Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1988.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju 1988
1987 1989
Data 3031 stycznia 1988
Gospodarz Korea Południowa Seul
Mężczyźni
Wielobój Michael Spielmann
Kobiety
Wielobój Japonia Emi Tanaka

17. mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 30–31 stycznia 1988 roku w Seulu, w Korei Południowej. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m. Na najwyższym stopniu podium stanęła Japonka Emi Tanaka. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m. Najlepszy rezultat uzyskał panczenista z NRD Michael Spielmann. Do biegu na 3000 m/5000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Uczestnicy

W zawodach wzięło udział 27 łyżwiarek (25. sklasyfikowanych) i 27 łyżwiarzy (wszyscy sklasyfikowani) z 14 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Finlandia  Holandia  Japonia  Kanada  Korea Południowa
 Norwegia  NRD  Polska  RFN  Rumunia
 Stany Zjednoczone  Szwecja  Wielka Brytania  ZSRR

Wyniki

Kobiety

  • DSQ – zdyskwalifikowana, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 1000 m Pkt 3000 m Pkt Suma pkt.
Emi Tanaka  Japonia 44.27 (6.) 44.270 2:17.57 (4.) 45.856 1:29.90 (6.) 44.950 4:48.79 (1.) 48.131 183.207
Claudia Pechstein  NRD 43.91 (3.) 43.910 2:17.48 (3.) 45.826 1:29.64 (5.) 44.820 4:54.31 (5.) 49.051 183.607
Shiho Kusunose  Japonia 44.23 (4.) 44.230 2:20.59 (9.) 46.863 1:28.86 (1.) 44.430 4:54.93 (7.) 49.155 184.678
4. Sandra Voetelink  Holandia 44.30 (7.) 44.300 2:19.67 (7.) 46.556 1:29.16 (2.) 44.580 4:56.70 (10.) 49.450 184.886
5. Anita Oldenhof  Holandia 44.76 (11.) 44.760 2:19.33 (5.) 46.443 1:29.52 (4.) 44.760 4:53.98 (4.) 48.996 184.959
6. Sandra Zwolle  Holandia 45.58 (17.) 45.580 2:16.87 (1.) 45.623 1:29.41 (3.) 44.705 4:55.78 (8.) 49.296 185.204
7. Choi Hye-sook  Korea Południowa 44.50 (9.) 44.500 2:19.48 (6.) 46.493 1:29.96 (7.) 44.980 4:56.43 (9.) 49.405 185.378
8. Natalja Kozłowa  ZSRR 45.51 (16.) 45.510 2:21.04 (10.) 47.013 1:30.62 (12.) 45.310 4:54.90 (6.) 49.150 186.983
9. Stefanie Teeuwen  RFN 45.03 (12.) 45.030 2:21.06 (11.) 47.020 1:30.60 (11.) 45.300 4:58.44 (11.) 49.740 187.090
10. Aneta Rekas  Polska 44.23 (4.) 44.230 2:21.63 (12.) 47.210 1:30.37 (9.) 45.185 5:06.53 (14.) 51.088 187.713
11. Irina Siłajewa  ZSRR 44.61 (10.) 44.610 2:21.78 (13.) 47.260 1:31.68 (16.) 45.840 5:04.68 (13.) 50.780 188.490
12. Ulrike Adeberg  NRD 43.44 (1.) 43.440 2:16.90 (2.) 45.633 1:41.57 (23.) 50.785 4:53.94 (3.) 48.990 188.848
13. Anette Tønsberg  Norwegia 46.69 (19.) 46.690 2:22.56 (14.) 47.520 1:32.76 (18.) 46.380 5:01.75 (12.) 50.291 190.881
14. Heike Biedermann  NRD 55.46 (23.) 55.460 2:20.46 (8.) 46.820 1:30.07 (8.) 45.035 4:52.02 (2.) 48.670 195.985
15. Heidi Skjeggestad  Norwegia 44.49 (8.) 44.490 2:23.24 (15.) 47.746 1:30.37 (9.) 45.185 NC   137.421
16. Natalija Siewieriuchina  ZSRR 43.74 (2.) 43.740 2:26.01 (19.) 48.670 1:30.81 (15.) 45.405 NC   137.815
17. Sylvie Cantin  Kanada 45.47 (15.) 45.470 2:24.39 (17.) 48.130 1:30.68 (14.) 45.340 NC   138.940
18. Ileana Cleteşteanu  Rumunia 45.08 (13.) 45.080 2:26.15 (20.) 48.716 1:32.43 (17.) 46.215 NC   140.011
19. Jenny Kenny  Stany Zjednoczone 45.99 (18.) 45.990 2:23.34 (16.) 47.780 1:36.10 (20.) 48.050 NC   141.820
20. Hege Langli  Norwegia 45.22 (14.) 45.220 2:36.01 (23.) 52.003 1:30.67 (13.) 45.335 NC   142.558
21. Manuela Strauss  RFN 48.09 (21.) 48.090 2:25.84 (18.) 48.613 1:34.41 (19.) 47.205 NC   143.908
22. Dede Demet  Stany Zjednoczone 47.71 (20.) 47.710 2:29.31 (21.) 49.770 1:36.30 (21.) 48.150 NC   145.630
23. Corinne Goelz  Stany Zjednoczone 49.10 (22.) 49.100 2:34.50 (22.) 51.500 1:37.13 (22.) 48.565 NC   149.165
DSQ Mihaela Dascălu  Rumunia DSQ         186.429
DSQ Cerasela Hordobeţiu  Rumunia DSQ         185.901

Mężczyźni

  • NC – nie zakwalifikował się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 3000 m Pkt 1500 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Michael Spielmann  NRD 40.11 (2.) 40.110 4:18.22 (2.) 43.036 2:01.14 (1.) 40.380 7:18.59 (1.) 43.859 167.385
Cor Jan Smulders  Holandia 41.07 (14.) 41.070 4:14.39 (1.) 42.398 2:02.92 (4.) 40.973 7:19.14 (2.) 43.914 168.355
Naoki Kotake  Japonia 39.76 (1.) 39.760 4:18.60 (3.) 43.100 2:02.37 (2.) 40.790 7:34.14 (6.) 45.414 169.064
4. Lee Lin-hoon  Korea Południowa 40.51 (5.) 40.510 4:20.50 (4.) 43.416 2:04.43 (7.) 41.476 7:40.77 (9.) 46.077 171.479
5. Rintje Ritsma  Holandia 41.08 (15.) 41.080 4:23.14 (7.) 43.856 2:05.23 (9.) 41.743 7:31.95 (4.) 45.195 171.874
6. Erik de Vries  Holandia 41.06 (13.) 41.060 4:24.70 (11.) 44.116 2:04.36 (5.) 41.453 7:32.92 (5.) 45.292 171.921
7. Uwe Tonat  NRD 41.77 (20.) 41.770 4:22.79 (6.) 43.798 2:05.25 (10.) 41.750 7:30.33 (3.) 45.033 172.351
8. Aleksandr Żeleznow  ZSRR 40.70 (6.) 40.700 4:23.18 (8.) 43.863 2:04.39 (6.) 41.463 7:44.09 (10.) 46.409 172.435
9. Jewgienij Raszczenko  ZSRR 40.96 (11.) 40.960 4:24.65 (10.) 44.108 2:04.79 (8.) 41.596 7:45.32 (11.) 46.532 173.196
10. Dirk Sonnenfeld  NRD 41.26 (16.) 41.260 4:27.22 (15.) 44.536 2:06.38 (12.) 42.126 7:38.07 (7.) 45.807 173.729
11. Oh Yeong-seok  Korea Południowa 41.29 (17.) 41.290 4:27.18 (14.) 44.530 2:05.98 (11.) 41.993 7:45.48 (12.) 46.548 174.361
12. Kevin Scott  Kanada 40.87 (10.) 40.870 4:24.81 (12.) 44.135 2:07.21 (13.) 42.403 7:51.75 (14.) 47.175 174.583
13. Yoshiyuki Shimizu  Japonia 40.20 (3.) 40.200 4:24.29 (9.) 44.048 2:08.82 (18.) 42.940 7:54.70 (15.) 47.470 174.658
14. Kiyoto Iwashita  Japonia 46.05 (27.) 46.050 4:20.72 (5.) 43.453 2:02.63 (3.) 40.876 7:38.07 (7.) 45.807 176.186
15. Artur Drwięga  Polska 43.30 (26.) 43.300 4:30.02 (16.) 45.003 2:11.28 (22.) 43.760 7:56.27 (16.) 47.627 179.690
16. Siergiej Ladow  ZSRR 57.24 (28.) 57.240 4:27.16 (13.) 44.526 2:07.37 (14.) 42.456 7:45.62 (13.) 46.562 190.784
17. Magnus Enfeldt  Szwecja 40.73 (9.) 40.730 4:30.07 (17.) 45.011 2:07.64 (16.) 42.546 NC   128.287
18. Ådne Søndrål  Norwegia 40.71 (7.) 40.710 4:33.33 (20.) 45.555 2:08.72 (17.) 42.906 NC   129.171
19. Nathaniel Mills  Stany Zjednoczone 40.99 (12.) 40.990 4:34.84 (21.) 45.806 2:10.03 (20.) 43.343 NC   130.139
20. Christian Schwaiger  RFN 42.11 (23.) 42.110 4:30.94 (18.) 45.156 2:09.62 (19.) 43.206 NC   130.472
21. Mike Kangas  Stany Zjednoczone 40.71 (7.) 40.710 4:43.39 (26.) 47.231 2:07.60 (15.) 42.533 NC   130.474
22. Harri Ilkka  Finlandia 41.67 (18.) 41.670 4:38.61 (22.) 46.435 2:11.98 (23.) 43.993 NC   132.098
23. Roger Almenning  Norwegia 42.03 (22.) 42.030 4:42.05 (24.) 47.008 2:12.84 (25.) 44.280 NC   133.318
24. Craig McNicoll  Wielka Brytania 41.73 (19.) 41.730 4:52.17 (27.) 48.695 2:10.85 (21.) 43.616 NC   134.041
25. Jaegal Seong-yeol  Korea Południowa 40.44 (4.) 40.440 4:59.37 (28.) 49.895 2:11.99 (24.) 43.996 NC   134.331
26. John Kuspa  Stany Zjednoczone 42.40 (24.) 42.400 4:39.83 (23.) 46.638 2:17.17 (26.) 45.723 NC   134.761
27. Mikko Nieminen  Finlandia 42.57 (25.) 42.570 4:32.41 (19.) 45.401 2:24.27 (27.) 48.090 NC   136.061
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 1988
Listen to this article