Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2001 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2001.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2001
2000 2002
Data 21 marca - 25 marca 2001
Gospodarz Rosja Chanty-Mansyjsk
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Romy Beer

Niemcy Andreas Birnbacher
Bieg indywidualny Rosja Tatjana Moisiejewa

Rosja Witalij Czernyczew
Bieg na dochodzenie Niemcy Jenny Adler

Niemcy Andreas Birnbacher
Sztafeta
Sztafeta  Rosja (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2001 odbyły się w Chanty-Mansyjsku w Rosji pomiędzy 21 marca a 25 marca 2001 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet . W sumie odbyło się 8 biegów.

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski - 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Romy Beer  Niemcy 0+1 29:08,0
Jenny Adler  Niemcy 1+2 29:38,0 +30,0
Julia Makarowa  Rosja 1+2 29:55,0 +47,0
... ... ... ... ... ...
32. Magda Kiełtyka  Polska 1+3 33:42,5 +4:34,5
44. Beata Kiełtyka  Polska 1+3 34:46,5 +5:38,5
49. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+2 35:27,5 +6:19,5
52. Bernadetta Bednarz  Polska 3+5 36:36,2 +7:28,2

Bieg pościgowy - 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jenny Adler  Niemcy 1+0+1+0 40:48,9
Romy Beer  Niemcy 0+0+0+3 41:27,3 +38,4
Ludmiła Anańka  Białoruś 0+0+1+0 42:19,0 +1:30,1
... ... ... ... ... ...
30. Magda Kiełtyka  Polska 0+1+4+1 49:05,8 +8:16,9
39. Beata Kiełtyka  Polska 0+0+4+2 50:08,0 +9:19,1
41. Katarzyna Ponikwia  Polska 1+3+1+0 50:27,2 +9:38,3

Bieg indywidualny - 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tatjana Moisiejewa  Rosja 1+2+1+0 51:20,8
Dana Plotogea  Rumunia 0+0+1+2 52:02,3 +41,5
Julia Makarowa  Rosja 0+1+3+0 52:39,7 +1:18,9
... ... ... ... ... ...
5. Beata Kiełtyka  Polska 0+2+1+1 54:19,8 +2:59,0
25. Bernadetta Bednarz  Polska 0+2+3+2 57:52,3 +6:31,5
42. Krystyna Pałka  Polska 2+3+5+2 1:01:59,0 +10:38,2
45. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+3+4+1 1:02:55,2 +11:34,4

Bieg sztafetowy - 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Tatjana Moisiejewa
Nadieżda Czastina
Julia Makarowa
1+8 0+4
0+3 0+1
1+3 0+1
0+2 0+2
1:20:52,7
 Czechy
Magda Rezlerová
Zdeňka Vejnarová
Klára Moravcová
0+5 0+5
0+3 0+2
0+2 0+1
0+0 0+2
1:20:58,9 +6,2
 Niemcy
Jenny Adler
Michele Volkenrath
Romy Beer
0+3 1+5
0+2 0+0
0+0 0+2
0+1 1+3
1:21:54,1 +1:01,4
... ... ... ... ...
6.  Polska
Magda Kiełtyka
Bernadetta Bednarz
Beata Kiełtyka
0+4 0+4
0+2 0+1
0+2 0+1
0+0 0+2
1:23:47,6 +2:54,9

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski - 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andreas Birnbacher  Niemcy 1+1 31:09,1
Nikołaj Krugłow  Rosja 1+2 31:37,2 +28,1
Daniel Graf  Niemcy 2+1 31:44,9 +35,8
... ... ... ... ... ...
51. Sylwester Kulig  Polska 3+2 35:42,6 +4:33,5
60. Bartłomiej Ponikwia  Polska 0+2 36:20,6 +5:11,5
64. Grzegorz Bodziana  Polska 5+2 36:50,0 +5:40,9
69. Łukasz Wojaczek  Polska 5+3 37:58,4 +6:49,3

Bieg pościgowy - 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andreas Birnbacher  Niemcy 0+2+1+2 40:02,5
Nikołaj Krugłow  Rosja 0+0+1+2 40:27,1 +24,6
Aleksiej Sołowiew  Rosja 0+0+0+2 40:48,2 +45,7

Polacy nie startowali.

Bieg indywidualny - 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Witalij Czernyczew  Rosja 0+0+1+1 49:37,3
Siergiej Daszkiewicz  Białoruś 1+1+0+1 51:44,7 +2:07,4
Aleksiej Sołowiew  Rosja 1+1+1+1 52:02,7 +2:25,4
... ... ... ... ... ...
25. Grzegorz Bodziana  Polska 1+1+2+1 57:03,7 +7:26,4
29. Dawid Paniak  Polska 2+1+3+1 57:36,9 +7:59,6
30. Sylwester Kulig  Polska 2+1+0+3 57:52,8 +8:15,5
56. Bartłomiej Ponikwia  Polska 3+1+2+2 1:01:54,7 +12:17,4

Bieg sztafetowy - 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Michael Rösch
Kristian Mehringer
Danie Graf
Andreas Birnbacher
0+5 0+6
0+1 0+0
0+3 0+1
0+1 0+2
0+0 0+3
1:29:05,9
 Rosja
Witalij Czernyczew
Aleksander Żukow
Aleksiej Sołowiew
Nikołaj Krugłow
0+9 3+10
0+3 0+2
0+2 1+3
0+1 2+3
0+3 0+2
1:31:47,2 +2:41,3
 Norwegia
Sveinung Strand
Kent Roger Guttormsen
Dan Kjormo
Tobias Torgersen
2+7 1+9
0+2 0+0
0+0 1+3
2+3 0+3
0+2 0+3
1:33:26,5 +4:20,6
... ... ... ... ...
8.  Polska
Łukasz Wojaczek
Sylwester Kulig
Dawid Paniak
Grzegorz Bodziana
0+10 0+4
0+3 0+2
0+3 0+0
0+3 0+1
0+1 0+1
1:36:18,8 +7:12,9

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 5 2 2 9
2.  Rosja 3 3 4 10
3.  Białoruś 1 1 2
=4.  Czechy 1 1
=4.  Rumunia 1 1
6.  Norwegia 1 1

Przypisy

  1. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  3. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  4. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2001
Listen to this article