Mistrzostwa Świata Juniorów w Badmintonie 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Badmintonie 2018.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Badmintonie 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów w Badmintonie 2018
2017 2019
Data 5–18 listopada
Miejscowość Kanada Markham
Liczba konkurencji 6
Strona internetowa

Mistrzostwa Świata Juniorów w Badmintonie 2018 – 20. edycja Mistrzostwa świata juniorów. Całe zawody zostały rozegrane w dniach 5–18 listopada w Markham Pan Am Centre w Markhamie. Zawody drużynowe rozegrano w dniach 5–10 listopada, zaś konkurencje indywidualne – 11–18 listopada. Zawodnicy nie mogli mieć powyżej 19 lat. W rywalizacji w sześciu konkurencjach przystąpiło 48 reprezentacji[1].

Medaliści

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Mężczyźni
Gra pojedyncza Tajlandia Kunlavut Vitidsarn Japonia Kodai Naraoka Indie Lakshya Sen
Li Shifeng
Gra podwójna Di Zijian
Wang Chang
Korea Południowa Shin Tae-yang
Korea Południowa Wang Chan
Tajlandia Thanawin Madee
Tajlandia Wachirawit Sothon
Liang Weikeng
Shang Yichen
Kobiety
Gra pojedyncza Malezja Goh Jin Wei Dania Line Christophersen Wang Zhiyi
Wei Yaxin
Gra podwójna Liu Xuanxuan
Xia Yuting
Malezja Pearly Koong Le Tan
Malezja Ee Wei Toh
Indonezja Agatha Imanuela
Indonezja Siti Fadia Silva Ramadhanti
Indonezja Febriana Dwipuji Kusuma
Indonezja Ribka Sugiarto
Konkurencje mieszane
Gra mieszana Indonezja Leo Rolly Carnando
Indonezja Indah Cahya Sari Jamil
Indonezja Rehan Naufal Kusharjanto
Indonezja Siti Fadia Silva Ramadhanti
Shang Yichen
Zhang Shuxian
Korea Południowa Wang Chan
Korea Południowa Jeong Na-eun
Zawody drużynowe  Chiny
Bai Yupeng
Chen Yingxue
Chen Yingying
Dai Enyi
Di Zijian
Feng Yanzhe
Guo Xinwa
Li Shifeng
Li Yijing
Liang Weikeng
Lin Fangling
Liu Xuanxuan
Shang Yichen
Wang Chang
Wang Zhiyi
Wei Yaxin
Xia Yuting
Zhang Shuxian
Zhang Weiyi
Zhou Mang
 Korea Południowa
Choi Ji-hoon
Chung Da-jeong
Jang Eun-seo
Jeong Na-eun
Jeong U-min
Kim Dong-ju
Kim A-young
Kim Ga-lam
Kim Joon-young
Kim Seung-hyun
Kim So-jung
Lee Hak-joo
Lee Jung-hyun
Lee So-yul
Noh Min-woo
Park Ga-eun
Park Hyeon-seung
Shin Tae-yang
Wang Chan
 Indonezja
Christian Adinata
Leo Rolly Carnando
Agatha Imanuela
Karono
Rehan Naufal Kusharjanto
Febriana Dwipuji Kusuma
Lisa Ayu Kusumawati
Daniel Marthin
Nita Violina Marwah
Ghifari Anandaffa Prihardika
Siti Fadia Silva Ramadhanti
Pramudya Kusumawardana Riyanto
Ikhsan Leonardo Imanuel Rumbay
Yasnita Enggira Setiawan
Ribka Sugiarto
Putri Syaikah
Bernadus Bagas Kusuma Wardana
Putri Kusuma Wardani
Stephanie Widjaya
Alberto Alvin Yulianto
 Japonia
Shiena Fukumoto
Riko Gunji
Ryota Ichii
Taiki Kato
Takuma Kawamoto
Tsubasa Kawamura
Saki Kimura
Hiroki Midorikawa
Hirari Mizui
Hiroki Nakayama
Kodai Naraoka
Yu Oishi
Natsu Saito
Miyu Takahashi
Yuta Takei
Rumi Yoshida

Klasyfikacja medalowa

Pozycja Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Chiny 3 0 5 8
2.  Indonezja 1 1 3 5
3.  Malezja 1 1 0 2
4.  Tajlandia 1 0 1 2
5.  Korea Południowa 0 2 1 3
6.  Japonia 0 1 1 2
7.  Dania 0 1 0 1
8.  Indie 0 0 1 1
Razem 6 6 12 24

Występy reprezentacji Polski

Pierwszego dnia mistrzostw świata w indywidualnej części reprezentanci Polski zaliczyli trzy wygrane w pierwszych rundach. W grze pojedynczej Joanna Poddworny pokonała parę z Południowej Afryki 21–13, 21–17, natomiast Andrzej Niczyporuk wygrał z Mongołem Temuulenem Gombodordżem 21–14, 21–15. Później w grze mieszanej Andrzej w parze z Julią Pławecką wygrali z Południowoafrykańczykami Robertem Summersem i Chelsea Yiatsesą 21–10, 21–19. Porażki w pierwszej rundzie zanotowali Julia Pławecka, która przegrała ze Słowaczką Alexandrą Remeňovą 14–21, 16–21. Karol Budny nie miał szans w pokonaniu Chińczyka Liu Lianga, który oddał Polakowi tylko 15 punktów. W grze mieszanej Karol Budny i Dominika Kwaśnik ulegli Kanadyjczykom Kyle To i Crystal Lai 9–21, 6–21. Natomiast Mikołaj Szymanowski przegrał w grze pojedynczej z Lankijczykiem Dumindu Abeywickramą 15–21, 21–15, 14–21[2].

Już drugiego dnia zakończyli na drugiej rundzie swój udział zawodnicy i zawodniczki występujący w grach pojedynczych. Żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się wygrać chociażby seta. W rywalizacji mężczyzn Andrzej Niczyporuk przegrał z rozstawionym z numerem 13 Niemcem Lukasem Reschem 6–21, 10–21, natomiast w zawodach kobiecych Joanna Podedworny nie potrafiła pokonać Węgierki Vivien Sándorházi, z którą przegrała 10–21, 7–21. W grach podwójnych tylko Agnieszce Forycie i Dominice Kwaśnik udało się pokonać w pierwszej rundzie parę z Południowej Afryki Megan de Beer i Chelsea Yiatses 21–10, 21–9, jednak później przegrały ze Szwedkami Maleną Norrman Ashwathi Pillai w dwóch setach 13–21, 17–21. Na pierwszej rundzie zakończyli Andrzej Niczyporuk i Mikołaj Szymanowski, przegrywając ze Słowakami Andrejem Antošką i Jakubem Horákiem 16–21, 12–21. Po wolnych losach w drugiej rundzie odpadli również Karol Budny i Mikołaj Wrzalik, którzy przegrali ze Szwedami Joelem Hanssonem i Melkerem Z-Bexellem 16–21, 19–21. Porażki w tej rundzie doznały także Julia Pławecka i Joanna Podedworny z reprezentantkami Kanady Crystal Lai i Wendą Zhang 9–21, 16–21. Po drugim dniu mistrzostw pozostały jedynie dwa miksty[3].

Trzeciego dnia mistrzostw wszyscy reprezentacji Polski zakończyli swój udział w zawodach. Jako ostatni odpadli dwa miksty. Mikołaj Wrzalik i Agnieszka Foryta przegrali w drugiej rundzie z Indyjczyków Saipratheeka Krishnaprasada i Ashwini Bhat 10–21, 13–21. Z kolei Andrzej Niczyporuk i Julia Pławecka ulegli rozstawionymi z numerem siódmym Francuzami Fabienem Delruem i Juliettą Moinardą 6–21, 6–21[4].

Zawodnik Konkurencja 1/64 finału 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Karol Budny Gra pojedyncza Liu Liang
P 7–21, 8–21
NQ
Mikołaj Szymanowski Gra pojedyncza Sri Lanka Dumindu Abeywickrama
P 15–21, 21–15, 14–21
NQ
Andrzej Niczyporuk Gra pojedyncza Mongolia Temuulen Gombodordż
W 21–14, 21–15
Niemcy Lukas Resch [13]
P 6–21, 10–21
NQ
Julia Pławecka Gra pojedyncza Słowacja Alexandra Remeňová
P 14–21, 16–21
NQ
Joanna Podedworny Gra pojedyncza Południowa Afryka Megan de Beer
W 21–13, 21–17
Węgry Vivien Sándorházi [7]
P 10–21, 7–21
NQ
Andrzej Niczyporuk
Mikołaj Szymanowski
Gra podwójna Słowacja Andrej Antoška
Słowacja Jakub Horák
P 16–21, 12–21
NQ
Karol Budny
Mikołaj Wrzalik
Gra podwójna Wolny los Szwecja Joel Hansson
Szwecja Melker Z-Bexell
P 16–21, 19–21
NQ
Julia Pławecka
Joanna Podedworny
Gra podwójna Wolny los Kanada Crystal Lai
Kanada Wendy Zhang
P 9–21, 16–21
NQ
Agnieszka Foryta
Dominika Kwaśnik
Gra podwójna Południowa Afryka Megan de Beer
Południowa Afryka Chelsea Yiatses
W 21–10, 21–9
Szwecja Malena Norrman
Szwecja Ashwathi Pillai
P 13–21, 17–21
NQ
Mikołaj Wrzalik
Agnieszka Foryta
Gra mieszana Sri Lanka Chirath Illeperumachchi
Sri Lanka Thanushi Anuthara Ratnayaka
W 21–10, 20–22, 21–18
Indie Saipratheek K. Krishnaprasad
Indie Ashwini Bhat K.
P 10–21, 13–21
NQ
Andrzej Niczyporuk
Julia Pławecka
Gra mieszana Południowa Afryka Robert Summers
Południowa Afryka Chelsea Yiatses
W 21–10, 21–19
Francja Fabien Delrue [7]
Francja Juliette Moinard [7]
P 6–21, 6–21
NQ
Karol Budny
Dominika Kwaśnik
Gra mieszana Kanada Kyle To
Kanada Crystal Lai
P 9–21, 6–21
NQ
Zawody drużynowe

Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na 37. miejscu w zawodach drużynowych. Po wyrównanym meczu o tę pozycję wygrała z Makau 3:2. Decydujący punkt zdobyli w grze mieszanej Agnieszka Foryta i Mikołaj Wrzalik, którzy wygrali w dwóch setach z Lam Hou Him i Wong Cheng Wa[5].

Konkurencja Zawodnik Wynik Przeciwnik
Grupa B  Szwecja 5–0  Polska
Gra mieszana Tilda Sjöö
Melker Z-Bexell
21–13, 21–9 Agnieszka Foryta
Mikołaj Wrzalik
Gra pojedyncza mężczyzn Johan Azelius 21–11, 21–12 Mikołaj Szymanowski
Gra podwójna mężczyzn Joel Hansson
Melker Z-Bexell
21–13, 21–10 Andrzej Niczyporuk
Mikołaj Wrzalik
Gra pojedyncza kobiet Ashwathi Pillai 21–12, 21–6 Joanna Podedworny
Gra podwójna kobiet Malena Norrman
Tilda Sjöö
21–10, 21–7 Agnieszka Foryta
Julia Pławecka
Grupa B  Malezja 5–0  Polska
Gra mieszana Goh Jin Wei
Roy King Yap
21–6, 21–5 Julia Pławecka
Mikołaj Wrzalik
Gra pojedyncza mężczyzn Tze Yong Ng 21–8, 21–9 Andrzej Niczyporuk
Gra pojedyncza kobiet Eoon Qi Xuan 21–8, 21–7 Joanna Podedworny
Gra podwójna mężczyzn Chia Wei Jie
Chua Yue Chern
21–6, 21–4 Andrzej Niczyporuk
Mikołaj Szymanowski
Gra podwójna kobiet Pearly Koong Le Tan
Ee Wei Toh
21–7, 21–10 Agnieszka Foryta
Julia Pławecka
Grupa B  Ukraina 4–1  Polska
Gra pojedyncza kobiet Walerija Masajło 16–21, 21–19, 14–21 Joanna Podedworny
Gra pojedyncza mężczyzn Iwan Miedyński 21–20, 21–16 Mikołaj Szymanowski
Gra podwójna kobiet Anastasija Prozorowa
Walerija Rudakowa
21–16, 9–21, 21–15 Agnieszka Foryta
Julia Pławecka
Gra podwójna mężczyzn Glib Beketow
Mychajło Machnowski
21–16, 21–16 Andrzej Niczyporuk
Mikołaj Wrzalik
Gra mieszana Danyło Bosniuk
Walerija Masajło
21–9, 19–21, 21–11 Agnieszka Foryta
Mikołaj Szymanowski
Grupa B  Kanada 5–0  Polska
Gra mieszana Stanley Feng
Katie Ho-Shue
Julia Pławecka
Mikołaj Wrzalik
Gra pojedyncza mężczyzn Kevin Wang 21–8, 21–15 Andrzej Niczyporuk
Gra podwójna mężczyzn Andrew Choi
Victor Lu
21–23, 22–20, 21–16 Mikołaj Szymanowski
Mikołaj Wrzalik
Gra pojedyncza kobiet Catherine Choi 21–10, 21–10 Joanna Podedworny
Gra podwójna kobiet Talia Ng
Wendy Zhang
21–17, 21–11 Agnieszka Foryta
Julia Pławecka
O miejsca 33–40  Nowa Zelandia 3–1  Polska
Gra mieszana Dacmen Vong
Jacqueline Yu
21–13, 21–14 Andrzej Niczyporuk
Julia Pławecka
Gra pojedyncza mężczyzn Edward Lau 21–8, 21–7 Mikołaj Szymanowski
Gra pojedyncza kobiet Ella Smith 18–21, 18–21 Joanna Podedworny
Gra podwójna mężczyzn Ryan Tong
Dacmen Vong
21–18, 21–13 Mikołaj Szymanowski
Mikołaj Wrzalik
Gra podwójna kobiet Roanne Apalisok
Jacqueline Yu
Nie rozegrano Agnieszka Foryta
Julia Pławecka
O miejsca 33–40  Polska 3–1  Mongolia
Gra mieszana Agnieszka Foryta
Mikołaj Wrzalik
21–16, 21–12 Badamlyankhua Batbajar
Temuulen Gombodordż
Gra pojedyncza mężczyzn Andrzej Niczyporuk 13–21, 15–21 Sumijasuren Enchbat
Gra pojedyncza kobiet Julia Pławecka 21–6, 21–5 Munchnar Lchagwasuren
Gra podwójna mężczyzn Mikołaj Szymanowski
Mikołaj Wrzalik
21–9, 14–21, 21–17 Sumijasuren Enchbat
Temuulen Gombodordż
Gra podwójna kobiet Agnieszka Foryta
Joanna Podedworny
Nie rozegrano Badamljanchua Batbajar
Munchnar Lchagwasuren
O miejsca 33–40  Polska 3–2  Makau
Gra pojedyncza mężczyzn Mikołaj Szymanowski 12–21, 16–21 Pang Fong Pui
Gra pojedyncza kobiet Joanna Podedworny 21–13, 21–11 Chio Weng U
Gra podwójna mężczyzn Andrzej Niczyporuk
Mikołaj Szymanowski
13–21, 12–21 Pui Ngai Che
Leong Iok Chong
Gra podwójna kobiet Julia Pławecka
Joanna Podedworny
21–14, 21–15 Cheong I Teng
Chio Weng U
Gra mieszana Agnieszka Foryta
Mikołaj Wrzalik
21–16, 21–13 Lam Hou Him
Wong Cheng Wa

Przypisy

  1. Li-Ning BWF World Junior Badminton Championships 2018 welcomes 48 member associations! (ang.). Badminton Ontario, 2018-10-26. [dostęp 2018-11-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-14)].
  2. Trzy wygrane Polaków w pierwszym dniu MŚJ w badmintonie (pol.). Poinformowani.pl, 2018-11-13. [dostęp 2018-11-13].
  3. MŚJ w badmintonie: zostały już tylko miksty (pol.). Poinformowani.pl, 2018-11-14. [dostęp 2018-11-14].
  4. MŚJ w badmintonie: już bez Polaków (pol.). Poinformowani.pl, 2018-11-14. [dostęp 2018-11-15].
  5. Polacy na 37. miejscu w MŚ juniorów w badmintonie (pol.). Poinformowani.pl, 2018-11-09. [dostęp 2018-11-13].

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Badmintonie 2018
Listen to this article