshi Ochai  Japonia 41.31 (24.) 41.310 4:24.39 (14.) 44.065 2:10.57 (22.) 43.523 7:38.87 (10.) 45.887 174.785
17. Emerik Miklós  Rumunia 41.56 (30.) 41.560 4:24.66 (15.) 44.110 2:10.18 (19.) 43.393 NC   129.063
18. Georg Herda  RFN 41.79 (34.) 41.790 4:26.49 (18.) 44.415 2:10.37 (20.) 43.456 NC   129.661
19. Ryszard Rzadki  Polska 39.85 (5.) 39.850 4:31.91 (29.) 45.318 2:15.03 (34.) 45.010 NC   130.178
20. Raymond Brugmans  Holandia 41.52 (29.) 41.520 4:36.00 (32.) 46.000 2:08.36 (17.) 42.786 NC   130.306
21. Fu Rui  Chiny 41.06 (15.) 41.060 4:30.72 (27.) 45.120 2:12.64 (26.) 44.213 NC   130.393
22. Bo König  Szwecja 40.86 (12.) 40.860 4:40.23 (39.) 46.705 2:08.85 (18.) 42.950 NC   130.515
23. Fabio Monti  Włochy 41.10 (16.) 41.100 4:34.39 (31.) 45.731 2:11.36 (23.) 43.786 NC   130.617
24. Zsolt Zakarias  Rumunia 41.91 (35.) 41.910 4:31.29 (28.) 45.215 2:10.56 (21.) 43.520 NC   130.645
25. Dave Silk  Stany Zjednoczone 41.12 (18.) 41.120 4:30.12 (26.) 45.020 2:14.42 (32.) 44.806 NC   130.946
26. Kim Kwan-kyu  Korea Południowa 41.50 (27.) 41.500 4:26.10 (17.) 44.350 2:15.38 (36.) 45.126 NC   130.976
27. Hans Markström  Szwecja 40.74 (10.) 40.740 4:37.80 (35.) 46.300 2:13.49 (28.) 44.496 NC   131.536
28. Roderick Corriveau  Kanada 42.22 (36.) 42.220 4:33.45 (30.) 45.575 2:11.37 (24.) 43.790 NC   131.585
29. Gerald Ix  RFN 41.27 (21.) 41.270 4:38.94 (36.) 46.490 2:11.48 (25.) 43.826 NC   131.586
30. Thomas Stenzel  NRD 41.11 (17.) 41.110 4:30.08 (25.) 45.013 2:17.40 (41.) 45.800 NC   131.923
31. Ove Tokstad  Norwegia 42.31 (39.) 42.310 4:27.28 (19.) 44.546 2:15.30 (35.) 45.100 NC   131.956
32. Lee Joon-ho  Korea Południowa 41.64 (31.) 41.640 4:36.04 (33.) 46.006 2:13.52 (29.) 44.506 NC   132.152
33. Petter Lanes  Norwegia 42.26 (38.) 42.260 4:28.83 (21.) 44.805 2:15.96 (38.) 45.320 NC   132.385
34. Per Eriksson  Szwecja 43.01 (43.) 43.010 4:28.93 (22.) 44.821 2:14.04 (31.) 44.680 NC   132.511
35. Chang Hi-son  Korea Północna 40.28 (8.) 40.280 4:42.79 (42.) 47.131 2:16.21 (39.) 45.403 NC   132.814
36. Yao Tieming  Chiny 41.51 (28.) 41.510 4:36.55 (34.) 46.091 2:15.87 (37.) 45.290 NC   132.891
37. Ismo Heikkilä  Finlandia 41.16 (19.) 41.160 4:40.83 (40.) 46.805 2:14.86 (33.) 44.953 NC   132.918
38. Hugo Herrnhof  Włochy 41.29 (22.) 41.290 4:39.35 (37.) 46.558 2:19.20 (43.) 46.400 NC   134.248
39. Atle Vårvik  Norwegia 42.61 (40.) 42.610 4:30.00 (24.) 45.000 2:20.64 (44.) 46.880 NC   134.490
40. Ottó Ujvári  Węgry 42.81 (42.) 42.810 4:39.48 (38.) 46.580 2:16.81 (40.) 45.603 NC   134.993
41. Marc Quinol  Francja 43.22 (44.) 43.220 4:43.95 (44.) 47.325 2:13.59 (30.) 44.530 NC   135.075
42. Andrzej Makowski  Polska 43.82 (45.) 43.820 4:42.81 (43.) 47.135 2:13.02 (27.) 44.340 NC   135.295
43. Tamás Hulman  Węgry 41.32 (25.) 41.320 4:42.21 (41.) 47.035 2:21.85 (46.) 47.283 NC   135.621
44. Bruno Marlot  Francja 42.22 (36.) 42.220 4:50.26 (46.) 48.376 2:18.98 (42.) 46.326 NC   136.922
45. Bruno Milesi  Włochy 42.70 (41.) 42.700 4:44.36 (45.) 47.393 2:21.37 (45.) 47.123 NC   137.216
46. Pascal Hinni  Szwajcaria 44.85 (46.) 44.850 5:01.93 (47.) 50.321 2:26.14 (47.) 48.713 NC   143.884
47. Asim Selimbegović  Jugosławia 47.50 (47.) 47.500 5:16.93 (48.) 52.821 2:37.30 (48.) 52.433 NC   152.754
DSQ Bae Ki-tae  Korea Południowa DSQ   4:23.85 (9.) 43.975 2:07.25 (15.) 42.416   86.3920
DNS Imer Pezo  Jugosławia 57.93 (48.) 57.930 5:19.86 (49.) 53.310 DNS     111.240
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1983
Listen to this article