Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2002.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2002
2001 2003
Data 30 stycznia - 3 lutego 2002
Gospodarz Włochy Ridnaun-Val Ridanna
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Kathrin Pfisterer

Szwecja Mattias Nilsson
Bieg indywidualny Rosja Nadieżda Czastina

Austria Simon Eder
Bieg na dochodzenie Niemcy Jenny Adler

Czechy Michal Šlesingr
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2002 odbyły się w włoskiej miejscowości Ridnaun-Val Ridanna, w dniach 30 stycznia - 3 lutego 2002 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet juniorów oraz juniorów młodszych. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Kathrin Pfisterer  Niemcy 1+0 23:24,5
Jenny Adler  Niemcy 0+1 23:28,7 +4,2
Ludmiła Anańka  Białoruś 0+0 23:43,6 +19,1
... ... ... ... ... ...
5. Katarzyna Ponikwia  Polska 0+0 23:58,6 +34,1
34. Krystyna Pałka  Polska 0+2 26:02,6 +2:38,1
56. Bernadetta Bednarz  Polska 2+2 27:31,6 +4:07,1
64. Magdalena Nykiel  Polska 1+5 29:27,3 +6:02,8

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jenny Adler  Niemcy 2+2+2+2 32:38,3
Ute Niziak  Niemcy 1+1+1+1 33:09,4 +31,1
Kathrin Pfisterer  Niemcy 2+2+2+2 33:20,2 +41,9
... ... ... ... ... ...
17. Katarzyna Ponikwia  Polska 3+3+3+3 36:23,0 +3:44,7
39. Krystyna Pałka  Polska 2+2+2+2 38:57,0 +6:18,7

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nadieżda Czastina  Rosja 0+0+0+0 40:43,8
Ute Niziak  Niemcy 1+1+1+0 43:27,3 +2:43,5
Lanny Barnes  Stany Zjednoczone 0+0+0+1 43:30,0 +2:46,2
... ... ... ... ... ...
22. Katarzyna Ponikwia  Polska 1+0+2+2 46:33,4 +5:49,6
44. Bernadetta Bednarz  Polska 2+2+2+0 49:14,2 +8:30,4
53. Krystyna Pałka  Polska 3+3+0+2 50:48,6 +10:04,8
57. Anna Janas  Polska 1+3+2+2 52:39,0 +11:55,2

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Jenny Adler
Kathrin Pfisterer
Ute Niziak
0+2 1+4
0+1 0+0
0+1 1+3
0+0 0+1
1:11:04,4
 Stany Zjednoczone
Carolyn Treacy Bramante
Tracy Barnes
Lanny Barnes
0+1 0+3
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+3
1:12:23,7 +1:19,3
 Rosja
Tatiana Briołchanowa
Jelena Dawgul
Nadieżda Czastina
1+6 0+4
0+0 0+3
1+3 0+1
0+3 0+0
1:13:20,5 +2:16,1
... ... ... ... ...
13.  Polska
Katarzyna Ponikwia
Magdalena Nykiel
Bernadetta Bednarz
2+6 2+5
0+2 0+2
2+3 2+3
0+1 0+0
1:18:14,4 +7:10,0

Wyniki kobiet (juniorki młodsze)

Bieg sprinterski – 6 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Dong Xue  Chiny 1+1 18:45,4
Anna Bułygina  Rosja 2+1 18:52,8 +7,3
Olga Dudczenko  Kazachstan 1+1 19:06,8 +21,3
... ... ... ... ... ...
16. Paulina Bobak  Polska 1+1 20:30,5 +1:45,0
23. Angelika Szrubianiec  Polska 1+2 20:55,0 +2:09,5
26. Agnieszka Grzybek  Polska 0+1 21:06,5 +2:21,0
42. Izabela Hobot  Polska 3+1 21:50,8 +3:05,3

Bieg pościgowy – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Dong Xue  Chiny 1+0+2+1 27:38,7
Kathlen Lindau  Niemcy 0+0+1+0 27:57,0 +18,3
Anna Rathmann  Niemcy 0+1+1+0 28:00,5 +21,8
... ... ... ... ... ...
17. Agnieszka Grzybek  Polska 0+1+1+0 31:17,3 +3:38,6
21. Paulina Bobak  Polska 1+1+3+1 31:58,6 +4:19,9
35. Angelika Szrubianiec  Polska 3+0+3+2 33:22,8 +5:44,1
36. Izabela Hobot  Polska 3+1+2+1 33:33,9 +5:55,2

Bieg indywidualny – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Kaja Eckhoff  Norwegia 1+1+0+0 35:46,9
Nina Karasewicz  Ukraina 0+0+0+1 35:49,5 +2,6
Mervi Markkanen  Finlandia 1+2+0+0 35:55,9 +9,0
... ... ... ... ... ...
6. Paulina Bobak  Polska 0+0+1+2 37:16,1 +1:29,2
25. Agnieszka Grzybek  Polska 1+1+1+2 40:32,9 +4:46,0
29. Monika Rzepka  Polska 0+3+0+1 41:05,1 +5:18,2
54. Joanna Musielska  Polska 4+2+2+1 47:25,6 +11:38,7

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Chiny
Yin Qiao
Jia Yuping
Dong Xue
1+4 0+4
1+3 0+0
0+1 0+2
0+0 0+2
58:01,1
 Rosja
Natalia Jegoszina
Anastasija Kuźmina
Marija Kossinowa
2+6 0+7
0+0 0+3
2+3 0+1
0+3 0+3
58:07,9 +6,8
 Niemcy
Anna Rathmann
Anne Preußler
Kathlen Lindau
0+2 0+5
0+2 0+1
0+0 0+1
0+0 0+3
58:23,4 +22,3
... ... ... ... ...
7.  Polska
Agnieszka Grzybek
Angelika Szrubianiec
Paulina Bobak
1+5 2+5
1+3 0+1
0+1 2+3
0+1 0+1
1:01:41,4 +3:40,3

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Mattias Nilsson  Szwecja 1+1 26:31,4
Robert Wick  Niemcy 0+1 26:33,6 +2,2
Michal Šlesingr  Czechy 0+2 26:40,1 +8,7
... ... ... ... ... ...
41. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+1 28:41,1 +2:09,7
50. Łukasz Wojaczek  Polska 0+1 29:04,4 +2:33,0
58. Łukasz Matysek  Polska 3+0 29:25,0 +2:53,6

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Michal Šlesingr  Czechy 1+0+1+1 37:10,1
Maksim Czudow  Rosja 0+2+1+2 37:38,1 +28,0
Siergiej Daszkiewicz  Białoruś 0+0+0+0 37:57,4 +47,3
... ... ... ... ... ...
40. Łukasz Wojaczek  Polska 2+2+2+2 42:06,2 +4:56,1
45. Krzysztof Pływaczyk  Polska 2+2+2+2 42:42,2 +5:32,1

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Simon Eder  Austria 0+1+0+0 42:12,4
Artiom Gusiew  Rosja 1+1+0+0 42:34,7 +22,3
Michael Rösch  Niemcy 1+1+0+1 42:34,7 +22,3
... ... ... ... ... ...
9. Łukasz Matysek  Polska 0+1+0+0 43:28,9 +1:16,5
39. Łukasz Misiak  Polska 0+2+1+0 47:24,1 +5:11,7
44. Krzysztof Pływaczyk  Polska 3+1+0+1 48:20,5 +6:08,1
60. Łukasz Wojaczek  Polska 3+2+2+1 50:33,8 +8:21,4

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Michael Rösch
Robert Wick
Hansjörg Reuter
Markus Neumaier
0+9 0+4
0+3 0+2
0+1 0+0
0+2 0+0
0+3 0+2
1:20:29,9
 Czechy
Jaroslav Soukup
Milan Faltus
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
0+4 0+4
0+3 0+2
0+0 0+2
0+1 0+0
0+0 0+0
1:20:32,7 +2,8
 Białoruś
Siergiej Daszkiewicz
Władimir Miklaszewski
Aleksiej Jurczenko
Aleksander Mytnik
0+6 0+3
0+1 0+1
0+1 0+1
0+3 0+0
0+1 0+1
1:21:58,4 +1:28,5
... ... ... ... ...
17.  Polska
Łukasz Wojaczek
Łukasz Matysek
Daniel Czogała
Krzysztof Pływaczyk
4+7 0+6
1+3 0+1
3+3 0+3
0+1 0+2
0+0 0+0
1:29:15,6 +8:45,7

Wyniki Mężczyzn (juniorzy młodsi)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Marcel Lorenc  Niemcy 0+2 21:25,9
Simon Fourcade  Francja 0+0 21:35,6 +9,7
Ondřej Moravec  Czechy 3+1 21:38,8 +12,7
... ... ... ... ... ...
15. Rafał Skoczowski  Polska 0+1 22:11,9 +46,0
37. Stanisław Karpiel  Polska 1+3 23:29,5 +2:03,6
49. Łukasz Zych  Polska 2+2 24:03,0 +2:37,1
54. Paweł Lasek  Polska 3+2 24:21,2 +2:55,3

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andriej Dołbasow  Rosja 0+1+1+1 30:01,9
Tobias Strohm  Niemcy 0+0+1+3 30:02,6 +0,7
Ondřej Moravec  Czechy 2+2+1+2 30:10,0 +8,1
... ... ... ... ... ...
21. Rafał Skoczowski  Polska 1+3+1+2 32:41,5 +2:39,6
30. Stanisław Karpiel  Polska 3+1+1+0 33:42,8 +3:40,9
40. Łukasz Zych  Polska 4+1+2+0 35:48,4 +5:46,5

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Christoph Knie  Niemcy 2+1+1+0 39:10,8
Ołeh Bereżnyj  Ukraina 0+1+1+1 39:17,7 +6,9
Tobias Strohm  Niemcy 1+2+0+1 39:30,7 +19,9
... ... ... ... ... ...
10. Rafał Skoczowski  Polska 0+2+1+0 40:37,6 +1:26,8
16. Stanisław Karpiel  Polska 0+2+0+2 41:47,8 +2:37,0
47. Paweł Lasek  Polska 2+2+2+1 45:46,2 +6:35,4
70. Adam Nędza-Kubiniec  Polska 2+2+2+3 49:57,6 +10:46,8

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Marcel Lorenc
Tobias Strohm
Christoph Knie
0+1 0+1
0+0 0+1
0+1 0+0
0+0 0+0
1:01:10,3
 Rosja
Aleksandr Pietrow
Władisław Mojsiejew
Andriej Dołbasow
0+6 2+6
0+2 2+3
0+2 0+0
0+2 0+3
1:04:35,8 +3:25,5
 Polska
Rafał Skoczowski
Stanisław Karpiel
Paweł Lasek
0+1 0+4
0+1 0+0
0+0 0+3
0+0 0+1
1:05:10,7 +4:00,4

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 7 7 4 18
2.  Chiny 3 3
3.  Rosja 2 5 1 8
4.  Czechy 1 1 3 5
=5.  Austria 1 1
=5.  Norwegia 1 1
=5.  Szwecja 1 1
8.  Ukraina 2 2
9.  Stany Zjednoczone 1 1 2
10.  Francja 1 1
11.  Białoruś 3 3
=12.  Finlandia 1 1
=12.  Kazachstan 1 1
=12.  Polska 1 1

Przypisy

  1. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  3. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  4. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorek młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  9. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  10. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  11. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  12. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  13. Wyniki sprintu juniorów młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  14. Wyniki biegu pościgowego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  15. Wyniki biegu indywidualnego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2002
Listen to this article