Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2005 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2005.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2005
2004 2006
Data 14 marca - 20 marca 2005
Gospodarz Finlandia Kontiolahti
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Magdalena Neuner

Norwegia Emil Hegle Svendsen
Bieg indywidualny Niemcy Anne Preußler

Norwegia Emil Hegle Svendsen
Bieg na dochodzenie Rosja Anna Bułygina

Francja Simon Fourcade
Sztafeta
Sztafeta  Rosja (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2005 odbyły się w fińskiej miejscowości Kontiolahti, w dniach 14 marca - 20 marca 2005 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet juniorów oraz juniorów młodszych. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anne Preußler  Niemcy 0+1+0+1 45:11,7
Marija Kossinowa  Rosja 1+0+1+1 46:15,5 +1:03,8
Mervi Markkanen  Finlandia 1+0+0+0 46:20,2 +1:08,5
... ... ... ... ... ...
11. Paulina Bobak  Polska 2+0+0+2 49:49,2 +4:37,5
14. Agnieszka Grzybek  Polska 1+1+1+0 49:57,2 +4:45,5
29. Angelika Szrubianiec  Polska 2+1+1+2 53:05,4 +7:53,7

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Magdalena Neuner  Niemcy 0+0 23:08,5
Anna Bułygina  Rosja 1+2 24:11,3 +1:02,8
Anastasija Kuźmina  Rosja 0+2 24:23,0 +1:14,5
... ... ... ... ... ...
13. Angelika Szrubianiec  Polska 0+1 26:13,1 +3:04,6
21. Paulina Bobak  Polska 0+3 26:49,8 +3:41,3
39. Agnieszka Grzybek  Polska 3+1 28:40,5 +5:32,0

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anna Bułygina  Rosja 1+0+5+1 37:08,2
Magdalena Neuner  Niemcy 2+3+2+2 38:10,8 +1:02,6
Marija Kossinowa  Rosja 0+0+3+2 38:31,9 +1:23,7
... ... ... ... ... ...
19. Paulina Bobak  Polska 0+1+1+3 42:24,7 +5:16,5
21. Angelika Szrubianiec  Polska 2+1+1+2 43:10,5 +6:02,3
31. Agnieszka Grzybek  Polska 3+1+2+2 45:42,9 +8:34,7

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Marija Kossinowa
Anastasija Kuźmina
Anna Bułygina
0+2 0+2
0+0 0+0
0+1 0+2
0+1 0+0
59:20,6
 Niemcy
Kathrin Hitzer
Magdalena Neuner
Anne Preußler
0+5 1+9
0+2 1+3
0+3 0+3
0+0 0+3
1:02:15,9 +2:55,3
 Estonia
Tagne Tähe
Eveli Saue
Sirli Hanni
0+1 0+2
0+0 0+1
0+1 0+1
0+0 0+0
1:03:28,5 +4:07,9
... ... ... ... ...
8.  Polska
Paulina Bobak
Angelika Szrubianiec
Agnieszka Grzybek
0+1 1+4
0+0 0+0
0+0 1+3
0+1 0+1
1:05:31,1 +6:10,5

Wyniki kobiet (juniorki młodsze)

Bieg indywidualny – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Swietłana Slepcowa  Rosja 0+0+1+1 38:25,6
Wita Semerenko  Ukraina 1+0+1+1 39:41,0 +1:15,4
Marie Dorin  Francja 0+2+0+0 40:19,0 +1:53,4
... ... ... ... ... ...
32. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+4+1+0 44:58,0 +6:32,4
49. Iga Kaczmarczyk  Polska 1+2+0+2 47:37,1 +9:11,5
51. Joanna Grzeszczak  Polska 3+1+1+0 47:44,1 +9:18,5

Bieg sprinterski – 6 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Darja Domraczawa  Białoruś 1+1 21:25,0
Marion Blondeau  Francja 0+0 21:35,8 +10,8
Anastazja Kuzniecowa  Rosja 0+1 21:42,7 +17,7
... ... ... ... ... ...
40. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 2+1 24:34,5 +3:09,5
51. Iga Kaczmarczyk  Polska 0+2 25:07,3 +3:42,3
57. Joanna Grzeszczak  Polska 0+3 25:40,9 +4:15,9

Bieg pościgowy – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Darja Domraczawa  Białoruś 2+0+2+2 26:36,6
Swietłana Slepcowa  Rosja 1+2+2+0 27:57,6 +1:21,0
Olga Alifirawec  Białoruś 0+2+2+1 28:20,6 +1:44,0
... ... ... ... ... ...
35. Iga Kaczmarczyk  Polska 2+0+0+1 33:20,6 +6:44,0
36. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 1+1+3+3 33:40,1 +7:03,5
55. Joanna Grzeszczak  Polska 2+1+2+3 36:12,2 +9:35,6

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Francja
Anaïs Bescond
Marie Dorin
Marion Blondeau
0+1 0+5
0+0 0+1
0+1 0+3
0+0 0+1
1:05:35,4
 Ukraina
Wita Semerenko
Ludmyła Żyber
Wałentyna Semerenko
0+3 2+7
0+0 0+1
0+0 2+3
0+3 0+3
1:06:06,6 +31,2
 Rosja
Swietłana Slepcowa
Irina Maksimowa
Anastazja Kuzniecowa
2+5 1+5
0+1 0+1
2+3 1+3
0+1 0+1
1:06:24,5 +49,1
... ... ... ... ...
9.  Polska
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Iga Kaczmarczyk
Joanna Grzeszczak
2+7 1+5
0+1 0+2
0+3 0+0
2+3 1+3
1:13:26,8 +7:51,4

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+0+0+1 43:54,7
Ondřej Moravec  Czechy 2+0+0+0 44:40,9 +46,2
Igor Minczenkow  Rosja 0+0+1+0 45:20,8 +1:26,1
... ... ... ... ... ...
27. Stanisław Kępka  Polska 1+1+1+0 50:12,6 +6:17,9
34. Mirosław Kobus  Polska 1+2+0+2 50:38,5 +6:43,8
53. Krzysztof Uklejewicz  Polska 2+1+0+2 52:39,2 +8:44,5
77. Stanisław Karpiel  Polska 2+1+3+3 55:56,2 +12:01,5

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+1 25:34,8
Simon Fourcade  Francja 0+0 25:55,0 +20,2
Stian Navik  Norwegia 1+0 26:17,1 +42,3
... ... ... ... ... ...
34. Mirosław Kobus  Polska 2+2 28:42,5 +3:07,7
64. Stanisław Karpiel  Polska 2+2 29:56,7 +4:21,9
68. Stanisław Kępka  Polska 1+3 30:06,2 +4:31,4
79. Krzysztof Uklejewicz  Polska 2+4 31:55,5 +6:20,7

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Simon Fourcade  Francja 2+0+0+2 39:12,2
Emil Hegle Svendsen  Norwegia 3+1+3+1 39:42,1 +29,9
Stian Navik  Norwegia 3+2+0+2 40:30,8 +1:18,6
... ... ... ... ... ...
38. Mirosław Kobus  Polska 1+1+3+4 46:05,7 +6:53,5

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Norbert Schiller
Jens Zimmer
Steve Renner
Christoph Knie
0+10 0+5
0+3 0+1
0+2 0+2
0+2 0+1
0+3 0+1
1:25:45,02
 Francja
Tanguy Roche
Vincent Porret
Vincent Jay
Simon Fourcade
1+7 1+1
0+3 0+0
1+3 1+0
0+0 0+1
0+1 0+0
1:27:14,26 +1:29,2
 Kanada
Jaime Robb
Patrick Cote
Nathan Smith
Jean-Philippe Leguellec
0+5 0+5
0+0 0+2
0+1 0+0
0+3 0+2
0+1 0+1
1:27:30,35 +1:45,3
... ... ... ... ...
11.  Polska
Stanisław Kępka
Krzysztof Uklejewicz
Mirosław Kobus
Stanisław Karpiel
0+6 3+7
0+0 0+1
0+1 0+0
0+3 3+3
0+2 0+3
1:32:37,83 +6:52,8

Wyniki Mężczyzn (juniorzy młodsi)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Wiktor Wasiljew  Rosja 0+1+0+0 40:23,8
Mario Drescher  Austria 0+1+0+0 41:02,3 +38,5
Anders Bratli  Norwegia 0+1+2+0 41:36,3 +1:12,5
4. Łukasz Szczurek  Polska 1+1+0+0 41:59,7 +1:35,9
... ... ... ... ... ...
24. Sebastian Witek  Polska 2+2+0+1 46:07,4 +5:43,6
62. Adam Kwak  Polska 4+2+3+2 51:24,6 +11:00,8
70. Tomasz Puda  Polska 3+2+2+2 53:22,2 +12:58,4

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anders Bratli  Norwegia 0+0 21:01,8
Klemen Bauer  Słowenia 2+1 21:08,5 +6,7
Ołeksandr Kołos  Ukraina 1+1 21:50,3 +48,5
... ... ... ... ... ...
5. Łukasz Szczurek  Polska 0+2 22:12,7 +1:10,9
18. Adam Kwak  Polska 1+3 22:48,1 +1:46,3
33. Sebastian Witek  Polska 2+2 23:32,6 +2:30,8
70. Tomasz Puda  Polska 4+2 26:01,0 +4:59,2

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anders Bratli  Norwegia 1+0+1+2 32:49,8
Martin Eng  Norwegia 0+0+3+1 33:50,5 +1:00,7
Arild Askestad  Norwegia 0+0+1+2 33:55,3 +1:05,5
... ... ... ... ... ...
16. Łukasz Szczurek  Polska 4+1+2+1 36:32,6 +3:42,8
18. Adam Kwak  Polska 3+2+1+2 36:48,0 +3:58,2
56. Sebastian Witek  Polska 4+5+3+3 42:40,4 +9:50,6

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Norwegia
Arild Askestad
Martin Eng
Anders Bratli
0+3 0+2
0+0 0+2
0+2 0+0
0+1 0+0
1:06:31,7
 Kanada
Marc-Andre Bedard
Maxime Leboeuf
Brendan Green
1+6 0+5
1+3 0+2
0+2 0+2
0+1 0+1
1:08:05,2 +1:33,5
 Ukraina
Witalij Kożuszko
Witalij Kilczystki
Ołeksandr Kołos
0+7 0+4
0+1 0+1
0+3 0+1
0+3 0+2
1:08:43,1 +2:11,4
... ... ... ... ...
12.  Polska
Sebastian Witek
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
2+7 4+7
2+3 0+1
0+3 2+3
0+1 2+3
1:12:41,8 +6:10,1

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Norwegia 5 2 4 11
2.  Rosja 4 3 5 12
3.  Niemcy 3 2 5
4.  Francja 2 3 1 6
5.  Białoruś 2 1 3
6.  Ukraina 2 2 4
7.  Kanada 1 1 2
=8.  Austria 1 1
=8.  Czechy 1 1
=8.  Słowenia 1 1
=11.  Estonia 1 1
=11.  Finlandia 1 1

Przypisy

  1. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  2. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  3. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  4. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  5. Wyniki biegu indywidualnego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  6. Wyniki sprintu juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  7. Wyniki biegu pościgowego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  9. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  10. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  11. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  12. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  13. Wyniki biegu indywidualnego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  14. Wyniki sprintu juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  15. Wyniki biegu pościgowego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2005
Listen to this article