Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2003 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2003.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2003
2002 2004
Data 5 lutego - 9 lutego 2003
Gospodarz Polska Kościelisko
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Ute Niziak

Niemcy Michael Rösch
Bieg indywidualny Białoruś Ludmiła Anańka

Finlandia Jouni Kinnunen
Bieg na dochodzenie Niemcy Ute Niziak

Rosja Maksim Czudow
Sztafeta
Sztafeta  Rosja (kobiety)

 Rosja (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2003 odbyły się w Kościelisku, w dniach 5 lutego - 9 lutego 2003 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet juniorów oraz juniorów młodszych. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ludmiła Anańka  Białoruś 0+0 28:44,7
Jana Romanowa  Rosja 0+0 28:59,2 +14,5
Ute Niziak  Niemcy 1+0 29:08,6 +23,9
... ... ... ... ... ...
30. Magdalena Nykiel  Polska 1+2 32:09,7 +3:25,0
34. Krystyna Pałka  Polska 1+2 32:17,4 +3:32,7
38. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+2 32:50,4 +4:05,7
40. Bernadetta Bednarz  Polska 2+1 32:57,2 +4:12,5

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ute Niziak  Niemcy 0+2+1+1 50:00,8
Jana Romanowa  Rosja 1+1+2+0 50:56,6 +55,8
Magda Rezlerová  Czechy 0+0+2+1 51:04,2 +1:03,4
... ... ... ... ... ...
21. Magdalena Nykiel  Polska 1+0+1+2 55:39,4 +5:38,6
27. Krystyna Pałka  Polska 0+0+3+3 56:49,8 +6:49,0
30. Katarzyna Ponikwia  Polska 3+1+2+1 57:17,9 +7:17,1
34. Bernadetta Bednarz  Polska 1+4+2+0 58:21,4 +8:20,6

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ute Niziak  Niemcy 0+0+0+0 47:25,9
Nadieżda Czastina  Rosja 1+0+1+0 49:38,5 +2:12,6
Ludmiła Anańka  Białoruś 0+2+0+0 49:39,0 +2:13,1
... ... ... ... ... ...
15. Bernadetta Bednarz  Polska 0+1+0+1 51:35,4 +4:09,5
26. Anna Janas  Polska 1+2+0+1 53:52,7 +6:26,8
33. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+1+2+1 54:34,6 +7:08,7
35. Krystyna Pałka  Polska 3+1+0+2 54:41,0 +7:15,1

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Jana Romanowa
Uljana Dienisowa
Nadieżda Czastina
1+6 0+1
0+1 0+0
1+3 0+1
0+2 0+0
1:15:40,1
 Niemcy
Jenny Adler
Katharina Echter
Ute Niziak
1+6 0+2
0+3 0+0
0+0 0+2
1+3 0+0
1:15:54,0 +13,9
 Czechy
Klára Moravcová
Lenka Votocková
Magda Rezlerová
0+1 0+8
0+0 0+3
0+1 0+2
0+0 0+3
1:16:00,1 +20,0
... ... ... ... ...
9.  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Nykiel
Katarzyna Ponikwia
0+3 1+7
0+2 0+3
0+1 1+3
0+0 0+1
1:19:23,4 +3:43,3

Wyniki kobiet (juniorki młodsze)

Bieg sprinterski – 6 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Marija Kossinowa  Rosja 2+0 28:14,5
Anna Bułygina  Rosja 1+1 28:19,6 +5,1
Jeanine Jung  Niemcy 1+1 28:24,2 +9,7
... ... ... ... ... ...
26. Izabela Hobot  Polska 2+0 31:12,8 +2:58,3
32. Monika Rzepka  Polska 1+0 31:52,0 +3:37,5
34. Angelika Szrubianiec  Polska 1+2 31:57,4 +3:42,9
35. Paulina Bobak  Polska 3+3 31:59,0 +3:44,5

Bieg pościgowy – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Marija Kossinowa  Rosja 1+1+0+1 37:25,8
Anastasija Kuźmina  Rosja 1+0+0+2 38:07,9 +42,1
Anna Bułygina  Rosja 1+0+3+2 38:43,5 +1:17,7
... ... ... ... ... ...
19. Paulina Bobak  Polska 0+2+2+0 42:22,6 +4:56,8
23. Angelika Szrubianiec  Polska 0+1+2+2 43:41,4 +6:15,6
30. Monika Rzepka  Polska 0+0+1+0 44:29,9 +7:04,1
39. Izabela Hobot  Polska 2+2+1+1 46:25,4 +8:59,6

Bieg indywidualny – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tereza Hlavsová  Czechy 0+0+0+1 45:08,7
Anastasija Kuźmina  Rosja 2+0+2+0 46:02,7 +54,0
Jeanie Jung  Niemcy 0+1+0+2 46:47,2 +1:38,5
... ... ... ... ... ...
15. Paulina Bobak  Polska 0+2+2+1 50:41,0 +5:32,3
19. Joanna Leja  Polska 0+2+0+0 51:02,8 +5:54,1
23. Monika Rzepka  Polska 1+0+0+1 51:25,9 +6:17,2
44. Angelika Szrubianiec  Polska 1+5+0+4 54:54,3 +9:45,6

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Anna Bułygina
Anastasija Kuźmina
Marija Kossinowa
1+8 1+4
0+2 0+1
0+3 0+0
1+3 1+3
1:17:17,8
 Niemcy
Anne Preußler
Friederike Göbel
Jeanie Jung
1+6 0+4
0+1 0+1
0+2 0+3
1+3 0+0
1:18:38,8 +1:21,0
 Czechy
Lada Dusková
Petra Moravcová
Tereza Hlavsová
0+5 1+5
0+0 1+3
0+3 0+1
0+2 0+1
1:19:49,0 +2:31,2
... ... ... ... ...
10.  Polska
Paulina Bobak
Angelika Szrubianiec
Joanna Leja
0+5 6+7
0+1 1+3
0+2 3+3
0+2 2+1
1:25:41,7 +8:23,9

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Michael Rösch  Niemcy 0+0 28:30,8
Michal Šlesingr  Czechy 0+0 28:34,4 +3,6
Maksim Czudow  Rosja 0+0 28:41,9 +11,1
... ... ... ... ... ...
17. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+0 30:38,4 +2:07,6
45. Łukasz Matysek  Polska 0+1 31:56,0 +3:25,2
48. Łukasz Wojaczek  Polska 1+1 32:07,7 +3:36,9
70. Adam Szary  Polska 2+2 34:06,1 +5:35,3

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Maksim Czudow  Rosja 0+0+1+2 49:52,3
Michal Šlesingr  Czechy 0+2+0+1 50:48,7 +56,4
Ondřej Moravec  Czechy 2+0+1+0 50:52,1 +59,8
... ... ... ... ... ...
10. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+1+1+1 53:28,5 +3:36,2
23. Łukasz Matysek  Polska 0+1+1+0 55:10,6 +5:18,3
39. Łukasz Wojaczek  Polska 3+1+2+1 57:34,8 +7:42,5

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jouni Kinnunen  Finlandia 0+0+0+1 46:55,7
Miroslav Matiaško  Słowacja 0+0+0+1 47:30,7 +35,0
Ondřej Moravec  Czechy 1+1+0+1 47:52,3 +56,6
... ... ... ... ... ...
27. Łukasz Wojaczek  Polska 1+0+0+1 51:05,4 +4:09,7
48. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+2+2+1 53:42,0 +6:46,3
64. Łukasz Matysek  Polska 2+3+1+1 55:20,2 +8:24,5
70. Mateusz Jędruch  Polska 2+2+2+1 57:43,1 +10:47,4

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Nikołaj Kozłow
Siergiej Sadownikow
Oleg Miłowanow
Maksim Czudow
0+0 0+8
0+0 0+2
0+0 0+0
0+0 0+3
0+0 0+3
1:35:24,5
 Niemcy
Hansjörg Reuter
Norbert Schiller
Steve Renner
Michael Rösch
0+3 2+9
0+0 0+2
0+3 2+3
0+0 0+3
0+0 0+1
1:37:39,6 +2:05,1
 Czechy
Martin Balatka
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
1+6 0+4
1+3 0+1
0+0 0+1
0+2 0+2
0+1 0+0
1:37:43,3 +2:18,8
... ... ... ... ...
17.  Polska
Łukasz Matysek
Łukasz Wojaczek
Adam Szary
Krzysztof Pływaczyk
0+7 2+9
0+3 0+2
0+0 1+3
0+2 1+3
0+2 0+1
1:45:20,7 +9:56,2

Wyniki Mężczyzn (juniorzy młodsi)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andriej Dołbasow  Rosja 1+1 25:31,4
Kiriłł Wasiliew  Bułgaria 0+0 25:53,0 +21,6
Christoph Knie  Niemcy 2+0 26:00,4 +29,0
... ... ... ... ... ...
39. Adam Kwak  Polska 2+1 28:07,7 +2:36,3
42. Stanisław Karpiel  Polska 2+2 28:40,2 +3:08,8
63. Kazimierz Obrochta  Polska 1+2 29:37,2 +4:05,8
72. Adam Nędza-Kubiniec  Polska 4+0 30:40,9 +5:09,5

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Christoph Knie  Niemcy 0+0+1+2 46:14,8
Ołeh Bereżnyj  Ukraina 3+1+0+0 46:53,2 +38,4
Emil Hegle Svendsen  Norwegia 1+0+1+3 47:34,7 +1:19,9
... ... ... ... ... ...
11. Adam Kwak  Polska 0+1+2+1 49:28,5 +3:13,7
25. Stanisław Karpiel  Polska 1+2+2+0 51:16,0 +5:01,2

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Simon Fourcade  Francja 0+0+0+1 44:19,5
Robert Wick  Niemcy 0+1+0+1 44:35,1 +15,6
Emil Hegle Svendsen  Norwegia 1+0+1+1 45:30,4 +1:10,9
4. Stanisław Karpiel  Polska 1+1+0+0 45:45,8 +1:26,3
... ... ... ... ... ...
16. Kazimierz Obrochta  Polska 0+1+0+3 48:35,1 +4:15,6
23. Łukasz Zych  Polska 0+1+1+1 49:33,7 +5:14,2
71. Adam Kwak  Polska 2+4+3+2 55:11,7 +10:52,2

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Władisław Moisiejew
Iwan Panczenko
Andriej Dołbasow
0+1 3+7
0+0 1+3
0+1 2+3
0+0 0+1
1:14:02,9
 Niemcy
Robert Wick
Jens Zimmer
Christoph Knie
0+3 1+6
0+1 1+3
0+1 0+1
0+1 0+2
1:14:03,3 +0,4
 Ukraina
Andrij Atroszenko
Ołeh Bereżnyj
Ihor Jaszczenko
0+2 0+5
0+2 0+0
0+0 0+2
0+0 0+3
1:15:59,9 +1:57,0
... ... ... ... ...
7.  Polska
Kazimierz Obrochta
Łukasz Zych
Stanisław Karpiel
0+2 2+8
0+0 2+3
0+2 0+3
0+0 0+2
1:18:18,6 +4:15,7

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 8 6 2 16
2.  Niemcy 4 5 4 13
3.  Czechy 1 2 6 9
4.  Białoruś 1 1 2
=5.  Finlandia 1 1
=5.  Francja 1 1
7.  Ukraina 1 1 2
=8.  Bułgaria 1 1
=8.  Słowacja 1 1
10.  Norwegia 2 2

Przypisy

  1. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  3. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  4. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorek młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  9. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  10. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  11. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  12. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  13. Wyniki sprintu juniorów młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  14. Wyniki biegu pościgowego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  15. Wyniki biegu indywidualnego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów młodszych (ang.). [dostęp 7 marca 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2003
Listen to this article